Hororové knihy nejsou jen strašidelné nebo duchařské. Napětí, děs a hrůza čiší z každé stránky a už se nemůžete dočkat až dočtete na konec. Rozvibrují vaši fantazii a potrápí nervová zakončení. To vše pocítíte u čtení nejslavnějších hororových románů Stephena Kinga nebo Jenny Milewski. Tanec skalpelů, Zelená míle nebo To vás nenechají klidně usnout.

Zobrazit více

Literární hororový žánr

Horror ctí význam původního slova, tím je děs a hrůza. Proto knihy hororového žánru způsobí mrazení až do kořínků vlasů. Budete cítit strach, napětí a budete šokováni. Protože je strach jednou z nejsilnějších emocí, bude čtení hororových děl nezapomenutelné. Od knihy se nebudete moci odtrhnout, protože chcete co nejdříve zjistit konec příběhu. V díle může být konkrétní faktor hrůzy přímo popsaný nebo jen naznačený a tím se rozbíhá fantazie na plné obrátky.

TIP!

Jsou pro vás hororové příběhy příliš děsivé čtení? Vyberte si thrillery nebo detektivky.


Typy hororové literatury

  1. Povídkový horor – zpracování tématu v krátkém příběhu, lehčí forma.
  2. Románový horor – rozsáhlý text s velkým vykreslením detailů, příběh postupně graduje.

Specifické formy hororové literatury

Žánr hororu se často prolíná s jinými žánry. Horor psychologický rozebírá temnou stránku lidských povah, v dark fantasy potkáte upíry, vlkodlaky, mumie nebo jiné nadpřirozené bytosti a ve sci-fi hororu bojuje hrdina s nebezpečím z jiných planet, nevypočitatelnými počítači nebo technickými monstry. Začtěte se do Svědectví od S. Kinga nebo do Marťana od A. Weira.

Nejoblíbenějším hororům vládne „To“

  • To (S. King) – zvláštní místo z dětských let skrývá noční můru bez tváře a jména. Čisté zlo.
  • Tanec skalpelů (J. Milewski) – příběh o vrahovi dívek ožívá a hranice mezi fikcí a realitou mizí.
  • Duchové rodiny Folcroftů (D. Coates) – v domě schovaném v horách se začínají dít strašidelné věci.
  • Zelená míle (S. King) – cela smrti a v ní uvězněný netvor nebo muž co umí konat zázraky?
  • Spisy (H. P. Lovecraft) – hororové povídky, kdy napětí a děs je vytaženo na maximum.
TIP!

Odpočiňte si od náročného žánru hororu u společenských románů.


Nejhorší večírek tvého života

Nejhorší večírek tvého života

438 Kč
394 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Budeš tvůrcem svého příběhu. Sám si zvolíš svou cestu, sám se rozhodneš, kudy a kam se vydáš. Tento příběh může mít jedenáct možných konců. Budeš si umět správně vybrat, abys přežil? Halloween ve venkovském sídle na samotě.

Silvia Moreno-Garciová: Mexická gotika

Silvia Moreno-Garciová: Mexická gotika

379 Kč
341 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Gotický horor z prostředí mexické smetánky Poté co Noemí Taboadová obdržela zmatený dopis od své nově provdané sestřenice s prosbou o záchranu, zamíří do odlehlého domu na mexickém venkově.

Darcy Coates: Hlasy v bouři

Darcy Coates: Hlasy v bouři

399 Kč
359 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit.

Giada Francia: Drákula

Giada Francia: Drákula

249 Kč
224 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Když Jonathan Harker, anglický právník, dorazí do Transylvánie za hrabětem Drákulou, aby s ním podepsal kupní smlouvu na dům v Londýně, velmi brzy zjistí, že s hrabětem není něco v pořádku.

-15%
King Stephen: Později

King Stephen: Později

289 Kč
243 Kč

Novinka od krále hororu Syn svobodné matky, Jamie Conklin, nechce nic víc než prožít obyčejné dětství. Jenže Jamie není obyčejné dítě. Jamie se narodil s nadpřirozenou schopností, matka ho ale nabádá, aby to tajil.

Partner: BOOKTOOK
-19%
Kontakt

Kontakt

84 Kč
68 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Autor škandalózneho trileru Krajina kanibalov prináša čitateľom nový napínavý príbeh z lona slovenských hôr. Mladá univerzitná absolventka Mary, ešte len hľadajúca svoje miesto v živote, prichádza s päticou priateľov na horskú chatu v Strážovských vr ..

Partner: LIBRISTO
-24%
Balónky oběšenců

Balónky oběšenců

469 Kč
355 Kč

Tvůrce Ryb se vrací v parádním sborníku svých osobně vybraných nejlepších hororových povídek. Najdete tu létající hlavy, obludné modelky, díry v těle, duchy, temné uličky i obludy. Bizarní svět Džundžiho Ita je děsivý i fascinující! A pozor, ke každé ..

Partner: LIBRISTO
-19%
Barker Clive: Hellraiser

Barker Clive: Hellraiser

249 Kč
201 Kč

Franku Cottonovi, požitkáři, jenž vyčerpal veškeré možnosti zábavy v této realitě, se podařilo odhalit tajemství Lemarchandovy kostky, bájného hlavolamu, který otevírá dveře k absolutním rozkoším jiných sfér.

Partner: BOOKTOOK
-15%
Coates Darcy: Fantom z Blackwoodu

Coates Darcy: Fantom z Blackwoodu

399 Kč
339 Kč
Novinka

Mara je dcerou spiritualistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost.

Partner: BOOKTOOK
-15%
Coates Darcy: Hlasy v bouři

Coates Darcy: Hlasy v bouři

399 Kč
339 Kč

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit.

Partner: BOOKTOOK
-24%
Krásná temnota

Krásná temnota

489 Kč
370 Kč

Vynikající, neobvyklé, nápadité. Superlativů na tento titul by mohlo být vzneseno mnoho. Především je to ale vyšinutý, temný, naturalistický a extravagantní příběh odehrávající se na ploše čtyř ročních období mezi obyvateli poněkud… neobvyklého oby ..

Partner: LIBRISTO

Knihy horory

Pro děti a teenagery můžete vybrat literaturu s prvky hororu. Oblíbená jsou strašidla, duchové, čarodějnice a kouzelníci. Strašidelné knihy podtrhují význam boje dobra proti zlu.

Hororové knihy pro teenagery

Pro děti od 10 let můžete pořizovat knihy s hororovou tématikou. Vyberte Poslední člověk, Děsivé historky nebo Devátý spolek.

Strašidelné knihy

Strašidelné knihy pro děti obvykle zpracovávají témata nadpřirozených sil, duchů nebo magických bytostí. Začtěte se do knihy Temný kvítek, Ágnes ve skleněném městě nebo Barbora a Zlatý robot.

Hororové knihy pro děti

Hororové knihy pro děti zdůrazňují boj dobra nad temnými silami zla. Prohlédněte si Dům na Hrabivém vrchu, Alea dívka moře či Příběh magie.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Knihy horory.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Knihy horory výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Knihy horory akce.