Formotion

Technologie Formotion u oblečení adidas se umí přizpůsobit pohybů těla ve všech směrech.

Inspirace: Inspirací pro koncept adidas FORMOTION byla neuvěřitelná rozmanitost pohybů lidského těla během sportovní zátěže. V závislosti na příslušných pohybech je tělo pružné a ohebné a vzápětí na to pevné a stabilní. V podobě adidas FORMOTION vyvinula firma adidas koncepci oblečení, která tyto nejrůznější požadavky splňuje. Oblečení adidas FORMOTION je proto stejně jako lidské tělo tvarováno trojrozměrně, takže se dokáže přizpůsobovat tvaru těla a podporuje přitom svalstvo při extrémním zatížení. Tkanina současně vyvíjí kompresi všude tam, kde je to zapotřebí, a v ostatních oblastech zajišťuje absolutní volnost pohybu, dodatečnou ochranu, jakož i mimořádné větrání v zónáchs vysokou tvorbou tepla a potu.

Charakteristické znaky: Většina sportovních textilií, které jsou dnes na trhu, umožňuje naprostou volnost pohybu. Technologie adidas FORMOTION jde ale mnohem dál a podporuje sportovce při pohybech, specifických pro jeho sportovní odvětví. K tomuto účelu slouží mimo jiné technologie adidas Power Band.V jejím rámci se používá vysoce elastický materiál, který dokáže velice účinně pohlcovat a opět uvolňovat energii, což napomáhá ke kontrole a podpoře svalové aktivity ve specifických oblastech. Důsledkem je zaručení optimálního průběhu pohybu během tréninku či závodu.

Princip funkce: FORMOTION optimalizuje pohyb sportovce ve třech specifických sportovních oblastech: sporty s li-neárními pohyby, jako je běh (hlavní pozornost je zaměřena na pohyb vpřed); sporty s rotačními pohyby, jako je tenis (zde jde o rychlost a otáčivé pohyby trupu/úderové paže), a sporty se spirálovitými pohyby, jako je fotbal (zde záleží na síle a pohybu v horní a dolní části těla).