Mandly a žehlící systémy

Mandly a žehlící systémy

Přednosti žehlících systémů Miele

Plocha žehličky s voštinovou strukturou

Plocha žehličky s voštinovou strukturou

Co se již osvědčilo u voštinových bubnů Miele, přináší nyní rozdíl i u systému FashionMaster. S patentovanou voštinovou žehlicí plochou je pára rozdělována rovnoměrně, lépe než u běžných žehliček, bleskově prochází malými kanálky mezi voštinami po celé žehlicí ploše. Takto vznikající tenká vrstva páry umožňuje velmi šetrné, snadné, a přesto účinné klouzání žehličky po prádle.

Automatické proplachování

Automatické proplachování

Zbytky minerálních látek z odpařené vody musíte pravidelně z vyvíječe páry páry vyplachovat, abyste zaručili konstantní výkon svého přístroje. V závislosti na spotřebovaném množství vody proto systém FashionMaster automaticky stanoví potřebný interval vyplachování. Jakmile nastane ta chvíle, dojde k propláchnutí hned po zapnutí systému FashionMaster. Všechno, co musíte udělat, je vylití zásobníku na zbytkovou vodu.

Automatické odvápňování

Automatické odvápňování

Poté, co po prvním použití nastavíte tvrdost vody, stanoví přístroj automaticky potřebný interval odvápňování a včas vám jej připomene. Proces odvápňování spustíte jednoduše stisknutím tlačítka. Na displeji se zobrazí výzva k doplnění vhodného odvápňovacího prostředku, po němž se tento proces automaticky spustí.

Komfortní zóna - velký žehlicí stůl

Komfortní zóna - velký žehlicí stůl

S rozměry 120 x 40 cm nabízí žehlicí stůl dostatek místa i na dlouhé nohavice. Komfortní zóna na špičce žehlicího stolu je uspořádána tak, abyste mohli vyžehlit celý přední díl halenky nebo košile najednou, aniž byste museli překládat partii ramen. Tím ušetříte čas.

1-2-Lift systém

1-2-Lift systém

Dva pohyby, žádná námaha! S patentovaným1systémem 1-2-Lift je kompletní přístroj tvořený žehličkou, vyvíječem páry a žehlicím stolem několika jednoduchými pohyby rychle rozložený. Uvolněte a pojistku a přístroj se samovolně složí do vodorovné polohy - jako mávnutím kouzelného proutku. FashionMaster nejen žehlí vaše prádlo, ale také šetří vaše záda!

Plynulé nastavení výšky

Plynulé nastavení výšky

Zcela pohodlně a plynule nastavíte žehlicí stůl přesně na svou individuální pracovní výšku. Díky integrovaným plynovým pístům dosáhnete nastavení na pohodlnou pracovní výšku v rozsahu 83 až 102 cm.

Mobilní a snadno ovladatelný

Mobilní a snadno ovladatelný

Mobilní a snadno ovladatelný: Systém FashionMaster stojí na vlastních nohou i ve složeném stavu a lze jej libovolně umístit do bytu. Pomocí pojezdových koleček šetrných k podlaze snadno přepravíte systém FashionMaster a bude vás následovat, kamkoliv budete chtít. Okraje koberců, dveřní práhy ani jednotlivé schody pro něj nepředstavují žádnou překážku.

Vícevrstvé žehlení

Vícevrstvé žehlení

Šetřete síly i čas! Silné a vícevrstvé textilie stačí přežehlit s FashionMasterem jen jednou a není třeba se jimi zabývat dvakrát. Velké množství páry a vysoký tlak páry umožňují žehlit i silnější textilie (například džíny), jen z jedné strany a přesto jsou dokonale vyhlazené.

Zásobník vody

Zásobník vody

Zvládnout větší množství prádla a mezitím jen občas dolít vodu? Ano, to jde, protože zásobník vody systému FashionMaster můžete kdykoliv během žehlení snadno vyjmout a napustit do něj běžnou vodu z vodovodu. Uživatelsky příznivý plochý tvar dovolí dolití vody i pod nízkými kohoutky. Užitný objem 1,25 l vám vystačí na zhruba jednu hodinu nepřetržitého žehlení.

Funkce CoolDown

Funkce CoolDown

BEZPEČNOST se ve společnosti Miele píše velkými písmeny: Senzor pohybu a kontrola tlačítek proto zajišťují, že se žehlička sama vypne, nebudete-li ji používat přibližně po dobu 3 minut. Jednoduchým pohybem se žehlička samočinně opět zapne.

