10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Ze široké nabídky produktů z kategorie brousky a ostřiče nožů si u nás na MALL.cz vybere každá hospodyňka i bytový designér.

Zobrazit více
  • Objednané zboží z kategorie brousky a ostřiče nožů doručíme dnes, nebo až se vám to bude hodit.
  • Chcete ušetřit za poštovné? Po celém Česku máme více než 2 500 výdejních míst.
  • Platit můžete online, na dobírku nebo až za 30 dní se službou MALL Pay.
  • Pokud zakoupené zboží nesplní vaše očekávání, můžete jej vrátit do 14 dní.
  • Nejasnosti ohledně objednávky nebo jiných služeb vám pomůže vyřešit naše nonstop zákaznická podpora.

Výběr vám ulehčí filtr pro nejlépe hodnocené výrobky ostatními uživateli. Přehlednými sekcemi v kategorii Vybavení domácnosti však můžete brouzdat klidně hodiny a vždy objevíte něco nového.

Kromě zboží Brousky a ostřiče nožů prodáváme u nás na MALL.cz další 1 milion produktů, mezi nimi také filtr na vodu, elektronika, led světla, kuchyňské linky nebo solární nabíječka.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Akce
GUZZANTI GZ 005 GUZZANTI GZ 005
GUZZANTI GZ 005
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané malé domácí spotřebiče značky GUZZANTI s kódem 23MDW9CZ38 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!
Elektrický diamantový brousek nožů Guzzanti GZ 505 je určený k broušení ocelových i keramických nožů. 4 diamantové brusné kotouče zaručují efektivní a kvalitní broušení po dlouhou dobu. Správný úhel a rovnoměrný tlak vytvarují perfektní ostří. Kryt z nerezové oceli podtrhuje nadčasový design a snadno se čistí.

můžete mít DNES

Od MALL
GUZZANTI GZ 001 GUZZANTI GZ 005
GUZZANTI GZ 001

Elektrický diamantový brousek na nože. Guzzanti GZ 001 vám pomůže nabrousit ocelové i keramické nože. Diamantové brusné kotouče jsou zárukou efektivního a kvalitního broušení po dlouhou dobu.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Steba KS 1 GUZZANTI GZ 005
Steba KS 1

Elektronický brousek pro všechny druhy nožů včetně keramických. Steba KS 1 disponuje velmi účinnými diamantovými brusnými koly a dvoufázovým ostřením pro co nejlepší výsledky. Hlava brousku je vyměnitelná. Díky protiskluzovým nožičkám vám brousek nesjede nesprávným směrem a nehrozí tak případné náhodné pořezání.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Orava BN-44 Delimano Brava Brousek na nože
Orava BN-44

Multifunkční elektrická bruska pro broušení nožů, nůžek nebo i šroubováků. Orava BN-44 je vybavena dvoustupňovým ostřícím systémem a přísavnými gumovými nožičkami pro stabilitu při broušení. Vodící drážky automaticky udržují potřebný úhel čepele.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 722 Kč
Delimano Brava Brousek na nože Delimano Brava Brousek na nože
Delimano Brava Brousek na nože

S brouskem na nože Brava rychle a snadno nabrousíte jakýkoliv nůž, i zoubkovaný. Je vyroben z vysoce kvalitního a odolného materiálu a můžete s ním brousit nože z nerezové oceli, uhlíku i slitiny. S přísavkami jej snadno připevníte na jakýkoliv povrch

můžete mít 27.9. - 28.9.

nebo
Levněji na Allegro od 202 Kč
AnySharp Pro brousek Delimano Brava Brousek na nože
AnySharp Pro brousek

Brousek na nože s vysoce odolnou kovovou konstrukcí a silnou přísavkou. Brousek AnySharp nemusíte přidržovat rukama. Elegantní šedý design.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 499 Kč
Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener
Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener

Bruska na nože Work Sharp Precision Adjust Sharpener je třístranná abrazivní bruska ve stylu jig-clamp s úhlovým vedením, která umožňuje rychlejší, jednodušší a přesnější ruční ostření. S 3 brusnými systémy – hrubé s diamantovým povrchem (zrnitost J320 a J600, které obnoví otupené hrany) a jemné (k

můžete mít 26.9. - 27.9.

nebo
Levněji na Allegro od 1 613 Kč
Fiskars Functional Form Ostřič Roll-Sharp Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener
Fiskars Functional Form Ostřič Roll-Sharp

Bezpečný a snadno použitelný pomocník k broušení nožů. Ostřič Fiskars je vhodný pro praváky i leváky. Protiskluzová základna zvyšuje bezpečnost a komfort při ostření.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 300 Kč
Tescoma Brousek na nože PRECIOSO Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener
Tescoma Brousek na nože PRECIOSO

Brousek na nože PRECIOSO značky Tescoma je určen pro snadné broušení kuchyňských nožů s hladkým ostřím ve dvou krocích. Karbidový brousek nože nabrousí nahrubo a keramický brousek je dokonale naostří. Keramický brousek je vhodný i pro broušení nožů s pilkovým ostřím.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
G21 Ostřící sada G21 Profi, Diamant Verk 11045 Dvousložkový oboustranný brousek 200 x 50 x 25 mm
G21 Ostřící sada G21 Profi, Diamant

Profesionální ostřící sada na všechny typy nožů. Speciální sada pro přesné a dokonalé ostření, 4 zrnitosti brusného bloku, nastavitelný úhel broušení, kufřík pro bezpečné skladování sady.

můžete mít 26.9. - 27.9.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Aga Třífázový brousek na kuchyňské nože 3v1 Verk 11045 Dvousložkový oboustranný brousek 200 x 50 x 25 mm
Aga Třífázový brousek na kuchyňské nože 3v1

Třístupňový brousek na nože. Už žádné tupé nože – brousek umožňuje rychlé a přesné broušení všech kuchyňských nožů. Protiskluzová základna a rukojeť. Materiál: plast + ocel + 3 brusné materiály. Rozměry: 21,5×6×5,1 cm.

můžete mít 29.9.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Verk 11045 Dvousložkový oboustranný brousek 200 x 50 x 25 mm Verk 11045 Dvousložkový oboustranný brousek 200 x 50 x 25 mm
Verk 11045 Dvousložkový oboustranný brousek 200 x 50 x 25 mm

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří a břitů různých pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby.

můžete mít 26.9. - 27.9.

nebo
Levněji na Allegro od 32 Kč

Brousky a ostřiče nožů

Brousky na nože jsou pro zachování ostrosti nožů nepostradatelné. Jaké brousky jsou na trhu, jak často brousit nože a proč pravidelně používat ocílku?

Elektrický brousek na nože usnadní práci

Elektrické brousky jsou opatřeny elektromotorem, který pohání brusné kotouče. Broušení kuchyňských nožů je tak rychlé, snadné a výrazně efektivnější, než je tomu u ručních brousků.

Ruční brousek na nože

Mechanické brousky na nože jsou vhodné pro začátečníky, kteří s broušením nožů nemají žádné zkušenosti. Mechanické brousky jsou opatřeny dvěma brusnými kotouči (obvykle kombinace keramiky a diamantového brusiva). Štěrbinou mezi nimi opakovaně protahujete nůž, čímž dochází k jeho nabroušení.

Brousek na nože s přísavkou spolehlivě drží na místě

Brousek může být vybaven podtlakovou přísavkou, která jej spolehlivě zafixuje. Broušení je tak pohodlnější. Po ukončení broušení brousek uvolníte jednoduše pomocí páčky.

Brousek na keramické nože

Ruční brousky jsou určeny speciálně na broušení sad keramických nožů. Brousky užívají k broušení tvrdší materiál (zirkonová keramika a diamantové brusivo), než se vyskytuje u běžných brousků na nože. S běžným brouskem tedy keramický nůž kvalitně nenabrousíte.

Ocílka na nože udržuje ostří nože ve formě

Zatímco brousek na nože používáme v případě, kdy jsou nože tupé, ocílku bychom měli používat pravidelně k udržení ostrosti čepele, nejlépe před každým použitím nože. Ocílka může být vyrobena z keramiky, nožířské oceli apod. s plastovou rukojetí.

Ostřič nožů Fiskars

Ostřiče nožů Fiskars jsou oblíbené pro kvalitní provedení, nízkou pořizovací cenu a široké možnosti broušení – s brouskem Fiskars můžete brousit dokonce i sekery. Je vhodný pro praváky i pro leváky.

Jak často brousit nože?

Ocílkou byste měli nůž přebrousit minimálně 1× týdně. U běžně užívaných kuchyňských nožů by mělo broušení proběhnout každé cca 2 měsíce, nebo vždy, když dojde ke ztupení, nebo poškození ostří nože.

K broušení se užívají také brusné kameny na nože nejrůznějších hrubostí. Brusné kameny vyžadují však více zkušeností, než běžné elektrické a ruční brousky.