Ze široké nabídky produktů z kategorie brousky a ostřiče nožů si u nás na MALL.cz vybere každá hospodyňka i bytový designér.

Zobrazit více
  • Objednané zboží z kategorie brousky a ostřiče nožů doručíme dnes, nebo až se vám to bude hodit.
  • Chcete ušetřit za poštovné? Po celém Česku máme více než 2 500 výdejních míst.
  • Platit můžete online, na dobírku nebo až za 30 dní se službou MALL Pay.
  • Pokud zakoupené zboží nesplní vaše očekávání, můžete jej vrátit do 14 dní.
  • Nejasnosti ohledně objednávky nebo jiných služeb vám pomůže vyřešit naše nonstop zákaznická podpora.

Výběr vám ulehčí filtr pro nejlépe hodnocené výrobky ostatními uživateli. Přehlednými sekcemi v kategorii Vybavení domácnosti však můžete brouzdat klidně hodiny a vždy objevíte něco nového.

Kromě zboží Brousky a ostřiče nožů prodáváme u nás na MALL.cz další 1 milion produktů, mezi nimi také filtr na vodu, elektronika, led světla, kuchyňské linky nebo solární nabíječka.

GUZZANTI GZ 005
23x

GUZZANTI GZ 005

1 299 Kč

Elektrický diamantový brousek nožů Guzzanti GZ 505 je určený k broušení ocelových i keramických nožů. 4 diamantové brusné kotouče zaručují efektivní a kvalitní broušení po dlouhou dobu. Správný úhel a rovnoměrný tlak vytvarují perfektní ostří. Kryt z nerezové oceli podtrhuje nadčasový design a snadno se čistí.

Od prodejce MALL
GUZZANTI GZ 001
35x

GUZZANTI GZ 001

799 Kč

Elektrický diamantový brousek na nože. Guzzanti GZ 001 vám pomůže nabrousit ocelové i keramické nože. Diamantové brusné kotouče jsou zárukou efektivního a kvalitního broušení po dlouhou dobu.

Od prodejce MALL
Steba KS 1
6x

Steba KS 1

1 599 Kč
1 476 Kč

Elektronický brousek pro všechny druhy nožů včetně keramických. Steba KS 1 disponuje velmi účinnými diamantovými brusnými koly a dvoufázovým ostřením pro co nejlepší výsledky. Hlava brousku je vyměnitelná. Díky protiskluzovým nožičkám vám brousek nesjede nesprávným směrem a nehrozí tak případné náhodné pořezání.

Od prodejce MALL
Tescoma Brousek na nože PRECIOSO
56x

Tescoma Brousek na nože PRECIOSO

349 Kč
339 Kč

Brousek na nože PRECIOSO značky Tescoma je určen pro snadné broušení kuchyňských nožů s hladkým ostřím ve dvou krocích. Karbidový brousek nože nabrousí nahrubo a keramický brousek je dokonale naostří. Keramický brousek je vhodný i pro broušení nožů s pilkovým ostřím.

Od prodejce MALL
Verkgroup 15532 Ruční brousek na nože

Verkgroup 15532 Ruční brousek na nože

159 Kč

Profesionální ruční brousek na nože.Brousek je stabilní a bezpečné. Jeho moderní design vyhovuje každé kuchyni.Technická specifikace: Materiál: ocel a plast Rozměry: 12 cm x 16 cm x 7,5 cm Barva: šedá

-34%
AnySharp Pro brousek, šedá
64x

AnySharp Pro brousek

779 Kč
509 Kč

Brousek na nože s vysoce odolnou kovovou konstrukcí a silnou přísavkou. Brousek AnySharp nemusíte přidržovat rukama. Elegantní šedý design.

Od prodejce MALL
Verkgroup Elektrický brousek Swifty Sharp

Verkgroup Elektrický brousek Swifty Sharp

129 Kč

Chystáte se krájet maso na steak, ale váš nůž je tupý? S tupým nožem nenakrájíte zeleninu ani chleba, natož pěkný flák masa. Rychlá pomoc je však nablízku! Elektrický brousek Swifty Sharp je silným a univerzálním pomocníkem do každé domácnosti. Jeho mnohočetné využití budete chválit do nebes.

