Navigace se hodí do starších i nových aut. Jednoduše ji připevníte na držák a poskytuje nejen mapové informace, ale také informace aktuální vytíženosti provozu, ukazuje nejbližší benzínovou či dobíjecí stanici, a najde dokonce vhodné místo k parkování poblíž cíle. Pokud máte navigaci do auta s kamerou, můžete pomocí ní nahrávat záznamy z jízdy, a následně je použít v případě dopravní nehody.

Zobrazit více

Proč si pořídit navigaci do auta

Přenosné navigace můžete zakoupit s velkým displejem a mají pokročilé funkce. Snadno se ovládají a při cestě je neruší příchozí hovory nebo zprávy, jako v případě použití navigace na chytrých telefonech. Jaké mají další výhody?

 • velký výběr modelů
 • příznivá cena
 • mobilní zařízení, možnost využití v jiném autě
 • jednoduše se aktualizuje
 • podpora aktualizací bývá široká
 • částečně brání ve výhledu
 • nutnost připojení na dobíjení

Kam a jak uchytit navigaci v autě

Nutné je umístit navigaci tak, aby nezasahovala do zorného pole. Umísťuje se na palubní desku nebo na spodní stranu skla. Uchytíte ji pomocí držáku na GPS navigace.

 • Aktivní držák – pevně připojený držák s integrovaným napájecím kabelem. Uchycení je magnetické.
 • Externí držák – mobilní, přenositelný držák, který můžete umístit dle potřeby. Napájecí kabel se k navigaci připojuje ze zásuvky vozu.
TIP!

Pro snadnější jednání v případě nehody si nahrávejte záznam jízdy. Jsou k tomu ideální kamery do auta.


Důležité parametry navigace do auta

Velikost displeje

Vybírejte podle úhlopříčky udávané v palcích. Sortiment navigací nabízí přístroje s úhlopříčkou od 4" (10,92 cm) do velikosti 7" (17,78 cm). Přehlednější a snadnější na ovládání jsou větší displeje, zároveň ale více brání ve výhledu a jsou těžší.

 • Do osobního auta se doporučuje navigace s displejem 5 nebo 6".
 • Do nákladního automobilu displej o velikosti 7 palců.

→ Při výběru navigace dbejte také na rozlišení displeje. U navigací nad 6" volte HD rozlišení – obraz bude jemnější.

Paměť navigace

Interní paměť zpravidla stačí na uložení základních map. Kapacitu paměti můžete zvýšit externí paměťovou kartou až na 64 GB. Navigace musí být vybavena slotem pro paměťovou kartu.

Navigační funkce

Základní a doplňkové funkce konkrétních modelů se mohou lišit. Zaměřte se na to, aby navigace obsahovala uvedené praktické funkce.

 • Hlasová navigace – nejen zobrazení směru na displeji, ale hlasové navádění řidiče. Standardem by měla být hlasová navigace v českém jazyce.
 • Asistent řazení do pruhů – navádí na složitých a frekventovaných křižovatkách.
 • Povolená rychlost – alarm při překročení rychlosti.
 • Upozornění na radar – označení místa stacionárního radaru.

Navigace s RDS-TMC přijímačem

Služba RDS-TMC vysílá dopravní informace. Jedná se o bezplatnou službu, díky které máte informace o závažných událostech na pozemních komunikacích a můžete se vyhnout omezení. Pro využívání služby je zapotřebí navigace se SIM a datový tarif.

GPS do auta s parkovacím asistentem

Asistent parkování vám vyhledá dostupné parkovací místo, a to v okruhu například jednoho kilometru od cíle cesty. Funkci oceníte zejména ve velkých městech, kde je parkování problematické. Při propojení navigace s parkovací kamerou vám navigace pomůže i bezpečně zaparkovat v místě.

Navigace do auta s kamerou

Navigace do auta s kamerou umožní nahrávat záznam jízdy. Je to kombinace dvou přístrojů, navigace i kamery do auta. Záznam nahrává veškeré dění na silnici včetně zvuku. Záznam jízdy je cenným dokladem například při řešení pojistných událostí.

Mapy do GPS navigací

K GPS navigacím jsou dostupné podrobné mapy. Na výběr jsou mapy ČR, Evropy i Světa. Mapy jsou dostupné v různých balíčcích ke stažení zdarma či za poplatek.

