Multifunkční tiskárny zajišťují tisk, skenování i kopírování prostřednictvím jediného zařízení. Jaké jsou výhody laserové či inkoustové multifunkční tiskárny a jaké parametry jsou důležité? Poradíme vám!

Zobrazit více

Co všechno umí multifunkční tiskárna? 

 • Tisknout barevně nebo černobíle fotografie, obrázky i textové dokumenty. 
 • Skenovat dokumenty až do velikosti A3.
 • Kopírovat vložené dokumenty. 

Inkoustová vs. laserová multifunkční tiskárna – kterou vybrat?

Většina multifunkčních tiskáren používá dvě tiskové technologie – inkoustovou nebo laserovou. Každá z nich má své výhody i zápory, proto je třeba zvážit, za jakým účelem tiskárnu pořizujete. 


Multifunkční inkoustová tiskárna

Inkoustové multifunkční tiskárny se hodí především pro ty, kteří tisknou pouze příležitostně, zato však vyžadují vysokou kvalitu tisku. Disponují totiž velmi dobrou kvalitou dokumentů či tištěných fotografií.

 • vysoce kvalitní tisk fotografií
 • mohou tisknout barevně nebo černobíle
 • vyšší spotřeba inkoustu
 • pomalejší tisk

Multifunkční laserová tiskárna

Laserové multifunkční tiskárny jsou efektivním řešením do kanceláří, firem i domácností – zkrátka všude tam, kde je třeba tisknout větší množství dokumentů za krátký čas. 

 • tisk je výrazně rychlejší, než u inkoustových modelů
 • nízké provozní náklady
 • vyšší cena (u barevných modelů)
 • horší kvalita při tisku fotografií

LED multifunkční tiskárna zaujme kvalitním tiskem i rychlostí

Ve výrazně menším zastoupení můžete na trhu narazit na LED multifunkční tiskárny, jež používají technologii velice podobnou té laserové. Laser je v tomto případě však nahrazen diodami, díky kterým je celý systém mechanicky jednodušší a dosahuje minimální poruchovosti a delší životnosti. Navíc často generuje tiskoviny s jemnějšími a plynulejšími přechody barev. 


TIP!

Hledáte tu nejvhodnější tiskárnu na tisknutí fotografií? Existují speciální fototiskárny určené na tisk fotek na fotopapír. Ty zajistí nejlepší kvalitu tisknutých fotek, avšak nelze na nich tisknout dokumenty.


Vybíráte multifunkční tiskárnu? Zaměřte se na tyto parametry!  

U multifunkčních tiskáren je vzhledem k množství funkcí třeba hlídat hned několik důležitých parametrů, které zaručí, že kupujete dostatečně kvalitní model. Které to jsou? 


Max. formát papíru

Drtivá většina multifunkčních tiskáren zvládne tisknout na max. formát papíru A4, který patří mezi nejužívanější. Pokud však vyžadujete větší formát, vybírejte z modelů, které umožňují skenování a tisknutí formátů až do velikosti A3. Pro nadstandardní formáty jsou tu tiskové plotry.  


Rozlišení skeneru a tisku

Z hlediska kvality skenovaných a tištěných dokumentů hraje výraznou roli rozlišení, které najdete obvykle pod zkratkou DPI. Čím vyšší je hodnota DPI, tím vyšší bude kvalita tisku. 

 • Pro tisk dokumentů vybírejte modely s rozlišením alespoň 600 × 600 DPI.
 • Pro tisk fotografií je potřeba vybrat tiskárnu s rozlišením min. 4 800 × 1 200 DPI a více.

Černobílý nebo barevný tisk?

Pořídit můžete multifunkční tiskárny, které umí tisknout pouze černobíle, i modely, které tisknou černobíle i barevně dle potřeby. Před koupí tedy zvažte, zda barevný tisk využijete – jeho provoz je totiž finančně náročnější (větší množství tonerů, vyšší pořizovací cena tiskárny). Pokud plánujete tisknout fotografie, je barevná tiskárna jasnou volbou, pro tisk dokumentů naopak obvykle stačí černobílá tiskárna. 


Rychlost tisku

Rychlost tisku hraje zásadní roli v případě, že tisknete velké množství dokumentů. Uvádí se v počtu vytištěných stran za 1 minutu. Jak už bylo řečeno, laserové tiskárny jsou obvykle výrazně rychlejší, než inkoustové – i v rámci totožné technologie se však mohou tyto parametry výrazně lišit – v závislosti na modelu a nastavení tisku může tiskárna zvládnout 1 až 40 stran za minutu. 


