Kvalitní Mobilní telefony

Jak vybrat mobilní telefon

Váš osobní poradce pro výběr mobilního telefonu

Naši odborní asistenti vám rádi poradí s výběrem od 08:00 do 17:00 na čísle +420 226 256 153

Mobilní telefon bude vaším každodenním společníkem, proto byste při jeho výběru měli zvážit, zda to má být chytrý nebo klasický telefon, zda oceníte odolnost nebo dobrý fotoaparát, a v případě smartphonu i jeho operační systém. Poradíme vám, čím dalším se máte při nákupu mobilu řídit.

Zobrazit více

Mobilní telefony podle konstrukce

 • Dotykový mobil – smartphone s operačním systémem a velkým displejem, který využijete pro instalaci aplikací a přehrávání multimédií, vhodný je i na práci
 • Klasický mobil – pro nenáročné uživatele, s klasickými tlačítky, vhodný pro základní funkce (volání, SMS)
 • Odolný (outdoorový) telefon – telefon vhodný do těžkých pracovních podmínek nebo pro aktivní sportovce, obvykle s certifikací odolnosti (IP)
 • Véčkový mobil – telefon s vyklápěcím displejem a tlačítky, vhodný pro nenáročné uživatele nebo seniory
 • Výsuvný telefon – kompaktní telefon s výsuvnou klávesnicí

Mobilní telefony podle ceny

 • Do 2 000 Kč – obvykle klasické telefony pro nenáročné uživatele k volání a SMS
 • Od 2 000 do 4 000 Kč – základní smartphony pro začínající uživatele, kteří používají telefon především jako komunikátor a občasně surfují
 • Od 4 000 do 7 000 Kč – střední třída smartphonů pro pokročilejší uživatele, s jemným rozlišením displeje a dostatkem výkonu pro základní práci i zábavu
 • Od 7 000 do 13 000 Kč – telefony vyšší střední třídy, které zvládnou hry, práci, surfování i multimédia, kvalitou fotoaparátu nahradí i digitální kompakty
 • Telefony nad 13 000 Kč – super telefony pro náročné uživatele, s obřím výkonem, skvělým displejem, vhodné na multimédia, hry a práci, očekávejte prvotřídní konstrukci a zpracování
Věděli jste, že ... ?

Telefon si můžete při koupi opatřit pojištěním proti poškození a krádeži? Ušetříte si tím čas i starosti!


Chytrý telefon podle operačního systému (OS)

U smartphonů neboli chytrých telefonů je na výběr mezi dvěma operačními systémy – Android nebo iOS. Android najdete u většiny výrobců, iOS si vyhrazuje pouze Apple. Oba systémy mají své výhody a nevýhody a každý se hodí pro jiný typ uživatele.

Proč si vybrat Android

Mobilní telefony s operačním systémem Android se hodí pro ty, kteří chtějí přizpůsobitelný a zcela otevřený operační systém, který jim dovolí instalovat aplikace i z jiných zdrojů.

+ Vysoká přizpůsobitelnost - vysoká první investice do spotřebiče
- Horší odladění a podpora - Nižší úroveň zabezpečení

Proč si vybrat Apple iPhone s iOS

Mobilní telefony s operačním systémem iOS vyrábí společnost Apple. Operační systém iOS v iPhonu je známý skvělou plynulostí, výborným zabezpečením systému, dlouhodobou podporou a širokým ekosystémem. Telefony Apple jsou precizně zpracované a výkonné.

+ Optimalizace iOS a dlouhodobá podpora - Vysoká cena
+ Skvělé zabezpečení - Méně modelů na výběr
+ Konstrukce a zpracování iPhonů - Nízká přizpůsobitelnost

Další důležité parametry u mobilních telefonů

Velikost displeje

Velikost displeje je klíčová. Vybírejte ji podle toho, jak budete telefon používat. Na hraní a multimédia zvolte velký displej, pro komunikaci a surfování bude stačit i menší displej. Sledujte také rozlišení displeje, pro náročnější uživatele je vhodné Full HD a vyšší rozlišení.

 • Méně než 5" – kompaktnější telefon pro nenáročné uživatele, kteří na telefonu nesledují videa, ideální pro ovládání jednou rukou
 • 5" až 5,5" – mobilní telefon, který je stále praktický, hodí se na hry i sledování videí
 • 5,5" a více – mobilní telefon ideální na hry, multimédia i práci

Operační paměť RAM

Operační paměť RAM zajišťuje hladký běh systému. Dnes se minimální nároky na RAM pohybují nad 2 GB, které ještě donedávna stačily jako standard.

