Počet nalezených produktů: 134

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Čapek Karel: Válka s mloky
179 Kč

153 Kč

Slavná antiutopická sci-fi z roku 1936 pojednává o rase inteligentních mloků, kteří se napřed nechají využívat jako levná pracovní síla, ale po čase se jejich populace přemnoží a začne lidstvo ohrožovat.


Čapek Josef: Stín kapradiny
188 Kč

158 Kč

Baladický příběh mladých pytláků Rudy a Vaška, kteří v panice zabijí hajného a vydávají se na nekončící útěk před spravedlností a svědomím.


Čapek Karel: Bílá nemoc
129 Kč

109 Kč

Ve své hře z roku 1937 ukazuje Čapek svou obavu z fašismu a předvídá vypuknutí války. Hlavní postava, soucitný doktor Galén, objeví lék na nebezpečnou nemoc, léčí však jen chudé.


Čapek Karel: Boží muka
199 Kč

161 Kč

Ve třinácti poutavých povídkách Boží muka se Karel Čapek soustředí na události vymykající se lidskému rozumu, přemýšlí o věcech záhadných, nepochopitelných, zdánlivě nerozluštitelných.


Čapek Karel: Hordubal
209 Kč

169 Kč

Čapkův Hordubal je psychologické baladické dílo inspirované skutečným příběhem. Juraj Hordubal se po osmi letech vrací domů z Ameriky, ale jeho neočekávaný návrat mu přinese nepříjemná překvapení.


Čapek Karel: Kniha apokryfů
198 Kč

167 Kč

Své apokryfy psal Karel Čapek postupně od počátku 20. let až do doby krátce před svou smrtí.


Čapek Karel: Loupežník
129 Kč

109 Kč

Divadelní hra, poprvé uvedena roku 1920, vypráví o tradičním konfliktu mezi mládím a stářím. Mládí zde zosobňuje student, přezdívaný Loupežník, který se schází s dcerou konzervativního profesora proti jeho vůli.


Čapek Karel: Matka
129 Kč

109 Kč

Druhá protifašistická hra Karla Čapka z roku 1938 ukazuje drama matky, která již ve válce přišla o manžela a téměř všechny syny. Nejmladšímu synovi proto zakazuje narukovat, aby neztratila i jeho.


Čapek Karel: Obyčejný život
189 Kč

153 Kč

KAREL ČAPEK se stal světoznámým díky svému dramatu R.U.R., mnozí jej tedy považovali především za dramatika či za autora scifi.


Čapek Karel: Obyčejný život
219 Kč

177 Kč

Obyčejný život je jakýmsi životopisem na první pohled obyčejného člověka, v němž on sám vzpomíná, hodnotí své životní šance a postupně objevuje skryté podoby své vlastní osobnosti i svého nitra.


Čapek Karel: Povídky z jedné a druhé kapsy
199 Kč

169 Kč

Kdo zabil slavného herce? Proč zloděj píše básně? Vede mírumilovné sbírání kaktusů ke zločinu? Co s člověkem udělá dvanáct let žaláře? Může Bůh vůbec soudit hříšníky?


Čapek Karel: Povídky z jedné a z druhé kapsy
189 Kč

153 Kč

Karel Čapek (1890–1938) patří mezi těch několik literárních velikánů, jejichž díla nic neztratila ze své čtivosti ani tři čtvrtě století po té, co byla napsána.


Čapek Karel: Povětroň
219 Kč

177 Kč

Povětroň je příběhem letce, který byl po havárii letadla dopraven do nemocnice. Nikdo, ani on sám, neví, kdo je, odkud a kam letěl a proč riskoval život v tak nepříznivém počasí.


Čapek Karel: R. U. R.
198 Kč

159 Kč

ROSSUM´S UNIVERSAL ROBOTS Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Čtvrté vydání.


Čapek Karel: R.U.R.
129 Kč

109 Kč

Slavná antiutopická divadelní hra Karla Čapka z roku 1920, ve které poprvé zaznělo slovo robot, náleží do žánru sci-fi. Ústředním tématem je zkáza lidstva skrze příliš vyspělou techniku, která se vymkla kontrole.


Čapek Karel: Továrna na absolutno
149 Kč

127 Kč

V antiutopickém románu Továrna na absolutno, který původně vycházel jako fejetony na pokračování, se Karel Čapek snaží čtenáře varovat před extrémy a fanatismem – což je velmi aktuální téma i v dnešní době.


Čapek Karel: Čtyři cestopisy
288 Kč

233 Kč

Ve svých cestopisech pozoruje Karel Čapek navštívené cizí země se zaujetím a úžasem téměř dětským, sleduje jejich podstatu a zvláštnosti, vybírá to nejcharakterističtější a s neuvěřitelnou lehkostí přenáší svůj dojem na čtenáře.


Čapek Karel: Válka s mloky
189 Kč

153 Kč

Válka s Mloky se dlouho rozvíjí jako koláž novinových výstřižků a jiných skvěle parodovaných záznamů o podivuhodných Mlocích, kteří se naučí mluvit, pracovat, chovat se jako lidé, chybí jim jen schopnost tvořivě myslet.


Čapek Karel: Válka s mloky
250 Kč

202 Kč

Karel Čapek svůj světově proslulý román Válka s mloky napsal v roce 1935. Díky své schopnosti citlivě reagovat na dění ve společnosti a ve světě, si zřetelně uvědomoval nebezpečí nastupujícího fašismu a jeho destruktivní ideologie.


Bass Eduard: Cirkus Humberto
349 Kč

297 Kč

Předlohou románu Cirkus Humberto byl opravdový cirkus, se kterým Eduard Bass strávil dva roky svého života. Dnes zná název Humberto – i díky televiznímu seriálu z roku 1988 – téměř každý.


