Motivační literatura

Motivace – slovo v dnešní době velmi používané, velmi rozebírané. Přesto by jej každý popsal jiným způsobem. Motivační literatura je inspirující čtení a záleží na každém čtenáři, zda si z toho něco odnese. V dnešní době se s tímto druhem knih doslova roztrhl pytel. Je proto potřeba se v tomto žánru trochu zorientovat.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Novinka
Denisa Vostrá: Voda na radost Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný - 7 zásad pro život
Denisa Vostrá: Voda na radost

Zase Vostrá a Honzák, to si dělají legraci? A oni jo. Ze sebe, z vás, z těžkostí světa. Z toho, že někdy je všechno takříkajíc na nic – veřejně to chceme napsat slušně. Do knížky se schová i jadrnější slovo, ovšem vždy vyvážené zvonivým kouskem poezie.

můžete mít 30.4. - 3.5.

Novinka
Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný - 7 zásad pro život Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný - 7 zásad pro život
Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný - 7 zásad pro život

Nejslavnější kulturista všech dob. Ikonická filmová hvězda. Lídr šesté největší ekonomiky světa. Tři na první pohled zcela odlišné osobnosti se snoubí v jednom skutečném člověku. Tohle je Arnold Schwarzenegger. A na vrchol se nedostal náhodou.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Melvil Publishing Nastavení mysli, upravené vydání Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný - 7 zásad pro život
Melvil Publishing Nastavení mysli, upravené vydání

Za vaším úspěchem nestojí pouze schopnosti a talent, ale také váš přístup k nim: tzv. nastavení mysli . Profesorka Dwecková ve svém bestselleru vysvětluje, jak toto nastavení můžete změnit a jak napomoci lásce k učení a houževnatosti, které jsou základem úspěchu ve všech oblastech života.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Marek Herman: To tajemství je pevný pár - …když žena je královna a muž je král Marek Herman: To tajemství je pevný pár - …když žena je královna a muž je král
Marek Herman: To tajemství je pevný pár - …když žena je královna a muž je král

Knížka fejetonů, ve kterých populární vysokoškolský pedagog a lektor Marek Herman hledá, co je klíčem k rodinné pohodě a k výchově malých dětí.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Eva Klimešová: Karty Lenormand Marek Herman: To tajemství je pevný pár - …když žena je královna a muž je král
Eva Klimešová: Karty Lenormand

Nejpodrobnější a nejlepší příručka ke kartám Lenormand! Napsala ji česká autorka s nesmírným citem i vtipem. Tradiční významy jednotlivých karet obohatila o hlubší, širší a univerzálnější psychologický význam.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Album naší holčičky Marek Herman: To tajemství je pevný pár - …když žena je královna a muž je král
Album naší holčičky

Z knihy Album naší holčičky si můžete vytvořit originální deníček, který bude vaši holčičku provázet od narození až po první krůčky. Můžete si v něm zaznamenávat všechny důležité události, první slůvka, nejmilejší hračky a oblíbené činnosti.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Chris-Anne: Tarot světla a stínu - Kniha a 78 karet Joe Navarro: Nebezpečné osobnosti - Jak je odhalit a chránit se před nimi
Chris-Anne: Tarot světla a stínu - Kniha a 78 karet

Tarot světla a stínu dokresluje tradiční tarotové archetypy a symboly novou obrazností v současném boho a intuitivním stylu. Dává výraz světlým i odvráceným aspektům našich osobností a nabízí inspiraci a vedení, jak pochopit hlubší význam každého z nich.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Jane Wharamová: Emoční inteligence - Cesta do středu sebe sama Joe Navarro: Nebezpečné osobnosti - Jak je odhalit a chránit se před nimi
Jane Wharamová: Emoční inteligence - Cesta do středu sebe sama

Staňte se odborníky na to nejdůležitější na světě – na sebe samotné! I nepatrné změny Ve vašem myšlení a chování promění váš život k nepoznání.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Joe Navarro: Nebezpečné osobnosti - Jak je odhalit a chránit se před nimi Joe Navarro: Nebezpečné osobnosti - Jak je odhalit a chránit se před nimi
Joe Navarro: Nebezpečné osobnosti - Jak je odhalit a chránit se před nimi

ezpečné osobnosti jsou blíže, než si myslíte. Chraňte se před nimi! Joe Navarro působil pětadvacet let ve službách FBI jako zvláštní agent a specialista na profilování pachatelů trestných činů. Je autorem bestselleru „Jak prokouknout druhé lidi“.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Školní zápisník Krtek Jitka Kendlíková: Školák se speciálními vzdělávacími potřebami - Praktická příručka s pracovními listy a metodickými pokyny
Školní zápisník Krtek

