PC mikrofony umožní kvalitní snímání hlasu během konferenčních hovorů nebo při natáčení videí. K PC můžete pořídit stolní mikrofony k uchycení do stojánku, pro větší mobilitu jsou vhodné mikrofony na klopu. Speciálními modely jsou herní mikrofony, umožní i připojení sluchátek a dalšího příslušenství.

Zobrazit více

Stolní mikrofony k PC

Mikrofony s pevným podstavcem, umisťují se na stůl nebo jinou pevnou podložku. Vhodné pro on-line komunikaci a statické použití.

→ Nejsou vhodné v případě, kdy se uživatel hodlá pohybovat po prostoru. Využití nachází v blízkosti PC nebo u řečnických pultů.

Ruční mikrofony

Ruční mikrofon držíte a můžete se s ním pohybovat. Během chůze je mikrofon s řečníkem a při statické poloze je možné odložit jej na stojan, kterým jsou modely vybaveny.

→ Stojany mají možnost regulovat výšku a směr snímání, řečník má volné ruce během prezentace.

Mikrofony na klopu

Menší a téměř neviditelné jsou mikrofony na klopu. Dávají svobodu pohybu, obě ruce jsou volné. Neomezují délkou kabelu, a přitom nabízí kvalitní snímání zvuku.

→ Jsou vhodné pro youtubery nebo domácí natáčení akčnějších videí.

Info:

Ke kvalitnímu nahrání zvuku je zapotřebí mikrofon. K jeho přehrávání budete potřebovat výkonné reproduktory.


Speciální mikrofony k PC

Herní mikrofony – doplněny dalšími funkcemi. Možnost nastavení směrovosti, připojení sluchátek a dalšího příslušenství. Bývají k dostání v dravém herním designu, jsou atraktivním doplňkem. Karaoke mikrofony – v mikrofonu je zabudován zvukový reproduktor, dokreslí zpěv. Vybrat můžete základní provedení pro domácí zábavu nebo profesionální zpracování pro použití v klubech, na oslavách, večírcích, velkých párty. K dostání jsou i modely pro dvě osoby. Mikrofony k mobilům – pro mobilní telefony a tablety, větší pohodlí při dlouhých hovorech. Můžete vybrat ve variantě přenosné nebo pro umístění do stojanu na stůl.

Mikrofony podle snímání

1. Dynamické

Dynamické mikrofony jsou univerzálním řešením. Jsou vybaveny membránou magnetem a cívkou, ta převádí zvuk na elektrický signál. Hodí se pro živé snímání a nahrávání zblízka.

 • odolné vůči mechanickému poškození
 • dlouhá životnost
 • spolehlivé i v hlučném prostředí
 • Vysoká pevnost
 • menší citlivost na slabší zvuky
 • nesnímají tolik detailů zvuku

2. Kondenzátorové

Kondenzátorové mikrofony přenášejí zvuk kondenzátorovou deskou a potřebují vlastní napájení (phantomové napájení). Mají integrovaný zesilovač. Uplatnění najdou v profesionálních studiích.

 • velmi citlivý mikrofon
 • snímání zvuku i z větší vzdálenosti
 • vlastní zesilovač zvýrazňuje detaily zvuku
 • přesné a věrné podání zvuku
 • náročnější na zapojení
 • špatný přenos hodně hlasitých zvuků

Další typy mikrofonů k PC

 • Bezdrátové mikrofony – vybaveny baterií a propojeny s přijímačem bezdrátově. Naprostá svoboda pohybu. Zpravidla se jedná o bluetooth mikrofony.
 • Hlavové mikrofony – uchyceny přímo na hlavě, mohou být doplněny o sluchátka.
 • Nástrojové mikrofony – k připevnění na hudební nástroje a k přesnému zaznamenání zvuku.
TIP!

Pro časté pořádání videokonferenčních hovorů si pořiďte mikrofon i kvalitní webkameru


Jak vybrat mikrofon k PC

 1. Citlivost – udávaná v mV/Pa. Čím vyšší číslo, tím vyšší citlivost mikrofonu. Citlivé mikrofony dokážou zachytit i jemný zvuk a není nutné jeho následné zesílení v PC.
 2. Impedance – hodnota v Ohmech. Je třeba hodnotu porovnat s předzesilovačem. Hodnota vstupní impedance by měla být pětkrát vyšší než hodnota výstupní impedance.
 3. Šum – hodnota v dB. Čím nižší hodnota, tím kvalitnější zvuk a méně šumu z okolí.
 4. Frekvence – udávaná jako rozpětí od Hz po kHz. Čím větší rozpětí, tím vyšší schopnost mikrofonu zaznamenat různé výšky zvuku. Vyšší rozpětí frekvencí není nutné pro běžné hovory.
 5. Maximální SPL – udávaný v dB. Nejvyšší akustický tlak, který mikrofon zaznamená bez zkreslení. Využívá se při nahrávání hlasitých zvuků nebo hudby s bicími nástroji.
 6. POP filtr – zabraňuje praskání mikrofonu při hláskách „B“ a „P“.
 7. Zapojení mikrofonu – USB port kompatibilní s každým PC, Jack 6,3 či 3,5 mm či profesionální XLR konektor.

