kolektiv autorů: Protektorát 1939-1945 (Okupace - Odboj -
1 890 Kč 1 626 Kč
+ doprava zdarma

Výpravná kniha Protektorát 1939–1945 je kronikou, encyklopedií a současně intimním svědectvím o zlomových okamžicích života v okupované zemi. Mrazivou dobu přibližují desítky přiložených artefaktů, které jsou co nejvěrnější reprodukcí originálů.

Grant R. G.: Bitvy: 5000 let válčení
899 Kč 726 Kč

Válčení je stejně staré jako dějiny lidstva. Jeho vývoj můžeme sledovat od prvních zaznamenaných bitev Egypťanů až k moderní éře hrozby úplného zničení.

Hitler Adolf: Mein Kampf
555 Kč 448 Kč

Kniha Mein Kampf představuje jeden ze základních dokumentů nacistické ideologie, která v minulosti zapříčinila miliony mrtvých.

Donald David: Americká vojenská letadla 2. světové války
699 Kč 565 Kč

Kniha poskytuje kompletní přehled letadel, která Spojené státy nasadily do války v letech 1941 až 1945. Spojením detailního textu, technického popisu a skvělých ilustrací kniha čtenáři poskytuje jedinečný přehled letadel a jejich úspěchů během 2.

kolektiv: Encyklopedie válčení-76%
1 899 Kč 449 Kč

Akce

Věcná, textově bohatá encyklopedie válek, od starověku přes nájezdy, invaze a obléhání, zákopové války, námořní bitvy a letecké souboje, občanské války, gerilové války, obchodní války a jadernou válku, náboženské války, války o následnictví či nezávi

Lang Hans Joachim: Ženy z bloku 10: Lékařské pokusy v Osvětimi
299 Kč 242 Kč

V mužské části osvětimského koncentračního lágru nechalo vedení SS na jaře 1943 oddělit dvoupodlažní budovu kasáren, blok 10, od ostatního táborového území. Prováděly se tam lékařské pokusy na zhruba 800 židovských ženách.

Kershaw Ian: Konec - Německo 1944-45
548 Kč 443 Kč

Mistrná a ojedinělá studie mechanismů fungování nacistické společnosti v závěrečných měsících druhé světové války.

Na téma porážky a konce nacistického Německa byl napsán již bezpočet knih.

Vlk Václav: Mauthausen - Ďábel v líbezné krajině
399 Kč 339 Kč

Ďábel v líbezné krajině – i tak se dá nazvat jeden z největších komplexů koncentračních táborů v Evropě za druhé světové války. Navzdory tomu bývá často zastiňován jinými, „většími a hrůznějšími“ tábory smrti.

Revolvery a pistole
399 Kč 322 Kč

V této knize jsou popsány a vyobrazeny revolvery a pistole. Informují o stavu tohoto odvětví střeleckých zbraní na celém světě od vzniku jednotlivých nábojů až po dnešní dobu.

Žáček Pavel: Vlasovci v boji za Prahu
395 Kč 319 Kč

Edice je nejrozsáhlejším a nejpodrobnějším souborem dokumentů vztahujících se k průběhu Pražského povstání a pomoci dobrovoleckých jednotek českému hnutí odporu v závěrečných okamžicích druhé světové války.

Zaloga J. Steven: PzKpfw IV vs Sherman - Francie 1944
289 Kč 246 Kč

Když Spojenci v roce 1944 zahájili pokus o průlom v Normandii, záhy bylo jasné, že nad Němci nebude snadné zvítězit a že každý kousek území na cestě do Berlína obsadí až po těžkých bojích.

Merle Robert: Smrt je mým řemeslem
149 Kč 121 Kč

Světoznámý román Smrt je mým řemeslem je sugestivní zpovědí Rudolfa Langa (ve skuletečnosti Rudolfa Hoesse), který během svého působení v koncentračních táborech dohlížel na smrt nespočtu lidí.

Jurman Olin: Legionáři - Všechno bylo jinak
299 Kč 242 Kč

Příběh a neobyčejný příběh legionáře Vlčka z 10.střeleckého pluku legií a jeho násilný ozbrojený pochod z Ukrajiny celou Sibiří až do Vladivostoku. Po rozkazu T.G.Masaryka zpět přes celou Sibiř až na Povolží, aby začali novou válku proti Rudé armádě.

Rees Laurence: Osvětim - Nacisté a "konečné řešení"
299 Kč 242 Kč

Kniha významného britského historika Laurence Reese pojednává o nejkrutějším nacistickém zařízení, které bylo jádrem komplexního systému vyhlazování a místem plánované realizace „konečného řešení židovské otázky“.

Ambrose Stephen E.: Bratrstvo neohrožených
298 Kč 241 Kč

Rota E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize z Normandie až do Hitlerova Orlího hnízda Bratrstvo neohrožených představuje práci vynikajícího historika o pozoruhodné rotě armády USA.

Hruška Emil: Nacisté a české poklady
139 Kč 113 Kč

Téma nacisté a poklady je tématem mnohaletým, košatým a snad nevyčerpatelným. A také doslova obaleným mýty, jako málokterý relikt druhé světové války.

Apokalypsa – 2. světová válka-59%
499 Kč 203 Kč

Výprodej

„Toto je pravdivá historie druhé světové války, aby si další generace vzpomněly na apokalypsu.“ Druhá světová válka posunula hranice hororu. Apokalypsa lící průběh událostí nečekaným způsobem.

Prchal Josef: Ruční a puškové granáty - Rukověť pyrotechnika
249 Kč 201 Kč

Smyslem této knihy je zdokumentování vývoje ručních a puškových granátů, a to již od prvopočátků, přičemž největší důraz je kladen na granáty 1. a 2. světové války. Čtenář v ní najde popis cca 900 granátů ze 42 států světa.

Reader Erich: Velkoadmirál Erich Raeder - Můj život
199 Kč 169 Kč

Vlastní kniha pamětí vrchního velitele německého válečného loďstva v průběhu druhé světové války nám podobně jako paměti ministra zbrojního průmyslu Alberta Speera odhalí principy fungování nacistického režimu z pohledu člověka na jeho špici.

Cílek Roman: Případ Lessing
199 Kč 161 Kč

Léto 1933: vražda filozofa – první zločin nacistů na našem území Mariánské Lázně, vila Edelweiss, středa 30. srpna 1933. Ozvaly se tehdy dva výstřely, jejichž ozvěna se rozlétla do celého světa.

Cílek Roman: Případ Formis
199 Kč 161 Kč

Záhadná smrt inženýra Rudolfa Formise, emigranta z hitlerovské „třetí říše“, kterého v lednu 1935 v hotelu Zahoří poblíž Slap zlikvidovala „popravčí četa“, vyslaná sem z Německa, otřásla tehdy veřejným míněním nejen u nás, ale i ve světě, a v průběh

Boniface Roger: MiGy nad severním Vietnamem-24%
199 Kč 150 Kč

Výprodej

Kniha MiGy nad Severním Vietnamem zobrazuje leteckou válku ve Vietnamu v letech 1965 až 1975 na základě informací získaných z dokumentů ve vietnamských archivech a z výpovědí severovietnamských letců.

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem:

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Literatura faktu.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Literatura faktu výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Literatura faktu akce.