 • Pro běžné telefonování, psaní a brouzdání na internetu vystačí 4 GB.
 • Smartphony střední třídy nabídnou 6-8 GB, aby zajistily hladký chod i v náročnějších situacích.
 • Telefony s operační pamětí nad 8 GB využijí ti, kteří mají na pozadí spuštěno více než 10 aplikací.
 • 12 GB a více najdete u špičkových chytrých telefonů. Postarají se o plynulý chod, bleskové reakce a vy se nebudete muset vztekat, až se vám zase zasekne aplikace v tu nejnevhodnější chvíli.

Interní paměť ROM

U velikosti úložiště vašeho mobilu musíte počítat s tím, že velkou část pohltí operační systém spolu s předinstalovanými aplikacemi. Záleží dále na vás, jak náročné budete mít požadavky.

Telefony s úložištěm pod 8 GB jsou dnes raritou. Pokud jste nenáročný uživatel a spokojíte se s pár aplikacemi, vybírejte paměť do 16 GB.

Pro běžné užívání pár desítek aplikací a občasné fotografování poslouží 32 GB.

Úložiště 64 GB ocení ti, kteří používají několik aplikací, hrají hry nebo si stáhnou nějaký film či hudební alba. Vystačí velké části běžných uživatelů.

128 GB už začíná být cestou pro náročnější uživatele. Zvládne hromadu aplikací, filmů i her.

Nároční uživatelé, stahující stovky aplikací, desítky her a filmů využijí paměť o velikosti 256 GB.

Ti nejnáročnější uživatelé, používající svůj smartphone například i pro práci a ukládání videí ve vysokém 4K rozlišení nebo spousty náročných aplikací se nabízí úložiště o velikosti 512 GB až 1 TB.

Pokud však telefon nabízí možnost vložení paměťové karty, můžete tuto paměť navýšit. Možností je také ukládání souborů do cloudových úložišť a šetřit si tak interní úložiště na další aplikace.

 • Méně než 16 GB – pro nenáročné uživatele, kteří si chtějí uložit několik set fotografií a nevyužívají velké množství aplikací
 • 32 až 64 GB – vhodné pro běžné uživatele, kteří chtějí zásobu aplikací, ale i her
 • 128 GB a více – pro náročné uživatele, kteří v telefonu nosí velké množství dat, využívají stovky aplikací a ukládají filmy

 • Rozlišení fotoaparátu a fotomobily

  Existuje řada parametrů, které určují celkovou kvalitu snímku. Hledět jen na megapixely se nevyplatí, důležitá je světelnost, ostření a další aspekty.

  1. Optická vs. světelná stabilizace obrazu – softwarová stabilizace obrazu je zprostředkována pomocí větší citlivosti na ISO, zatímco optická pomocí posuvného snímače či optiky, optická stabilizace je mnohem spolehlivější
  2. Ostření – probíhá pomocí PDAF (detekce fázového posuvu) nebo pomocí laseru
  3. Světelnost (f) – udává, kolik světla je objektiv schopen pojmout, čím nižší číslo, tím více světla
  4. Duální fotoaparát – obvykle širokoúhlý objektiv a teleobjektiv, dokáže promítnout na fotce hloubku ostrosti
  5. Telefony na selfie (selfiephone) – telefony pro teenagery a mladé lidi, kteří často fotí selfie snímky na sociální sítě
  6. Fotomobily – telefony překonávající digitální kompakty, které mají obvykle dva a více fotoaparátů, optickou stabilizaci a laserové ostření

  Kapacita baterie mobilního telefonu

  Kapacita baterie je klíčová pro výdrž telefonu. Výrobci ji udávají v mAh. Výdrž baterie ovlivňuje displej, hardware, druh používání

  • 2 500 až 3 000 mAh – běžná kapacita baterie, u většiny telefonů počítejte s jedním dnem výdrže na jedno nabití při běžném používání (SMS, volání, surfování, hudba)
  • 3 000 mAh až 4 000 mAh – častá u smartphonů střední a vyšší střední třídy, telefony obvykle vydrží okolo jednoho a půl dne
  • Nad 4 000 mAh – nadstandardní kapacita pro náročné uživatele, telefon vydrží okolo 2 dnů náročného používání