Bondy Egon: Gottschalk - Hatto
230 Kč

186 Kč

Próza Gottschalk (1988), která tvoří spolu s připojenými prózami Kratés a Jao Li volnou historicko-alegorickou trilogii, byla posledním beletristickým textem, který Bondy vydal samizdatově, zatímco „román v dopisech“ s prvky „road novel“ Hatto byl ji


Bondy Egon: Invalidní sourozenci
245 Kč

198 Kč

Bondyho radostná utopie, resp. antiutopie, vzniknuvší v letech nejchmurnější normalizace a kdysi považovaná za „svaté písmo“ českého undergroundu, je nejen oslavou „alternativního způsobu života“ lidí žijících vědomě a záměrně na pokraji tzv.


Bondy Egon: Sklepní práce
199 Kč

161 Kč

Sklepní práce (1973) je úplně první z řady Bondyho próz ze 70. a 80. let a společně s Lednem na vsi (1977) a s Bezejmennou (1986) tvoří soubor Bondyho autokonfesních textů.


Deml Jakub: Moji přátelé a smrt
455 Kč

368 Kč

Třetí svazek Spisů Jakuba Demla obsahuje beletristické texty z let 1912–1917. Pro vzrušený styl a kontrast mezi „světlým“ a „temným“ viděním světa bývají označovány jako expresionistické. Jedná se o texty: V Zabajkalí.


Deml Jakub: Prvotiny Sebrané spisy I.
550 Kč

444 Kč

První svazek obsahuje čtyři knihy Demlových raných textů – z doby, kdy byl na jedné straně uchvácen literárním světem Otokara Březiny a výtvarným světem Františka Bílka, a na druhé straně vypjatým katolickým apokalyptismem Josefa Floriana: Slovo k


Deml Jakub: Zrození Šlépějí aneb Demlova bílá kniha (1912-1919)
650 Kč

525 Kč

Čtvrtý svazek Spisů Jakuba Demla obsahuje první soubor autorových knih ve svérázném žánru kombinujícím deník, dokument a beletrii; v žánru, pro který on sám použil později slavný a kontroverzní termín „Šlépěje“.


Dyk Viktor: Krysař
169 Kč

144 Kč

Námět Krysaře vychází ze saského, staroněmeckého motivu, který Dykovi posloužil jako volné schéma svého díla.


Čech Svatopluk: Výlety pana Broučka
369 Kč

298 Kč

Z díla klasika poezie i drobnější prózy Svatopluka Čecha (1846–1908) přináší Česká knižnice jako první svazek humoristickosatirické „broučkiády“.


Čech Svatopluk: Výlety pana Broučka
249 Kč

201 Kč

Humoristická trilogie o nejznámějším cestovateli. Pan Matěj Brouček cestuje v čase a prostoru, aby si potřásl rukou s Měsíčany, setkal se třeba i s Janem Žižkou z Trocnova, nebo navštívil velkolepou událost – Jubilejní výstavu průmyslu a umění Čech.


Erben Karel Jaromír: Kytice / České pohádky
299 Kč

242 Kč

Dva klasické soubory velkého autora českého romantismu a biedermeieru. Reedice vyprodaného titulu České knižnice. Ediční příprava a komentář Mojmír Otruba, reedici připravil Tomáš Stejskal.


Fuks Ladislav: Pan Theodor Mundstock
199 Kč

161 Kč

Fuksův románový debut (1963) upoutal originalitou autorova životního názoru a způsobem vyprávění.


Fuks Ladislav: Spalovač mrtvol
199 Kč

161 Kč

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří ke zlatému fondu české kinematografie.


Hašek Jaroslav: Osudy dobrého vojáka  Švejka
249 Kč

212 Kč

Jednu z nejznámějších českých knih, která se dočkala nesčetných překladů a inspirovala několik filmových zpracování, není ani třeba představovat.


Hašek Jaroslav: Rady pro život
249 Kč

201 Kč

Nově vytvořený soubor známých i méně známých povídek nejvýznamnějšího českého humoristického autora, bohéma, mistra fabulace, ironie a absurdity. Haškovy povídky mají klasický styl i formu a čtou se velmi lehce.


Havel Václav: Hry
389 Kč

314 Kč

Reprezentativní soubor her Václava Havla (1936—2011) zastupuje v České knižnici nejen disidentskou tvorbu coby platformu pro vytyčování závažných společenských a politických otázek současnosti i budoucnosti.


Havlíček Jaroslav: Petrolejové lampy
149 Kč

121 Kč

Petrolejové lampy jsou psychologickým dramatem nepoddajné ženy zasazeným do kroniky lidských osudů v přelomové době, jejíž události daleko přesahují rozměry maloměsta, v němž se román odehrává.


Herrmann Ignát: Artur a Leontýna
150 Kč

122 Kč

Málo známá knížka autora Vdavek Nanynky Kulichovy a Otce Kondelíka a ženicha Vejvary. Obrázek ze starých časů.

Kniha vypráví o rozmazleném synáčkovi, kterému napraví hlavu nejen krásná, ale i moudrá a pracovitá dívka.


Hrabal Bohumil: Domácí úkoly
229 Kč

185 Kč

Domácí úkoly se vymykají z Hrabalovy prozaické tvorby, stojí na jejím okraji.


Hrabal Bohumil: Hrabal spisy 1 - lyrika
699 Kč

565 Kč

První svazek komentovaných Spisů Bohumila Hrabala shrnuje autorovu poezii, a to ony texty, které se k tomuto označení přihlašují i formálně.