Mapy se liší vyhledáváním. Praktická je možnost vyhledávání podle čísel popisných a zvýraznění bodů zájmu (nemocnice, obchod, parkoviště aj.).

Aktualizace map

Podle typu zakoupeného přístroje si vybíráte i aktualizaci map.

 1. Doživotní a bezplatná (po dobu životnosti přístroje)
 2. Po určitou dobu od zakoupení
 3. Zpoplatněná

Doplňkové funkce navigací

 • Handsfree – propojení s telefonem přes Bluetooth. Lze telefonovat či číst SMS přes navigaci.
 • Vestavěná kamera – pořizování videa během cesty.
 • SIM – se SIM a datovým tarifem můžete sledovat kolony, nehody i uzavírky.
 • Wi-Fi – snadná aktualizace dat, možnost stažení bodů zájmu, propojení s telefonem.
 • Multimediální prohlížeč – pro fotografie, videa, přehrávání hudby.
 • 3D zobrazení – mapu lze přepnout do realistického 3D. Zobrazí klesání i kopce.
TIP!

Snadnější a bezpečnější parkování vám zajistí také parkovací senzory.

-35%
TomTom Start 42
15x

TomTom Start 42

3 790 Kč
2 456 Kč

Další nabídka za 1 719 Kč

TomTom Start 42 Lifetime je jednoduchá a především spolehlivá navigace.

Od prodejce MALL
Garmin Drive 52 MT
4x

Garmin Drive 52 MT

4 590 Kč
4 337 Kč

Automobilová GPS navigace s přísavným držákem. Garmin Drive 52 má dotykový 5" displej s duální orientací, přijímač RDS-TMC a mapy Evropy s doživotními aktualizacemi. Upozorní vás na nepřehledné úseky, radary i kempy, zobrazí náhledy křižovatek nebo vám pomůže s řazením do pruhů.

Od prodejce MALL
Navitel MS700
33x

Navitel MS700

2 490 Kč
2 290 Kč

Další nabídky od 2 106 Kč

NAVITEL MS700 je offline navigační systém s Windows CE, který nabízí řadu pokročilých navigačních funkcí. Má také komplexní databázi rychlostních kamer, která poskytuje rychlé a přesné varování o omezení rychlosti. Komplikované dopravní uzly se zobrazují ve 3D, takže se vám nepodaří vynechat žádné výjezdy na dálnici. Hlasové zprávy jsou k dispozici v mnoha jazycích.

Od prodejce MALL
Garmin dezl LGV1000 MT-D
2x

Garmin dezl LGV1000 MT-D

17 990 Kč
15 890 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

10" automobilová GPS navigace vhodná zejména pro řidiče nákladních automobilů, kamionů a autobusů. Garmin Dezl LGV1000 MT-D má profily pro různé typy vozidel s detailně nastavitelnými parametry jako např. rozměry vozidla, hmotnost, počet náprav apod. GPS obsahuje mapy Evropy s doživotními aktualizacemi, údaje z databází radarů a aplikace Truck Parking Europe. Výhodou jsou plánovač přestávek, podrobné dopravní informace, Wi-Fi připojení pro aktualizaci map a technologie Bluetooth pro pohodlné hands-free volání.

Od prodejce MALL
TomTom GO EXPERT 6"

TomTom GO EXPERT 6"

10 499 Kč
9 132 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO EXPERT má výkonný reproduktor, dotykový displej s úhlopříčkou 6" a obrazovku v HD rozlišení. Poskytuje nejaktuálnější světové mapy, které aktualizuje přes Wi-Fi, a to až 3× rychleji. Podává aktuální dopravní informace v reálném čase, upozorňuje na radary a umožňuje pohodlné navádění jízdními pruhy a naplánování té nejlepší trasy podle typu vozidla. Další výhodou je možnost hlasového ovládání, díky němuž bude vaše cesta bezpečnější. Aplikace TomTom My Drive, technologie Bluetooth, 3D stavby, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 32GB s 2GB RAM. Součástí balení je držák Click-and-Drive pro připevnění navigace.

Od prodejce MALL
TomTom GO CLASSIC 5"
3x

TomTom GO CLASSIC 5"

3 490 Kč

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO CLASSICdotykový displej s úhlopříčkou 5", poskytuje nejaktuálnější mapy Evropy TomTom a aktualizuje se přes Wi-Fi. Poskytuje aktuální dopravní informace v reálném čase, zkušební verze Rychlostní radary. Neomezená technologie TomTom Traffic, Bluetooth, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 16 GB, slot na microSD karty až do 32 GB. Funkce předčítání textových zpráv z telefonu, navádění jízdními pruhy, předpovědi cílů. Součástí balení je oboustranný držák pro připevnění navigace.

Od prodejce MALL
Navitel E707 Magnetic
15x

Navitel E707 Magnetic

2 789 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

7" automobilová GPS navigace s aktivním magnetickým držákem. Navitel E707 Magnetic má mapy 43 zemí Evropy + Ruska, Běloruska, Kazachstánu a Ukrajiny s doživotními aktualizacemi, napájí se bez kabelů z držáku a upozorňuje vás na radary. Má 8 GB vnitřní paměti a dá vám vždy na výběr ze 3 alternativních tras.

Od prodejce MALL
TomTom GO EXPERT 7"

TomTom GO EXPERT 7"

11 699 Kč
10 590 Kč

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO EXPERT má výkonný reproduktor, dotykový displej s úhlopříčkou 7" a obrazovku v HD rozlišení. Poskytuje nejaktuálnější světové mapy, které aktualizuje přes Wi-Fi, a to až 3× rychleji. Podává aktuální dopravní informace v reálném čase, upozorňuje na radary a umožňuje pohodlné navádění jízdními pruhy a naplánování té nejlepší trasy podle typu vozidla. Další výhodou je možnost hlasového ovládání, díky němuž bude vaše cesta bezpečnější. Aplikace TomTom My Drive, technologie Bluetooth, 3D stavby, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 32GB s 2GB RAM. Součástí balení je držák Click-and-Drive pro připevnění navigace.

Od prodejce MALL
Navitel F150
23x

Navitel F150

1 249 Kč

GPS navigace s 5" TFT displejem a pokročilými navigačními funkcemi. Zařízení NAVITEL F150 obsahuje vysoce detailní mapy České republiky, Slovenska, Polska, Běloruska a Ukrajiny, které zahrnují více než 5 000 000 bodů zájmu (POI) jako jsou např. restaurace, hotely, banky, čerpací stanice, administrativní budovy a historické památky.

Od prodejce MALL
Garmin dezl LGV800 MT-D
2x

Garmin dezl LGV800 MT-D

15 990 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

8" automobilová GPS navigace vhodná zejména pro řidiče nákladních automobilů, kamionů a autobusů. Garmin Dezl LGV800 MT-D má profily pro různé typy vozidel s detailně nastavitelnými parametry jako např. rozměry vozidla, hmotnost, počet náprav apod. GPS obsahuje mapy Evropy s doživotními aktualizacemi, údaje z databází radarů a aplikace Truck Parking Europe. Výhodou jsou plánovač přestávek, podrobné dopravní informace, Wi-Fi připojení pro aktualizaci map a technologie Bluetooth pro pohodlné hands-free volání.

Od prodejce MALL
-16%
Navitel E700
9x

Navitel E700

2 990 Kč
2 490 Kč

Další nabídka za 2 346 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Navigace Navitel E700 se 7" displejem nabídne mapové podklady států EU plus Ruska, Kazachstánu s doživotní aktualizací. Dále nabídne bohatou databázi POI bodů, databázi radarů.

Od prodejce MALL

GPS navigace do auta

GPS navigaci do auta využijete u starších vozů i nových modelů aut. S pravidelnými aktualizacemi má aktuální informace nejen o mapách, ale také o hustotě provozu. Oblíbenými navigacemi jsou Garmin a TomTom.

Navigace do auta Garmin

Výhodou navigace do auta Garmin je velmi snadné ovládání. U většiny modelů se navíc můžete spolehnout na doživotní aktualizaci map zdarma. Garmin navigace jsou dostupné s menším i velkým provedením displeje.

GPS navigace do auta TomTom

Navigace TomTom zakoupíte za příznivou cenu. Základní modely pořídíte i za méně než 2 tisíce korun. Vybírat můžete z modelů až do velikosti displeje 6 palců. Prémiové modely nabízí doživotní aktualizaci map z celého světa zdarma.

Přečtěte si více