Rady a tipy sport

Jak vybrat jízdní kolo

Cyklistika se stala oblíbeným sportem, představuje možnost zdravého pohybu a relaxace v přírodě v jakémkoli věku. Kolo se tak opět vrátilo na výsluní a je nyní velmi populárním dopravním prostředkem.


Jak vybrat stan

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, jednotlivé modely se od sebe dost liší. A to nejen velikostí a maximální kapacitou nocležníků, ale hlavně kvalitou zpracování, tuhostí konstrukce, odolností použitých materiálů a váhou.


Jak vybrat dětské kolo

Pokud nejde o překvapení, je dobré s dítětem kolo vyzkoušet a poradit se s prodavačem, protože kolo musí velikostně vyhovovat nejen kvůli bezpečnosti, ale i kvůli pocitu z jízdy. Velikost zjistíte z údajů u zboží, kde je doporučený věk dítěte. Kvůli bezpečnosti zkontrolujte 2 x do roka stav dětského kola, nebo navštivte servis.


Jak vybrat batoh

Chystáte se vydat na vandr, hledáte vybavení pro horský trek a nebo jen sháníte kvalitní batoh pro denní používání. Ve všech případech je třeba si pořádně promyslet, jaké by měl splňovat parametry a co od batohu očekáváte. Pevnost nosné konstrukce, dobré odvětrávání, nepromokavost a možnost rozšířitelnosti, to jsou jen některé z vlastností, které dělají batoh batohem.


Jak vybrat inline brusle

„Inlajny“ jsou dokonalým způsobem relaxace a pohybu ať již v rekreační, nebo sportovní podobě. Jsou vhodné na celou řadu aktivit. Je pouze na vás, kterou si vyberete.


Jak vybrat lyžařské brýle

Brýle zkrátka k lyžování patří. Chrání oči nejenom ve větru a sněžení, ale i proti mechanickým nečistotám a menším nárazům. Protože „potkat“ větev, slalomovou tyč, kotvu vleku nebo něčí rozmáchlou hůl není nic neobvyklého… Navíc brýle tvoří ideální komplet s helmou, a tím i nejlepší ochranu proti chladu.


Jak vybrat lyžařskou přilbu

V posledních letech se přilby z čistě ochranných pomůcek vyvinuly v módní kus výbavy, tedy nejenom praktický, ale i nápaditý a hezký. Přilbu ale také můžeme brát spíše jako šikovnou multifunkční pomůcku bez toho, aby nám implikovala nebezpečí a zranění. Chrání proti chladu, dobře se v ní převážejí brýle, nenavlhne a neproprší, ochrání proti větvi nebo kotvě vleku.


Jak vybrat sjezdové hole

Hůl k lyžaři patřila a patří. V terénu, na rovině či do svahu to jde i bez holí, ale už při sjíždění na upravené trati je mnohého lyžaře jen polovina, když svou obvyklou balanční pomůcku postrádá.


Jak vybrat chrániče na zimní sporty

Chrániče páteře, případně boků a kostrče se naštěstí stávají samozřejmou výbavou lyžařů i snowboardistů. Jejich používání není sice zatím tak rozšířené jako například u přileb, ale mnoho lidí si už bez chráničů nedokáže zimní sportování představit.


Jak vybrat běžecké hole

Špatný výběr běžeckých holí dokáže spolehlivě zkazit malebné odpoledne strávené projížďkou v přírodě. Nepodceňujte proto jejich nákup – není to žádná věda, ale několik základních pravidel byste měli mít na mysli.


Jak vybrat běžky

Co může být v zimě lepšího a zdravějšího než vyrazit na běžkách na zasněžené hory? Že běžky nemáte? Žádný problém, poradíme vám, jak si vybrat ty správné.


Jak vybrat snowboard

Ať už kopce na prkně sjíždíte od nepaměti, nebo jste začátečník, výběr snowboardu je individuální záležitostí. Ten, který padne vašim přátelům, nemusí vyhovovat vám a naopak. Jak si vybrat ten pravý, na kterém si užijete nezapomenutelnou jízdu plnou adrenalinu i zábavy?