Micathermic

Micathermic
  • Technologie vytápění Micathermic využívá využívá principu sálavého záření, kterým přístroj zahřívá předměty v okolí a okolní zdi. Předměty absorbují tepelnou energii a poté s ní postupně ohřívají místnost.
  • Tento topný systém je 100% ekologický, protože nosný materiál je slisovaná slída. Desky se vyrábí jako pláty a následně stříhají na potřebné rozměry. Průchodem elektrického proudu se vytváří tepelné vlnění, které má podobné vlastnosti jako sluneční paprsky. Tato technologie budoucnosti nahrazuje zastaralé olejové radiátory svou lehkostí, výkonem a malou zátěží životního prostředí.
  • Narozdíl od klasických konvektorů nedochází k jevu, kdy absence sálání způsobí, že přestože teplota vzduchu v místnosti rychle roste, okolní stavební konstrukce zůstávají dlouho chladné a po vypnutí konvektorů se po relativně krátké době v místnosti ochladí. Vzduch v místnosti totiž trvale předává teplo stavebním konstrukcím (ohřívá je) a tím rychle klesá jeho teplota.
  • Micathermické sálavé panely jsou mnohem lehčí, než napřpříklad olejové radiátory a umožňují snadné přesun do jiné místnosti. Jsou zároveň ploché a hodí se proto i do menších prostor. Zahřívají prostor jak konvekcí, tak sáláním.