Pevnou součástí výrobku je záložka s měřítkem. Na rubové straně obálky je umístěn rozvrh a univerzální kalendář na školní období.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Aleister Crowley: Thothův Tarot - Kniha a 78 karet (70x110mm), Zrcadlo duše Jitka Kendlíková: Školák se speciálními vzdělávacími potřebami - Praktická příručka s pracovními listy a metodickými pokyny
Aleister Crowley: Thothův Tarot - Kniha a 78 karet (70x110mm), Zrcadlo duše

Thothův tarot na svých obrazech pojímá široké spektrum astrologických, numerologických a jiných symbolů a souvislostí. Nabízí vám zdroj hlubšího poznání. Lady Frieda Harris ztvárnila sérii 78 magických obrazů podle náčrtů a pokynů známého okultisty Aleistera Crowleyho.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Osobní rozvoj

Jako jeden z nejlepších autorů je bezpochyby Timothy Ferriss, kterého dostala mezi celebrity kniha Čtyřhodinový pracovní týden – ihned po vydání se stala světových bestsellerem. Ne jinak to bylo i u nás. Timothy Ferriss je proslulý především tím, že vše, co radí, poctivě zkouší nejdříve na sobě.

Don Miguel Ruiz, který se věnuje předávání učení starých Toltéků, je pro mnohé výborným učitelem. Jeho nejznámějším a velmi inspirativním dílem je titul Čtyři dohody.

Recenze:

Přečtěte si v naší literární kavárně recenzi knihy: Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody - Kniha moudrostí starých Toltéků

Poselství Napoleona Hilla: „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout“. Tento americký spisovatel nám zanechal opravdové motivační skvosty. Každý, kdo má zájem na sobě pracovat, by se měl s jeho tituly seznámit.

Poslední dobou často slýcháme slovo prokrastinace. Jak se vyhnout tomuto nešvaru se dozvíte v knize Konec prokrastinace, napsané Petrem Ludwigem.

Další český autor, významný český psychiatr Radkin Honzák, se usadil na žebříčcích naučné literatury s dílem Psychosomatická prvouka.

Pomoc v práci či v podnikání

Za kultovní titul pro každého podnikatele se dá zcela právem považovat Restart od Frieda Jasona. Tento průvodce podnikatelským minimem je mimořádně poučný. Jak řekl slavný marketingový guru Seth Godin: „Tuto knihu lze přehlížet jen na vlastní nebezpečí“. Za zmínku také stojí Ben Horowitz a jeho kniha S potížemi je jedna potíž.

Důležitým autorem je beze sporu Stephen R Covey, který získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí se stala mezinárodním bestsellerem.

Postřehy od úspěšných

Inspirujme se od lepších a úspěšnějších, oni si tu svoji cestu už vyšlapali a mohou nám pomoci ušetřit spoustu energie. Z českých autorů je nutné zmínit „Břicháče Toma“ – Tomáše Kosačíka. Nejen jeho knihy o hubnutí se staly bestsellery. Kniha Promrhané dny – Myšlenky, které mi změnily život je výborný titul, psaný skvělou formou a zcela jistě by si ho měl každý, kdo touží po změně ve svém životě, pořídit. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí. Proto je také jedním z nejoblíbenějších českých autorů a neustále se jeho tituly pohybují na předních příčkách TOP titulů.

Mark Manson zaujal svojí knihou Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. Titul se okamžitě dostal na vrchol žebříčků a stal se právem bestsellerem. Kniha se opírá o jeho životní zkušenosti a měla by se stát povinnou četbou každého, kdo se ocitá na prahu dospělosti.

Knih toho typu je velká řada a každý si v té škále najde právě to, co potřebuje. Motivační literatura většinou slouží k uvědomění si toho, co dobře víme, ale denně na to zapomínáme. Pomůže nám utřídit si své myšlenky a dokáže nás posunout správným směrem. V dnešní době je to velmi populární žánr, který získává oblibu u stále větší masy čtenářů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně