10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Subwoofer neboli basový reproduktor je důležitou součástí reprosoustavy, která reprodukuje zvuk o nízké frekvenci 20 – 250 Hz. Vybrat můžete pasivní subwoofer bez zesilovače nebo aktivní subwoofer. Při výběru se zaměřte především na výkon, citlivost a konstrukci.

Zobrazit více

Pasivní subwoofer je ideální do auta

Má nízkopásmový filtr. Je zapotřebí pořídit k němu zesilovač s alespoň 1,5× vyšším výkonem, než má akustický reproduktor, protože není jeho součástí. Je ideální k využití v automobilu. 


 • minimální zkreslení zvuku
 • filtrování frekvence
 • levnější
 • bez zpracování a převodu signálu
 • nutný nákup zesilovače

Aktivní subwoofer využijete u domácího kina

Aktivní subwoofery jsou vybaveny zesilovací jednotkou, není tedy nutné ji dokupovat zvlášť. Stačí je jednoduše připojit k reprosoustavě. Jsou ideální pro využití v domácnosti a také jejich výběr je na trhu pestřejší, než je tomu u pasivních modelů bez zesilovače. 


 • snadné propojení se zbytkem reprosoustavy
 • zesílení signálu
 • není vhodný do auta
 • nevhodný do malých a uzavřených míst

Bezdrátový (Bluetooth) subwoofer

Aktivní i pasivní subwoofery mohou být připojeny bezdrátově pomocí Bluetooth. Snadno se spárují s ostatním zařízením bez potřeby el. kabelů. Často se s nimi setkáte u moderních domácích kin, u kterých je aktivní bezdrátový subwoofer jejich součástí. V takovém případě je ale připojitelný pouze k dané řídící jednotce domácího kina.


TIP!

Pro ozvučení větších místností je vhodné začlenit subwoofer do sloupové reprosoustavy.


Jak vybrat subwoofer

U subwooferů rozhoduje především jejich výkon, citlivost, typ konstrukce a také možnosti připojení. 

Výkon 

RMS výkon subwooferu má vliv především na hlasitost poslechu. Tedy – čím vyšší je výkon zařízení, tím hlasitějšího poslechu se dočkáte. Výkon se značí ve Wattech, a v závislosti na jednotlivých modelech pro domácí využití může dosahovat 150 – 3 000 Wattů. Do auta vybírejte modely o výkonu 150 – 600 Wattů.  

Citlivost

Citlivost má vliv na rychlost odezvy, lze říci, že čím vyšší je citlivost subwooferu, tím lepší je prožitek z poslechu. Do domácnosti vybírejte ideálně subwoofery s citlivostí kolem 150 dB, do auta si vystačíte s hodnotou cca 90 dB. 

Typ konstrukce 

Dle konstrukce dělíme subwoofery do 3 skupin:

 • Uzavřené subwoofery – jejich konstrukce je hermeticky uzavřená, avšak dosahují poměrně velkých rozměrů. 
 • Bass-reflexové subwoofery – nejrozšířenější varianta s rezonátorem je ideální pro domácí využití, poskytuje hluboké a dobře znělé basy.  
 • Band-passové subwoofery – se skládají ze dvou komor, z nichž je minimálně jedna opatřena rezonátorem. Patří mezi nejkvalitnější, avšak také nejdražší variantu. 

Možnosti připojení 

Subwoofery lze připojit klasicky pomocí el. kabelů, nebo bezdrátově. Výhodou bezdrátových subwooferů, které se připojují pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi, je snadná instalace a absence překážejících kabelů, je však nutné mít k dispozici kvalitní a stabilní signál.

U klasických drátových subwooferů se můžete setkat s těmito vstupy pro připojení zvuku: 


Typ vstupu/výstupu Využití
Jack 3,5 mm Klasický audio jack pro sluchátka.
USB portUSB port Může být použit k propojení s PC a dalšími zařízeními.
RCA-Cinch Pro profesionální přenos zvuku, minimální zkreslení.
Síťový kabel Pro připojení více PC.

Jaké funkce a doplňky u subwooferů oceníte?

 • Automatické zapnutí/vypnutí – funkce, která automaticky dle nastavení vypíná, případně zapíná celou reprosoustavu.   
 • Gain (Trimmer) – otočný ovladač, kterým lze regulovat vstupní citlivost zvuku a synchronizovat ji se zbytkem reprosoustavy, aby nedocházelo ke zkreslení zvuku.   
 • Low-pass filter (LPS) – umožňuje nastavit frekvence, které bude subwoofer reprodukovat. 

TIP!

Pro reprosoustavu budete potřebovat nejrůznější stojany a držáky. Prohlédněte si je.


Tipy na nákup subwoofru

 • Pokud hledáte zařízení s hlubokými basy, vsaďte na subwoofer JBL.
 • LG subwoofer vás zaujme naprosto jednoduchým spárováním s dalšími zařízeními.
 • Pioneer subwoofery proslulé kvalitou provedení i jedinečným designem! 

Nejčastěji kladené otázky při výběru subwooferu


1️⃣ Jak správně nastavit subwoofer?

Subwoofer je třeba nastavit tak, aby basy nepřehlušovaly vysoké a střední tóny z dalších reproduktorů – v takovém případě by totiž bylo výsledkem hlasité dunění, které by potlačovalo další neméně důležité zvuky, a snížil by se prožitek z poslechu. Proto je třeba předně určit (dle vlastního sluchu) správný poměr hlasitosti – zároveň nastavte takovou hlasitost reproduktorů, která je vám při běžném poslechu příjemná.

2️⃣ Jak správně umístit subwoofer?

Subwoofer se obvykle umisťuje ke zdi nebo do rohu místnosti, odkud se zvuk nejlépe šíří do okolí. Vzhledem k tomu, že je každá místnost unikátní, je třeba při hledání správné polohy subwooferu mírně experimentovat až do chvíle, kdy je zvuk na poslech optimálně vyvážený.

3️⃣ Jak správně nastavit subwoofer v autě?

V případě, že máte aktivní subwoofer, můžete jej připojit přímo na stávající reproduktory. K pasivnímu subwooferu budete navíc potřebovat externí zesilovač. Citlivost zesilovače s ohledem na výkon subwooferu nastavíte pomocí otočného ovladače (tzv. Gain) na optimální hodnotu. Stejně jako u domácího subwooferu je třeba optimálně vyvážit hlasitost basů, vysokých a středních tónů aby byl výsledný poslech co nejkvalitnější.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
SkyShowtime zdarma
Polk Audio HTS 12 Jamo S810SUB - rozbaleno
Polk Audio HTS 12

Rozduňte svoje domácí kino hlubokými basy, které jsou hlavní předností 12" subwooferu Polk Audio HTS 12 s patentovanou technologií Power Port zajišťující dokonalou odezvu hlubokých tónů. Přístroj se pyšní špičkovým zesilovačem třídy D o výkonu 400 W, nízkopásmovým filtrem a RCA i LFE vstupy.

můžete mít 12.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Polk Audio HTS 10 Jamo S810SUB - rozbaleno
Polk Audio HTS 10

Rozkmitejte každičký atom v místnosti díky aktivnímu subwooferu Polk Audio HTS 10 s výkonem zabudovaného zesilovače třídy D až 200 W. Přístroj má 10palcový reproduktor s polypropylenovou membránou a je optimalizovaný metodou Kippel. Ve výbavě nechybí RCA a LFE vstup, ovládání i automatické spínání.

můžete mít 12.12.

Od MALL
Rozbaleno
Jamo S810SUB - rozbaleno Jamo S810SUB - rozbaleno
Jamo S810SUB - rozbaleno

Dodá vaší oblíbené muzice pořádný basový drajv a vnese do interiéru krapet skandinávského stylu – subwoofer Jamo S810SUB vás okouzlí svým designem inspirovaným Skandinávií a výkonem, za který vděčí 150W zesilovači třídy D. Je vyrobený z MDF desky a pyšní se 10palcovým basovým reproduktorem. Hraje skvěle horizontálně i vertikálně.

můžete mít 12.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
SONOS Sub Mini MAGNAT Alpha RS 8 - černá
SONOS Sub Mini

Okouzlující design, jedinečně silné basy těšící vaše uši – stylový bezdrátový subwoofer SONOS Sub Mini si vás získá vzhledem i výkonem. Připojuje se přes WiFi nebo Ethernet port a pyšní se 2 zesilovači třídy D i 2 ovladači směřujícími dovnitř, které eliminují riziko šumu skříně.

můžete mít 12.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Klipsch R-8SW MAGNAT Alpha RS 8 - černá
Klipsch R-8SW

Precizní provedení v minimalistickém stylu, vynikající audio vlastnosti – moderní subwoofer Klipsch R-8SW si budete pochvalovat pro nadčasový vzhled, výkon 50 W, pro plné basy díky 203,2mm basovému reproduktoru a bassreflex konstrukci i pro plně digitální zesilovač a možnost ovládání hlasitosti.

můžete mít 12.12.

