Hák na tuhá těsta

Chleby, rohlíky, housky, pizza a sladké těsto: Pečení chleba je jednou z nejoblíbenějších věcí, které se svým robotem Cooking Chef můžete dělat. Hnětací hák na tuhá těsta Vás ušetří námahu při hnětení těsta ručně, a rychle a bezpracně uhněte rovnoměrně všechny ingredience. Planetární míchání zajišťuje, že hák je na tuhá těsta jemný, ale pevný, a vytváří dokonale vláčná a pružná těsta na chleba, základy na pizzu a na těstoviny.

Těsta z měkkého droždí a litá těsta: Některé koláče a dezerty založené na droždí, jako je savarin, kugelhopf a rum baba, se připravují buď z hustého litého těsta nebo velice jemného obyčejného těsta. Obvykle je těžké taková těsta umíchat ručně, a hnětací hák na tuhá těsta je tedy skutečným přínosem, jelikož proces hnětení vypracovává nezbytný lepek. Hnětací hák na tuhá těsta se také dá použít po prvním vykynutí k vmíchání přídavných ingrediencí, jako je sušené ovoce nebo ořechy. Vyzkoušejte ho k umíchání litého těsta na blini – ruské lívance připravované z pohankové mouky a droždí.

Používání čerstvého droždí: Většina receptů založených na droždí nyní doporučuje používání rychlého sušeného droždí. To způsobilo převrat v pečení chleba, protože droždí se může vsypat přímo do mouky ještě před přidáním tekutiny a hnětením těsta pomocí háku. Sušené droždí je však absolutně nahraditelné droždím čerstvým, které může zajistit lepší výsledky v případě těsta ochuceného ovocem nebo těsta obohaceného vejci a tuky. Čerstvé droždí můžete zakoupit v některých supermarketech s vlastní pekárnou, pekárnách a obchodech se zdravou výživou. Mělo by se uložit do lednice a spotřebovat přibližně do tří dnů, ale můžete ho i zmrazit – uskladněte ho v upotřebitelném množství a spotřebujte do tří měsíců. Zhruba platí, že 15g čerstvého droždí nebo balení 7g (1½ kávové lžičky) rychlého sušeného droždí stačí k vykynutí 750g mouky. Obohacené recepty na těsto mohou doporučovat trochu více droždí, neboť kynutí je v jejich případě obtížnější. Chcete-li použít čerstvé droždí, jednoduše ho smíchejte s trochou tekutiny specifikované v daném receptu, poté vmíchejte do mouky spolu se zbývajícími tekutinami.

Obr.