Levné Outdoorové kamery

Jak vybrat outdoorovou kameru? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody akčních kamer? Co označuje stupeň odolnosti IP? Jaká je výdrž akční kamery?

Zobrazit více

Výhody a nevýhody outdoorových kamer

+ Využití pod vodou i v extrémních podmínkách - Oproti klasickým videokamerám uživatelsky méně komfortní obsluha a nižší výdrž baterie
+ Možnost propojení s telefonem, tabletem a dalšími smart zařízeními - Druhotné náklady spojené s pořízením příslušenství
+ Široká nabídka příslušenství
+Miniaturní rozměry

Důležité parametry outdoorové kamery

Kvalita obrazu

Kvalita obrazu je závislá na možnostech rozlišení, v jakých lze pořizovat videozáznam. Čím vyšší rozlišení, tím lepší kvalita videa.

  • HD rozlišení 1280 × 720 pixelů: V dnešní době již kvalitativně nedostačující, vhodné pro přehrávání videí na menším displeji – např. mobilním telefonu.
  • Full HD rozlišení: 1920 × 1080 pixelů: Optimální kvalita obrazu. Vhodné pro přehrávání záznamů na monitoru nebo domácí TV. Video nezabere moc místa v paměti.
  • 4K rozlišení: Postupně nahrazuje Full HD rozlišení. Videa ve 4K rozlišení jsou vhodná pro pořizování profesionálních záběru a přehrávání na velkých displejích. Kvalita záznamu vyžaduje i hardwarově odpovídající PC vybavení pro zpracování a střih videa.
TIP:

Víte, že k akční kameře si můžete zakoupit i prodlouženou záruku? Po vypršení standardní, 2leté záruky, si s případnými opravami nemusíte lámat hlavu.

Odolnost akčních kamer

Ne všechny akční kamery jsou bez ochranného příslušenství voděodolné. Většina je však zkonstruována tak, aby je déšť či prach nevyřadil zcela z provozu. Cenově dražší modely jsou vodotěsné, a lze s nimi natáčet například při šnorchlováni. Cenově dostupnější typy outdoorových kamer je potřeba dovybavit voděodolným či nárazuvzdorným příslušenstvím v podobě ochranných obalů a krytů.

Stupeň ochrany IP

Odolnost proti vodě
IP x0 Bez ochrany
IP x1 Nižší stupeň ochrany před padajícími kapkami (slabý déšť)
IP x2 Ochrana před padajícími kapkami při naklonění 15 stupňů (silný déšť)
IP x3 Nižší stupeň ochrany před stříkající vodou
IP x4 Vyšší stupeň ochrany před stříkající vodou
IP x5 Nižší stupeň ochrany před tryskající vodou
IP x6 Vyšší stupeň ochrany před intenzivně tryskající vodou/vlnobitím
IP x7 Ochrana před ponořením do hloubky 1 m po dobu 30 min
IP x8 Chráněno proti potopení do vody po dobu specifikovanou výrobcem akční kamery
Odolnost proti prachu a pevným částicím
IP x0 Bez ochrany
IP x1 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 50mm
IP x2 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 12,5 mm
IP x3 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 2,5 mm
IP x4 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 1 mm
IP x5 Chráněno před velmi drobnými prachovými částicemi (částečná prachová odolnost)
IP x6 Plná ochrana před prachem

V praxi se nejčastěji uvádí souhrnná odolnost spojením obou číselných údajů klasifikovaných příslušným IP stupněm. Označení IP 67 tak například uživateli řekne, že je dané zařízení zcela chráněno před prachem a 30 minut obstojí i při použití pod vodou v hloubce do 1 metru.

Výdrž baterie u outdoorových kamer

  • Většina akčních kamer vydrží přibližně 1 hodinu natáčení ve Full HD kvalitě.
  • Provozní doba outdoorové kamery se snižuje s okolní teplotou, stejně tak jako s požadavky na vyšší kvalitu obrazu (natáčení ve 4K rozlišení). Na toto je potřeba pamatovat zejména v zimě. Baterie však nebývají vestavěné, a tak je možné v případě potřeby dokoupit náhradní.

Propojení a bezdrátová komunikace akčních kamer

Akční kamery lze již dnes běžně bezdrátově propojit a ovládat přes technologie Bluetooth a Wi-Fi. Za pomocí aplikací dostupných pro mobilní zařízení typu Android i iOS tak máte přehled o natočených záběrech, které si může snadno přehrát, promazat nebo nasdílet prostřednictvím Facebooku, Instagramu, Twitteru a dalších sociálních sítí.