Steamer

Steamer

Nepěkné pomačkání a záhyby na vašem saku, blejzru, večerních šatech nebo na záclonách odstraníte pomocí Steameru. Má poloviční váhu žehličky, ale má stejný tlak a stejné množství páry. Kartáčový nástavec vyrovná vlákna textilií a zajistí perfektní vzdálenost. Steamer můžete použít i když je systém FashionMaster právě složený, aby nezabral moc místa.

Pára

Pára

S tlakem páry až 4 bary a konstantním množstvím páry 100 g/min dosáhnete s funkcí FashionMaster profesionální kvality výsledků žehlení. Suchá pára proniká dokonce i těmi nejsilnějšími materiály a zkracuje tak dobu žehlení. Zda použijete parní rázy nebo konstantní přívod páry rozhodujete použitím tlačítka páry přímo na žehličce.

Funkce nafouknutí

Funkce nafouknutí

Na všechno, co má být vyhlazeno, ale ne zploštěno, nabízí žehlicí stůl systému FashionMaster funkci nafukování. Ventilátor tvoří mezi textilií a žehlicím stolem vzduchový polštář, takže volánky, kašmírové svetry apod. získávají svůj tvar během vznášení. Stejná funkce pomáhá zamezit prožehlení švů.

Funkce odsávání

Funkce odsávání

V žehlicím stole zabudovaná funkce odsávání zajišťuje cílené pronikání páry oděvy a snižuje vznik kondenzované vody. A ještě další účinek: textilie jsou na žehlicím stole fixovány a během žehlení zůstávají bezpečně na svém místě.

Žehlicí násada s nepřilnavým efektem

Žehlicí násada s nepřilnavým efektem

Textilie s potiskem, aplikacemi apod. nebo extrémně choulostivé látky – se systémem FashionMaster zvládnete i tyhle výzvy. K šetrné péči použijte odnímatelnou žehlicí násadu s nepřilnavým efektem, kterou lze použít přímo na módní dekorace. Její teflonová vrstva chrání vaše tmavé textilie před vznikem lesklých míst a to aniž byste museli převrátit textilii naruby.

Žehlení vsedě

Žehlení vsedě

Můžete žehlit bez námahy a vsedě. Žehlicí válec je uvedeny do pohybu snadno ovladatelným nožním pedálem. Žehlicí segment se s vysokým přítlakem přitlačí na žehlenou textilii. Ergonomické držení těla při sezení odlehčí vašim zádům a obě ruce máte volné. Na základě průzkumu trhu se zjistilo, že 95 % všech zákazníků, kteří vlastní mandl Miele, je spokojených až velmi spokojených.

Automatický systém ochrany prstů

Automatický systém ochrany prstů

Jestliže se vám dostanou konečky prstů pod pohyblivou lištu, bezpečnostní vypínač ihned zareaguje a vypne motor. Pohyb válce se zastaví a žehlicí segment se vrátí zpět. Tím je zajištěna bezpečná ochrana vašich prstů.

Konec válce je po celém obvodu volný

Konec válce je po celém obvodu volný

Zcela volný konec válce usnadňuje žehlení choulostivých kousků prádla, např. sukní a svrchních košil.

Komfortní sklápěcí mechanismus usnadňuje skladování

Komfortní sklápěcí mechanismus usnadňuje skladování

Po použití zajišťuje komfortní sklápěcí mechanismus možnost prostorově úsporného uskladnění. Ve složeném stavu zabírá mandl plochu jen 0,2 m². Díky čtyřem stabilním pojezdovým kolečkům se mandl snadno přepravuje.

Variabilní rychlost otáčení válce

Variabilní rychlost otáčení válce

Rychlost otáčení válce lze nastavit v pěti stupních a přizpůsobit ji tak daným požadavkům. Přizpůsobení druhu prádla a jeho vlhkosti. Nastavení individuálního pracovního tempa.

Žehlicí válec o šířce 83 cm

Žehlicí válec o šířce 83 cm

Ve srovnání s běžnými žehličkami je žehlicí plocha pětkrát větší. Válec o šířce 83 cm umožňuje velmi komfortní žehlení velkých kusů prádla. Můžete např. žehlit potah na polštář pouze v jediném kroku.

Funkce páry

Funkce páry

Tato funkce umožňuje žehlení s párou. Technologie dvou zásobníků přitom zajistí rychlou přípravu páry, rovnoměrné rozdělení páry po celé ploše žehličky a až 40 minut žehlení párou (s jedním doplněním zásobníku). LED kontrolka včas signalizuje potřebu dolití vody. Provoz s vodou z vodovodu. Objem 0,84 l.