  Další užitečné funkce mobilního telefonu

  • NFC – bezdrátová technologie na menší vzdálenost, která umožňuje propojení zařízení nebo uskutečnění platby.
  • Mobilní síť 5G – nejnovější generace překonávající stávající 4G.
  • Technologie displeje OLED – vyznačuje se nižší spotřebou oproti LCD.
  • Vyšší číslo frekvence displeje značí plynulejší zobrazování. Například při 90 Hz a více nedochází k trhavému obrazu při scrollování.
  • Typy zabezpečení jako jsou Apple Face ID nebo ultrazvuková čtečka otisků.
  • VR Ready – zařízení je připraveno na virtuální realitu.
  • Optický zoom – schopnost fotoaparátu přiblížit objekt změnou ohniskové vzdálenosti.
  • USB OTG – slouží k připojení externího disku k telefonu.
  • Technologie nabíjení – bezdrátové nabíjení pomocí standardu Qi, reverzní nabíjení přiložením jednoho zařízení na druhé (obě musí podporovat bezdrátové nabíjení nebo lze namísto jednoho použít bezdrátový nabíjecí modul) a rychlonabíjení neboli Fast charging pojmenované výrobci také jako Adaptive Fast Charging, QuickCharge, SuperCharge nebo Apple fast charging.
  • Parametry tvrzených skel pro zaoblené displeje – 2D skla s rovnou hranou, 2,5D se zakulacenou hranou kde při přejetím prstem o hranu je přechod skla a rámečku telefonu plynulejší a 3D zakulacení skla, které pokrývá celou přední část telefonu včetně rámečku a má vyřezány všechny potřebné otvory.
  myPhone Halo Easy, černý
  114x

  myPhone Halo Easy, černý

  690 Kč

  Další nabídky od 564 Kč

  Poslední kus za tuto cenu!

  Mobilní telefon klasické konstrukce myPhone Halo Easy pro seniory a nenáročné uživatele nabídne velký barevný displej, velká tlačítka, funkci SOS, FM rádio, budík, 0,3 Mpx fotoaparát a podporu paměťových karet microSDHC o kapacitě až 32 GB.

  Od prodejce MALL
  MaxCom MM142, Black

  MaxCom MM142, Black

  579 Kč
  Posledních pár kusů za tuto cenu!

  Mobilní telefon s barevným 2.4" TFT displejem, vám nabídne rozlišení 320 × 240 bodů, FM rádio, Bluetooth, fotoaparát, budík, svítilnu, slot pro paměťovou kartu, 1400 mAh baterii. Rozměry: 123×52×14 mm, hmotnost: 81 g.

  Partner: CZC.CZ
  Aligator D950 DS, Silver
  1x

  Aligator D950 DS, Silver

  1 190 Kč

  Další nabídka za 1 190 Kč

  Posledních pár kusů za tuto cenu!

  3,5" TFT displej s rozlišením 480×320 px, jednoduché uživatelské prostředí, Dual SIM, dedikovaný slot na paměťovou kartu. Zadní fotoaparát s rozlišením 2 Mpx. Baterie s kapacitou 2 000 mAh a výdrží až 6 h hovoru, FM rádio, Bluetooth, svítilna, budík, SOS tlačítko, kalkulačka, hudební přehrávač, paměť na 1 000 SMS, pohodlná klávesnice.

  Od prodejce MALL
  Google Pixel 5 5G, 8GB/128GB, Black
  3x

  Google Pixel 5 5G, 8GB/128GB, Black

  19 990 Kč
  18 990 Kč

  6" OLED Full HD+ displej s rozlišením 2340×1080 px, Android 11 s 3letými aktualizacemi, 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 765G, 8 GB/128 GB, One SIM typu nano SIM a eSIM. Zadní fotoaparát s rozlišením 12.2 + 16 Mpx, noční režim focení, 8Mpx selfie kamera. Baterie s vysokou kapacitou 4080 mAh, čtečka otisků prstů, LTE a 5G připojení, 18W rychlonabíjení, hlasové ovládání Google Assistant.

  Od prodejce MALL
  Aligator FiGi Note 3, 3GB/32GB, Gradient Green
  1x

  Aligator FiGi Note 3, 3GB/32GB, Gradient Green

  2 999 Kč

  Další nabídka za 2 998 Kč

  Poslední kus za tuto cenu!

  6,8" HD+ IPS displej s rozlišením 720×1600 px, operační systém Android 10, 4jádrový procesor MT6737, 3 GB/32 GB, Dual SIM, dedikovaný slot na paměťovou kartu. Zadní fotoaparát s rozlišením 13 + 8 + 2 Mpx, LED světlo, autofokus, 5Mpx selfie kamera. Baterie s kapacitou 5100 mAh, FM rádio, GPS a GLONASS, 4G/LTE připojení, 2.5D sklo displeje se zaoblenými okraji.

