Miliony produktů za nejlepší ceny
Miliony produktů za nejlepší ceny

Outdoorové kamery

Jak vybrat outdoorovou kameru? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody akčních kamer? Co označuje stupeň odolnosti IP? Jaká je výdrž akční kamery?

Zobrazit více

Výhody a nevýhody outdoorových kamer

+ Využití pod vodou i v extrémních podmínkách - Oproti klasickým videokamerám uživatelsky méně komfortní obsluha a nižší výdrž baterie
+ Možnost propojení s telefonem, tabletem a dalšími smart zařízeními - Druhotné náklady spojené s pořízením příslušenství
+ Široká nabídka příslušenství
+Miniaturní rozměry

Důležité parametry outdoorové kamery

Kvalita obrazu

Kvalita obrazu je závislá na možnostech rozlišení, v jakých lze pořizovat videozáznam. Čím vyšší rozlišení, tím lepší kvalita videa.

  • HD rozlišení 1280 × 720 pixelů: V dnešní době již kvalitativně nedostačující, vhodné pro přehrávání videí na menším displeji – např. mobilním telefonu.
  • Full HD rozlišení: 1920 × 1080 pixelů: Optimální kvalita obrazu. Vhodné pro přehrávání záznamů na monitoru nebo domácí TV. Video nezabere moc místa v paměti.
  • 4K rozlišení: Postupně nahrazuje Full HD rozlišení. Videa ve 4K rozlišení jsou vhodná pro pořizování profesionálních záběru a přehrávání na velkých displejích. Kvalita záznamu vyžaduje i hardwarově odpovídající PC vybavení pro zpracování a střih videa.
TIP:

Víte, že k akční kameře si můžete zakoupit i prodlouženou záruku? Po vypršení standardní, 2leté záruky, si s případnými opravami nemusíte lámat hlavu.

Odolnost akčních kamer

Ne všechny akční kamery jsou bez ochranného příslušenství voděodolné. Většina je však zkonstruována tak, aby je déšť či prach nevyřadil zcela z provozu. Cenově dražší modely jsou vodotěsné, a lze s nimi natáčet například při šnorchlováni. Cenově dostupnější typy outdoorových kamer je potřeba dovybavit voděodolným či nárazuvzdorným příslušenstvím v podobě ochranných obalů a krytů.

Stupeň ochrany IP

Odolnost proti prachu a pevným částicím
IP x0 Bez ochrany
IP x1 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 50mm
IP x2 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 12,5 mm
IP x3 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 2,5 mm
IP x4 Chráněno před vniknutím pevných částic o velikosti nad 1 mm
IP x5 Chráněno před velmi drobnými prachovými částicemi (částečná prachová odolnost)
IP x6 Plná ochrana před prachem

V praxi se nejčastěji uvádí souhrnná odolnost spojením obou číselných údajů klasifikovaných příslušným IP stupněm. Označení IP 67 tak například uživateli řekne, že je dané zařízení zcela chráněno před prachem a 30 minut obstojí i při použití pod vodou v hloubce do 1 metru.

Výdrž baterie u outdoorových kamer

  • Většina akčních kamer vydrží přibližně 1 hodinu natáčení ve Full HD kvalitě.
  • Provozní doba outdoorové kamery se snižuje s okolní teplotou, stejně tak jako s požadavky na vyšší kvalitu obrazu (natáčení ve 4K rozlišení). Na toto je potřeba pamatovat zejména v zimě. Baterie však nebývají vestavěné, a tak je možné v případě potřeby dokoupit náhradní.

Propojení a bezdrátová komunikace akčních kamer

Akční kamery lze již dnes běžně bezdrátově propojit a ovládat přes technologie Bluetooth a Wi-Fi. Za pomocí aplikací dostupných pro mobilní zařízení typu Android i iOS tak máte přehled o natočených záběrech, které si může snadno přehrát, promazat nebo nasdílet prostřednictvím Facebooku, Instagramu, Twitteru a dalších sociálních sítí.


Na co je potřeba pamatovat pří výběru akční kamery

  • Před pořízením akční kamery by měl každý zvážit především účel k jakému má zařízení posloužit. Jiné požadavky budou mít vyznavači extrémních sportů oproti sezónním dobrodruhům.
  • Dobré je také nezapomenout na další náklady, které jsou s pořízením outdoorové kamery spjaty. Šetřit na paměťové kartě s nízkou rychlostí zápisu často přináší zklamání v podobě sekaných záběrů.
  • Také doporučujeme pořídit paměťových karet více, protože s rostoucí kvalitou videí roste také jejich potřeba místa na úložišti.

Nejčastěji kladené otázky při výběru outdoor kamery

1️⃣ Čím se liší klasická a outdoorová kamera?

Zatímco klasické kamery jsou poměrně rozměrné, akční kamery vynikají především nízkou hmotností, vysokou odolností a širokými možnostmi uchycení – tyto vlastnosti jsou jako stvořené pro sport a další outdoorové aktivity!

2️⃣ Lze využít akční kameru ve vodě?

Ano, závisí však na stupni krytí IP. Některé modely můžete používat v dešti, jiné vydrží i potopení ve větší hloubce a můžete je tak sebou bez obav brát i na vodní sporty.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
GoPro HERO9 Black (CHDHX-901-RW) LAMAX X7.1 Naos + dálkové ovládání + čelenka + plovoucí grip
GoPro HERO9 Black (CHDHX-901-RW) + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

GoPro HERO9 Black je opravdové zvíře mezi sportovními kamerami – senzor s rozlišením 23,6 Mpx pro 5K videa a 20Mpx fotografie. K tomu si přidejte nový přední displej, zadní dotykový displej s ikonou pro zoom, o 30 % delší životnost baterie a HyperSmooth 3.0. Tuhle kameru budete milovat!

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
LAMAX X7.1 Naos + dálkové ovládání + čelenka + plovoucí grip LAMAX X7.1 Naos + dálkové ovládání + čelenka + plovoucí grip
LAMAX X7.1 Naos + dálkové ovládání + čelenka + plovoucí grip + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

Akční kamera s 4K rozlišením, time-lapse video, nativní 2,7K 30 fps video, Full HD 60 fps, integrovaný 2" LCD displej, náramkový dálkový ovladač, zpomalené záběry bez postprodukce, WiFi a mobilní aplikace, fotografie až 16Mpix, sériové foto, úhel záběru až 170°, 23 ks příslušenství v balení, vodotěsnost až do 30 m

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
LAMAX X3.1 Atlas + dálkové ovládání LAMAX X7.1 Naos + dálkové ovládání + čelenka + plovoucí grip
LAMAX X3.1 Atlas + dálkové ovládání + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

Všestranná akční kamera nabitá funkcemi. Nativní 2,7K 30fps video, náramkový dálkový ovladač, úhel záběru až 160°, 4K time-lapse video, zpomalené záběry bez postprodukce, vodotěsnost až do 30 m, integrovaný 2" LCD displej, WiFi a mobilní aplikace, fotografie až 16MPx, sériové foto, kompletní příslušenství v balení. Funkce webkamery

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 390 Kč
SENCOR 3CAM 4K04WR Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá
SENCOR 3CAM 4K04WR + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

Voděodolná akční kamera natáčí 4K videa a pořizuje 16Mpx fotografie. Se Sencor 3CAM 4K04WR se díky vodotěsnému pouzdru můžete potopit až do 60 m a díky příslušenství je připevnitelná téměř kamkoliv. Snímač Sony CMOS a úhel záběru 170° zaručují pořádný obraz, kamera se dá navíc řídit dálkovým ovládáním.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 589 Kč
Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá
Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

MOTOROVÝ ZÁZNAMNÍK, COUVACÍ KAMERA A KABINOVÁ KAMERA V JEDNOM Absolutní nutnost pro všechny řidiče. Jedním nákupem si můžete pořídit univerzální sadu kamer, které se vám budou hodit při každodenní jízdě a zabrání nechtěným nepříjemným událostem, jako jsou nárazy nebo krádeže, a pomohou při parkování

můžete mít 1.6.

nebo
Levněji na Allegro od 1 082 Kč
LAMAX X9.2 Farrot Kamera do auta DVR 4palcový dotykový displej zadní kamera 1080P Full HD, 3 čočky, G senzor, černá
LAMAX X9.2 + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

Pořizuje krásné 16Mpx snímky a natáčí 4K videa s dokonalou stabilizací díky MAXsmooth technologii – akční kamera LAMAX X9.2 je vodotěsná do hloubky 40 m, má LCD 2palcový displej a pro přenos souborů využívá WiFi technologii. Na jedno nabití baterie zvládne pořídit 120min Full HD záznam. Domů vám dorazí s bohatým příslušenstvím včetně externího mikrofonu a dálkového ovládání.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
LAMAX W9.1 černá GoPro HERO11 Black (CHDHX-111-RW)
LAMAX W9.1 černá + DÁREK LAMAX Selfie tyč Pro 112 cm Black

