Výcvik psů

Výcvik psů hravě zvládnete s pomůckami, které psa motivují a usměrňují. K nácviku odvolání psa slouží píšťalky pro psy, s klikry ho zase naučíte správnému chování, a nakonec ho můžete odměnit pamlskem z pamlskovníku. Nezapomeňte, že výcvik by měl psa bavit, k tomu slouží výcvikové hračky v podobě pešků, bumerangů či létajících talířů.

Zobrazit více

Jak vycvičit psa?

Správný výcvik psa vyžaduje zkušenosti, dostatek času i trpělivosti a správné výcvikové pomůcky, které pejskovi mohou pochopit, co po něm chceme. Které to jsou?

Pamlskovníky pro psy

Textilní pamlskovníky snadno připnete kolem pasu a pamlsky pro psa budete mít při výcviku vždy po ruce. Pamlsky slouží jako odměna i motivace.

Píšťalky pro psy

Ultrazvukové píšťalky vydávají vysoký neměnný tón, který si pes dobře zapamatuje. Píšťalky jsou vhodné k nácviku odvolání psa.

Klikry – správné načasování je stěžejní

Klikry fungují na podmiňovacím reflexu psa. Jedná se o malé kovové nástroje, které vydávají specifický zvuk. Správně načasovaný klik značí pochvalu a odměnu pro psa za právě provedený úkon.

Výcvikové pomůcky a hračky pro psy

Pomůcky a hračky pro psy k výcviku agility, aportu, přivolání, přetahování nebo nácviků zákusu a jiných úkonů jsou nejčastěji v podobě pešků pro psy, létajících talířů či bumerangů a překážek pro psy.

Postroje na běhání pro psy

Součástí psího postroje je pružné vodítko a bederní pás, který propojí běžce se psem. Postroj musí být konstruován tak, aby psa neškrtil, netlačil na hrudník a neomezoval v pohybu, ale naopak mu umožnil opřít se do postroje maximální silou. Pružné vodítko tlumí nárazy při běhu.

Elektrický obojek pro psy patří pouze do zkušených rukou

Elektrické obojky pro psy slouží k odnaučení nežádoucích návyků jako je štěkání, útěky za zvěří, tahání na vodítku apod.

UPOZORNĚNÍ:

Výcvikové obojky vyžadují značné zkušenosti s výcvikem psů i elektrickými obojky. V opačném případě by mohlo dojít k prohloubení nežádoucího chování.


Sprejový obojek pro psy

Plynové obojky pro psy jsou jemnější alternativou elektrických obojků. V případě, že pes provádí nežádoucí chování, obojek ofoukne psa chladivým sprejem či vzduchem, čímž ho vyruší z jeho konání.

→ Některé obojky mají aromatické spreje, jiné jsou bez vůně. Na psa působí také akustický signál a zvuk při vypouštění spreje.

Vodní obojky pro psy

Vodní obojky fungují na podobném principu jako sprejové, pouze je na psa stříknutá voda, která jej vyruší a odvede pozornost od nežádoucího chování. Kapacitu zásobníku lze jednoduše doplňovat.

Náhubky pro psy

Náhubky zabraňují kousnutí od psa. Jsou vhodné pro psy v socializaci nebo při výcviku. Do městské hromadné dopravy i na dalších veřejných místech jsou náhubky pro psy povinné.

→ Náhubky mohou být kovové, textilní nebo kožené, musí být však dostatečně prostorné, aby pes mohl volně dýchat i zívat a nesmí psa nikde tlačit.

Stahovací obojky pro psy

Stahovací obojky pro psy užívají majitelé psů, kteří na vodítku často táhnou. Stahovací obojek nemá pevný průměr a v případě, že pes napne vodítko, přiškrtí jej kolem krku, a pes díky tomu tah okamžitě povolí.

UPOZORNĚNÍ:

Mějte na paměti, že stahovací obojky patří pouze do zkušených rukou, nesprávné užívání může vést ke zdravotním problémům psa.


Ostnaté obojky pro psy

Ostnaté obojky mají kovové ostny, které směřují na krk psa. V případě škubnutí nebo zatažení se ostny zaryjí do psího krku. Z tohoto důvodu jsou tyto obojky obecně považovány za velmi drastické řešení a jejich používání obecně nedoporučujeme. Nejen, že nesprávným užíváním můžete prohloubit nežádoucí chování psa, navíc mu můžete způsobit výrazné zdravotní problémy, protože vnitřní ústrojí krku je velmi citlivé.

BAFPET Pešek s uchem "M", 6x24 cm
13x

BAFPET Pešek s uchem

140 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Pešek je velmi pevný a plovoucí. Součástí hračky je ucho z popruhu, které usnadňuje držení. BAFPET Pešek s uchem je vhodný pro nácvik zákusu a přetahování.

Od prodejce MALL
BAFPET Pešek JUTA s uchy "XL" 10x60 cm
5x

BAFPET Pešek JUTA s uchy "XL" 10x60 cm

280 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Pešek z přírodní juty je velmi pevný díky srolovanému materiálu a ručnímu šití. Součástí hračky je ucho z pogumovaného popruhu, které usnadňuje držení. BAFPET Pešek JUTA s uchy „XL“ 10×60 cm je vhodný pro trénování aportu či tahání a nácvik zákusu,

Od prodejce MALL
BAFPET Píšťalka Pro-Trialer, vysokofrekvenční, malá
5x

BAFPET Píšťalka Pro-Trialer, vysokofrekvenční

180 Kč

Další nabídka za 196 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Kovová píšťalka se stane nezbytným doplňkem pro výcvik vašeho psa. BAFPET Píšťalka Pro-Trialer, vysokofrekvenční je opatřena šňůrkou, díky které ji můžete nosit kolem krku.

Od prodejce MALL
-27%
Patpet Výcvikový obojek Patpet 320

Patpet Výcvikový obojek Patpet 320

2 890 Kč
2 090 Kč

Výcvikový obojek Patpet 320. Elektronický výcvikový obojek PATPET 320 je praktickým pomocníkem pro výcvik a zvládání psa v situacích, kdy pes neposlouchá svého pána. Obojek je vhodný pro domácí i profesionální cvičení většiny plemen psů s váhou do 60 kg.

Duvo+ Kliker tréninkový 7cm

Duvo+ Kliker tréninkový 7cm

118 Kč

Duvo tréninkový kliker: Trénovací pomůcka – kliker, vhodná pro klikertréning, což je pozitivní výcviková metoda využívaná po celém světě. Zkušený trenér, tak dokáže zvíře naučit jakémukoliv chování. Pokud s takovým tréninkem začínáte, kliker je nezbytnou pomůckou.

Partner: COBBYS PET
-20%
Patpet Výcvikový obojek Patpet T200

Patpet Výcvikový obojek Patpet T200

2 490 Kč
1 990 Kč

Patpet T200 je elektronický výcvikový obojek s nastavitelnými funkcemi zvuku, vibrace a impulzu. Na dosah 300 m lze cvičit až 3 psy pomocí jediné ergonomicky navržené vysílačky s bezpečnostním zámkem. Plně dobíjecí zařízení má podsvícený LED displej a přijímač je plně vodotěsný dle normy IPX68.

BAFPET Předváděcí vodítko s obojkem, kulatá kůže, různe veliskoti, BP Barva: hnědá, Velikost: 0,6 x 130 cm

BAFPET Předváděcí vodítko s obojkem, kulatá kůže, různe veliskoti, BP Barva: hnědá, Velikost: 0,6 x 130 cm

330 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Předváděcí vodítko je vyrobeno z pevné kulaté kůže. Spoje jsou napevno propleteny v uchu a ve smičce. Smička je vybavena koženou posuvnou částí, která umožňuje posouvat nahoru a dolu, tím zmenšujete a zvětšujete obvod smičky, dle potřeb a obvodu krku pejska.

Merco Anti Bite Collar ochranný límec pro psy rozměr XL

Merco Anti Bite Collar ochranný límec pro psy rozměr XL

116 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Anti Bite Collar ochranný límec pro psy je navržen tak, aby zabránil vašim domácím mazlíčkům v kousání a olizování ran. Límec pro psy a kočky je ideální pro zotavení po chirurgickém zákroku nebo poranění zvířete. Límec je možné použít také při koupání nebo hygienických ošetření.

Náhubek fixační pes č.3 1ks CVET

Náhubek fixační pes č.3 1ks CVET

149 Kč

Nylonový náhubek, bezpečné a jednoduché nasazení. Nastavitelné zapínaní. Pratelný. Velikost: Labrador, Německý ovčák, Dobrman, Setr, Retriever, Bull teriér, Stafordšírský teriér

Partner: Cyberix.cz
Beeztees Pomůcka pro aportování pešek Jute 30x5cm

Beeztees Pomůcka pro aportování pešek Jute 30x5cm

196 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Chcete svého psa naučit aportovat? Pokud ano, Beeztees aportovací pomůcka Dummy Jute je ideální volba. Tato Dummy hračka má šikovnou rukojeť a je ideální pro použití během tréninku. Pro vašeho nejlepšího přítele je snadné ji zvednout, zakousnout a přinést ji zpět.

Od prodejce MALL
Nobby dvoutónová přivolávací píšťalka buvolí roh 9cm

Nobby dvoutónová přivolávací píšťalka buvolí roh 9cm

242 Kč

S touto píšťalkou z buvolího rohu jde učení povelů bez problémů.Píšťalka má dva rozdílné tóny- na jedné straně konstantní tón a na druhé vibrující triller. Toto umožňuje cílený výcvik. Můžete například s jedním tónem spojit povel „lehni“ a s druhým tónem povel „sedni“.

Partner: PETHOME.cz

Výcvik psů

Výcvik psů je důležitý pro harmonický vztah pána a psa. Výcvik psa by měl být založen na pozitivní motivaci, které docílíte za pomoci výcvikových pomůcek. V tréninku aportu použijte výcvikové hračky, létající talíře apod. S výcvikem spolehlivého přivolání psa pomůže ultrazvuková píšťalka, případně elektrický výcvikový obojek. Pamlskovníky s kvalitními pamlsky pro psy a klikry fungují jako pozitivní motivace i odměna. Do vlaků a městské hromadné dopravy je povinný náhubek pro psa.

Jak na výcvik štěněte?

Správný výcvik štěněte je důležitý pro zdravý psychický vývoj psa. Zde je několik základních rad, jako při výcviku štěněte postupovat:

  • Čím dříve s výcvikem začnete, tím lépe.
  • Nejdříve přivykněte častým opakováním štěně na své jméno.
  • Navykněte pejska postupně na psí obojek a vodítko.
  • Důležitá je dostatečná socializace. Až to bude možné, umožněte štěněti kontakt s jinými psy i lidmi nejlépe pod dohledem zkušeného psího trenéra.