  Od prodejce MALL
  Aligator A900 GPS Senior, černý + stolní nabíječka
  55x

  Aligator A900 GPS Senior, černý + stolní nabíječka

  1 590 Kč

  Další nabídky od 1 258 Kč

  Tlačítkový telefon s pro seniory. Velký 3,2" displej s rozlišením 240×320 px, SOS tlačítko a bezpečnostní funkce SOS Locator, GPS, Dual SIM, slot na 256GB paměťovou kartu. VGA fotoaparát, Bluetooth, krokoměr. Extra velká výdrž baterie s kapacitou 1600 mAh, svítilna, FM rádio, automatická synchronizace času, nabíjecí stojánek.

  Od prodejce MALL
  Aligator A670 Senior, černý
  36x

  Aligator A670 Senior, černý

  1 040 Kč

  Další nabídky od 932 Kč

  Poslední kus za tuto cenu!

  Rozměry:122× 85,5× 14 mm; Hmotnost: 73 g; Displej: Barevný TFT Rozlišení:160×128; Baterie: Li-Ion 800 mAh, výdrž v pohot.režimu 240h;Paměť kontaktů v telefonu: 500;Paměť na SMS: 50; Paměť na odeslané SMS;SOS tlačítko, SOS SMS; SOS Locator

  Od prodejce MALL
  Mobiola MB700 Senior, mobilní telefon pro seniory, SOS tlačítko, 2 SIM, nabíjecí stojánek, černý
  1x

  Mobiola MB700 Senior, mobilní telefon pro seniory, SOS tlačítko, 2 SIM, nabíjecí stojánek, černý

  899 Kč

  Příjemný tlačítkový telefon pro seniory s podporou 2 SIM karet a jednoduchým ovládaním. Displej velikosti 2.2" zaručí dobrou čitelnost, velké a oddělené klávesy ocení zejména tí starší. Nechybí SOS tlačítko, fotoaparát, stolní nabíječka, LED svítilna, Bluetooth, FM Rádio a baterie s dlouhou výdrží.

  -16%
  iGET Blackview GBV6800 Pro, 4GB/64GB, Yellow - zánovní
  1x

  iGET Blackview GBV6800 Pro, 4GB/64GB, Yellow - zánovní

  6 990 Kč
  5 870 Kč
  Zánovní

  Odolný telefon, který naprosto nic nerozhodí. Tak by se dal stručně popsat nový ultra odolný telefon iGET BLACKVIEW GBV6800 Pro Yellow. Kromě krytí proti vodě a prachu (IP68) splňuje i vojenský standard odolnosti (MIL-STD-810G), takže se hodí do opravdu extrémních podmínek. Jeho 5,7" FHD displej s rozlišením 1080*2160 px je chráněný odolným sklem Gorilla Glass 3 proti pádu a zároveň překvapí svým vysokým výkonem (8 jádrovým procesorem, 4 GB RAM a 64 GB ROM). Kromě odolnosti je ale myšleno i na kvalitní fotoaparát pro zachycení vašich zážitků pomocí zadního duálního fotoaparátu 16 + 0,3 MPx a nebo předním 8 MPx. Třešničkou na dortu pak je řada šikovných nástrojů či plně podporované bezkontaktní platby telefonem pomocí NFC. K dalšímu vybavení patří bezdrátové nabíjení, OTG, gyroskop a kompas. V balení najdete sluchátka, nabíječku s USB – USB-C kabelem, OTG redukci a ochrannou fólii na displej."

  Od prodejce MALL
  Xiaomi Redmi Note 10 5G, 4GB/128GB, Graphite Gray
  13x

  Xiaomi Redmi Note 10 5G, 4GB/128GB, Graphite Gray

  5 990 Kč

  Další nabídky od 5 682 Kč

  6,5" IPS LCD displejtečkovým výřezem a rozlíšením 2400×1080 px, Corning Gorilla Glass 3, OS Android 11 s nadstavbou MIUI 12, 8jádrový procesor MediaTek Dimensity 700 5G, podpora 5G připojení, 4 GB/128 GB, Dual SIM, slot na paměťovou kartu. Trojnásobný fotoaparát 48 + 2 + 2 Mpx,8Mpx selfie kamera. Dlouhá výdrž baterie s kapacitou 5 000 mAh, rychlonabíjení 18 W, snímač otisků prstů + AI odemykání obličejem, NFC, Hi-Res Audio.

  Od prodejce MALL
  Blackview BV6600 4/64GB odolný IP68, šedá
  1x

  Blackview BV6600 4/64GB odolný IP68, šedá

  5 390 Kč
  Poslední kus za tuto cenu!

