PrimaLoft

PrimaLoft® je jeden z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů pro outdoorové a extremní použití na současném trhu.

Tato technologie byla původně vyvinuta pro armádu USA jako syntetická náhrada za husí peří, která však neabsorbuje vodu, její vysoký výkon a tepelně izolační schopnosti se ve vlhkém prostředí téměř nesnižují.

PrimaLoft® používá patentovanou strukturu ultra jemných mikrovláken s dutými vlákny větších průměrů, čímž je dosaženo velmi specifických výkonových charakteristik. Na povrchu mikrovláken je díky jejich mikroskopickým rozměrům vázáno velké množství molekul vzduchu, které zajišťují jeho tepelně izolační schopnosti i při nižší výšce izolační vrstvy. Díky dutým vláknům větších průměrů je zachován tzv. „loft“ i po dlouhodobém používání, stlačování, praní a sušení.

Nový PrimaLoft® byl zcela přepracován s použitím nové Convexion Technology, aby získal větší objem a výkon. Bylo dosaženo o 15% objemnější a teplejší struktury izolačního rouna, nadýchanější ultra-jemná vlákna vytvářejí dokonalejší izolaci a teplo bez velké hmotnosti a nesrovnatelného pohodlí.

Ze syntetických materiálů se právě PrimaLoft® nejvíce přibližuje peří jak tepelnou izolací, tak lehkostí, měkkostí, stlačitelností a prodyšností. Snadno se udržuje, lze jej klasicky prát a velmi rychle schne. Na rozdíl od peří je Primaloft velmi vhodný i pro alergiky, jeho speciálně ošetřená ultra-jemná vlákna pomáhají tvořit voděodolnou izolační strukturu, uživatel zůstane v suchu a teple i při extrémních podmínkách.

Nejdůležitější vlastnosti materiálu PrimaLoft®:

  • teplý, lehký a měkký jako prachové peří
  • skvěle odolný proti vodě
  • udržuje nositele oblečení v teple i ve vlhkém počasí
  • schne rychleji než prachové peří
  • malá velikost po sbalení
  • prodyšný a odolný proti větru