Jaké funkce a doplňky by u multifunkční tiskárny neměly chybět?

 • Oboustranný tisk (duplexní režim) – ruční nebo automatický, kdy není třeba lidské asistence s otáčením papíru.   
 • Bezokrajový tisk – zařízení je schopno tisknout až do krajů – tedy bez bílého rámečku – odpadne tak starost s ořezáváním. 
 • Zásobník na papír – většina tiskáren má pouze jeden, některé však mají více zásobníků pro odlišné formáty i druhy papírů. Ověřte také kapacitu zásobníku. 
 • Displej – informuje o stavu tisku i tiskárny. 
 • Čtečka karet – tisknout lze z paměťové karty jednoduchým vložením karty přímo do tiskárny. 

Multifunkční tiskárny a možnosti připojení

Multifunkční tiskárny lze připojit klasicky drátově, nebo bezdrátově – bezdrátové připojení je pohodlné, a umožňuje připojení více zařízení najednou. 

USB port – pro snadné propojení tiskárny s počítačem pomocí el. kabelu.

RJ-45 – pro připojení k internetu a tisku přes síť.

Bluetooth – bezdrátová technologie, díky níž lze připojit také chytré telefony a další zařízení. 

Wi-Fi – bezdrátově připojit tiskárnu k dalším zařízením lze také pomoci internetové sítě. 

NFC – bezdrátová technologie pro rychlé připojení. 


TIP!

Při koupi tiskárny nezapomeňte dokoupit spotřební materiál do tiskáren, jako jsou inkousty, cartridge, tonery či papíry.


Tipy na nákup! 

→ Společnost HP nabízí kvalitní multifunkční tiskárny pro domácí i profi využití. 

→ Hledáte spolehlivou laserovou tiskárnu do kanceláře? Vybírejte u firmy Epson

→ Kvalitní fotografie vytisknete na inkoustových tiskárnách Canon.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Canon Pixma G640 (4620C009) HP ENVY 6420e All-in-One inkoustová tiskárna, HP+, Instant Ink (223R4B)
Canon Pixma G640 (4620C009)
AKCE Cashback: Získejte cashback v hodnotě až 2000 Kč při nákupu tohoto produktu po registraciZDE! Akce platí do 31.8.2024

Barevná multifunkční inkoustová fototiskárna Canon Pixma G640 (4620C009) nabízí rychlost tisku 3,9 obr./min. (č.b.) nebo 3,9 obr./min. barevně, rozlišení až 4 800 × 1 200 dpi, kvalitní skener a možnost kopírování. Vybavena je zásobníkem papíru na 100 listů. Tiskárnu lze snadno zapojit pomocí USB nebo ji můžete používat bezdrátově přes Wi-Fi. Snadné ovládání díky přehlednému LCD displeji.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Brother MFC-J2340DW (MFCJ2340DWYJ1) HP ENVY 6420e All-in-One inkoustová tiskárna, HP+, Instant Ink (223R4B)
Brother MFC-J2340DW (MFCJ2340DWYJ1)

Barevná multifunkční inkoustová tiskárna Brother MFC-J2340DW s klíčovými funkcemi – tisk, skenování, kopírování a fax. Tato tiskárna nabízí rychlost černobílého a barevného tisku až 28 stran za min. při tichém provozu a maximálním rozlišení až 4800 DPI. Maximální rozlišení skenování až 2400 DPI. Vybavena je hlavním zásobníkem papíru až na 250 listů formátu A4. Disponuje praktickým USB portem, Ethernet portem a bezdrátovým připojením Wi-Fi. Snadné ovládání díky barevnému dotykovému LCD displeji. Mobilní tisk pomocí aplikace Brother Mobile Connect, případně přes Wi-Fi Direct.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
HP ENVY 6420e All-in-One inkoustová tiskárna, HP+, Instant Ink (223R4B) HP ENVY 6420e All-in-One inkoustová tiskárna, HP+, Instant Ink (223R4B)
HP ENVY 6420e All-in-One inkoustová tiskárna, HP+, Instant Ink (223R4B)

