Cook Robin: Pandemie

Cook Robin: Pandemie

Hodnocení: 5
399 Kč 322 Kč

V newyorském metru zničehonic zkolabuje neznámá, na první pohled zdravá a mladá žena a hned po příjezdu do nemocnice umírá. Pro doktora Jacka Stapletona je její případ strašidelnou připomínkou chřipkové pandemie v roce 1918.

Hooverová Colleen: Pravda, nebo lež
299 Kč 242 Kč

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za jiných okolností vyhnula.

Smith Wilbur: Král králů
369 Kč 298 Kč

Zdrcená Amber se po rozpadu vztahu s Penrodem vydává se svou sestrou Saffron a jejím manželem na nebezpečnou cestu do Abyssinie. Penrod mezitím utápí svůj žal v Káhiře. Z opiových dýchánků ho vytrhne jeho starý přítel a společně narukují do armády.

Fieldingová Joy: Na špatném místě
379 Kč 304 Kč

Novinka

Čtyři ženy – mladá Paige, její sestřenice a rivalka Heather, nejlepší kamarádka Chloe a matka Joan – se rozhodnou zkusit štěstí na online seznamce. Stáhnou si aplikaci a doufají, že s její pomocí konečně najdou lásku.

J.D. Barker: Šesté dítě
449 Kč 404 Kč

Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. Nikdo netuší, že se chystá podat svědectví, které postaví na hlavu dosavadní vyšetřování a změní život všech zúčastněných.

Weaver Tim: Nikdo není doma
429 Kč 347 Kč

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI…

Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel.

Lapena Shari: Jeden z nás
329 Kč 266 Kč

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké.

Slater K. L.: Se mnou jsi v bezpečí-60%
339 Kč 134 Kč

Výprodej

Před třinácti lety někdo Anně ošklivě ublížil. Teď nadešel čas, kdy se může konečně pomstít…

Anna žije osamělý život. Přátelí se jen se svou sousedkou a její jedinou útěchou jsou řád a stereotyp.

Marc Elsberg: Blackout
399 Kč 359 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Zítra už bude pozdě…Thriller o kolapsu evropských dodávek elektrické energie. Otřesný, ale realistický scénář. Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku.

Alex Michaelides: Mlčící pacientka
369 Kč 332 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo.

May Peter: Karanténa
329 Kč 266 Kč

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii

Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda.

Mayne Andrew: Teorie vraždy
379 Kč 339 Kč

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu.

Jackson Corrie: Tváře noci-61%
349 Kč 134 Kč

Výprodej

SVĚT MODELINGU JE DRSNÉ MÍSTO PRO ŽIVOT. A SMRT JE JEHO SOUČÁSTÍ…

Sophii Kentové se díky píli a houževnatosti podařilo vypracovat mezi elitu novinářské branže.

Delaney J. P.: Dokonalá manželka
399 Kč 322 Kč

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete.

Flint Sarah: Maminčin mazánek
349 Kč 297 Kč

Sleduje… Vyčkává… Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons.

V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem.

Mofina Rick: Ztracená dcera
349 Kč 282 Kč

Život se může během chvíle obrátit vzhůru nohama. Jednoho rána se to stane i Ryanovi a Karen Laneovým, když v dětském pokojíčku místo své dcery Maddie najdou prázdnou postel a okno otevřené dokořán. Rozbíhá se pátrání.

Jensenová Louise: Dar
349 Kč 282 Kč

Jenna dostane druhou šanci na život, když jí lékaři transplantují srdce mladé dárkyně, Callie. Vyhledá dívčiny rodiče, aby jim osobně poděkovala, jenže čím víc rodinu poznává, tím silnější má tušení, že jí něco zamlčují.

Walker Wendy: Všechno není zapomenuto-90%
279 Kč 26 Kč

Akce

„Temný psychothriller, napínavý a neodhadnutelný do poslední věty.“ – Reese Witherspoon Fairview je malé městečko v Connecticutu, klidné a spořádané, jak má být. A pak v něm jedné noci dojde k brutálnímu znásilnění patnáctileté dívky.

Ewan C. M.: Rozbité okno
299 Kč 242 Kč

Příběh ze současné Anglie plný napínavých akčních scén, nečekaných zvratů a s překvapivým závěrem.

Robin Cook: Pandemie
399 Kč 359 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

V newyorském metru zničehonic zkolabuje neznámá, na první pohled zdravá a mladá žena a hned po příjezdu do nemocnice umírá. Pro doktora Jacka Stapletona je její případ strašidelnou připomínkou chřipkové pandemie v roce 1918.

Steve Berry: Maltézská výměna
399 Kč 359 Kč

Papež zemřel a ve Vatikánu se chystá volba jeho nástupce. Jeden z kardinálů však místo příprav zamíří na Maltu, aby našel tajný dokument sepsaný císařem Konstantinem.

Tim Weaver: Ztracený
399 Kč 359 Kč

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách.

Hayes Terry: Já, Poutník
499 Kč 403 Kč

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.

Romy Hausmannová: Milé dítě
359 Kč 323 Kč

Novinka

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje.

Steve Berry: Okamžik pravdy
359 Kč 323 Kč

Když v dubnu roku 1968 třeskl výstřel a Martin Luther King zůstal ležet v tratolišti krve, Amerika se otřásla v základech.

B. A. Paris: Přiveď mě zpátky
349 Kč 314 Kč

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen.

Henning Mankell: Číňan
349 Kč 314 Kč

Úspěšný politický thriller Jednoho chladného lednového dne je v ospalé vesnici na severu Švédska nalezena oběť brutální vraždy. Celá víska je hrozivě klidná a opuštěná. A tiché domky vzápětí vydají své tajemství: zločin, jaký švédská historie nepamatuje.

Lee Child: Minulý čas
349 Kč 314 Kč

Někdy je bezpečnější po svých předcích nepátrat… Bývalý vojenský policista Jack Reacher má z Maine namířeno do San Diega, ale daleko nedojede. Poslední řidič, jehož si stopl, ho v New Hampshiru náhle vysadí na opuštěné silnici uprostřed lesů.

Dan Brown: Andělé a démoni
348 Kč 313 Kč

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód.

Shari Lapena: Jeden z nás
329 Kč 296 Kč

Novinka

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké.

Elsberg Marc: Blackout - Zítra bude pozdě
399 Kč 339 Kč

Zítra už bude pozdě…

Thriller o kolapsu evropských dodávek elektrické energie. Otřesný, ale realistický scénář.

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady.

Elsberg Marc: Helix - I ty budeš nahrazen
399 Kč 339 Kč

Americký ministr zahraničí během státní návštěvy Mnichova zemře. Během pitvy na jeho srdci nalezli zvláštní znamení, způsobené bakteriemi?

Flint Sarah: Sběratel trofejí
399 Kč 339 Kč

Pozoruje a vyčkává… A počítá. Každý z nich uchovává ve formaldehydu, aby se uchoval. Každý prst znamená jednu oběť, mučenou a zabitou. Srdce vyřízlá z hrudi a místo nich vložený symbol konkrétní zrady. A každý týden přibude nová trofej.

Greenwoodová T.: Rez a záře hvězd
399 Kč 339 Kč

Camden, New Jersey, 1948. Když jedenáctiletá Sally Hornerová ukradne z místního supermarketu notes, netuší, že ji sleduje dvaapadesátiletý Frank Salle. Salle je čerstvě propuštěný z vězení a nyní se chystá k útoku.

Norebäck Elizabeth: Máš mě v krvi
399 Kč 339 Kč

Kdyby vaše roční dcera zmizela, poznali byste ji o dvacet let později? Řekni, že jsi moje se vypořádává se dvěma věcmi, kterých se bojíme nejvíc – ztrátou dítěte a ztrátou rozumu.

Tři ženy. Tři příběhy. Tři pravdy.

Stenová Camilla: Mrtvé město
399 Kč 339 Kč

Všichni beze stopy zmizeli. Zůstalo temné tajemství a minulost není radno odkrývat…

V padesátých letech obletěla Švédsko zpráva o důlním městečku Silvertjärn, ze kterého jednoho dne beze stopy zmizeli všichni obyvatelé.

Dan Brown: Ztracený symbol
298 Kč 268 Kč

Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem.

Grylls Bear: Štvanice
398 Kč 322 Kč

Píše se rok 1945 a nacistické megalomanské plány jsou v troskách. Ve snaze zachránit na poslední chvíli hitlerovský odkaz ukryje vrchní velení německé zásoby uranu hluboko do podzemí, kde má ležet, dokud Říše opět nepovstane k boji.

