AUTA: Velký obrazový průvodce
699 Kč 565 Kč

Publikace AUTA: Velký obrazový průvodce zahrnuje celé dějiny automobilismu a automobilu, od prvních vozů z 80. let 19. století až po současnost.

TRAKTORY: velký obrazový průvodce
599 Kč 484 Kč

Výpravná encyklopedie zachycuje slovem i obrazem historii traktorů, od průkopnických strojů Fowlera a Froelicha po špičkovou moderní techniku.

VLAKY: velký obrazový průvodce
599 Kč 484 Kč

Výpravná encyklopedie zachycuje slovem i obrazem fascinující dějiny železnice od samého počátku až do současnosti. Najdete v ní přes 400 pamětihodných vlaků, od Stephensonovy „Rakety“ po TGV.

Willey David: TANKY: velký obrazový průvodce
599 Kč 479 Kč

Komplexní encyklopedická kniha o tancích zachycuje celou historii těchto obrněných vozidel a v závěru nabízí i výhled do budoucna. Více než 400 typů tanků, včetně bezpilotních.

Trabanti mezi námi
198 Kč 159 Kč

Jaké měla vaše rodina auto, když jste byli malí? Nebyl to náhodou trabant? Anebo byste si naopak do trabanta nikdy nesedli, protože…? Prostě k trabantům se váže spousta vzpomínek i emocí. A když projdou hlavou a rukama literátů, to je teprve něco!

100 záhad, které věda vysvětlila
399 Kč 339 Kč

Od úbytku včel po teorie konce světa a ještě dál. Odborníci časopisu Popular Science odhalí tajemství vesmíru a odpoví na 100 nejzapeklitějších vědeckých otázek.

Králík Jan: Prima čas - Historie hodinek Prim 1949-2019
299 Kč 255 Kč

Měření času patří k nejstarším lidským intelektuálním činnostem. Postupem doby se měnily i osobní časoměrné přístroje, od prvních kapesních objemných mechanismů po současné náramkové hodinky.

Letadla - Kompletní historie
369 Kč 298 Kč

50 MODELŮ JEDNA KNIHA PRO SBĚRATELE I MODELÁŘE

Nastupte na palubu a vydejte se na velkolepý let historií letectví s padesáti legendárními letadly, od roku 1903 se strojem Wright Flyer až po rok 2009 s Boeingem 787 Dreamliner.

Vlaky - Kompletní historie
369 Kč 298 Kč

50 MODELŮ JEDNA KNIHA PRO SBĚRATELE I MODELÁŘE

Nastupte na velkolepou cestu po historii železnice s 50 ikonami železnic od první Trevithickovy lokomotivy z roku 1804 až po japonskou hybridní lokomotivu HD 301 901 z roku 2012.

Culík Končitíková Gabriela: S Baťou vzhůru do oblak
35 Kč 29 Kč

„Vzduch je naše moře.“ Jedno z oblíbených hesel Tomáše Bati, které zřejmě nejlépe vystihuje jeho lásku k letectví, v níž spatřoval budoucnost efektivní dopravy. Je známo, že firma Baťa aktivně rozvíjela letectví v naší zemi.

Lokomotivy: Ilustrované dějiny techniky
399 Kč 322 Kč

Lokomotivy jsou symbolem síly a mobility už od počátku 19. století. První parní lokomotivy se používaly hlavně v těžebním průmyslu, ale inženýři jako Georgie Stephenson byli brzy schopní zkonstruovat stroje určené k použití pro osobní vlaky.

kolektiv autorů: Provoz a údržba domáctnosti
345 Kč 287 Kč

V publikaci naleznete zajímavé náměty do tematického okruhu Provoz a údržba domácnosti, např. elektrospotřebičů, elektrických rozvodů. Neméně oblíbenou a motivující aktivitou je návrh pokoje v programu Sweet home 3D.

Szymezak Pascal: Harley-Davidson - Legendární modely
599 Kč 484 Kč

Tento projekt se skládá z části, která mapuje dějiny a hlavní fáze vývoje motocyklů Harley-Davidson a svazku rozkládacích čtyřstránek se 40 modely, jež nejlépe vystihují a reprezentují slavnou značku z Milwaukee.

Vlach Jaroslav: Lampárna aneb Co to zkusit s elektronkam
299 Kč 279 Kč

Kromě exkurze do historie jsou v knize popsány principy elektronek a nízkofrekvenčních elektronkových zesilovačů, přináší konstrukci nf výkonového zesilovače a v příloze rovněž přehled parametrů dnes nejčastěji používaných elektronek.

Žák Jan: Vynálezy
160 Kč 129 Kč

Víte, že některé druhy rakoviny jsou přenosné prostřednictvím virů? Nebo že v Čechách můžete na jednu rozhlednu vyjet autem? Varoval vás někdo, že při pití přímo z plechovky se můžete nakazit smrtelnou leptospirózou?

100 vynálezů, které změnily svět
399 Kč 339 Kč

Tento jedinečný svazek se zaměřuje na fascinující příběhy vynálezů, které hrají klíčovou roli v našich každodenních životech.

Dinwiddie Robert: Stravitelná věda
359 Kč 289 Kč

Vše, co jste kdy potřebovali vědět o vědě, názorně, graficky Teorie relativity, Velký třesk, biopaliva, výzkum kmenových buněk – denně o tom čtete v novinách, slyšíte v televizi či od dětí školou povinných. Víte však, co se za nimi skrývá?

Fichou Bertrand, Beynié Marc: Věda není nuda
229 Kč 185 Kč

Tato kniha vám dodá chuť zajímat se o okolní svět. Je určena všem zvídavým čtenářům od 7 do 107 let! Přesvědčte se sami, že věda rozhodně není nuda!

Lehanka Josef: Na křídlech ČSA
199 Kč 161 Kč

Rozvoj letectví šel v minulém století velmi rychle kupředu. Letadla se zdokonalovala a začala být používána i jako dopravní prostředek.

Let na Měsíc
299 Kč 242 Kč

Měsíc vždy inspiroval k zahledění na oblohu. Odpradávna jej pozorovali příslušníci mnoha kultur po celém světě, používali ho k měření času a současně obdivovali jeho stále se opakující pohyb po obloze. Kladli si otázky, co je ten Měsíc vlastně zač?

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem:

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Literatura faktu.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Literatura faktu výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Literatura faktu akce.