Multifunkční barevná inkoustová tiskárna HP ENVY 6420E (223R4B). Rychlost tisku 10 (7) str./min. černobíle (barevně), rozlišení až 4 800 × 1 200 dpi, zásobník papíru na 100 listů, kvalitní skener, možnost kopírování. Wi-Fi pro bezdrátový mobilní tisk. Automatický oboustranný tisk. Podpora služby HP+ a Instant Ink.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Epson EcoTank L3210 (C11CJ68401) HP DeskJet 2810e All-in-One Printer (588Q0B)
Epson EcoTank L3210 (C11CJ68401)

Multifunkční, barevná inkoustová tiskárna Epson nabízí rychlost tisku 33 str./min. (čb) / 15 str./min. (bar) ve vysokém rozlišení 5760 × 1440 dpi, kopírování a skenování v rozlišení 600×1200 dpi. Její výhodou je tankový systém, který šetří náklady za tisk až o 90 % oproti jiným tiskárnám. Tiskárna je vybavena tiskovou hlavou Epson Micro Piezo, zásobníkem papíru až na 100 listů a výstupním zásobníkem na 30 listů. Snadné připojení pomocí USB. Více informací o tiskárnách Epson naleznete ZDE

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
HP DeskJet 2810e All-in-One Printer (588Q0B) HP DeskJet 2810e All-in-One Printer (588Q0B)
HP DeskJet 2810e All-in-One Printer (588Q0B)

Multifunkční inkoustová tiskárna HP DeskJet 2810e All-in-One Printer nabízí rychlost černobílého tisku až 7,5 str./min. a barevného tisku až 5,5 str./min.. Technologie HP Thermal InkJet zajistí vysoce kvalitní tisk. Skenování s rozlišením 1200 DPI, funkce skenování do PDF. Funkce kopírování. Tiskárna je vybavena hlavním zásobníkem papíru na 60 listů s výstupním na až 25 listů. Dále je tiskárna vybavena praktickým portem USB a bezdrátovou technologií připojení Wi-Fi a Bluetooth. Snadné ovládání pomocí displeje s tlačítky. Podporuje mobilní tisk. HP Instant Ink.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Brother DCP-T420W (DCPT420WYJ1) HP DeskJet 2810e All-in-One Printer (588Q0B)
Brother DCP-T420W (DCPT420WYJ1)

Multifunkční barevná inkoustová tiskárna formátu A4 Brother DCP-T420W (DCPT420WYJ1) zvládá funkce tisku, skeneru a kopírky. Nabízí připojení pomocí USB nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Poskytuje rychlý a kvalitní tisk v rozlišení až 1200 × 6000 dpi. Rychlost tisku je 9 stran barevně a 16 stran mono za minutu. Rozlišení skeneru je až 1200 × 2400 dpi.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Canon PIXMA MG3650S (0515C106) Pantum M6550NW Černobílá laserová multifunkční tiskárna
Canon PIXMA MG3650S (0515C106)

Toto kompaktní a cenově dostupné multifunkční zařízení poskytuje vynikající fotografie bez okrajů a výrazné, ostré dokumenty. Bezproblémové připojení ke cloudu a chytrým zařízením zajišťuje jednoduché možnosti připojení a volitelné inkoustové kazety XL a automatický oboustranný tisk současně šetří peníze i čas.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Pantum M6550NW Černobílá laserová multifunkční tiskárna Pantum M6550NW Černobílá laserová multifunkční tiskárna
Pantum M6550NW Černobílá laserová multifunkční tiskárna

Černobílá laserová multifunkční tiskárna Pantum M6550NW. Jeden stroj s více funkcemi je dobrým pomocníkem pro kancelář i domácnost. Rychlost tisku – 22 stran za minutu, způsob připojení – USB+NET+WIFI, základní funkce – tisk, kopírování, skenování.

můžete mít 24.4.

