EZIDRI Anuka

92%
Hodnocení: 4,6
EZIDRI

EZIDRI Anuka

92%
Hodnocení: 4,6
EZIDRI

Nový způsob domácího uzení ryb, drůbeže, vepřového a jehněčího masa, uzenin, zeleniny, hub, ořechů, mandlí i sýrů díky elektrické udírně Anuka. Uzení probíhá teplým kouřem, čili způsobem, při kterém se potraviny udí a zároveň tepelně upravují. Celý popis

3489
4.6 15
4 080 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
3 489 Kč
Skladem 2 kusy
 
 

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 494364

Popis

Popis produktu

Popis:

Uzené maso, ryby, a další uzené výrobky patří v naší kuchyni k oblíbeným jídlům. Jedinečnou uzenou chuť však získají pouze domácím uzením. Tradiční způsob uzení studeným kouřem, je náročný na přípravu Elektrická udírna ANUKA nabízí uzení teplým kouřem, při kterém se pokrmy udí a zároveň tepelně upravují při teplotě kolem 190°C. Kouřem provoněné pokrmy jsou během hodiny připravené k jídlu. Nejsou určeny k dlouhodobějšímu skladování. V udírně ANUKA si však můžete rychle připravit vždy čerstvé uzené speciality. Na uzení se výborně hodí vepřové, drůbeží a jehněčí maso, ryby (losos, pstruh, kapr),mořské plody, klobásy, párky, zelenina, houby, sýry a jako specialita ořechy a mandle.

Jak udírna pracuje?

  • do misky nasypte odměřené množství dřevěných štěpků na uzení
  • na rošt udírny položte pokrm připravený na uzení
  • udírnu zakryjte víkem
  • na časovém spinači nastavte čas uzení a udírnu zapněte
  • za několik minut bude z udírny vycházet voňavý kouř – pokrm se začne udit
  • ukončení je indikováno zvukovým signálem

Srovnatelný výsledek

Klasická udírna / Anuka

Uzení bylo odjakživa součástí každé vesnické zabijačky a někde se praktikuje dodnes. Není to ovšem tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nejenže k tomu potřebujeme vhodné podmínky – hlavně švestkové dřevo, místo a dostatečně tolerantní sousedy, ale také hodně volného času. Maso totiž musíme na několik týdnů naložit do slaného nálevu a pak pozvolna řadu hodin udit a přitom dávat pozor na optimální teplotu, abychom uzeniny nespálili nebo nevysušili.

Naproti tomu moderní přenosné udírny, které pracují s takzvaným teplým kouřem, dobu uzení zkracují, nemusíme se starat o přísun správného dřeva, nemusíme budovat žádné složité konstrukce a výsledek je přitom srovnatelný. I pro tyto moderní udírny totiž platí, že se žádná kupovaná uzenina nevyrovná té, kterou si vyudíme nebo doudíme doma.

Princip uzení

Pomalým hořením některých druhů dřeva vzniká kouř se stovkami látek, které mimo jiné ovlivňují bílkoviny v mase a v ostatních potravinách a tím zpomalují jejich rozklad. Proto se mohou uzené potraviny za určitých podmínek skladovat relativně dlouhou dobu. Hlavními činiteli uzení jsou alkoholy, organické kyseliny, aldehydy, ketony, fenoly a estery. Dým také maso vysuší a tím zpomalí množení bakterií. Jenže v dnešní době doma potraviny už nekonzervujeme v takové míře jako dřív, proto více využíváme druhou vlastnost uzení – aromatizaci. A tu opět způsobuje řada složek obsažených v dýmu. Uzením zkrátka jídlu dodáváme typickou chuť, anebo naopak chuť výjimečnou. Jsou různé způsoby uzení, ale nejčastěji se používají dva – takzvané uzení studeným kouřem, které zpravidla probíhá při teplotách 30–35 °C a trvá dlouhou dobu, nebo uzení horkým kouřem, kdy jsou potraviny vystavené kratší dobu teplotě od 180–190 °C.

Domácí udírna

Moderní domácí udírny nabízejí uzení teplým kouřem, čili způsob, při kterém se potraviny udí a zároveň tepelně upravují. Kouřem provoněný pokrm je pak hotový do hodiny. Dobrým příkladem takových zařízení je novozélandská domácí udírna Anuka, jejíž název je odvozen od vzácného novozélandského stromu manuky. Tvoří ji uzavřený odvětrávaný prostor pro potraviny a miska s topnou spirálou na dřevěné štěpky. Udírna je elektrická, má příkon 500 W, není těžší než 6 kg, můžeme ji snadno přenést, ale také snadno rozebrat a vyčistit. Všechny díly, kromě šňůry s časovým spínačem se doporučují občas důkladně umýt v myčce na nádobí. Udírna Anuka je určena k používání ve venkovním prostředí, například na terase, v zahradním altánu, nebo i na větším balkonu, pokud to sousedům nevadí. Ze čtyř postranních otvorů totiž uniká z udírny kouř.

Uzení je velmi jednoduché:

Do misky nasypeme dřevěné štěpky, které se dodávají s udírnou (součástí balení je pytlík štěpků o obsahu 1/2 kg – vychází na cca 10 uzení), nebo si je můžeme samostatně dokoupit, a podle receptur nastavíme čas uzení na časovém spínači. Konec uzení je indikován zvukovým signálem, udírna se sama vypne. Když vyprší a udírna se vypne, Necháme ji ještě asi pět minut uzavřenou, aby kouř vyprchal. Pak už můžeme jen servírovat. Při uzení je uvnitř minimální teplota 190 °C, která zaručuje, že se maso dostatečně tepelně upraví a přitom nevzniknou žádné škodlivé látky.

Technické parametry:

  • hmotnost 5,4 kg
  • příkon: 500 W
  • rozměry (š x v x h): 56 × 26 × 26 cm
  • barva: stříbrnočerná

Dále doporučujeme

Video

EZIDRI Elektrická udírna Anuka


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Typ produktu udírna