Jaké existují druhy kávy a jak je správně připravit? Podívejte se také na rozdíly v hrubosti mletí nebo na rozdíly mezi Arabicou a Robustou.

Zobrazit více

Zrnková káva

Zrnková káva se prodává ve formě kávových zrn, je vhodná pro ty, kteří mají rádi čerstvě namletou kávu. Zrnková káva je ideální pro přípravu espressa.

Hrubost mletí dle typu přípravy kávy:

Způsob přípravy Hrubost mletí
French press Hrubé
Moka konvice Jemné
Džezva Velmi jemné
  • Mletá káva

Mletá káva je ideální pro ty, kteří nedisponují mlýnkem na kávu. Díky ní si snadno připravíte espresso nebo tureckou kávu.

  • Instantní káva

Instantní káva je vhodná k rychlé a snadné přípravě kávy, stačí ji pouze zalít horkou vodou.

  • Porcovaná káva

Porcovaná káva se hodí ke snadné a pohodlné přípravě v kávovaru.

  • Kávové kapsle

Kávové kapsle jsou vhodné pro přípravu kávy v kávovarech na kapsle odpovídajícího typu. Kávovou kapsli pouze vložíte do kávovaru, který se postará o zbytek přípravy.

TIP!

K přípravě kávy slouží espressa a kávovary.


Arabica vs. Robusta

Arabica

  • Káva s vyšší kyselostí, výrazným aroma a jemnou, ovocnou chutí.

Káva typu Arabica se pěstuje předně v zemích Střední a Jižní Ameriky. Pěstování Arabiky je náročnější, jedná se o kvalitnější, výběrový typ kávy, je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou. Hodí se především pro přípravu kvalitního espressa.

Robusta

  • Silná káva s hořkou, zemitou chutí a vyšším procentem kofeinu.

Káva typu Robusta pochází převážně ze zemí Afriky a Indonésie. Obecně jde o kávu nižší kvality, lze ji tak pořídit za výrazně nižší cenu. Má vyšší podíl kofeinu, je ideální jako stimulant.

? K dostání jsou často směsi Arabiky a Robusty. Tyto směsi se často užívají k přípravě Cappucina, Caffé Latte, nebo Machiatto.

Káva bez kofeinu

Jedná se o kávu, z jejíhož složení byl téměř odstraněn kofein, vhodná pro kardiaky, osoby s vysokým krevním tlakem nebo těhotné ženy.

TIP!

S výběrem kávy vám pomůže také náš průvodce výběrem Jak vybrat kávu.

-25%
Turm Kaffee KENNER 250g zrnková káva

Turm Kaffee KENNER 250g zrnková káva

212 Kč
159 Kč 0,64 Kč/g

Vynikající gurmánská směs 250g, zvláště vhodná pro přípravu kávy s aromaticky plnou chutí. Na první nádech okamžitě poznáte kořeněnou vůni velmi kvalitní středoamerické kávy Arabica. Vyvážený poměr kyselé a sladké chuti.

Dallmayr Espresso Intenso 1 kg, zrnková káva
33x

Dallmayr Espresso Intenso 1 kg, zrnková káva

339 Kč
310 Kč 0,31 Kč/g
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Směs nejkvalitnějších, tmavě pražených zrn Arabiky a Robusty s nízkou kyselostí, intenzivní chutí, barvou lískových oříšků a hustou krémovou pěnou. Dallmayr Espresso Intenso se nejlépe hodí pro přípravu espressa. Praženo tradičním italským způsobem.

Od prodejce MALL
Dallmayr Caffé Crema Perfetto 1 kg, zrnková káva
24x

Dallmayr Caffé Crema Perfetto 1 kg, zrnková káva

339 Kč
329 Kč 0,33 Kč/g

Směs nejkvalitnějších zrn Arabiky a Robusty s nízkou kyselostí, intenzivní chutí, barvou lískových oříšků a hustou krémovou pěnou. Dallmayr Caffe Crema Perfetto se nejlépe hodí pro přípravu espressa, cappuccina či caffé latté. Praženo tradiční mnichovskou pražírnou.

Od prodejce MALL
-60%
Lavazza Bar Gusto Forte Vending 1kg
309x

Lavazza Bar Gusto Forte Vending 1kg

593 Kč
237 Kč 0,24 Kč/g

Pražená káva z pražírny Lavazza je vyrobena čistě z kávových zrn robusta. Jedno kilové balení zrnkové kávy Bar Gusto Ferto Vending stojí za to ochutnat.

Od prodejce MALL
-47%
Lavazza Expert Crema Classica zrnková káva 1 kg
154x

Lavazza Expert Crema Classica zrnková káva 1 kg

559 Kč
294 Kč 0,29 Kč/g

Vůně mléčné čokolády a lískových oříšků tvoří dokonalou a harmonickou chuť kávy Lavazza Crema Classica. Smícháním Arabiky z Jižní Ameriky a Robusty z Jávy a Kapi Royal vznikla káva s bohatým aroma a sametovou kremou.

Od prodejce MALL
MONIN Karamel 1 litr
19x

MONIN Karamel 1 litr

279 Kč
250 Kč 250 Kč/ks

Monin karamelový sirup využijete při přípravě kávy, mléčných koktejlů nebo dezertních nápojů. Sirup s výraznou chutí karamelizovaného cukru, sladkých bonbónů s lehkým nádechem připálení.

Od prodejce MALL
-20%
Lavazza Qualitá Oro zrnková káva 1 kg
594x

Lavazza Qualitá Oro zrnková káva 1 kg

549 Kč
439 Kč 0,44 Kč/g

Další nabídka za 459 Kč

Italská zrnková káva Lavazza Qualitá Oro je směs různých odrůd kávy Arabica. Díky pečlivému výběru zrn, jejich kvalitě a střednímu pražení má neobvykle sladkou chuť s bohatým a intenzivním aroma.

Od prodejce MALL
-25%
Lucaffé Mamma Lucia Zrno 1kg
91x

Lucaffé Mamma Lucia Zrno 1kg

399 Kč
299 Kč 0,30 Kč/g

Další nabídka za 267 Kč

Nejpoužívanější káva na trhu, která má úspěch jak u znalců i laiků. Typicky italské pomalé jemné pražení v rotujícím bubnu přispívá k tomu, že nežádoucí hořkost kávy je z velké části odstraněna a výsledkem je velmi jemná a zároveň silná káva s čokoládovým nádechem.

Od prodejce MALL
-40%
Lavazza Top Class zrnková káva 1 kg
811x

Lavazza Top Class zrnková káva 1 kg

699 Kč
413 Kč 0,41 Kč/g

Další nabídka za 538 Kč

Zrnková káva Lavazza Top Class je jednou z nejintenzivnějších směsí a označení Top si určitě zaslouží. Kávu tvoří převaha vysokohorské odrůdy arabika z Jižní a Střední Ameriky, která je doplněná asijskými kávami robusta z Indonésie, která patří mezi nejlepší na kontinentu. Lavazza mění vzhled obalů, ale káva zůstává stejná. Doručené zboží tak může vypadat jako jedna z variant designu.

Od prodejce MALL
-36%
Lavazza Aroma TOP
80x

Lavazza Aroma TOP

595 Kč
379 Kč 0,38 Kč/g

Výběrová zrnková káva Lavazza Aroma TOP z certifikovaných plantáží Rainforest Alliance se pyšní vytříbeným aroma s květinovými a ovocnými tóny. 100% Arabica nabízí požitek díky jemné kyselince, tóny cereálií a dlouhotrvající dochutí sušeného ovoce.

Od prodejce MALL
MONIN Vanilka 1 litr
9x

MONIN Vanilka 1 litr

299 Kč
276 Kč 276 Kč/ks

Monin vanilkový sirup využijete při přípravě kávy, mléčných koktejlů nebo dezertních nápojů. Sirup s chutí a silnou vůní madagaskarské vanilky s prvky mandlí.

Od prodejce MALL