Banquet Brousek na nože ALIVIO 3v1
43x

Banquet Brousek na nože ALIVIO 3v1

279 Kč
269 Kč

Brousek na nože se 3 fázemi. BANQUET ALIVIO se hodí pro broušení klasických ocelových kuchyňských nožů. Prvním brouskem čepel nože opravíte, druhým zaostříte a vrátíte do původního tvaru, třetím čepel naleštíte. Bezpečnost zajišťuje protiskluzová základna.

Od prodejce MALL
Fiskars Ostřič nožů Roll-Sharp EDGE 1003098
1x

Fiskars Ostřič nožů Roll-Sharp EDGE 1003098

539 Kč
485 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Ostřič na nože je vhodný pro leváky i praváky. Snadno se používá a na stole neklouže. Má keramické ostřící kotoučky. Udržuje optimální úhel ostří po celé délce čepele a nůž pak po dlouhou dobu pěkně řeže. Snadno se čistí.

AUR Profesionální brousek na nože

AUR Profesionální brousek na nože

299 Kč

Všechny čepele ve vaší kuchyní budou nyní naostřené a vy se nemusíte bát tupých nožů. S tímto brouskem hravě naostříte veškeré typy nožů v jedné sekundě

Partner: AURSHOP CZ

Brousky a ostřiče nožů

Brousky na nože jsou pro zachování ostrosti nožů nepostradatelné. Jaké brousky jsou na trhu, jak často brousit nože a proč pravidelně používat ocílku?

Elektrický brousek na nože usnadní práci

Elektrické brousky jsou opatřeny elektromotorem, který pohání brusné kotouče. Broušení kuchyňských nožů je tak rychlé, snadné a výrazně efektivnější, než je tomu u ručních brousků.

Ruční brousek na nože

Mechanické brousky na nože jsou vhodné pro začátečníky, kteří s broušením nožů nemají žádné zkušenosti. Mechanické brousky jsou opatřeny dvěma brusnými kotouči (obvykle kombinace keramiky a diamantového brusiva). Štěrbinou mezi nimi opakovaně protahujete nůž, čímž dochází k jeho nabroušení.

Brousek na nože s přísavkou spolehlivě drží na místě

Brousek může být vybaven podtlakovou přísavkou, která jej spolehlivě zafixuje. Broušení je tak pohodlnější. Po ukončení broušení brousek uvolníte jednoduše pomocí páčky.

Brousek na keramické nože

Ruční brousky jsou určeny speciálně na broušení sad keramických nožů. Brousky užívají k broušení tvrdší materiál (zirkonová keramika a diamantové brusivo), než se vyskytuje u běžných brousků na nože. S běžným brouskem tedy keramický nůž kvalitně nenabrousíte.

Ocílka na nože udržuje ostří nože ve formě

Zatímco brousek na nože používáme v případě, kdy jsou nože tupé, ocílku bychom měli používat pravidelně k udržení ostrosti čepele, nejlépe před každým použitím nože. Ocílka může být vyrobena z keramiky, nožířské oceli apod. s plastovou rukojetí.

Ostřič nožů Fiskars

Ostřiče nožů Fiskars jsou oblíbené pro kvalitní provedení, nízkou pořizovací cenu a široké možnosti broušení – s brouskem Fiskars můžete brousit dokonce i sekery. Je vhodný pro praváky i pro leváky.

Jak často brousit nože?

Ocílkou byste měli nůž přebrousit minimálně 1× týdně. U běžně užívaných kuchyňských nožů by mělo broušení proběhnout každé cca 2 měsíce, nebo vždy, když dojde ke ztupení, nebo poškození ostří nože.

K broušení se užívají také brusné kameny na nože nejrůznějších hrubostí. Brusné kameny vyžadují však více zkušeností, než běžné elektrické a ruční brousky.