  5.7" IPS displej s rozlišením 1440×720 px s Gorilla Glass 3, 8jádrový procesor MT Helio A25, 4 GB/64 GB, Dual SIM, slot na paměťovou kartu. Nejvyšší krytí IP68 a IP69K, vojenský standard MIL-STD-810G. Kvalitní 48 + 0.3 + 0.3Mpx fotoaparát, 16Mpx selfie kamera.

  Umidigi Bison, 6GB/128GB, Yellow
  19x

  Umidigi Bison, 6GB/128GB, Yellow

  5 590 Kč
  4 990 Kč

  Další nabídky od 4 171 Kč

  6,3" IPS displejFHD+ rozlišením 2340×1080 px a Gorilla Glass 3, vysoká odolnost s krytím IP68 a IP69K, OS Android 10, 8jádrový procesor MediaTek Helio P60, 6 GB/128 GB, hybridní slot na paměťovou kartu, Dual SIM. Fotoaparát 48 + 16 + 5 + 5 Mpx, 24Mpx selfie kamera, videa ve 4K kvalitě. Baterie s vysokou kapacitou 5 000 mAh, 18W rychlonabíjení, čtečka otisků prstůodemykání obličejem. Funkce NFC plateb, Bluetooth 4.2, vysílačka PTT, svítilna, kompas a další nástroje.

  Od prodejce MALL

  Mobily

  Před výběrem mobilu je potřeba si ujasnit, jak chcete telefon využívat, podle toho můžete určit, jaké funkce se u mobilu hodí. Chcete chytrý telefon s velkým displejem na hry, aplikace a multimédia, nebo dáte přednost klasickému tlačítkovému mobilu hodícímu se především na volání a SMS?


  Dotykový displej nebo tlačítkový telefon?

  Dotykový telefon je vhodný pro hraní her, stahování aplikací a sledování videí. Naopak tlačítkový telefon ocení děti nebo senioři, protože se jistěji ovládá a vydrží dlouho na baterii.


  Jakou značku?

  Mezi velké hráče jednoznačně patří Samsung a Apple. Nelze jednoznačně říct, zda je lepší jeden nebo druhý. Samsung používá jako operační systém Android, který si snadno přizpůsobíte, nainstalujete aplikace i z jiných zdrojů, než je Google Play. Apple oproti tomu se svými iPhony bojuje skvělým zpracováním a plynulým systémem iOS, který je přehledný a jednoduchý.

  Na trhu však nejsou sami a mezi oblíbené patří také mobilní telefony značek Xiaomi, Honor, nebo Poco. Stejně jako telefony od Samsungu “běží” na Androidu a aplikace si stáhnete nejen z Google Play. Předhání se většinou odlišnými funkcemi a parametry nebo i cenou.


  Jaký výkon potřebuji v telefonu?

  Běžný uživatel se spokojí s telefony střední a vyšší střední třídy. Výkon těchto telefonů zvládne všechny momentálně dostupné hry i aplikace. Náročný uživatel již potřebuje výkon i do budoucna a na náročný multitasking, bude tedy muset zabrousit do telefonů vyšších tříd od 10 tisíc výš.


  Jak velké vybrat úložiště v mobilním telefonu?

  • Základní výbava do 16 GB
  • Nenároční uživatelé s pár desítkami aplikací – 32 GB
  • Běžní uživatelé s několika aplikacemi, hrami i filmy – 64 GB 
  • Náročnější uživatelé – 128 GB
  • Fajnšmekři – 256 GB
  • Nejnáročnější filmaři – 512 GB až 1 TB

  Jak velkou zvolit paměť RAM?

  • Běžné volání a brouzdání po internetu 2-4 GB
  • Střední třída 6-8 GB
  • Pro ty, co nechávají aplikace běžet na pozadí 8 GB a více
  • Špičkové telefony 12 GB

  Mobil, který dobře fotí

  Nehleďte pouze na počet megapixelů. Změřte se také na světelnost, jež by měla být mezi f/1-2. Čím nižší číslo, tím více světla objektiv pojme. Důležitá je také stabilizace. U fotomobilů je běžná optická stabilizace, ostatní mobily spoléhají spíše na softwarovou stabilizaci obrazu.


  Další užitečné funkce mobilu

  • OLED displej
  • Optický zoom
  • Rychlonabíjení, bezdrátové a reverzní nabíjení
  • NFC technologie umožňující platbu přes telefon

  ^ Zpátky nahoru

  Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné mobily.