Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 16927718

Franke Turbo Elite TE-125 134.0535.242 - Franke

Franke Turbo Elite TE-125 134.0535.242 - Franke

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Franke Turbo Elite TE-125 134.0535.242 Celý popis
9 799 Kč
Zboží od: HARKO s.r.o.
9 799 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
S novou kartou za

27.5.2024 na výdejním místě
27.5.2024 - 30.5.2024 na vaší adrese

Popis

Drtič odpadu, výkon 930 W (1,25 HP), hlučnost 40–45 dB, vybavený vysokootáčkovým motorem s permanentním magnetem, drtící elementy z nerezové oceli, tělo z kompozitu. 

Informace:

Rozměr: 200 × 406 mm
Výkon: 930 W; 1,25 HP
Otáčky: 2800/min
Montážní otvor: 3 1/2"
Hmotnost: 9,2 kg
Hlučnost: 40–45 dB(A)
Vysokootáčkový motor s permanentním magnetem
Drtící elementy z nerezové oceli
Tělo z kompozitu
Pneu ovladač – provedení chrom, pro otvor 35 mm, pro montáž do desky nebo dřezu o tloušťce 1–30 mm
Všechny drtiče Franke Turbo Elite jsou vybaveny antibakteriálním systémem BIO SHIELD a drticím systémem TORQUE MASTER.

Antibakteriální systém BIO SHIELD – Speciální úprava a konstrukce drticí komory, která úcinne zabranuje tvorbe zápachu a snižuje výskyt širokého spektra mikroorganismu.

Drticí systém TORQUE MASTER – Vyvážený drticí systém, který dokonale eliminuje veškeré vibrace. Navíc v kombinaci s nerezovými drticími komponenty zarucuje maximální životnost a tichý chod drtiče odpadu.

Drtiče kuchyňských odpadů
Co jsou zač
Drtiče jsou uchyceny v dřezu přes dřezovou přírubu – patentovaným připevňovacím systémem Plumb Easy. K této dřezové montážní sestavě je velice jednoduchým způsobem připevněno tělo drtiče.
Vlastní pracovní prostor drtiče je tvořen perforovaným rotujícím talířem, opatřeným dvěma výkyvnými lopatkami, které pomáhají rozhodit drcený odpad po stěnách prstence. Prstenec je umístěn v pracovní komoře, ze které odchází rozdrcený odpad spolu s vodou do kanalizace.
Drtící talíř s lopatkami je poháněn vysokootáčkovým motorem jehož stator je tvořen permanentním magnetem. Tato konstrukce umožňuje dosáhnout vysokých otáček a velkého výkonu při minimální hmotnosti a rozměrech motoru.
Všechny části drtiče, které přicházejí do styku s vodou jsou vyrobené z antikorozních materiálů (plasty, kvalitní nerezová ocel ).
Hrdlo drtiče je opatřeno vyměnitelnou manžetou zabraňující zpětnému vystříknutí vody během práce drtiče do dřezu. K příslušenství drtiče patří i zátka, která umožňuje napouštění dřezu vodou.
Na spodní straně drtiče je tepelná pojistka, která zabraňuje spálení motoru při případném zablokování pracovního prostoru cizím předmětem.
Drtič má zvláštní vstup pro připojení odpadu myčky nádobí
Provoz drtiče a jeho obsluha
Vlastní provoz drtiče je velice jednoduchý a bezpečný. Po odstranění dřezové zátky se pustí studená voda středním proudem a zapne se spínač drtiče.
Potom se již mohou vhazovat zbytky přímo do drtiče. Větší kusy, které samy nepropadnou do drtiče je možno bez obav protlačit rukou přímo do pracovní komory. Nebezpečí úrazu nehrozí, neboť vzdálenost mezi hrdlem drtiče a rotujícím prstencem je dostatečně velká.
Po dokončení drcení ( které poznáte změnou zvuku vydávaného drtičem ) se nechá voda ještě asi 15 sekund téci pro důkladné pročištění drtiče a odpadní trubky. Tím je drcení ukončeno.
Do drtiče pochopitelně nepatří předměty jako sklo, porcelán, plasty, kovy, igelitové sáčky a pod. Obecně platí, že do drtiče nepatří nic, co není organického původu.
V době, kdy není drtič v provozu, funguje jako běžný sifon.
Údržba drtiče
Drtič nevyžaduje v průběhu své životnosti téměř žádnou údržbu. Pracovní prostor je antikorozní, elektromotor má samomazná ložiska. Jediné, co je potřeba občas provést, je vyjmutí ochranné manžety a opláchnutí její spodní stranu, na níž se mohou usazovat částečky drceného odpadu, které by se mohly začít rozkládat.
V případě, že se do pracovního prostoru dostane nežádoucí předmět ( jako je zátka od láhve, příbor atd. ) je nutné ihned drtič vypnout. Po odstranění manžety je možno předmět vyjmout pomocí vhodného nástroje ( nůžky ). V případě zablokování rotačního talíře nežádoucím předmětem je nutno jím pootočit, samozřejmě při vypnutém drtiči, například vařečkou tak, aby se uvolnily výkyvné lopatky. Tím dojde k uvolnění předmětu a je možno jej vyjmout z drtiče. Po odblokování drtiče je nutné zkontrolovat stav pojistky drtiče a případně ji zapnout.