Na co je potřeba pamatovat pří výběru akční kamery

  • Před pořízením akční kamery by měl každý zvážit především účel k jakému má zařízení posloužit. Jiné požadavky budou mít vyznavači extrémních sportů oproti sezónním dobrodruhům.
  • Dobré je také nezapomenout na další náklady, které jsou s pořízením outdoorové kamery spjaty. Šetřit na paměťové kartě s nízkou rychlostí zápisu často přináší zklamání v podobě sekaných záběrů.
  • Také doporučujeme pořídit paměťových karet více, protože s rostoucí kvalitou videí roste také jejich potřeba místa na úložišti.
-69%
Hyundai sluneční brýle s kamerou HY-CNU968L-001 - zánovní

Hyundai sluneční brýle s kamerou HY-CNU968L-001 - zánovní

1 590 Kč
479 Kč
Zánovní

Šikovné sluneční brýle s kamerou nahrávají videa v HD kvalitě. Hyundai sluneční brýle s kamerou je opatřená 1Mpx CMOS snímačem a na jedno nabití vydrží až 90 min. Videa nahrává v rozlišení 1280 × 720 px při 30 fps a snímky pořizuje v rozlišení 1280 × 720 px. Nechybí vestavěný mikrofon a zorný úhel 130 °. Kategorie tmavosti 2.

Od prodejce MALL
-65%
Hyundai sluneční brýle s kamerou HY-CNU968L-001
4x

Hyundai sluneční brýle s kamerou HY-CNU968L-001

1 590 Kč
555 Kč

Šikovné sluneční brýle s kamerou nahrávají videa v HD kvalitě. Hyundai sluneční brýle s kamerou je opatřená 1Mpx CMOS snímačem a na jedno nabití vydrží až 90 min. Videa nahrává v rozlišení 1280 × 720 px při 30 fps a snímky pořizuje v rozlišení 1280 × 720 px. Nechybí vestavěný mikrofon a zorný úhel 130 °. Kategorie tmavosti 2.

Od prodejce MALL
-53%
Niceboy VEGA wifi

Niceboy VEGA wifi

1 496 Kč
699 Kč

Sportovní kamera umožňující natáčet kvalitní záběry v kvalitě Full HD interpolovaně. Výbava: 2“ LCD displej, 140° širokoúhlý objektiv, procesor Sunplus, Wi-Fi, cyklické natáčení.

Partner: CZC.CZ
-41%
SENCOR 3CAM 2002
3x

SENCOR 3CAM 2002

1 190 Kč
699 Kč

Voděodolná akční kamera natáčí Full HD videa a pořizuje 16Mpx fotografie. Sencor 3CAM 2002 je díky speciálnímu pouzdru vodotěsná až do 30 m a díky příslušenství je připevnitelná téměř kamkoliv. Úhel záběru 120 ° zaručují pořádný obraz, kamera se dá navíc řídit dálkovým ovládáním.

Od prodejce MALL
SJCAM Kamera SJCAM F1 FunCam červená

SJCAM Kamera SJCAM F1 FunCam červená

1 299 Kč

Další nabídky od 190 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Malá červená outdoorová kamera navržená pro začínající malé kameramany a fotografy. Nahrává video v HD rozlišení a fotografuje až 12 Mpx. Ukládání na paměťovou kartu až 32 GB. Odolná konstrukce.

Partner: Penta CZ
-33%
Niceboy VEGA X Lite
10x

Niceboy VEGA X Lite

1 199 Kč
799 Kč

Další nabídky od 809 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Full HD akční kamera natáčí videa ve 1920 × 1080 px při 30 sn./s a pořizuje 16Mpx fotografie. Niceboy Vega X Lite je vybavená 2″ dotykovým displejem a za pomocí pouzdra je vodotěsná až do hloubky 30 metrů. Nechybí Wi-Fi. Dá se využít i jako autokamera či webkamera.

Od prodejce MALL
-34%
Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá

Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá

1 390 Kč
915 Kč

MOTOROVÝ ZÁZNAMNÍK, COUVACÍ KAMERA A KABINOVÁ KAMERA V JEDNOM Absolutní nutnost pro všechny řidiče. Jedním nákupem si můžete pořídit univerzální sadu kamer, které se vám budou hodit při každodenní jízdě a zabrání nechtěným nepříjemným událostem, jako jsou nárazy nebo krádeže, a pomohou při parkování

Partner: FARROTSK

Akční kamery

Vyberte si svou outdoorovou kameru na Mall.cz a natočte Vaše nevšední zážitky, co podnikáte! Máme pro vás na skladě populární značky, jako je akční kamery GoPro, outdoorové kamery Niceboy nebo akční kamery Lamax se spoustou vychytávek. K outdoorové kameře si můžete rovnou pořídit i přídavné příslušenství, díky kterému zachytíte i ty nejextrémnější záběry!

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné outdoorové kamery.
Nabídku našich slevněných produktů naleznete v kategorii outdoorové kamery výprodej
Produkty v akci naleznete v kategorii outdoorové kamery akce.