10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Nejlepší deskové hry všech dob přináší napětí, strategii i dlouhé hodiny boje

Deskové hry jsou skvělou zábavou pro večer ve dvou, rodinné odpoledne nebo zábavnou párty. Seznamte se s nejoblíbenějšími deskovými hrami, novinkami i hrami, které můžete hrát s nejmenšími dětmi. Hry procvičí postřeh i paměť, rozvíjí kreativitu a strategické myšlení. Především vás ale budou bavit dlouhé hodiny!

Deskové hry mohou být perfektní zábavou pro rodinný večer nebo pro večírky a párty. Při výběru hry zvažte, jestli chcete zdokonalovat svoje znalosti, vymýšlet náročnou strategii, spolehnout se na štěstí a náhodu nebo se jen dobře pobavit. U rodinných her se zpravidla setkáte s tím, že každý člen hraje sám za sebe, párty hry bývají často zábavnější právě pro nutnost spolupráce celého týmu.

Nejlepší deskové hry všech dob přináší napětí, strategii i dlouhé hodiny boje

Co musíte vědět, než vyberete hru

  • Strategické hry vybírejte, pokud hráči zvládnou logické a strategické myšlení.
  • Rodinné hry jsou pro pobavení celé rodiny, jak dětí, tak dospělých.
  • Párty hry jsou zábavné, může je hrát i větší kolektiv.
  • Znalosti z různých oborů prověřují a rozšiřují vzdělávací hry.
  • Jednoduché karetní hry už můžete hrát s předškolními dětmi.
  • Perfektní zábavou jsou hry na postřeh.
  • Paměťové hry jsou vhodné pro děti, dospělé i pro seniory.

→ Sledujte i údaj o tom, jak dlouho budete hru hrát . Pro děti jsou vhodnější hry s délkou trvání do 30 minut, párty hry se mohou hrát i více než 90 minut.

Nejlepší deskovky a karetní hry

Krycí jména

Krycí jména jsou hrou na agenty a špióny. Je třeba najít co nejrychleji všechna klíčová slova. Hlavní špióni při hře navádí ostatní agenty nejrůznějšími nápovědami. Krycí jména lze zakoupit i v nové podobě párty hry: ženy versus muži. Krycí jména můžete vzít na cesty, nebo k nim zakoupit i celou řadu rozšíření. Kombinací slov a klíčů je nespočet, hra se neohraje. Čím více hráčů bude Krycí jména hrát, tím větší bude zábava.

Krycí jména jsou jednoduchou hrou pro 3 – 8 hráčů. Je vhodná již pro děti od 8 let.

Osadníci z Katanu

Hra, ve které během vlastní výpravy budujete nová území, čile obchodujete a obsazujete ostrovy už se stává pomalu klasikou. Osadníci z Katanu budou bavit rodinu i přátelé, protože ke hře je možné dokoupit celou řadu rozšíření. Hrací mapu můžete pokaždé poskládat jinak a mohou hrát i děti, protože existuje verze junior.

Jedná se o středně obtížnou hru pro 3 až 4 hráče. Děti by měly být starší 10 let.

Bang!

Karetní hra pro rodinu i párty, pro kterou můžete dokoupit rozšíření i modifikaci pro dva hráče. U hry Bang! se pobaví děti, dospělí i senioři. Hráči představují jednu z rolí, jsou šerifem, pomocníkem či odpadlíkem a jakmile se spustí palba, je třeba pálit na šerifa. Hra má rychlý spád a je opravdu zábavná. Není náhodou, že už několik let obsazuje přední příčky jako nejoblíbenější karetní hra.

Jedná se o středně obtížnou hru, určenou dětem od 10 let. Může ji hrát 4 – 7 hráčů.

Monopoly

Jedna z neoblíbenějších her na světě, ve které se musíte stát nejbohatším hráčem. Skupujete nemovitosti, podniky veřejných služeb a za ty vybíráte nájemné. Občas ale vlivem náhody skončíte na pár kol ve vězení, nebo budete muset platit vysoké daně. Původní hra je určená dětem cca od 8 let, avšak existují i další verze např. Monopoly Junior, které mohou hrát mladší děti od 5 let. Také narazíte na speciální verzi Monopoly Super elektronické bankovnictví, kde platíte pomocí platebního terminálu, nebo verzi Monopoly Stavitelé, ve které shromažďujete stavební prostředky a stavíte na zakoupených parcelách.

Dostihy a sázky

Kultovní Dostihy a sázky jsou odvozeny právě od Monopolů, tentokrát však obchodujete s koňmi. Pokud dáte navíc dohromady celou stáj, budou vám vaši spoluhráči draze platit za vstup i na jednoho jediného koně. Cílem je opět shromáždění nejvíce stájí i služeb.

Hra je vhodná pro děti od 10 let a pro 2 – 6 hráčů. Verze Dostihy a sázky Junior pak vhodná pro 2 – 4 hráče a pro děti od 5 let.

ZAJÍMAVOST: Hra Dostihy a sázky vstoupila na trh v roce 1983 a pochází z Čech, konkrétně z Jablonce nad Nisou. Třináct jmen koní je odvozených od skutečných závodních koní z Velké Pardubické.

Carcassonne

Hra Carcassonne si získala svou popularitu již v době vydání v roce 2001. Pomocí postupného přikládání kartiček vzniká každou hru deska s unikátní krajinou, loukami, městy, kláštery a cestami, které si hráči postupně obsazují svými figurkami. Během let si hra získala skalní fanoušky a přišla i s nespočtem rozšíření. Nejoblíbenějšími jsou Carcassonne – Kupci a stavitelé, či rozšíření o hostince a katedrály, hrady a mosty. Díky edici Carcassonne Big Box si můžete koupit celou hru spolu s 11 rozšířeními.

Základní hra je určena pro 3 – 5 hráčů a pro děti od 8 let.

TIP NA ZÁVĚR: Nechce se vám rozehrávat dlouhou hru na několik hodin? Poohlédněte se po nejlepších karetních hrách. Patří mezi ně UNO, Kanasta nebo Poker.

Mohlo by vás dále zajímat

Uspořádejte velkolepé sportovní klání pro děti!

Tráví vaše děti během zimních měsíců většinu času doma a věnují se hraní PC her nebo brouzdání po internetu... celý článek

Jak vybrat stavebnici pro děti

Stavebnice patří mezi nejoblíbenější hračky většiny dětí napříč věkovým spektrem. Ptáte se proč? Jsou variabilní, vzhledově přitažlivé a děti se při nich zabaví a zároveň rozvíjí řadu schopností... celý článek

Nový hit: vyrobte si s dětmi parádně nechutný sliz

Děti a teenageři z celého světa podlehly novému trendu: výrobě slizu. Společně si s ním... celý článek