Křivanec Václav: Poslední nadechnutí
400 Kč 323 Kč

Patrně jednou z nejděsivějších lidských představ je ocitnout se v těsném prostoru, ve kterém vám pomalu dochází vzduch. Tohoto odvěkého strachu využívá psychopatický vrah při zabíjení svých obětí z řad mladých a krásných dívek.

Robotham Michael: Vykrvácet
99 Kč 81 Kč

Když se Sienna Hegartyová, problémová kamarádka dcery Joea O’Loughlina, objeví u dveří jeho domu v šoku, neschopná říct, co se stalo, a celá od krve, Joe si slíbí, že odhalí temná tajemství, která se její mysl rozhodla pohřbít.

Tudor C. J.: Jáma
399 Kč 322 Kč

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila…
Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu.

Weaver Tim: Bez slitování
399 Kč 322 Kč

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé.

Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy.

Weaver Tim: Údolí mrtvých
399 Kč 322 Kč

VZORNÁ STUDENTKA, POSLUŠNÁ DCERA. DOKUD NEZMIZELA…

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná.

Weaver Tim: Ztracený
399 Kč 322 Kč

LHAL VŠEM, DOKONCE I SÁM SOBĚ. A TO SE MU STALO OSUDNÝM…

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci.

Psychologický thriller

Psychologický thriller zahrnuje složitý duševní stav jedné či více postav, často vypravěče či záporáka. Takovéto knihy dávají nahlédnout do myslí, které fungují odlišně, proto jsou pro čtenáře zajímavé, fascinující, obtížně předvídatelné či morbidně zajímavé. Před napsáním takovéhoto thrilleru autor rozsáhle zkoumá, konzultuje s psychology, psychiatry, vyhledává v různých zpravodajských kanálech, v dokumentech, spojí se s policií a na těchto poznatcích zakládá a rozvíjí svůj příběh. Mezi výborné autory tohoto subžánru určitě patří Chris Carter, který vystudoval psychologii a chování zločinců. Pozornosti nesmí uniknout Jeffery Deaver a jeho slavný vyšetřovatel Lincoln Rhyme, který má za sebou už 14 úspěšně vyřešených případů. Několik světových bestsellerů má na svém kontě záhadný J. P. Delaney – což je pseudonym. Existují jen spekulace o tom, kdo se pod tím jménem skrývá. Velká část knižní populace se domnívá, že by to mohl být Dan Brown, ale ten pomyslný otazník nad pravým jménem zatím nikdo neodhalil.

Je až překvapivé, kolik autorek se tomuto žánru věnuje, a ještě navíc velmi úspěšně. Mezi nejznámější patří: Gillian Flynnová, C.L. Taylor.

Recenze

Velmi úspěšný psychollogický thriller, jež se dostal i na filmová plátna Gillian Flynnová - Zmizelá

Politický – špionážní thriller

Tento subžánr se zabývá politickými událostmi, nepokoji, terorismem a dalšími podobnými tématy. Často je mu podkladem skutečná událost. Autor vkládá do příběhu svůj pohled na danou věc. V této sekci je potřeba zmínit alespoň několik výrazných jmen. Jedním z předních je bez pochyby Frederick Forsyth, který se před pár lety dokonce přiznal, že byl více než 20 let agentem britské zpravodajské služby MI6. Za zmínku stojí i mnoho dalších - např. Lee Child a jeho oblíbený hrdina vojenský policista Jack Reacher, mistr pera Robert Ludlum, Daniel Sylva atd.

Lékařský thriller

Lékařské prostředí zajímalo čtenáře vždy. Má magické kouzlo tance mezi životem a smrtí. Má v sobě odvěký boj dobra se zlem, ve kterém krutě rozhoduje prvek náhody. Jedním z nejznámějších a také i nejproduktivnějších autorů je beze sporu Robin Cook. Ve své ordinaci v Bostonu napsal už v roce 1977 román Kóma, kterým prorazil a který byl později i zfilmován. Jeho příběhy pravidelně vycházejí v českých překladech. Z dalších autorů zmiňme např. lékaře, vědce a tvůrce bestsellerů Kena McClere, Kelly Parsons, atd.

Detektivní thriller

Do této škatulky lze zařadit celou severskou krimi, která splňuje základní prvky thrilleru. Místy zasahují i do subžánru psychologického thrilleru. Je nutné samozřejmě zmínit Joa Nesbøho, Stiega Larssona, Larse Keplera, Samuela Bjørka a spousty dalších výborných autorů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně