CZ MALL BOXING


Rady a tipy sport

Jak vybrat jízdní kolo

Cyklistika se stala oblíbeným sportem, představuje možnost zdravého pohybu a relaxace v přírodě v jakémkoli věku. Kolo se tak opět vrátilo na výsluní a je nyní velmi populárním dopravním prostředkem.


Jak vybrat stan

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, jednotlivé modely se od sebe dost liší. A to nejen velikostí a maximální kapacitou nocležníků, ale hlavně kvalitou zpracování, tuhostí konstrukce, odolností použitých materiálů a váhou.


Jak vybrat dětské kolo

Pokud nejde o překvapení, je dobré s dítětem kolo vyzkoušet a poradit se s prodavačem, protože kolo musí velikostně vyhovovat nejen kvůli bezpečnosti, ale i kvůli pocitu z jízdy. Velikost zjistíte z údajů u zboží, kde je doporučený věk dítěte. Kvůli bezpečnosti zkontrolujte 2 x do roka stav dětského kola, nebo navštivte servis.


Jak vybrat batoh

Chystáte se vydat na vandr, hledáte vybavení pro horský trek a nebo jen sháníte kvalitní batoh pro denní používání. Ve všech případech je třeba si pořádně promyslet, jaké by měl splňovat parametry a co od batohu očekáváte. Pevnost nosné konstrukce, dobré odvětrávání, nepromokavost a možnost rozšířitelnosti, to jsou jen některé z vlastností, které dělají batoh batohem.


Jak vybrat inline brusle

„Inlajny“ jsou dokonalým způsobem relaxace a pohybu ať již v rekreační, nebo sportovní podobě. Jsou vhodné na celou řadu aktivit. Je pouze na vás, kterou si vyberete.


Jak vybrat lyžařské brýle

Brýle zkrátka k lyžování patří. Chrání oči nejenom ve větru a sněžení, ale i proti mechanickým nečistotám a menším nárazům. Protože „potkat“ větev, slalomovou tyč, kotvu vleku nebo něčí rozmáchlou hůl není nic neobvyklého… Navíc brýle tvoří ideální komplet s helmou, a tím i nejlepší ochranu proti chladu.


Jak vybrat lyžařskou přilbu

V posledních letech se přilby z čistě ochranných pomůcek vyvinuly v módní kus výbavy, tedy nejenom praktický, ale i nápaditý a hezký. Přilbu ale také můžeme brát spíše jako šikovnou multifunkční pomůcku bez toho, aby nám implikovala nebezpečí a zranění. Chrání proti chladu, dobře se v ní převážejí brýle, nenavlhne a neproprší, ochrání proti větvi nebo kotvě vleku.


Jak vybrat sjezdové hole

Hůl k lyžaři patřila a patří. V terénu, na rovině či do svahu to jde i bez holí, ale už při sjíždění na upravené trati je mnohého lyžaře jen polovina, když svou obvyklou balanční pomůcku postrádá.


Jak vybrat chrániče na zimní sporty

Chrániče páteře, případně boků a kostrče se naštěstí stávají samozřejmou výbavou lyžařů i snowboardistů. Jejich používání není sice zatím tak rozšířené jako například u přileb, ale mnoho lidí si už bez chráničů nedokáže zimní sportování představit.


Jak vybrat běžecké hole

Špatný výběr běžeckých holí dokáže spolehlivě zkazit malebné odpoledne strávené projížďkou v přírodě. Nepodceňujte proto jejich nákup – není to žádná věda, ale několik základních pravidel byste měli mít na mysli.


Jak vybrat běžky

Co může být v zimě lepšího a zdravějšího než vyrazit na běžkách na zasněžené hory? Že běžky nemáte? Žádný problém, poradíme vám, jak si vybrat ty správné.