Stavebnice jsou součástí každého dětského světa, ať už jde o stavebnici LEGO®, GraviTrax, Geomag™ a další. Spoustu zábavy si děti užijí s kuličkodráhami či speciálními magnetickými stavebnicemi, které učí děti zábavnou formou nejen motorice, ale také logickému myšlení a starším dětem pomohou pochopit základy fyziky.

Zobrazit více

Plastové stavebnice

Plastové stavebnice vynikají nízkou hmotností, nízkou pořizovací cenou i dobrou odolností a snadnou údržbou. K dostání jsou v mnoha barevných provedeních a tvarech, efektivně tak rozvíjí dětské vědomosti i fantazii.

Kovové stavebnice

Kovové stavebnice jsou vyrobeny z kovu s barevnou povrchovou úpravou. Výhodou je odolnost jednotlivých komponentů a s tím spojená dlouhá životnost, nevýhodou může být vyšší hmotnost stavebnice a také vyšší pořizovací cena.

Dřevěné stavebnice

Dřevěné stavebnice mají přírodní vzhled. Nejčastěji se pro výrobu užívá masiv nebo překližka. Stavět lze nejrůznější domy, hrady i modely aut, vlaků aj. Stavebnice ze dřeva dosahují vyšší hmotnosti než plastové stavebnice, jsou proto stabilnější i odolnější než plastové.

Další typy stavebnic

  • Magnetické stavebnice mají schopnost magnetizovat. Učí děti fyzikálním zákonům a rozvíjí kreativitu.
  • Elektronické stavebnice učí děti technickým dovednostem. Díky nim si mohou postavit jednoduchá elektronická zařízení. Elektronické stavebnice jsou obvykle napájeny z baterií.
  • Kuličkodráhy jsou interaktivní stavebnice, které slouží jako dráhy pro kuličky.

Stavebnice LEGO®

Stavebnice LEGO® patří k nejproslulejším stavebnicím vůbec. Některé stavebnice Lego jsou vhodné již pro děti od 1,5 roku.

→ Vyzkoušejte populární LEGO® Friends, LEGO® Star Wars nebo LEGO® Technic™ a řadu dalších.

Stavebnice Geomag™

Magnetická stavebnice Geomag™ se skládá z tyčinek a magnetických kuliček, které lze vzájemně propojovat a vytvářet tak 2D i 3D objekty.

→ Děti zajisté nedchne Geomag™ Mechanics nebo Geomag™ pro nejmenší.

Stavebnice Merkur

Stavebnice Merkur českého původu je na trhu již přes 100 let. Se stavebnicí Merkur lze za pomoci kovových součástek stavět modely nejrůznějších vozidel a mechanických vynálezů. Postavte si s dětmi Merkur Jeřáb nebo Merkur Raketoplán a další stavby.

TIP!

Nejen stavebnice rozvíjí dětské schopnosti a fantazii. Oblíbené jsou také puzzle nebo hlavolamy.


Mega Bloks

Stavebnice Mega Bloks jsou vhodné i pro nejmenší děti od 1 roku. Jedná se o plastové stavebnice, často inspirované populárními pohádkovými postavami.

→ Oblíbené jsou Mega Bloks kostky nebo Mega Bloks auto.

Playmobil®

Se stavebnicí Playmobil® mohou děti stavět celá města, která oživí Playmobil postavičkami. Vznikají tak jedinečné příběhy, které rozvíjí fantazii dětí.

→ Pro kluky je tu např. Playmobil Policie, pro holčičky Playmobil Farma.

Stavebnice Cobi

Stavebnice Cobi jsou tu pro milovníky aut a techniky. Jednotlivé sady obsahují nejrůznější modely aut a vozítek.

→ Pořiďte domů stavebnici Cobi Tank nebo Cobi Letadlo.

-33%
Clementoni Clemmy baby Peppa Pig školní autobus
1x

Clementoni Clemmy baby Peppa Pig školní autobus

1 089 Kč
729 Kč
Výprodej

Krásný školní autobus s pohádkovými postavičkami Peppa Pig. Užijte si spoustu zábavy s prasátkem Peppou a jeho malým bratrem Georgem. Odklápěcí střecha autobusu slouží zároveň jako základna pro měkké kostky Clemmy. Do vnitřního úložného prostoru lze uložit všechny Clemmy kostky, jakmile dítě skončí s hrou. Hračka stimuluje dětskou manuální obratnost, motorické dovednosti a fantazii.

Od prodejce MALL
Magformers Wow Starter PLUS
9x

Magformers Wow Starter PLUS

980 Kč
879 Kč

Inovované balení pro začátečníky je velmi populární a obsahuje vynikající výukové karty a obrazové návody! Stavebnice nabízí překvapivě mnoho možností z relativně mála dílků – lze si z ní postavit 30 různých aut.

Od prodejce MALL
-31%
Ravensburger Gravitrax PRO Startovní sada 268320
181x

Ravensburger Gravitrax PRO Startovní sada 268320

1 999 Kč
1 379 Kč

Další nabídky od 1 643 Kč

Startovní sada GraviTrax Pro posune vaši dráhu o další stupeň výš. Tato sada s novými akčními díly umožňuje budovat vaši stavbu do výšky a napínavě tak překonávat různé výškové rozdíly a vést kuličky mezi jednotlivými patry nejen standardní cestou.

