Bioflavonoidy

Bioflavonoidy jsou látky rostlinného původu, které najdeme prakticky ve všech rostlinných buňkách. V současné době je známo těchto látek přes 20 000. Někdy jsou označovány jako vitamin P a tvoří celou skupinou látek souhrnně označovaných jako flavonoidy. Patří k nim hesperin, hesperidin, eriodictyol, quercetin, quercertrin, rutin, aj. Při pravidelném užívání dokážou pomoci při mnoha chorobných stavech, a to jak v léčbě, tak při prevenci. Vstřebávají se velmi rychle, hlavně v tenkém střevě, již za hodinu je možno je prokázat ve slinách.

V přírodě mají funkci barviv a dodávají ovoci a zelenině charakteristické zabarvení. Co se týče výskytu v přírodě, jsou přirozeně přítomné ve slupkách citrusových plodů, ale také v dalších druzích ovoce, plodech šípku a zelenině. Bioflavonoidy se řadí k nejúčinnějším antioxidantům rostlinné říše, a tudíž je chrání buňky před negativními účinky volných radikálů. V citrusovém ovoci je největší koncentrace bioflavonoidů v bílé dužině, která se nachází pod povrchovou slupkou (je to právě ta část, kterou s takovou pečlivostí odstraňujeme zrovna našim dětem).

Bioflavonoidy mají nezastupitelné místo v posilování imunitního systému. Ideální je kombinace s vitaminem C, kdy se obě látky ve svém účinku vzájemně podporují – tzv. synergické působení. Jejich společný účinek je mnohonásobně vyšší. Navíc bioflavonoidy působí v roli ochránce vitaminu C – chrání jej před poškození oxidačními procesy, zároveň výrazně zvyšují jeho vstřebatelnost a účinnost.

Bioflavonoidy dále pomáhají při léčbě paradentózy, zpevňují stěnu žil a snižují propustnost kapilár. Pro tyto své účinky se osvědčily zejména při léčbě křečových žil a některých otoků. Jako doplňkový lék je můžete s úspěchem užívat i při léčbě bércových vředů a hemoroidů. Nezanedbatelná jistě není ani schopnost vyvazovat v organizmu těžké kovy a podporovat jejich vylučování ven z organizmu.

Přípravek ImunActiv kombinuje vitamin C i bioflavonoidy z citrusových plodů.