Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně

Levné Napařovací žehličky

Napařovací žehličky patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším na trhu. Při výběru hraje klíčovou roli příkon, parní výkon, parní ráz i žehlicí plocha. Hodí se i další funkce jako je systém samočištění či odvápňování a funkce automatického vypnutí.

Zobrazit více

Jaké výhody má napařovací žehlička oproti jiným typům?

 • Během žehlení vypouští páru, která prádlo zvlhčuje, a proto se snadněji žehlí.
 • Je lehká, ale efektivní.
 • Žehlí šetrně všechny druhy tkanin.
 • Existuje i v cestovním nebo bezdrátovém provedení.
 • Má nízké pořizovací náklady a nenáročnou údržbu.
Info:

Pro nenáročné uživatele jsou tu suché žehličky, které se jednoduše ovládají. Není třeba do nich dolévat vodu, jelikož nemají parní systém.

Pokud naopak žehlíte často velké množství prádla, zvažte možnost pořízení parní žehličky, která má neustálý přísun páry, a tak je žehlení ještě efektivnější.

Jak na výběr napařovací žehličky?

Příkon, parní výkon a parní ráz napařovací žehličky hraje hlavní roli při výběru

Příkon žehličky ovlivňuje dobu nahřívání i parní výkon. Většina napařovacích žehliček má příkon mezi 1 500 – 3 200 Watty. Pokud žehlíte pravidelně, zaměřte se na žehličky s příkonem nad 2 000 W.

Parní výkon značí, kolik páry bude z žehličky vycházet z žehlicí plochy během žehlení. Pro efektivní žehlení si vyberte žehličky s parním výkonem min. 30 g /min. Nejlepší modely dosahují až 60 g/min.

→ Důležitý je také parní ráz. Tím je myšleno ruční pouštění páry navíc, pro ještě efektivnější žehlení. Parní ráz se u napařovacích žehliček pohybuje mezi 40 – 270 g/ min, odvíjí se od výše příkonu. Doporučujeme vybírat modely s parním rázem nad 150 g/min.

Zpracování žehlicí plochy ovlivňuje komfort při žehlení

Při výběru se pečlivě zaměřte také na výběr žehlicí plochy. Dle použitého materiálu se liší komfort žehlení i životnost žehličky.

 • Hliníkové nebo nerezové žehlicí plochy – levnější materiály poskytující nižší komfort, hůře se udržují, snadno se poškrábou.
 • Nepřilnavé žehlicí plochy z kovu nebo keramiky – obvykle kvalitní materiály v dobrém poměru cena/výkon.
 • Tvrzené kovy s povrchovou úpravou – patří k nejkvalitnějším a nejodolnějším, je však třeba počítat s vyšší pořizovací cenou žehličky.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu se pohybuje mezi 100 – 300 ml. Čím je nádržka větší, tím méně často je třeba ji doplňovat. Pokud tedy obvykle žehlíte méně často, zato velké objemy prádla, doporučujeme objem nádržky 200 ml a více.


Funkce, bez kterých se kvalitní napařovací žehlička neobejde

 • Funkce automatického vypnutí – po určité době nečinnosti se žehlička z důvodu bezpečnosti sama vypne.
 • Funkce Anti-Drip – zamezuje odkapávání vody na prádlo.
 • Svislé napařování – napařovat lze i zavěšené oblečení.
 • Systém samočištění – nečistoty lze kontrolovaně odvádět parními otvory v žehlicí ploše.
 • Systém odvápňování – změkčuje vodu, umožňuje žehličku plnit vodou z kohoutku.
 • Otočný kloub el. šňůry – usnadňuje manipulaci při žehlení.
TIP!

V nabídce máme také profesionální žehlicí systémy pro domácí i průmyslové využití. V případě, že byste potřebovali poradit s čištěním žehličky, podívejte se na naše tipy, jak očistit žehličku.

