Anglické slovo „Thrill“ bývá překládáno jako napětí, vzrušení, záchvat až prudké pocity. Jedním ze základních cílů thrilleru by tedy mělo být tyto dojmy ve člověku vyvolat. Jsou to knihy, které čtenáře nadchnou na začátku příběhu a budují vzrušení až do vyvrcholení. Tato návyková kvalita zajišťuje to, že thrillery jsou často bestsellery. Thriller, jako většina žánrů“, má mnoho podskupin.

B. A. Paris: Terapie

B. A. Paris: Terapie

449 Kč
404 Kč
Novinka

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina.

Alison Belshamová: Balzamovač

Alison Belshamová: Balzamovač

499 Kč
449 Kč

V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha.

Steve Berry: Varšavský protokol

Steve Berry: Varšavský protokol

449 Kč
404 Kč

V novém dílu série s Cottonem Malonem začnou ze svých úschoven po celém světě mizet vzácné artefakty zvané Arma Christi – Zbraně Kristovy.

J.D. Barker: Volající

J.D. Barker: Volající

499 Kč
449 Kč

Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová si nebere servítky. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ozvat. Zakřiknutý Bernie se jí dovolá do ranní show a chce si zahrát hru. Jordan pobaveně souhlasí.

Popron.cz Poselství andělů

Popron.cz Poselství andělů

99 Kč

Vaši strážní andělé vám neustále předávají svá poselství, často prostřednictvím znamení, jako když si povšimnete duhy, opakujících se číselných sekvencí, najdete mince nebo pírka a zaslechnete příznačný text nějaké písničky.

Partner: Popron.cz
Popron.cz Ženská ejakulace a bod G

Popron.cz Ženská ejakulace a bod G

99 Kč

Už od starověku senzualisté věděli o úloze bodu G neboli ženské předstojné žlázy. O tom, že přináší ženě silné vzrušení a poskytuje jí intenzivní rozkoš. Méně známá, ale stejně mocná, je schopnost bodu G ejakulovat – zvětšit se a vyloučit tekutinu samovolně nebo při erotické stimulaci.

Partner: Popron.cz
Popron.cz Zen a umění lukosřelby

Popron.cz Zen a umění lukosřelby

99 Kč

Německý filozof Eugen Herrigel, který přišel do Japonska a s cílem porozumět zenu praktikoval lukostřelbu, podává v této knížce osvětlující výklad svých vlastních zkušeností.

Partner: Popron.cz
Presco Group Šaty pro EMMU - kniha samolepek

Presco Group Šaty pro EMMU - kniha samolepek

199 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Šaty pro EMMU – kniha samolepek    Knížky z kolekce minimiky patří dlouhodobě k našim nejprodávanějším. Představují tím úplně nejjednodušším a zároveň hravým způsobem módu a něco z kultury cizích zemí.

Partner: Grooters
-25%
Žítkovské bohyně

Žítkovské bohyně

399 Kč
299 Kč

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci řadu století. Říkal ..

Partner: LIBRISTO
-15%
Mizející dívky

Mizející dívky

399 Kč
339 Kč

Detektiv Josie Quinnová je povolána do malého městečka k pátrání po zmizelé dívce. Když místo ní najdou jinou, zcela otřesenou, Josie pojme podezření, že jde o mnohem rozsáhlejší případ. Navíc se záhy ukáže, že ani zdejším oficiálním autoritám zřejmě není radno důvěřovat…

Partner: LIBRISTO
Presco Group Velká knížka DINOSAUŘI pro malé vypravěče

Presco Group Velká knížka DINOSAUŘI pro malé vypravěče

249 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Velká knížka DINOSAUŘI pro malé vypravěče    V pravěku to na zemi vypadalo úplně jinak než dnes. A hlavně tu nežili lidé! Svět byl královstvím veleještěrů zvaných dinosauři, kteří obývali všechna myslitelná prostředí.

Partner: Grooters
Presco Group Šaty pro AMY - kniha samolepek

Presco Group Šaty pro AMY - kniha samolepek

199 Kč

Šaty pro AMY – kniha samolepek    Knížky z kolekce minimiky patří dlouhodobě k našim nejprodávanějším. Představují tím úplně nejjednodušším a zároveň hravým způsobem módu a něco z kultury cizích zemí.

Partner: Grooters

Psychologický thriller

Psychologický thriller zahrnuje složitý duševní stav jedné či více postav, často vypravěče či záporáka. Takovéto knihy dávají nahlédnout do myslí, které fungují odlišně, proto jsou pro čtenáře zajímavé, fascinující, obtížně předvídatelné či morbidně zajímavé. Před napsáním takovéhoto thrilleru autor rozsáhle zkoumá, konzultuje s psychology, psychiatry, vyhledává v různých zpravodajských kanálech, v dokumentech, spojí se s policií a na těchto poznatcích zakládá a rozvíjí svůj příběh. Mezi výborné autory tohoto subžánru určitě patří Chris Carter, který vystudoval psychologii a chování zločinců. Pozornosti nesmí uniknout Jeffery Deaver a jeho slavný vyšetřovatel Lincoln Rhyme, který má za sebou už 14 úspěšně vyřešených případů. Několik světových bestsellerů má na svém kontě záhadný J. P. Delaney – což je pseudonym. Existují jen spekulace o tom, kdo se pod tím jménem skrývá. Velká část knižní populace se domnívá, že by to mohl být Dan Brown, ale ten pomyslný otazník nad pravým jménem zatím nikdo neodhalil.

Je až překvapivé, kolik autorek se tomuto žánru věnuje, a ještě navíc velmi úspěšně. Mezi nejznámější patří: Gillian Flynnová, C.L. Taylor.

Recenze

Velmi úspěšný psychollogický thriller, jež se dostal i na filmová plátna Gillian Flynnová - Zmizelá

Politický – špionážní thriller

Tento subžánr se zabývá politickými událostmi, nepokoji, terorismem a dalšími podobnými tématy. Často je mu podkladem skutečná událost. Autor vkládá do příběhu svůj pohled na danou věc. V této sekci je potřeba zmínit alespoň několik výrazných jmen. Jedním z předních je bez pochyby Frederick Forsyth, který se před pár lety dokonce přiznal, že byl více než 20 let agentem britské zpravodajské služby MI6. Za zmínku stojí i mnoho dalších - např. Lee Child a jeho oblíbený hrdina vojenský policista Jack Reacher, mistr pera Robert Ludlum, Daniel Sylva atd.

Lékařský thriller

Lékařské prostředí zajímalo čtenáře vždy. Má magické kouzlo tance mezi životem a smrtí. Má v sobě odvěký boj dobra se zlem, ve kterém krutě rozhoduje prvek náhody. Jedním z nejznámějších a také i nejproduktivnějších autorů je beze sporu Robin Cook. Ve své ordinaci v Bostonu napsal už v roce 1977 román Kóma, kterým prorazil a který byl později i zfilmován. Jeho příběhy pravidelně vycházejí v českých překladech. Z dalších autorů zmiňme např. lékaře, vědce a tvůrce bestsellerů Kena McClere, Kelly Parsons, atd.

Detektivní thriller

Do této škatulky lze zařadit celou severskou krimi, která splňuje základní prvky thrilleru. Místy zasahují i do subžánru psychologického thrilleru. Je nutné samozřejmě zmínit Joa Nesbøho, Stiega Larssona, Larse Keplera, Samuela Bjørka a spousty dalších výborných autorů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně