Jak vybrat brýle na lyže

Abyste si radovánky na sněhu užili naplno a ve zdraví se ze svahů vrátili, potřebujete kvalitní a především správně vybrané lyže, hůlky, lyžařské boty, brýle a přilbu. Proto nákup vybavení nepodceňte.

Video: Jak vybrat brýle a přilbu na lyže?

Chrání lyžaře před větrem, sněhem i případným střetům s hůlkou nebo kotvou vleku. Když se rozbijí, nezanechávají ostré střepy. Vybírejte je podle podmínek, ve kterých nejčastěji lyžujete i podle citlivosti vašich očí.

Polarizační
brýle

Filtrují nepříjemné odlesky a pohled přes ně je jasný a dostatečně kontrastní. Získáte s nimi lepší vnímání barev.

Prohlédnout nabídku

Fotochromatické
brýle

Využijete je při častých změnách světelných podmínek. Skla totiž reagují na změnu prostředí a upravují intenzitu svého zabarvení podle množství světla. Zesvětlení nebo ztmavení je otázkou několika desítek vteřin. Především na horách, kde se počasí rychle mění, vám zajistí neustálý světelný komfort.

Prohlédnout nabídku

Zrcadlové
brýle

Zrcadlová úprava odráží světlo zpět do prostoru, čímž chrání vaše oči před pronikavým světlem. Na rozdíl od chromatických nebo polarizačních skel ale mírně ztmavují okolí.

Prohlédnout nabídku

Pro větší pohodlí si můžete opatřit dvoje brýle – rozjasňovací do špatných světelných podmínek a neutrální pro běžné dny.

Pokud se hodně potíte, věnujte při výběru brýlí pozornost i odvětrávání.