Od prodejce MALL
Merkur M2020 Výroční stavebnice
41x

Merkur M2020 Výroční stavebnice

2 019 Kč
1 799 Kč

Tato výroční stavebnice Merkur M2020 obsahuje 749 jednotlivých součástek a možnost stavby mnoha modelů. Součástí stavebnice je velká návodová knížka s postupem na stavbu 100 různých modelů. Se stavebnicí si vyhrají jak děti, tak i jejich rodiče.

Od prodejce MALL
-29%
BIG PlayBig BLOXX Peppa Pig Figurky Rodina
166x

BIG PlayBig BLOXX Peppa Pig Figurky Rodina

269 Kč
189 Kč

Figurky z dětského seriálu Prasátko Peppa ke stavebnici z řady PlayBIG Bloxx. Čtyři plastové figurky z dětského seriálu Prasátko Peppa, vytvářející celou rodinku. Postavičky jsou kompatibilní s jinými známými kostičkami.

Od prodejce MALL
Magformers Transform Wheel Bugy
56x

Magformers Transform Wheel Bugy

699 Kč

Nová stavebnice určená pro stavění nadupaných motocyklů, aut i čtyřkolek. Obsahuje 15 magnetických tvarů a 2 speciální podvozky. V kombinaci s jakýmikoliv dalšími dílky Magformers pestrost i velikost vozidel násobně narůstá. Většina ze stovek postavených aut a motorek z této stavebnice je i překvapivě odolná a lze je tudíž směle využívat i jako funkční hračku.

Od prodejce MALL
-35%
Teddies Magnetická stavebnice 96ks
1x

Teddies Magnetická stavebnice 96ks

1 059 Kč
679 Kč
Novinka

Kuličková dráha umožňuje sledovat cestu kuličky a její rychlost z horní části až dolů. Která kulička bude rychlejší a které sestavení dráhy bude zajímavější? Sestavte magnetickou kuličkovou dráhu dle návodu nebo podle vlastní fantazie a zábava může začít.

Od prodejce MALL
-23%
Hubelino Kuličková dráha-set bez kostek 55 ks
32x

Hubelino Kuličková dráha-set bez kostek 55 ks

1 299 Kč
999 Kč

Další nabídka za 1 227 Kč

Kuličková dráha HUBELINO je pro děti skvělým společníkem. Poskytuje spousty zábavy a kreativity, podporuje logické myšlení i smysl pro detail. Můžete si poskládat dráhu podle své vlastní fantazie, protože té se meze nekladou.

Od prodejce MALL
-23%
Ravensburger GraviTrax Startovní sada
362x

Ravensburger GraviTrax Startovní sada

1 429 Kč
1 099 Kč

Další nabídky od 929 Kč

Interaktivní kuličkovou dráhu Gravitrax můžete stavět do nekonečna dle své vlastní fantazie. Poznáte přitom, jak působení různých fyzikálních zákonů ovlivňuje běh vaší kuličky.

Od prodejce MALL
-28%
Albi Kvído Playstix vozidla
18x

Albi Kvído Playstix vozidla

499 Kč
359 Kč

Postavte neuvěřitelné výtvory za využití vaší fantazie a stavebnic Playstix! Z této stavebnice je možné sestavit různé modely dopravních prostředků – motorky, auta, tanky, letadla. Speciální tvar stavebních dílů umožňuje pevné křížové spojení, a díky tomu si mohou děti se sestavěnými modely hrát.

Od prodejce MALL
LENA Kuličková dráha - kaskáda
132x

LENA Kuličková dráha - kaskáda

449 Kč
389 Kč

Rozvíjejte dětskou fantazii a systémové myšlení s novou kuličkovou dráhou Kaskáda, kde máte k dispozici 44 dílků a také 20 kuliček! Výborná zábava pro děti již od 3 let. Kvalitní provedení značky Lena.

Od prodejce MALL

Stavebnice

Stavebnice pro kluky i holky děti zabaví i vzdělají! Přemýšlíte, jakou stavebnici dětem vybrat? Vyzkoušejte ověřené stavebnice LEGO® nebo stavebnice Seva a Cheva. Velmi populární jsou také stavebnice Merkur a moderní magnetické stavebnice GraviTrax a Geomag™.

Stavebnice GraviTrax

Stavebnice GraviTrax se zabývá principy gravitace, které dětem ukazuje zábavnou formou. Ze stavebnice lze stavět důmyslné dráhy pro kovovou kuličku, která na cestě překonává nejrůznější překážky. Základem je GraviTrax startovní sada, kterou lze rozšířit nap. o GraviTraxVýtah nebo GraviTrax Dráha a další.

Stavebnice Merkur

Stavebnice Merkur českého původu je na trhu již přes 100 let. Se stavebnicí Merkur lze za pomoci kovových součástek stavět modely nejrůznějších vozidel a mechanických vynálezů. Postavte si s dětmi Merkur Jeřáb nebo Merkur Raketoplán a další stavby.

Stavebnice Magformers

Stavebnice Magformers je jedinečná magnetická stavebnice, se kterou si mohou děti postavit důmyslná vozítka nebo zvířata či stavby. Vyzkoušejte Magformers Starter nebo Univerzální Box.

Stavebnice Seva

Stavebnice Seva patří k českým legendárním stavebnicím. Skládá se z plastových modrobílých komponentů, s kterými lze stavět jeřáby, vozidla, architektonické stavby i zvířata. Populární je Seva Jumbo nebo Seva Technic.