Originální režimy obklopujícího zvuku Pioneer

AV přijímače jsou vybaveny širokou škálou předdefinovaných, snadno ovladatelných originálních režimů obklopujícího zvuku, včetně 5/6-kanálového sterea, rozšířeného režimu (Expanded), virtuálního zadního obklopujícího zvuku (Virtual Surround Back), obklopujícího zvuku pro sluchátka (Phones Surround), herního režimu (Game) a televizního obklopujícího zvuku (TV Surround).

Režim 5/6-kanálového sterea simuluje akustické prostředí běžné stereofonní reprodukce za vytváření bohatých originálních režimů obklopujícího zvuku s použitím všech reproduktorů systému. 6-ti kanálový stereofonní režim je aktivní v případě zapnutí reproduktorů zadních prostorových kanálů. Pokud tyto reproduktory nejsou připojeny, použije se 5-ti kanálový stereofonní režim.

Pro milovníky multimédií je k dispozici zdokonalený režim kinosálu (Advanced Theatre), který prohlubuje účinek zvukového pole v závislosti na typu sledovaného filmu.

Hudební režim (Music) obklopuje diváka do 360-ti stupňového zvukového pole, čímž vytváří dojem akusticky dokonalého kinosálu. Tento režim je ideální pro sledování hudebních filmů a muzikálů.

Režim dramatu (Drama) a filmový režim (Movie) vytvářejí akustiku středně velkého kinosálu a zvyšují dojem reality. Pro milovníky akčních filmů je připraven režim Action, který vás obklopí zvukovou stěnou umožňující vychutnat veškerou sílu i rychlost.

Pro uživatele používající pouze 2 reproduktory nabízí firma Pioneer režim virtuálního obklopujícího zvuku, který pomocí separace kanálů vytváří reálný pocit obklopení.

Rozšířený režim obklopujícího zvuku (Expanded Theater) umožňuje sledování zdrojových materiálů kódovaných formátem Dolby Pro Logic (videokazet, satelitních programů, apod.) stejným způsobem, jako by se jednalo o nejnovější 5.1 nebo 7.1-kanálové digitální programové materiály. Účinek obklopujícího zvuku je tak skvostný, že budete možná uvažovat o skoncování s koncerty!