U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Pračka s vrchním plněním, Indukční sporáky, Americké lednice, Výčepní zařízení, Vestavné digestoře.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Morphy Richards Napařovací žehlička DIGITAL COMFIGRIP 40715 Morphy Richards Napařovací žehlička DIGITAL COMFIGRIP 40715
Morphy Richards Napařovací žehlička DIGITAL COMFIGRIP 40715

Žehlička Morphy Richards DIGITAL COMFIGRIP 40715 Parní ráz 80 g/min Konstantní pára 40 g/min. Příkon 2200 W Objem nádržky 420 ml Vlastnosti/Funkce Profilovaná.

můžete mít 28.3. - 29.3.

SENCOR napařovací žehlička SSI 8710VT Morphy Richards Napařovací žehlička DIGITAL COMFIGRIP 40715
SENCOR napařovací žehlička SSI 8710VT

Napařovací žehlička s keramickou žehlicí plochou ve fialovém provedení. Otočná koncovka přívodního kabelu žehličky Sencor SSI 8710VT zamezuje zamotávání šňůry. Žehlení už nebude o nervy i díky systému Anti-Calc, bránícímu tvorbě vodního kamene na žehlicí desce a funkci Drip-Stop, která eliminuje rozčilující kapky vody na látce.

můžete mít DNES

MALL
THÖRBEN Napařovací žehlička Thor Led XL Morphy Richards Napařovací žehlička DIGITAL COMFIGRIP 40715
THÖRBEN Napařovací žehlička Thor Led XL

Iron Thor Led XL velká a výkonná žehlička Thor Led XL , díky své velké žehlicí ploše zajišťuje bezproblémový skluz a rychlejší výsledky.

můžete mít 28.3. - 29.3.

SOLAC napařovací žehlička Optima Perfect PV2214 Russell Hobbs žehlička Light&Easy Brights Apple 26481-56
SOLAC napařovací žehlička Optima Perfect PV2214

Napařovací žehlička s příkonem 2600 W a s parním rázem 170 g/min. Solac Optima Perfect PV2214 nabízí keramickou žehlicí plochu, přesnou špičku a možnost vertikálního žehlení. Dvojitý systém proti vodnímu kameni a samočistící funkce.

můžete mít DNES

MALL
Gorenje napařovací žehlička SIH2200BLC Russell Hobbs žehlička Light&Easy Brights Apple 26481-56
Gorenje napařovací žehlička SIH2200BLC

Napařovací žehlička s příkonem 2200 W a s parním rázem až 90 g/min. Gorenje SIH2200BLC disponuje systémem proti vodnímu kameni, automatickým vypnutím a možností vertikálního žehlení pro jemné prádlo.

můžete mít DNES

MALL
Russell Hobbs žehlička Light&Easy Brights Apple 26481-56 Russell Hobbs žehlička Light&Easy Brights Apple 26481-56
Russell Hobbs žehlička Light&Easy Brights Apple 26481-56

Napařovací žehlička s příkonem 2400 W s barevnou keramickou žehlicí plochou, která změkčuje prádlo. Russell-Hobbs Light&Easy Brights Apple 26481–56 je vybavena technologií AutoSteam, funkcí proti odkapávání a proti vodnímu kameni.

můžete mít DNES

MALL
Orava napařovací žehlička ZE-302 Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-2MN
Orava napařovací žehlička ZE-302

Elektrická napařovací žehlička s keramickou žehlicí plochou s výbornou kluzností. Orava ZE-302 nabízí dokonalý rozptyl páry při žehlení, možnost napařování ve vertikální poloze a funkci Auto Shut off pro automatické vypnutí.

můžete mít DNES

MALL
Electrolux napařovací žehlička Easyline EDB1740LG Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-2MN
Electrolux napařovací žehlička Easyline EDB1740LG

Napařovací žehlička Easyline se smaltovanou žehlicí plochou a příkonem 2400 W. Electrolux Easyline EDB1740LG disponuje Anti-drip a anti-calc systémem a funkcí kropení. Vydatná 110g dávka páry umožňuje vyhlazovat záhyby i vertikálně na záclonách nebo oděvech na ramínku.

můžete mít DNES

MALL
Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-2MN Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-2MN
Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-2MN

Napařovací žehlička s příkonem 2400 W a s parním rázem až 160 g/min. Electrolux Refine 600 E6SI1–2MN je vybavena žehlicí plochou Glissium Ceramic 175, Anti-Drip a Anti-Calc systémem a samočistící funkcí. Rychlé nahřátí za 30 sekund.

můžete mít DNES

MALL
Orava napařovací žehlička ZE-301 Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Emerald Collection BH-9413
Orava napařovací žehlička ZE-301

Elektrická napařovací žehlička s keramickou žehlicí plochou s výbornou kluzností. Orava ZE-301 nabízí dokonalý rozptyl páry při žehlení, možnost napařování ve vertikální poloze a funkci Auto Shut off pro automatické vypnutí.

můžete mít DNES

MALL
Novinka
ETA cestovní žehlička Sophia 1271 90000 Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Emerald Collection BH-9413
ETA cestovní žehlička Sophia 1271 90000

Cestovní žehlička s keramickou žehlicí plochou a plynulou regulací teploty. ETA Sophia 1271 90000 je vybavena sklápěcím držadlem s jednoduchým zámkem aretace pro úsporné uložení. Objem zásobníku na vodu 80 ml a možnost použití vody z vodovodu.

Momentálně nedostupné

MALL
Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Emerald Collection BH-9413 Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Emerald Collection BH-9413
Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Emerald Collection BH-9413
 • multifunkční napařovací žehlička BerlingerHaus z kolekce Emerald Collection- velmi dobrý příkon 2200 W zajistí rychlé nahřátí- keramická žehlící plocha pro optimální rozvedení páry po celé ploše- skvěle klouže po prádle a je vhodná na všechny druhy tkanin- žehlička má několik praktických funkcí p

můžete mít 29.3. - 30.3.

Napařovací žehličky

Napařovací žehličky jsou lehké, výkonné a skladné. Jsou ideální a nejoblíbenější volbou pro běžné žehlení v domácnosti. Při výběru je klíčový příkon, parní výkon, parní ráz i žehlicí plocha. Pokud nechcete být omezování elektrickým kabelem, pak sáhněte po bezdrátové parní žehličce. Na cesty se hodí cestovní žehlička a pro vertikální žehlení zvolte napařovač oděvů.

Bezdrátové napařovací žehličky

Napařovací žehličky s možností odejmutí el. kabelu. Díky el. základně, do které se žehlička při žehlení pravidelně odkládá, lze žehlit bez omezení elektrickým kabelem až po dobu 30 sekund na jeden zátah.

Cestovní napařovací žehličky

Cestovní napařovací žehličky jsou ideální na dovolenou nebo pracovní cestu. Snadno je zabalíte do cestovního zavazadla. Mají obvykle nižší výkon i objem nádržky, ale na cesty bohatě postačí.

Napařovače oděvů

Napařovače oděvů slouží k rychlému a efektivnímu vyhlazení a osvěžení oděvu, který vytáhnete pomačkaný ze skříně či kufru. Hodí se také pro velmi citlivé tkaniny a vertikální žehlení.

Napařovací žehličky Philips

Napařovací žehličky Philips se řadí k nejprodávanějším. Jsou lehké, vyrobené z kvalitních materiálů a disponují obvykle dalšími systémy pro jednoduchou údržbu (systém odvápnění a samočištění). Mají také extrémně kvalitní žehlicí plochu SteamGlide (Elite), která odolá poškrábání, ale přitom snadno klouže po prádle.

Napařovací žehličky Tefal

Napařovací žehličky Tefal se soustředí na kvalitní domácí spotřebiče, mezi něž patří právě také žehličky s vysokým výkonem a parním rázem. Žehličky Tefal také obvykle disponují unikátním filtrem mikročástic vodního kamene, který filtruje páru a brání vzniku skvrn od vodního kamene.

→ K žehličce si vyberte stabilní a pohodlné žehlicí prkno.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Napařovací žehličky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Napařovací žehličky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Napařovací žehličky akce.