Kocáb Michael: Vabank
499 Kč 403 Kč

V létě roku 1989 založil skladatel Michael Kocáb spolu s novinářem Michalem Horáčkem iniciativu MOST, která si dala za cíl zprostředkovat jednání mezi komunistickou mocí a představiteli nezávislých opozičních sdružení.

Shone Tom: Tarantino - Retrospektiva
799 Kč 679 Kč

Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963. V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život.

Gittins Ian: Depeche Mode
699 Kč 595 Kč

Novinka

Depeche Mode odjakživa byli nadšení hudební vizionáři. Původně nenápadná skupina, která vznikla na počátku osmdesátých let v jinak ničím výjimečném městě Basildon, se stala průkopníkem britského elektropopu.

Ondra Adam: Adam Ondra: lezec tělem i duší
399 Kč 336 Kč

Z české kotliny až na vrcholky nejobtížnějších stěn světa. Adam Ondra vylezl v roce 2016 stěnu Dawn Wall v Yosemitském národním parku. Tou dobou měl ale český lezec za sebou už řadu úspěchů.

Jaroš Martin: Karlos Vémola - Zrození Terminátora
399 Kč 322 Kč

Karlos Vémola je hlavním hrdinou nového, strhujícího thrilleru, který zachytává skutečné události z jeho života nabitého vzrušujícími peripetiemi. V napínavém příběhu se čtenář setká s řadou reálných, ale i fiktivních postav a událostí.

Moravec Martin, Koukalová Gabriela,: Jiná Gabriela Koukalová
399 Kč 319 Kč

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii.

May Brian: Queen ve 3D
999 Kč 807 Kč

V aktualizovaném vydání se na svět dostává interně zprostředkovaný příběh jedné z největších rockových kapel všech dob, který vlastními slovy a fotografiemi vypráví zakládající člen, autor písní a kytarista Brian May.

Černocký Pavel: Takoví jsme byli...
269 Kč 218 Kč

Kniha vzpomínek rockera a muže, který ve druhé polovině 60. let přinesl do Československa fenomén moderních diskoték, nás na začátku vrací do specifické doby 50. a 60. let, doby prvních rokenrolů a společenských změn.

Escobar Mario: Osvětimská ukolébavka
349 Kč 294 Kč

Tam, kde jiní ztrácí naději, ona najde odvahu bojovat. Sama proti všem.

Jednoho všedního rána roku 1943 chystala Helene Hannemannová svých pět dětí do školy, když do jejího bytu vstoupili němečtí policisté.

Raego Pham Ladislav: Věř, běž a dokážeš
299 Kč 252 Kč

Příběh známého hitmakera o tom, jak se porval s osudem Měl jsem 130kg. Spolužáci na mě plivali. Nikdo nevěřil, že budu zpívat. Neposlouchal jsem je. Věřil jsem. A dokázal to! Tohle není příběh kluka, který shodil 60 kilo a stal se hvězdou.

Welch Chris: Led Zeppelin
699 Kč 595 Kč

Časopis Rolling Stone je nazval „nejvíc heavy metallovou skupinou na světě“. Prodali stovky milionů alb a dodnes se těší mimořádné popularitě.

McIver Joel: Kompletní historie Black Sabbath - Kde číhá zlo
699 Kč 595 Kč

Tato skupina je zakladatelem metalu…

… jehož směr udávala přes čtyřicet let. Během své činnosti vystřídali Black Sabbath jedenáct line-upů, vydali devatenáct studiových alb a původní členové dohromady vytvořili osmadvacet sólových alb.

kolektiv autorů: Freddie Mercury & Queen + DVD
699 Kč 595 Kč

Freddie Mercury, nezaměnitelná postava celosvětové rockové scény, proslul především jako frontman skupiny Queen, s níž spojil prakticky celou svou hudební kariéru.

Smith Wilbur: Na Leopardí skále
329 Kč 266 Kč

Život jako z románu

Wilbur Smith prožil život prosycený dobrodružstvím, nezřídka se ocitl téměř na prahu smrti – napadli ho lvi, ohrožovali žraloci, zůstal v africké buši bez vody.

Toman Petr: Advokáti proti totalitě
399 Kč 322 Kč

Životní příběhy advokátů, pro něž právo na spravedlivý proces stálo vždy na prvním místě

Kniha představuje životní osudy jedné advokátky, osmi advokátů a jednoho advokátního koncipienta. Každému z nich postavilo 20.

Polívka Bolek: Bolek
649 Kč 526 Kč

Výpravná publikace „Bolek“ vznikla při příležitosti sedmdesátých narozenin Boleslava Polívky, který patří k nejvýznamnějším žijícím osobnostem na poli kultury.

Fielder Hugh: Pink Floyd - Odvrácená strana zdi
799 Kč 645 Kč

Kniha Pink Floyd: Odvrácená strana zdi pokrývá téměř půl století rocku a popisuje dramatickou a barvitou historii nejpopulárnější psychedelické kapely světa a jedné z nejpřevratnějších kapel, jaké kdy stály na pódiu.

Belmondo Jean-Paul: Belmondo o Belmondovi
790 Kč 638 Kč

Zcela výjimečná fotografická publikace

Je čas bilancovat – toho si je vědom i samotný J. P. A tak vedle autobiografického vyprávění uspořádal také velkolepý fotografický průřez svým životem.

Etzler Tomáš, Šídlo Jindřich: Kdo ví, kde budu zítra
299 Kč 252 Kč

Novinka

Co znamená být novinářem v 21. století Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině?

Sagan Peter: Můj svět

Sagan Peter: Můj svět

Hodnocení: 5
379 Kč 304 Kč

Peter Sagan jako první cyklista v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě. Už jen tím se zařadil mezi nejlepší cyklisty všech dob.

Šíp Karel: Bavič
299 Kč 252 Kč

Život a vzpomínky známého baviče a moderátora v rozšířeném vydání Populární moderátor, skladatel a bavič sepsal příběh svého dosavadního života, v němž nechybí vážné ani úsměvné momenty.

Lacey Robert: The Crown
599 Kč 509 Kč

Elizabeth Mountbatten nečekala, že její otec zemře tak náhle a tak mladý. Navíc za sebou zanechal prázdný trůn a vládu nad Britským impériem. Veškerá zodpovědnost nyní přechází na mladou Elizabeth, která má už tak co dělat se svými dvěma dětmi.

Casas Alfonso: Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis
399 Kč 336 Kč

Životní příběh Freddieho Mercuryho doplněný o jedinečné ilustrace Kdo z nás si někdy v životě nezazpíval „We Are the Champions“? Koho nevtáhly procítěné tóny a propracovaná různorodost „Bohemian Rhapsody“?

Belmondo Jean-Paul: Mých tisíc životů
299 Kč 242 Kč

„Těch tisíc životů uplynulo rychle, až příliš rychle
– uběhly stejnou rychlostí, jakou jsem řídil auta.“

Víc než jen autobiografie. Vyprávění o výjimečném a šťastném životě.

Nula! Divnej ksicht! Ohyzda!

Garcia Cay: Za zdmi paláce - Ve službách saúdské princezny
229 Kč 99 Kč
- 56 %

Akce

Ve svých 52 letech opouští autorka zaměstnání v obchodním centru v Kapském Městě a nastupuje do kurzu pro komorníky. Po úspěšném absolvování je jí nabídnuta pozice v saúdské královské rodině. Sloužit má u princezny Arabelly.

Strayedová Cheryl: Divočina
349 Kč 282 Kč

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť.

Hladká Kamila: Hornické vdovy
298 Kč 241 Kč

Víte, jaký je to pocit, když vám ze dne na den nepřijde domů manžel? Představte si, že vám odejde do práce zdravý člověk, že už nikdy nepřijde, že vás nikdy nepohladí, že se nikdy nepomilujete, že vás nechytne za ruku… Nejde říct: chlapů je milion.

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem:

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Literatura faktu.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Literatura faktu výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Literatura faktu akce.