10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Anglické slovo „Thrill“ bývá překládáno jako napětí, vzrušení, záchvat až prudké pocity. Jedním ze základních cílů thrilleru by tedy mělo být tyto dojmy ve člověku vyvolat. Jsou to knihy, které čtenáře nadchnou na začátku příběhu a budují vzrušení až do vyvrcholení. Tato návyková kvalita zajišťuje to, že thrillery jsou často bestsellery. Thriller, jako většina žánrů“, má mnoho podskupin.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Joy Fieldingová: Hospodyně Jeffery Deaver: Noční návštěvník
Joy Fieldingová: Hospodyně

Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison – její manžel – na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů.

můžete mít 29.9. - 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Sam Holland: Kopírák Jeffery Deaver: Noční návštěvník
Sam Holland: Kopírák

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou.

můžete mít 29.9. - 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Jeffery Deaver: Noční návštěvník Jeffery Deaver: Noční návštěvník
Jeffery Deaver: Noční návštěvník

Geniální zločinec, který je posedlý zámky a umí překonat jakýkoli bezpečnostní systém, terorizuje New York. Po nocích vniká do cizích bytů a své oběti okrádá o pocit bezpečí.

můžete mít 29.9. - 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Kateřina Karolová: Jiné místo - Netušili, co skrývá mlha Kateřina Karolová: Jiné místo - Netušili, co skrývá mlha
Kateřina Karolová: Jiné místo - Netušili, co skrývá mlha

Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů?

můžete mít 29.9. - 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Nesbo Jo: Zatmění Kateřina Karolová: Jiné místo - Netušili, co skrývá mlha
Nesbo Jo: Zatmění

Harry se vrací domů z Los Angeles, kde se marně snažil upít se k smrti. V patách má vymahače dluhů a před sebou vraždu dvou mladých žen. Ze zločinu je obviněn známý realitní magnát.

můžete mít 29.9. - 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
LEDA Schindlerův seznam (PAPERBACK) - Thomas Keneally Kateřina Karolová: Jiné místo - Netušili, co skrývá mlha
LEDA Schindlerův seznam (PAPERBACK) - Thomas Keneally

Strhující a proslulé románové zpracování osudů Oskara Schindlera – bezohledného kariéristy, válečného zbohatlíka, milovníka elegance, přepychu, alkoholu a krásných žen, jenž ve stínu osvětimských komínů našel svoji lidskost a riskoval nejen majetek, ale i vlastní život, aby nedopustil vyvraždění t…

můžete mít 2.10. - 3.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Kamil Pešťák: Následuj mne LEGO Lego Star Wars 2xčasopis 03/2018 a 11/2018 - Kolektiv autorů
Kamil Pešťák: Následuj mne

Veterán zahraničních misí Adam Lev řečený Leo se po ukončení psychiatrické léčby snaží vrátit do běžného života. Pokouší se kontaktovat kamaráda z gymnázia, který mu před časem nabízel práci. Neúspěšně. Osud zmizelého podnikatele a dobrodruha obestírá clona mlčení a nevraživosti. Drama začíná…

můžete mít 4.10. - 6.10.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
LEGO Lego Star Wars 2xčasopis 03/2018 a 11/2018 - Kolektiv autorů LEGO Lego Star Wars 2xčasopis 03/2018 a 11/2018 - Kolektiv autorů
LEGO Lego Star Wars 2xčasopis 03/2018 a 11/2018 - Kolektiv autorů

Balíček obsahuje dva časopisy Lego Star Wars 03/2018 a 11/2018 a dvě lego hračky

můžete mít 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Chris Carter: Netvor LEGO Lego Star Wars 2xčasopis 03/2018 a 11/2018 - Kolektiv autorů
Chris Carter: Netvor

Pri podivnej autonehode v odľahlom mestečku vo Wyomingu miestny šerif zatkne muža podozrivého zo sadistickej dvojnásobnej vraždy.

můžete mít 2.10. - 3.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Kamil Pešťák: Co se do vás vejde Minářová Elena: Než zjistíš pravdu
Kamil Pešťák: Co se do vás vejde

Dobrodružný román se špionážní zápletkou vám konečně odhalí skutečnou identitu tajemného „Profesora“ známého z předchozích příběhů. .

můžete mít 4.10. - 6.10.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Minářová Elena: Než zjistíš pravdu Minářová Elena: Než zjistíš pravdu
Minářová Elena: Než zjistíš pravdu

Chtěla by být jako ty ženy v domácnosti, které ráno vypijí zdravé zeleninové smoothie, připraví dětem svačinu do školy, manželovi dají pusu na rozloučenou a vyrazí na ranní jógu.

můžete mít 29.9. - 2.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
LEGO Friends Kamarádky v nesnázích Minářová Elena: Než zjistíš pravdu
LEGO Friends Kamarádky v nesnázích

V městečku Heartlake se nikdy nebudeš nudit! Andrea připravuje důležité vystoupení a Stephanie trénuje na fotbalový zápas. Všech pět kamarádek se už nemůže dočkat, až se zúčastní obou událostí!

můžete mít 2.10.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro

Psychologický thriller

Psychologický thriller zahrnuje složitý duševní stav jedné či více postav, často vypravěče či záporáka. Takovéto knihy dávají nahlédnout do myslí, které fungují odlišně, proto jsou pro čtenáře zajímavé, fascinující, obtížně předvídatelné či morbidně zajímavé. Před napsáním takovéhoto thrilleru autor rozsáhle zkoumá, konzultuje s psychology, psychiatry, vyhledává v různých zpravodajských kanálech, v dokumentech, spojí se s policií a na těchto poznatcích zakládá a rozvíjí svůj příběh. Mezi výborné autory tohoto subžánru určitě patří Chris Carter, který vystudoval psychologii a chování zločinců. Pozornosti nesmí uniknout Jeffery Deaver a jeho slavný vyšetřovatel Lincoln Rhyme, který má za sebou už 14 úspěšně vyřešených případů. Několik světových bestsellerů má na svém kontě záhadný J. P. Delaney – což je pseudonym. Existují jen spekulace o tom, kdo se pod tím jménem skrývá. Velká část knižní populace se domnívá, že by to mohl být Dan Brown, ale ten pomyslný otazník nad pravým jménem zatím nikdo neodhalil.

Je až překvapivé, kolik autorek se tomuto žánru věnuje, a ještě navíc velmi úspěšně. Mezi nejznámější patří: Gillian Flynnová, C.L. Taylor.

Recenze

Velmi úspěšný psychollogický thriller, jež se dostal i na filmová plátna Gillian Flynnová - Zmizelá

Politický – špionážní thriller

Tento subžánr se zabývá politickými událostmi, nepokoji, terorismem a dalšími podobnými tématy. Často je mu podkladem skutečná událost. Autor vkládá do příběhu svůj pohled na danou věc. V této sekci je potřeba zmínit alespoň několik výrazných jmen. Jedním z předních je bez pochyby Frederick Forsyth, který se před pár lety dokonce přiznal, že byl více než 20 let agentem britské zpravodajské služby MI6. Za zmínku stojí i mnoho dalších - např. Lee Child a jeho oblíbený hrdina vojenský policista Jack Reacher, mistr pera Robert Ludlum, Daniel Sylva atd.

Lékařský thriller

Lékařské prostředí zajímalo čtenáře vždy. Má magické kouzlo tance mezi životem a smrtí. Má v sobě odvěký boj dobra se zlem, ve kterém krutě rozhoduje prvek náhody. Jedním z nejznámějších a také i nejproduktivnějších autorů je beze sporu Robin Cook. Ve své ordinaci v Bostonu napsal už v roce 1977 román Kóma, kterým prorazil a který byl později i zfilmován. Jeho příběhy pravidelně vycházejí v českých překladech. Z dalších autorů zmiňme např. lékaře, vědce a tvůrce bestsellerů Kena McClere, Kelly Parsons, atd.

Detektivní thriller

Do této škatulky lze zařadit celou severskou krimi, která splňuje základní prvky thrilleru. Místy zasahují i do subžánru psychologického thrilleru. Je nutné samozřejmě zmínit Joa Nesbøho, Stiega Larssona, Larse Keplera, Samuela Bjørka a spousty dalších výborných autorů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně