10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Sloupové neboli věžové ventilátory jsou účinnými ochlazovači vzduchu, a díky elegantnímu designu také stylovými doplňky do domácnosti. Při jejich výběru se zaměřte především na výkon, počet rychlostních stupňů i doplňkové funkce a příslušenství. Podívejte se, jak vybrat sloupový ventilátor. 

Zobrazit více

Jaké jsou hlavní výhody sloupového ventilátoru? 

Sloupové ventilátory mají na rozdíl od klasických lopatkových ventilátorů hned několik výhod: 

 • elegantní design
 • tichý chod
 • nízké nároky na prostor
 • vysokou stabilitu
 • skvělou mobilitu

→ Naopak nevýhodou může být nižší výkon ventilátoru oproti jiným lopatkovým modelům a vyšší cena. 


INFO:

Pokud hledáte vyvýšený ventilátor s klasickými lopatkami, sáhněte po stojanovém ventilátoru. Na pracovní stůl se zase lépe hodí stolní ventilátor.


Důležité parametry sloupových ventilátorů

U sloupového ventilátoru byste se měli zaměřit především na dostatečný výkon s ohledem na prostor, ve kterém jej plánujete umístit, jeho hlučnost během provozu a množství funkcí, které daný model nabízí. 


Výkon

Výkon sloupových ventilátorů se obvykle značí ve Wattech. Čím vyšší výkon, tím větší prostor je ventilátor schopen ochladit. Sloupové ventilátory dosahují běžně výkonu 26 – 60 Wattů, ty nejsilnější poskytují výkon až 90 Wattů. U některých modelů je výkon pro lepší představu znázorněn v metrech krychlových, které je schopen účinně ochladit. 


Hledáte tichý sloupový ventilátor? Zkontrolujte hlučnost vybraného modelu   

Sloupové ventilátory jsou samy o sobě poměrně tiché. Pokud však hledáte model do ložnice nebo dětského pokoje, zaměřte se na modely s hlučností do 40 dB, které vás nebudou rušit ani při spánku.


Praktické funkce věžového ventilátoru

Abyste byli se sloupovým ventilátorem maximálně spokojeni, berte ohled na množství funkcí a doplňků, které nabízí! 

 • Rychlostní stupně – intenzitu chlazení můžete regulovat dle potřeby nastavením jednotlivých stupňů, kterých může být v závislosti na konkrétním modelu 3 až 10. 
 • Funkce oscilace – aby bylo ochlazování vzduchu maximálně účinné, jistě oceníte rotační funkci, při které se ventilátor otáčí ze strany na stranu a rozpohybuje tak vzduch po celé místnosti. Některé modely jsou schopny pokrýt 120° a více. 
 • Funkce přírodního vánku – ventilátor nepravidelným střídáním rychlostních stupňů simuluje přirozený vánek v přírodě. 
 • Časovač – po určité (předem nastavené době) se ventilátor automaticky vypne.
 • Nastavitelný úhel sklonu – umožní lepší nastavení směru foukání.
 • Funkce čištění vzduchu – některé modely jsou vybaveny účinnými HEPA filtry, ionizátory či UV-C sterilizačními systémy.

Sloupový ventilátor s ionizací

U některých dražších ventilátorů se můžete setkat s funkcí ionizace. Díky tomu se do vzduchu dostává větší množství záporně nabitých iontů, které příznivě ovlivňují kvalitu vzduchu. Funkci ionizace ocení zejména alergikové či astmatici.


Sloupový ventilátor s dálkovým ovládáním pro maximální komfort!

Pokud chcete ventilátor ovládat pohodlně odkudkoliv, pořiďte si model, který disponuje dálkovým ovládáním. Při potřebě zapnutí, vypnutí či změny rychlosti tak nebudete muset vstát z pohovky. Dálkové ovládání ventilátoru funguje standardně na baterie.


TIP!

Nejste si jisti výběrem správného typu ventilátoru s ohledem na vaše využití? Rádi vám poradíme v našem průvodci Jak vybrat ventilátor!


Tipy na nákup sloupového ventilátoru

 • Některé ventilátory Rohnson disponují UV-C sterilizačním systémem, který eliminuje až 99 % bakterií a virů.
 • Sloupové ventilátory AEG disponují režimem „Spánek“, ve kterém vás nebudou rušit.
 • Ventilátory Concept mají skvělý poměr ceny a výkonu.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Concept VS5100 Black+Decker BXEFT48E
Concept VS5100

Sloupový ventilátor v moderním designu se 3 provozními režimy a 3 rychlostmi proudění vzduchu. Concept VS5100 je vybaven LED displejem a dálkovým ovladačem pro snadné nastavení jednotlivých funkcí. V režimu spánku upraví úroveň proudění, aby nedošlo k prochladnutí.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 599 Kč
Concept VS5110 Black+Decker BXEFT48E
Concept VS5110

Sloupový ventilátor v moderním designu se 3 provozními režimy a 3 rychlostmi proudění vzduchu. Concept VS5110 je vybaven LED displejem a dálkovým ovladačem pro snadné nastavení jednotlivých funkcí. V režimu spánku upraví úroveň proudění, aby nedošlo k prochladnutí.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 579 Kč
Black+Decker BXEFT48E Black+Decker BXEFT48E
Black+Decker BXEFT48E
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané malé domácí spotřebiče značky Black+Decker s kódem 23MDW9CZ56 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!

Sloupový ventilátor s 12hodinovým časovačem. Blackdecker BXEFT48E nabízí 3 rychlosti, 3 režimy nastavení a dotyková tlačítka pro snadné ovládání. Systém oscilace zajistí extra široký úhel záběru proudu vzduchu.

můžete mít 25.9.

Od MALL
Black+Decker BXEFT49E KLAUSBERG Sloupový Ventilátor s dálkovým ovládáním 45W 75cm KB-7470
Black+Decker BXEFT49E

Sloupový ventilátor s 12hodinovým časovačem. Blackdecker BXEFT49E nabízí 3 rychlosti, 3 režimy nastavení a dotyková tlačítka pro snadné ovládání. Systém oscilace zajistí extra široký úhel záběru proudu vzduchu.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Concept sloupový ventilátor VS5140 KLAUSBERG Sloupový Ventilátor s dálkovým ovládáním 45W 75cm KB-7470
Concept sloupový ventilátor VS5140

Sloupový ventilátor v moderním designu se 3 rychlostmi proudění vzduchu a 3 provozními režimy. Concept VS5140 nabízí funkci časovače a možnost oscilace. Ovládat ho můžete pohodlně pomocí dálkového ovladače

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
SENCOR stojanový ventilátor SFN 5040BL SENCOR stojanový ventilátor SFN 5040BL
SENCOR stojanový ventilátor SFN 5040BL

Moderní a designově velmi povedený ventilátor Sencor SFN 5040 BL nabízí ultra tenký design a celkem 7 variací provozu ventilátorů! Pro větší pohodlnost má ve výbavě i dálkový ovladač.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Akce
SENCOR sloupový ventilátor SFT 3800BK SENCOR stojanový ventilátor SFN 5040BL
SENCOR sloupový ventilátor SFT 3800BK
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané malé domácí spotřebiče značky SENCOR s kódem 23MDW9CZ83 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!

Sloupový ventilátor s velikostí 38" s dotykovým ovládacím panelem. SENCOR SFT 3800BK je vybaven 3 rychlostmi,4 režimy, horizontálním otáčením a dálkovým ovládáním. 12hodinový časovač.

můžete mít 25.9.

Od MALL
Akce
Rohnson ventilátor R-8801 Cool Ray SENCOR stojanový ventilátor SFN 5040BL
Rohnson ventilátor R-8801 Cool Ray
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na všechny malé domácí spotřebiče značky Rohnson s kódem 23MDW9CZ88 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!

Ochlazovač vzduchu s účinným DC motorem a funkcí ionizace a čištění vzduchu. Rohnson R-8801 Cool Ray nabízí noční podsvícení, tichý provoz, časovač pro automatické vypnutí v rozmezí 12 hodin a dotykový ovládací panel. Automatické vypnutí ochlazování v případě prázdného zásobníku.

můžete mít 25.9.

Od MALL
Concept sloupový ventilátor VS5130 Rowenta sloupový ventilátor Eole compact VU6210F0
Concept sloupový ventilátor VS5130

Sloupový ventilátor v moderním designu se 3 rychlostmi proudění vzduchu a 3 provozními režimy. Concept VS5130 nabízí funkci časovače a možnost oscilace. Ovládat ho můžete pohodlně pomocí dálkového ovladače

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Rowenta sloupový ventilátor Eole compact VU6210F0 Rowenta sloupový ventilátor Eole compact VU6210F0
Rowenta sloupový ventilátor Eole compact VU6210F0
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané domácí spotřebiče a produkty péče o tělo značky Rowenta s kódem 23MDW9CZ76 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!
Sloupový ventilátor s 3D prouděním vzduchu a elegantním designem. Rowenta Eole compact VU6210F0 nabízí tichý provoz, automatický režim regulující otáčky podle teploty v místnosti a časovač až na 8 hodin. Ekologické automatické vypnutí po 12 hodinách.

můžete mít DNES

Od MALL
Tristar VE-5865 Rowenta sloupový ventilátor Eole compact VU6210F0
Tristar VE-5865

Sloupový bezlopatkový ventilátor přináší osvěžující proudění vzduchu. Tristar VE-5865 nabízí 3 rychlosti a 3 různé módy – normál, spánek a natural. Ventilátor disponuje dotykovým ovládacím panelem, časovačem a LED displejem. Díky své věžové konstrukci není náročný na prostor.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro