Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně

Levné Napařovací žehličky

Napařovací žehličky patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším na trhu. Při výběru hraje klíčovou roli příkon, parní výkon, parní ráz i žehlicí plocha. Hodí se i další funkce jako je systém samočištění či odvápňování a funkce automatického vypnutí.

Zobrazit více

Jaké výhody má napařovací žehlička oproti jiným typům?

 • Během žehlení vypouští páru, která prádlo zvlhčuje, a proto se snadněji žehlí.
 • Je lehká, ale efektivní.
 • Žehlí šetrně všechny druhy tkanin.
 • Existuje i v cestovním nebo bezdrátovém provedení.
 • Má nízké pořizovací náklady a nenáročnou údržbu.
Info:

Pro nenáročné uživatele jsou tu suché žehličky, které se jednoduše ovládají. Není třeba do nich dolévat vodu, jelikož nemají parní systém.

Pokud naopak žehlíte často velké množství prádla, zvažte možnost pořízení parní žehličky, která má neustálý přísun páry, a tak je žehlení ještě efektivnější.

Jak na výběr napařovací žehličky?

Příkon, parní výkon a parní ráz napařovací žehličky hraje hlavní roli při výběru

Příkon žehličky ovlivňuje dobu nahřívání i parní výkon. Většina napařovacích žehliček má příkon mezi 1 500 – 3 200 Watty. Pokud žehlíte pravidelně, zaměřte se na žehličky s příkonem nad 2 000 W.

Parní výkon značí, kolik páry bude z žehličky vycházet z žehlicí plochy během žehlení. Pro efektivní žehlení si vyberte žehličky s parním výkonem min. 30 g /min. Nejlepší modely dosahují až 60 g/min.

→ Důležitý je také parní ráz. Tím je myšleno ruční pouštění páry navíc, pro ještě efektivnější žehlení. Parní ráz se u napařovacích žehliček pohybuje mezi 40 – 270 g/ min, odvíjí se od výše příkonu. Doporučujeme vybírat modely s parním rázem nad 150 g/min.

Zpracování žehlicí plochy ovlivňuje komfort při žehlení

Při výběru se pečlivě zaměřte také na výběr žehlicí plochy. Dle použitého materiálu se liší komfort žehlení i životnost žehličky.

 • Hliníkové nebo nerezové žehlicí plochy – levnější materiály poskytující nižší komfort, hůře se udržují, snadno se poškrábou.
 • Nepřilnavé žehlicí plochy z kovu nebo keramiky – obvykle kvalitní materiály v dobrém poměru cena/výkon.
 • Tvrzené kovy s povrchovou úpravou – patří k nejkvalitnějším a nejodolnějším, je však třeba počítat s vyšší pořizovací cenou žehličky.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu se pohybuje mezi 100 – 300 ml. Čím je nádržka větší, tím méně často je třeba ji doplňovat. Pokud tedy obvykle žehlíte méně často, zato velké objemy prádla, doporučujeme objem nádržky 200 ml a více.


Funkce, bez kterých se kvalitní napařovací žehlička neobejde

 • Funkce automatického vypnutí – po určité době nečinnosti se žehlička z důvodu bezpečnosti sama vypne.
 • Funkce Anti-Drip – zamezuje odkapávání vody na prádlo.
 • Svislé napařování – napařovat lze i zavěšené oblečení.
 • Systém samočištění – nečistoty lze kontrolovaně odvádět parními otvory v žehlicí ploše.
 • Systém odvápňování – změkčuje vodu, umožňuje žehličku plnit vodou z kohoutku.
 • Otočný kloub el. šňůry – usnadňuje manipulaci při žehlení.
TIP!

V nabídce máme také profesionální žehlicí systémy pro domácí i průmyslové využití. V případě, že byste potřebovali poradit s čištěním žehličky, podívejte se na naše tipy, jak očistit žehličku.

U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Pračka s vrchním plněním, Indukční sporáky, Americké lednice, Výčepní zařízení, Vestavné digestoře.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition BH-9414 Berlingerhaus Napařovací žehlička BH-9414 Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition
Berlingerhaus Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition BH-9414
 • multifunkční napařovací žehlička BerlingerHaus z kolekce Moonlight Edition- velmi dobrý příkon 2200 W zajistí rychlé nahřátí- keramická žehlící plocha pro optimální rozvedení páry po celé ploše- skvěle klouže po prádle a je vhodná na všechny druhy tkanin- žehlička má několik praktických funkcí pr

můžete mít 29.3. - 30.3.

Berlingerhaus Napařovací žehlička BH-9414 Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition Berlingerhaus Napařovací žehlička BH-9414 Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition
Berlingerhaus Napařovací žehlička BH-9414 Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition
 • multifunkční napařovací žehlička BerlingerHaus z kolekce Moonlight Edition – velmi dobrý příkon 2200 W zajistí rychlé nahřátí – keramická žehlící plocha pro optimální rozvedení páry po celé.

můžete mít 31.3. - 5.4.

Black+Decker napařovací žehlička BXIR2802E Berlingerhaus Napařovací žehlička BH-9414 Žehlička napařovací 2200 Moonlight Edition
Black+Decker napařovací žehlička BXIR2802E

Napařovací žehlička s příkonem 2800 W a parním rázem 180 g. Black+Decker BXIR2802E je vybavena eloxovanou žehlicí plochou s excelentním skluzem na všech textiliích. Pomocí precizního hrotu vyžehlíte i hůře dostupné části oblečení.

můžete mít DNES

MALL
Pecka cena
Tefal napařovací žehlička Easygliss 2 FV5736E0 shumee Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C
Tefal napařovací žehlička Easygliss 2 FV5736E0 + DÁREK Tefal Simple Cook pánev 28 cm B5560653 - dárek

Napařovací žehlička s žehlicí plochou Durilium Airglide, která nabízí bezchybný skluz a vyšší parní výkon. Tefal Easygliss 2 FV5736E0 je vybavena výkonem 2500 W, který zajišťuje rychlé zahřátí, nepřetržitým výstupem páry 45 g/min a výkonným parním rázem 220 g/min pro vyžehlení úporných záhybů.

můžete mít DNES

MALL
Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-4MN shumee Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C
Electrolux napařovací žehlička Refine 600 E6SI1-4MN + DÁREK Tefal Simple Cook pánev 28 cm B5560653 - dárek

Napařovací žehlička s příkonem 2500 W a s parním rázem až 200 g/min. Electrolux Refine 600 E6SI1–4MN je vybavena žehlicí plochou Glissium Ceramic 175, Anti-Drip a Anti-Calc systémem a samočistící funkcí. Rychlé nahřátí za 30 sekund.

můžete mít DNES

MALL
Greatstore Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C Greatstore Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C
Greatstore Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C

Kompaktní cestovní žehlička pro cestování bez pomačkání. Tato praktická napařovací žehlička je skvělým společníkem a cestách. Nejen halenky nebo košile Vám zůstanou hladké a nezmuchlané. Pomocí tří úrovní regulace teploty lze žehlit širokou škálu látek, od hedvábí a syntetických vláken až po vlnu

můžete mít 3.4. - 5.4.

Gorenje napařovací žehlička SIH2800TQC Greatstore Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C
Gorenje napařovací žehlička SIH2800TQC

Napařovací žehlička s příkonem 2600 W a s parním rázem 100 g/min. Gorenje SIH2800TQC disponuje systémem proti vodnímu kameni, automatickým vypnutím a možností vertikálního žehlení pro jemné prádlo.