4K akční kamera natáčí luxusní videa v rozlišení 3840 × 2160 bodů při 60 sn./s a fotografie v rozlišení 20 Mpx. LAMAX W9.1 je opatřená duálním displejem a stabilizací MAXsmooth pro skutečně brilantní záběry. Nechybí Wi-Fi a funkce Slowmotion či Timelapse. Kamera je i bez pouzdra vodotěsná do 12 m. 22 kusů příslušenství a české menu.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Niceboy VEGA X PRO GoPro HERO11 Black (CHDHX-111-RW)
Niceboy VEGA X PRO + DÁREK SanDisk 32GB microSDHC U3 karta

Vodotěsná 4K akční kamera natáčí videa ve 4K (60 sn./s, H.265) či Full HD (120 sn./s) a pořizuje 20Mpx fotografie. Niceboy VEGA X PRO je vybavená 2″ dotykovým displejem a 1,4″ selfie displejem. Je vodotěsná až do 12 metrů a opatřená stabilizací X-STEADY pro pořízení těch nejkvalitnějších záběrů. Nechybí Wi-Fi.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
GoPro HERO11 Black (CHDHX-111-RW) GoPro HERO11 Black (CHDHX-111-RW)
GoPro HERO11 Black (CHDHX-111-RW) + DÁREK GoPro Batoh THB9001-CST, darek

Zachyťte svá dobrodružství s HERO11 Black — dosud nejvýkonnějším GoPro vůbec. Má přední a zadní LCD obrazovky, které vám pomohou pořídit ty nejdokonalejší záběry, a navíc nový obrazový snímač, který zabere nejvyšší a nejširší zorné pole, jaké kdy na kameře HERO bylo. Výsledkem je vyšší kvalita obrazu, lepší stabilizace videa a flexibilita kamery – dokáže zachytit široké filmové záběry nebo extra vysoké vertikální záběry pro příspěvky na sociální sítě.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 11 353 Kč
GoPro HERO10 Black (CHDHX-101-RW) GoPro HERO10 Black (CHDHX-101-RW)
GoPro HERO10 Black (CHDHX-101-RW)

Voděodolná a vodotěsná akční kamera vás ohromí svou rychlostí a jednoduchostí ovládání. GoPro HERO10 Black disponuje přehledným displejem a ovládá se hlasem. Díky stabilizaci obrazu Hypersmooth 4.0 pořizuje kvalitní 5,3K záznamy i s dvojnásobným fps. Nechybí funkce TimeWarp 3.0, Hindsight, SuperPhoto + HDR, Live Streaming i režim webkamery.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 9 888 Kč
DJI Osmo Action 3 Adventure Combo GoPro HERO10 Black (CHDHX-101-RW)
DJI Osmo Action 3 Adventure Combo

Natočíte s ní spoustu akčních záběrů z cestování, sportování i při jiných outdoor nebo indoor aktivitách – vysoce odolná akční kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo pořizuje úžasně detailní 4K HDR záběry a 12Mpx fotografie. Lze ji upevnit vertikálně i horizontálně. Bez pouzdra je odolná vodě do hloubky až 16 m. Na jedno nabití nahraje 160 min videa na microSD kartu. Disponuje WiFi i Bluetooth BLE 5.0 technologiemi.

můžete mít 31.5.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 11 990 Kč
EleTech Brýle s kamerou GoPro HERO10 Black (CHDHX-101-RW)
EleTech Brýle s kamerou

Tento model má čiré skla a širokoúhlou kameru. Svými parametry se řadí mezi špičku skrytých kamer a hravě překonají všechny o mnoho dražší konkurenty. Čočka kamery snímá úhel 120° a díky malé velikosti maskování je velmi těžce zpozorovatelná.

můžete mít 2.6. - 5.6.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro

Akční kamery

Vyberte si svou outdoorovou kameru na Mall.cz a natočte Vaše nevšední zážitky, co podnikáte! Máme pro vás na skladě populární značky, jako je akční kamery GoPro, outdoorové kamery Niceboy nebo akční kamery Lamax se spoustou vychytávek. K outdoorové kameře si můžete rovnou pořídit i přídavné příslušenství, díky kterému zachytíte i ty nejextrémnější záběry!

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné outdoorové kamery.
Nabídku našich slevněných produktů naleznete v kategorii outdoorové kamery výprodej
Produkty v akci naleznete v kategorii outdoorové kamery akce.