Levenhuk Skyline 76х700 AZ

Značka: Levenhuk Náš kód: 1146770

Doprava zdarma

Levenhuk Skyline 76х700 AZ

Zrcadlový teleskop pro amatérské pozorovate. Přes snadné nastavení a ovládání nabízí velmi kvalitní obraz sledovaných objektů. Součástí je i výškově stavitelný hliníkový stativ. Celý popis

2840
2 990 Kč
2 840 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 1146770

Popis

Popis produktu

Zrcadlový teleskop pro amatérské pozorovate. Přes snadné nastavení a ovládání nabízí velmi kvalitní obraz sledovaných objektů. Součástí je i výškově stavitelný hliníkový stativ.

Newtonovská optická konstrukce zrcadlového teleskopu Levenhuk Skyline 76×700 AZ je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších optických konstrukcí. Tento teleskop (hvězdářský dalekohled) je ideální volbou pro amatérské pozorovatele hvězd, kteří se vydávají na svou první výpravu za záhadami vesmíru. Levenhuk Skyline 76×700 AZ se velmi snadno nastavuje i používá, a přesto nabízí velmi kvalitní obraz pozorovaných objektů a – což je ještě důležitější – to vše za velmi rozumnou cenu. Optická konstrukce teleskopu eliminuje chromatickou aberaci, která je běžná u většiny čočkových dalekohledů, což je patrné zejména při pozorování jasnějších objektů. Sada Levenhuk Skyline 76×700 AZ obsahuje vše, co budete potřebovat k zahájení svých pozorování. Primární zrcadlo o průměru 76 mm zachytí až 100 krát více světla než prosté oko a je schopné zobrazit vám řadu objektů ve sluneční soustavě i za jejími hranicemi: měsíční krátery a moře, fáze Venuše, planetární disk Jupitera a čtyři z jeho měsíců, Saturnovy prstence, Titan, dvojhvězdy a hvězdokupy a dokonce i jasné mlhoviny a galaxie.

Zrcadla teleskopu mají speciální ochrannou vrstvu zajišťující dlouhou životnost přístroje. Odolný a lehký optický tubus je připevněn k azimutální montáži s intuitivními manuálními ovládacími prvky. Stativ je výškově nastavitelný. Optický hledáček se zvětšením 6× vám umožňuje snadnou navigaci k požadovanému nebeskému tělesu a vycentrování jeho obrazu. Sada teleskopu obsahuje dva okuláry s ohniskovou vzdáleností 10 mm a 25 mm a zorným polem 52°. Po nasazení na optický tubus nabízejí tyto okuláry zvětšení 70× a 28×. Skleněné čočky na obou okulárech jsou pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou zvyšující jasnost a ostrost výsledného obrazu. Jednorychlostní okulárový výtah s okulárovou šachtou o průměru 1,25" umožňuje použití nejrůznějšího příslušenství, které je dnes na trhu k dispozici – v kombinaci s tímto teleskopem můžete použít i jiné okuláry, takže celá sestava pak může nabídnout ještě vyšší zvětšení (nezapomínejte ale na to, že nejvyšší praktické zvětšení tohoto teleskopu je 152×).

Řada Skyline byla navržena pro pozorovatele hvězd, kteří hledají lehký a snadno použitelný přístroj pro optická pozorování. Schopnostmi a rozšiřitelnými sadami teleskopů Skyline budou jistě potěšeni amatérští astronomové i zkušení pozorovatelé.

Levenhuk Skyline 76х700 AZ

Obsah balení:

  • Optický tubus
  • SUPER 25, SUPER 10 okuláry
  • Montáž AZ1
  • Stativ
  • Barlowova čočka 2×
  • Návod k použití a záruční list

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Zvětšení 152 ×
Průměr objektivu 76 mm
Barva

Barva

černá
Kapesní ne
Voděodolnost ne
Klasický ne
Odolný ne
Monokulární ano

Tento produkt v jiných zemích

Pro doručení v Chorvatsku: Skyline 76х700 AZ
Pro doručení v Maďarsku: Skyline 76х700 AZ
Pro doručení v Polsku: Skyline 76х700 AZ
Pro doručení ve Slovinsku: Skyline 76х700 AZ
Pro doručení na Slovensku: Skyline 76х700 AZ