stupeň 3

Stupeň 3: Dlouhotrvající barva

Barvy na vlasy s dlouhotrvajícím účinkem poskytují vašim vlasům přirozeně syté a zářivě módní odstíny. Dokonale a trvale překrývají šediny. Mohou také vaše vlasy zesvětlit. S permanentními barvami jsou vaše možnosti barvení v podstatě neomezené. Tyto přípravky mohou také obsahovat speciální pečující přísady jako vitaminy či keratinové proteiny.

Jak je poznáte: Balení vždy obsahuje alespoň dvě složky, které je potřeba před použitím smíchat. Po smíchání musí být ihned naneseny.

Jak fungují: Krok 1: Alkalizační prvek (amoniak nebo monoethanolamin) tvoří základ celé barvicí procedury – umožní, aby vlas nabobtnal a mírně se otevřel jeho povrch, a tím se barvící složky mohly lépe vstřebat.

Krok 2: Oxidační prvky se smísí s barvivem a barevné pigmenty proniknou do vlasové struktury, kde reaguje s oxidačními prvky.

Krok 3: Chemická reakce způsobí, že se částečky barviva zformují do velkých barvicích molekul. Ty jsou tak velké, že se nemohou uvolnit z vlasu ven. Pečující přípravky opět vyhladí povrch vlasu a tím vaši novou barvu naplno rozzáří.