Od MALL
MAGNAT Alpha RS 8 - černá MAGNAT Alpha RS 8 - černá
MAGNAT Alpha RS 8 - černá

Aktivní subwoofer Alpha RS 8 je osazen 200 mm měničem, který je optimalizován systémem Klippel k dosažení nejlepších parametrů. Ozvučnice je z MDF, krycí čelní mřížka je odjímatelná. Na čelní desce je také dvojice bassreflexových portů. Subwoofer je osazen antirezonančními podložkami. Subwoofer prac

můžete mít 13.12. - 14.12.

SkyShowtime zdarma
Denon Home Subwoofer EVERCON repro kabel 2,5 mm - balení 10 metrů
Denon Home Subwoofer

Silné a detailní basy dodá hudbě i filmům elegantní bezdrátový basový reproduktor Denon Home Subwoofer s 8palcovou membránou. Model je plně nastavitelný skrze aplikaci HEOS a kompatibilní s produkty Denon Home. Snadno ho připojíte skrze WiFi nebo RJ-45 port a disponuje také USB portem pro zapojení USB flash disku.

můžete mít 12.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Klipsch R-101SW EVERCON repro kabel 2,5 mm - balení 10 metrů
Klipsch R-101SW

Špičkový zvuk pro opravdové hudební fajnšmekry nabízí externí subwoofer R-101SW od americké společnosti Klipsch. Reproduktor je osazen 10palcovou tepelně tvarovanou krystalickou polymerovou basovou membránou a pyšní se plně digitálním zesilovačem. Pro silné basy bez zkreslení disponuje zadním Bassreflexem. Výkon je 150 až 300 W.

můžete mít 12.12.

Od MALL
EVERCON repro kabel 2,5 mm - balení 10 metrů EVERCON repro kabel 2,5 mm - balení 10 metrů
EVERCON repro kabel 2,5 mm - balení 10 metrů

Reprokabel EVERCON RC-225 o průřezu 2,5 mm je určen pro připojení subwooferu nebo předních reprosoustav k receiveru domácího kina .

můžete mít 13.12. - 14.12.

SkyShowtime zdarma
JBL Stage A100P Bose Bass Module 700, černá
JBL Stage A100P

Chcete si užívat muziku i filmy s perfektním zvukem? Připojte k audiozdroji vysoce výkonný aktivní subwoofer JBL Stage A100P a dopřejte uším pořádně silné basové frekvence. Reproduktor má ozvučnici z 1,6cm MDF desky, odnímatelnou krycí mřížku, ovládací prvky na zadním panelu, dvojitý bassreflex a linkový/LEF vstup. Hudební výkon je 150 W.

můžete mít 12.12.

Od MALL
Bose Bass Module 700, černá Bose Bass Module 700, černá
Bose Bass Module 700, černá

Výkonný subwoofer bezdrátový k doplnění SoundBaru 700, rozměry Subwooferu: 13" H x 11¾" W x 11¾" D (30 lb).

můžete mít 12.12.

SkyShowtime zdarma
Klipsch R-121SW Bose Bass Module 700, černá
Klipsch R-121SW

Špičkový zvuk pro opravdové hudební fajnšmekry nabízí externí subwoofer R-121SW od americké společnosti Klipsch. Reproduktor je osazen 12palcovou tepelně tvarovanou krystalickou polymerovou basovou membránou a pyšní se plně digitálním zesilovačem. Pro silné basy bez zkreslení disponuje zadním Bassreflexem. Výkon je 200 až 400 W.

můžete mít 12.12.

Od MALL

Subwoofery

Ať už vybíráte malý subwoofer do auta či větší subwoofer k domácímu kinu, zřejmě sáhnete po aktivním subwooferu. Vsaďte na prověřené značky.

Malý subwoofer

 • Malý subwoofer je vhodné pořídit do auta nebo k PC. Vybrat můžete Samsung či Bose.

Aktivní subwoofer

 • Aktivní subwoofer je nejoblíbenějším modelem subwooferů pro domácnosti. Integrovaný zesilovač se stará o přesný přenos zvuku. Vybrat můžete Jamo, MAGNAT či SONOS.

Aktivní subwoofer k domácímu kinu

 • Domácí kino si můžete sestavit vlastními silami. Reprosoustavu a subwoofer můžete vybrat podle požadovaného výkonu a celek propojit. K domácímu kinu se hodí subwoofer BST či IBIZA SOUND.

Subwoofer do auta

 • Subwoofer do auta doplní váš audio systém o kvalitní basy. Subwoofer může být v autě umístěný v kufru nebo pod sedadlem. Do auta se doporučuje aktivní subwoofer s citlivostí okolo 90 dB.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Subwoofery.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Subwoofery výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Subwoofery akce.