Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně

Levné Napařovací žehličky

Napařovací žehličky patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším na trhu. Při výběru hraje klíčovou roli příkon, parní výkon, parní ráz i žehlicí plocha. Hodí se i další funkce jako je systém samočištění či odvápňování a funkce automatického vypnutí.

Zobrazit více

Jaké výhody má napařovací žehlička oproti jiným typům?

 • Během žehlení vypouští páru, která prádlo zvlhčuje, a proto se snadněji žehlí.
 • Je lehká, ale efektivní.
 • Žehlí šetrně všechny druhy tkanin.
 • Existuje i v cestovním nebo bezdrátovém provedení.
 • Má nízké pořizovací náklady a nenáročnou údržbu.
Info:

Pro nenáročné uživatele jsou tu suché žehličky, které se jednoduše ovládají. Není třeba do nich dolévat vodu, jelikož nemají parní systém.

Pokud naopak žehlíte často velké množství prádla, zvažte možnost pořízení parní žehličky, která má neustálý přísun páry, a tak je žehlení ještě efektivnější.

Jak na výběr napařovací žehličky?

Příkon, parní výkon a parní ráz napařovací žehličky hraje hlavní roli při výběru

Příkon žehličky ovlivňuje dobu nahřívání i parní výkon. Většina napařovacích žehliček má příkon mezi 1 500 – 3 200 Watty. Pokud žehlíte pravidelně, zaměřte se na žehličky s příkonem nad 2 000 W.

Parní výkon značí, kolik páry bude z žehličky vycházet z žehlicí plochy během žehlení. Pro efektivní žehlení si vyberte žehličky s parním výkonem min. 30 g /min. Nejlepší modely dosahují až 60 g/min.

→ Důležitý je také parní ráz. Tím je myšleno ruční pouštění páry navíc, pro ještě efektivnější žehlení. Parní ráz se u napařovacích žehliček pohybuje mezi 40 – 270 g/ min, odvíjí se od výše příkonu. Doporučujeme vybírat modely s parním rázem nad 150 g/min.

Zpracování žehlicí plochy ovlivňuje komfort při žehlení

Při výběru se pečlivě zaměřte také na výběr žehlicí plochy. Dle použitého materiálu se liší komfort žehlení i životnost žehličky.

 • Hliníkové nebo nerezové žehlicí plochy – levnější materiály poskytující nižší komfort, hůře se udržují, snadno se poškrábou.
 • Nepřilnavé žehlicí plochy z kovu nebo keramiky – obvykle kvalitní materiály v dobrém poměru cena/výkon.
 • Tvrzené kovy s povrchovou úpravou – patří k nejkvalitnějším a nejodolnějším, je však třeba počítat s vyšší pořizovací cenou žehličky.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu se pohybuje mezi 100 – 300 ml. Čím je nádržka větší, tím méně často je třeba ji doplňovat. Pokud tedy obvykle žehlíte méně často, zato velké objemy prádla, doporučujeme objem nádržky 200 ml a více.


Funkce, bez kterých se kvalitní napařovací žehlička neobejde

 • Funkce automatického vypnutí – po určité době nečinnosti se žehlička z důvodu bezpečnosti sama vypne.
 • Funkce Anti-Drip – zamezuje odkapávání vody na prádlo.
 • Svislé napařování – napařovat lze i zavěšené oblečení.
 • Systém samočištění – nečistoty lze kontrolovaně odvádět parními otvory v žehlicí ploše.
 • Systém odvápňování – změkčuje vodu, umožňuje žehličku plnit vodou z kohoutku.
 • Otočný kloub el. šňůry – usnadňuje manipulaci při žehlení.
TIP!

V nabídce máme také profesionální žehlicí systémy pro domácí i průmyslové využití. V případě, že byste potřebovali poradit s čištěním žehličky, podívejte se na naše tipy, jak očistit žehličku.