Momentálně nedostupné

MALL
SOLAC parní žehlička PV2028 Optima Extreme 2800W Greatstore Žehlička napařovací, cestovní, bílá, 65 - 230 °C
SOLAC parní žehlička PV2028 Optima Extreme 2800W

Parní žehlička s možností vertikálního i horizontálního napařování a parním rázem až 180 g/min. Solac PV2028 Optima Extreme 2800W disponuje systémem proti odkapávání, dvojitým systémem proti vodnímu kameni a samočištěním pro delší životnost žehličky.

můžete mít DNES

MALL
Taurus Napařovací žehlička TITANIUM ECO 2600 Taurus Napařovací žehlička TITANIUM ECO 2600
Taurus Napařovací žehlička TITANIUM ECO 2600

Napařovací žehlička Taurus TITANIUM ECO 2600 Parní žehlička s maximálním výkonem, výbavou a užitečnými funkcemi! Žehlící plocha: Titanová pro maximální odolnost Příkon: 2600 W Parní ráz: 160g .

můžete mít 28.3. - 29.3.

TESLA napařovací žehlička IR302BL Taurus Napařovací žehlička TITANIUM ECO 2600
TESLA napařovací žehlička IR302BL

Napařovací žehlička s příkonem 2200 W a s keramickou žehlicí plochou. Tesla IR302BL nabízí indikátor nahřátí, vertikální páru a funkci samočištění. Funkce Anti-Calc a Anti-Drip.

můžete mít DNES

MALL
Black+Decker parní žehlička BXIR2604E Taurus Napařovací žehlička TITANIUM ECO 2600
Black+Decker parní žehlička BXIR2604E

Parní žehlička s vysokým výkonem 2600 W a maximálnímu parnímu rázu 160 g/min. Black+Decker BXIR2604E je vybavena funkcí samočištění, filtrem proti vodnímu kameni a anti-drip systémem. Regulátor páry a teploty. Keramická žehlicí plocha pro vynikající odolnost a kluznost po všech tkaninách.

Momentálně nedostupné

MALL

Napařovací žehličky

Napařovací žehličky jsou lehké, výkonné a skladné. Jsou ideální a nejoblíbenější volbou pro běžné žehlení v domácnosti. Při výběru je klíčový příkon, parní výkon, parní ráz i žehlicí plocha. Pokud nechcete být omezování elektrickým kabelem, pak sáhněte po bezdrátové parní žehličce. Na cesty se hodí cestovní žehlička a pro vertikální žehlení zvolte napařovač oděvů.

Bezdrátové napařovací žehličky

Napařovací žehličky s možností odejmutí el. kabelu. Díky el. základně, do které se žehlička při žehlení pravidelně odkládá, lze žehlit bez omezení elektrickým kabelem až po dobu 30 sekund na jeden zátah.

Cestovní napařovací žehličky

Cestovní napařovací žehličky jsou ideální na dovolenou nebo pracovní cestu. Snadno je zabalíte do cestovního zavazadla. Mají obvykle nižší výkon i objem nádržky, ale na cesty bohatě postačí.

Napařovače oděvů

Napařovače oděvů slouží k rychlému a efektivnímu vyhlazení a osvěžení oděvu, který vytáhnete pomačkaný ze skříně či kufru. Hodí se také pro velmi citlivé tkaniny a vertikální žehlení.

Napařovací žehličky Philips

Napařovací žehličky Philips se řadí k nejprodávanějším. Jsou lehké, vyrobené z kvalitních materiálů a disponují obvykle dalšími systémy pro jednoduchou údržbu (systém odvápnění a samočištění). Mají také extrémně kvalitní žehlicí plochu SteamGlide (Elite), která odolá poškrábání, ale přitom snadno klouže po prádle.

Napařovací žehličky Tefal

Napařovací žehličky Tefal se soustředí na kvalitní domácí spotřebiče, mezi něž patří právě také žehličky s vysokým výkonem a parním rázem. Žehličky Tefal také obvykle disponují unikátním filtrem mikročástic vodního kamene, který filtruje páru a brání vzniku skvrn od vodního kamene.

→ K žehličce si vyberte stabilní a pohodlné žehlicí prkno.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Napařovací žehličky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Napařovací žehličky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Napařovací žehličky akce.