Epson EcoTank L3266 (C11CJ66412) Pantum M6550NW Černobílá laserová multifunkční tiskárna
Epson EcoTank L3266 (C11CJ66412)

Multifunkční, barevná inkoustová tiskárna Epson nabízí rychlost tisku 33 str./min. (čb) / 15 str./min. (bar) ve vysokém rozlišení 5760 × 1440 dpi, kopírování a skenování v rozlišení 1200×2400 dpi. Umožňuje tisk fotografií do velikosti 10×15 cm a také tisk a ovládání z mobilních zařízení přes Wi-Fi. Její výhodou je tankový systém, který šetří náklady za tisk až o 90 % oproti jiným tiskárnám. Tiskárna je vybavena přehledným barevným displejem, tiskovou hlavou Epson Micro Piezo a zásobníkem papíru až na 100 listů. Snadno ji připojíte pomocí USB. Více informací o tiskárnách Epson naleznete ZDE

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Epson EcoTank L3250 (C11CJ67405) Brother DCP-L2622DW (DCPL2622DWYJ1)
Epson EcoTank L3250 (C11CJ67405)

Multifunkční, barevná inkoustová tiskárna Epson nabízí rychlost tisku 33 str./min. (čb) / 15 str./min. (bar) ve vysokém rozlišení 5760 × 1440 dpi, kopírování a skenování v rozlišení 1200×2400 dpi. Umožňuje tisk z mobilních zařízení přes Wi-Fi. Její výhodou je tankový systém, který šetří náklady za tisk až o 90 % oproti jiným tiskárnám. Tiskárna je vybavena tiskovou hlavou Epson Micro Piezo, zásobníkem papíru až na 100 listů a výstupním zásobníkem na 30 listů. Snadné připojení pomocí USB. Více informací o tiskárnách Epson naleznete ZDE

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Brother DCP-L2622DW (DCPL2622DWYJ1) Brother DCP-L2622DW (DCPL2622DWYJ1)
Brother DCP-L2622DW (DCPL2622DWYJ1)

Mono laserová multifunkční tiskárna Brother DCP-L2622DW. Tiskárna nabízí rychlost černobílého tisku až 34 stránek za minutu pomocí elektrofotografické laserové technologie. Kopírování a skenování. Tiskové funkce, mezi něž patří například možnost tisku vodoznaků, ID tisk nebo tisk brožur. Hlavní vstupní zásobník papíru na 250 listů A4 s výstupním zásobníkem na 120 listů A4. Bezpečnostní funkce. Mobilní tisk pomocí Brother Mobile Connect, AirPrint a Mopria. Tiskárnu připojíte pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi 2,4/5Ghz, Wi-Fi Direct nebo vysokorychlostního portu USB 2.0. Nízká spotřeba.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Canon TS5350A (3773C106AA) Brother DCP-L2622DW (DCPL2622DWYJ1)
Canon TS5350A (3773C106AA)

Multifunkční barevná inkoustová tiskárna Canon TS5350A nabízí rychlost černobílého tisku až 13 str./min. a barevného tisku až 7 str./min., rozlišení až 4 800 × 1 200 dpi. Disponuje kvalitním skenovám pomocí skeneru a možností kopírování. Vybavena předním hlavním zásobníkem až na 100 listů a zadním podavačem až na 20 listů. Tiskárnu lze snadno zapojit fyzicky pomocí USB nebo bezdrátově přes Wi-Fi a Bluetooth. Ovládání pak usnadňuje přehledný 1,44" OLED displej s tlačítkem QR a Wireless Connect. Funkce automatického oboustranného tisku.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL

Multifunkční tiskárny

Při výběru multifunkční tiskárny kromě důležitých parametrů je vhodné přihlédnout i ke konkrétnímu výrobci.

Proslulá značka HP se specializuje na elektroniku pro domácí i profesionální využití. Sortiment výrobce HP (Hewlett-Packard) nabízí multifunkční tiskárny, které vynikají kvalitou, moderní technologií a dlouhou životností.

Celosvětově známý výrobce Canon orientující se na kancelářské i domácí příslušenství, vyrábí kvalitní výrobky, mezi které náleží multifunkční tiskárny. Z bohaté nabídky laserové či inkoustové multifunkční tiskárny si vybere každý.

Brother je světově proslulou značkou, která vyrábí elektronická zařízení a zejména tiskárny. Multifunkční tiskárny se pyšní precizním zpracováním, použitím nejmodernější technologie a jsou garancí dlouhé životnosti. Jsou oblíbené zejména v kancelářích a firmách díky svojí spolehlivosti a rychlosti.

Multifunkční tiskárny značky Epson vynikají kvalitou, provedením i designem. Od tiskárny můžete očekávat maximální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost, proto se hodí zejména do kanceláří a firem, kde se často tiskne.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Multifunkční tiskárny.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Multifunkční tiskárny výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Multifunkční tiskárny akce.