U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Pračka s vrchním plněním, Indukční sporáky, Americké lednice, Výčepní zařízení, Vestavné digestoře.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
TOYA Napařovací žehlička Lund 2800W 320Ml... Philips napařovací žehlička EasySpeed GC1742/40
TOYA Napařovací žehlička Lund 2800W 320Ml...

Vysoce výkonná 2800W napařovací žehlička.

můžete mít 30.3. - 31.3.

SOLAC cestovní žehlička PV1652 Philips napařovací žehlička EasySpeed GC1742/40
SOLAC cestovní žehlička PV1652

Cestovní žehlička s příkonem 1100 W a s parním rázem 45 g/min. Solac PV1652 nabízí nerezovou žehlicí plochu, skládací rukojeť a regulaci teploty i páry. Vhodné pro vertikální žehlení.

Momentálně nedostupné

MALL
Philips napařovací žehlička EasySpeed GC1742/40 Philips napařovací žehlička EasySpeed GC1742/40
Philips napařovací žehlička EasySpeed GC1742/40

Napařovací žehlička s příkonem až 2000 W a parním rázem až 90 g. Philips EasySpeed GC1742/40 je vybavena jemným rozprašovačem pro rovnoměrné navlhčení tkaniny, velkou nádržkou na vodu s kapacitou 220 ml a snadným odstraňováním vodního kamene díky funkci odvápňování.

můžete mít DNES

MALL
Black+Decker cestovní žehlička BXIR1000E Morphy Richards Napařovací žehlička TriZONE 40851
Black+Decker cestovní žehlička BXIR1000E

Malá cestovní žehlička se skládací rukojetí a nízkou hmotností nabízí příkon 1000 W a duální napětí. Black+Decker BXIR1000E nabízí maximální proud páry 50 g/min, dvojitý filtr proti vodnímu kameni a žehlicí plochu z nerezové oceli s přesným hrotem.

můžete mít 30.3.

MALL
Morphy Richards Napařovací žehlička TriZONE 40851 Morphy Richards Napařovací žehlička TriZONE 40851
Morphy Richards Napařovací žehlička TriZONE 40851

Žehlička Morphy Richards TriZONE 40851 Napařovací žehlička MORPHY RICHARDS 40851 TriZONE je žehlička s vysokým parním výkonem s ocelovou žehlící plochou pro snadné žehlení při vyšších teplotách..

můžete mít 28.3. - 29.3.

BRAVO Napařovací žehlička B 4525 Mery FIALOVÁ Morphy Richards Napařovací žehlička TriZONE 40851
BRAVO Napařovací žehlička B 4525 Mery FIALOVÁ

Popis S žehličkou B-4525 je žehlení ještě jednodušší. Má funkci proti vzniku vodního kamene i proti odkápávaní. Dále se po nějaké době používání dokáže sama vypnout, takže poté nemusíte mít.

můžete mít 31.3. - 5.4.

LUMME Napařovací žehlička LU-1134 UFESA napařovací žehlička GlidePro PV2600
LUMME Napařovací žehlička LU-1134

Žehlička LUMME LU-1134 je 2kilowattová žehlička s teflonovou pracovní plochou, pohodlnými velkými tlačítky na rukojeti pro napařování a stříkání vody.

Momentálně nedostupné

UFESA napařovací žehlička GlidePro PV2600 UFESA napařovací žehlička GlidePro PV2600
UFESA napařovací žehlička GlidePro PV2600

Napařovací žehlička s výkonem 2600 W s keramickou plochou Glide Pro. Ufesa GlidePro PV2600 je vybavena systémem proti odkapávání Anti Drip, systémem 3 v 1 proti vodnímu kameni a funkcí sprej. Žehlení s párou, na sucho nebo vertikálně.

můžete mít DNES

MALL
Gorenje napařovací žehlička SIH 2600BKG UFESA napařovací žehlička GlidePro PV2600
Gorenje napařovací žehlička SIH 2600BKG

Napařovací žehlička s příkonem 2600 W a s keramickou žehlicí plochou. Gorenje SIH 2600BKG je vybavena systémem proti odkapávání, funkcí samočištění a automatickým vypnutím. Konstantní pára 30 g/min, parní ráz 95 g/min.

můžete mít DNES

MALL
SOLAC parní žehlička PV2014 Optima Perfect 2600W SOLAC parní žehlička PV2014 Optima Perfect 2600W
SOLAC parní žehlička PV2014 Optima Perfect 2600W

Parní žehlička s možností vertikálního i horizontálního napařování a parním rázem až 170 g/min. Solac PV2014 Optima Perfect 2600W disponuje systémem proti odkapávání, dvojitým systémem proti vodnímu kameni a ergonomickou rukojetí s měkkým dotykem.

můžete mít DNES

MALL
TESLA napařovací žehlička IR300BL SOLAC parní žehlička PV2014 Optima Perfect 2600W
TESLA napařovací žehlička IR300BL

Napařovací žehlička s příkonem 2200 W a s keramickou žehlicí plochou. Tesla IR300BL nabízí indikátor nahřátí, vertikální páru a funkci samočištění. Funkce Anti-Calc a Anti-Drip.

můžete mít DNES

MALL
UFESA Napařovací žehlička Steam Travel PV0500 SOLAC parní žehlička PV2014 Optima Perfect 2600W
UFESA Napařovací žehlička Steam Travel PV0500

Cestovní napařovací žehlička Steam Travel PV0500Cestování a dokonalé oblečení je nyní možné díky funkci bi-voltage: 110 V / 230 V – pohybujte se po světě, aniž byste potřebovali další žehličky..

můžete mít 31.3. - 5.4.

Napařovací žehličky

Napařovací žehličky jsou lehké, výkonné a skladné. Jsou ideální a nejoblíbenější volbou pro běžné žehlení v domácnosti. Při výběru je klíčový příkon, parní výkon, parní ráz i žehlicí plocha. Pokud nechcete být omezování elektrickým kabelem, pak sáhněte po bezdrátové parní žehličce. Na cesty se hodí cestovní žehlička a pro vertikální žehlení zvolte napařovač oděvů.

Bezdrátové napařovací žehličky

Napařovací žehličky s možností odejmutí el. kabelu. Díky el. základně, do které se žehlička při žehlení pravidelně odkládá, lze žehlit bez omezení elektrickým kabelem až po dobu 30 sekund na jeden zátah.

Cestovní napařovací žehličky

Cestovní napařovací žehličky jsou ideální na dovolenou nebo pracovní cestu. Snadno je zabalíte do cestovního zavazadla. Mají obvykle nižší výkon i objem nádržky, ale na cesty bohatě postačí.

Napařovače oděvů

Napařovače oděvů slouží k rychlému a efektivnímu vyhlazení a osvěžení oděvu, který vytáhnete pomačkaný ze skříně či kufru. Hodí se také pro velmi citlivé tkaniny a vertikální žehlení.

Napařovací žehličky Philips

Napařovací žehličky Philips se řadí k nejprodávanějším. Jsou lehké, vyrobené z kvalitních materiálů a disponují obvykle dalšími systémy pro jednoduchou údržbu (systém odvápnění a samočištění). Mají také extrémně kvalitní žehlicí plochu SteamGlide (Elite), která odolá poškrábání, ale přitom snadno klouže po prádle.

Napařovací žehličky Tefal

Napařovací žehličky Tefal se soustředí na kvalitní domácí spotřebiče, mezi něž patří právě také žehličky s vysokým výkonem a parním rázem. Žehličky Tefal také obvykle disponují unikátním filtrem mikročástic vodního kamene, který filtruje páru a brání vzniku skvrn od vodního kamene.

→ K žehličce si vyberte stabilní a pohodlné žehlicí prkno.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Napařovací žehličky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Napařovací žehličky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Napařovací žehličky akce.