Směrová charakteristika mikrofonů

Označení směru Charakteristika snímání zvuku
Úzce směrový Záznam zvuku ze zdroje, maximální potlačení okolí.
Všesměrový, kulový Snímá ze všech směrů stejně. Snímá i ruchy z okolí.
Kardinoidní, ledvinový Snímá především v ose mikrofonu, méně snímá boční zvuky a zvuky zpovzdálí.
Superkardinoidní Snímá v ose mikrofonu, částečně i zezadu.
Osmičkový Snímá dva protilehlé směry a potlačuje přímý, pravý úhel. Používá se při rozhovorech více osob.
 • Značka
  Trust
  ×
Trust GXT 241 Velica Streaming, černá (24182)

Trust GXT 241 Velica Streaming, černá (24182)

1 599 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Kvalitní USB mikrofon s mini stativem a s POP filtrem. Mikrofon je ideálním pomocníkem nejen pro záznam hlasu nebo zvuků, ale také pro chatování, Skypování, hraní her, zpěv, karaoke apod. Rozměry 250 × 150 × 200 mm. Hmotnost 360 g. Délka kabelu 180 cm.

Partner: CZC.CZ
Trust GXT 258W Fyru USB 4-in-1 Streaming, bílá (24257)

Trust GXT 258W Fyru USB 4-in-1 Streaming, bílá (24257)

3 697 Kč
3 598 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Kvalitní USB mikrofon s mini stativem a vestavěným POP filtrem. 4 režimy nahrávání (všesměrový, dvojsměrný, kardioidní, stereo). Designové LED podsvícení v 5 různých barvách.

Partner: CZC.CZ
Trust GXT 215 Zabi, černá (23800)

Trust GXT 215 Zabi, černá (23800)

649 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

USB herní mikrofon s flexibilním husím krkem. LED kontrolka značící aktivitu nebo ztlumení mikrofonu. Designové LED osvětlení stojanu. Protiskluzové nožičky základny. Délka kabelu 140 cm.

Partner: CZC.CZ
Trust GXT 212 Mico USB Microphone
18x

Trust GXT 212 Mico USB Microphone

649 Kč
599 Kč

Mikrofon s konektory 3,5 mm a USB pro vysoce kvalitní zvuk bez zkreslení. Trust GXT 212 Mico USB je perfektní pro používání s aplikacemi Twitch a YouTube a disponuje trojnožkou s nastavitelným úhlem.

Od prodejce MALL
Trust GXT 242 Lance (22614)
3x

Trust GXT 242 Lance (22614)

1 790 Kč
1 695 Kč

Vysoce výkonný stolní mikrofon, připojení USB, jednosměrný, frekvence 20 Hz – 20 kHz, trojnožkový stojan, držák proti otřesům, pop filtr, délka kabelu 1,8 m.

Od prodejce MALL
Trust GXT 253 Emita Arm (22563)

Trust GXT 253 Emita Arm (22563)

999 Kč
869 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Nastavitelné rameno pro mikrofony Trust GXT 253 Emita Arm s připevněním na pracovní a herní stoly. Díky tomuto ramenu zjistíte tu vaši správnou polohu pro umístění mikrofonu připraveného pro streamování a vlogování. Otočné provedení až 360°. Dlouhý integrovaný kabel s USB konektorem. Bezpečná montáž díky silné svorce. Kompatibilita se všemi běžně používanými mikrofony. Kompaktní rozměry a unikátní design.

Od prodejce MALL
Trust GXT 255+ ONYX (24354)

Trust GXT 255+ ONYX (24354)

4 999 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Profesionální studiový mikrofon s výstupem na sluchátka pro snadné monitorování nahrávaného obsahu. Mikrofon GXT 255+ ONYX (24354) od značky Trust je dodáván spolu s kvalitním ocelovým ramenem se skrytým vedením kabelu pro dokonale minimalistický vzhled. Výhodou mikrofonu je snadná instalace typu Plug & Play, pohodlné ovládání hlasitosti na přední straně a nastavitelný osvětlovací kruh v 6 barvách. Ideální volba pro podcasty, vlogy, nahrávání hudby či streamování.

Od prodejce MALL
-39%
Trust GXT 232 Mantis (22656)
40x

Trust GXT 232 Mantis (22656)

999 Kč
609 Kč

Další nabídka za 572 Kč

Mikrofon USB s trojnožkou pro streamování, podcasty, vlogy a hlasové hovory, USB konektor, protivibrační držák, pop filtr, trojnožka, 1,5 m kabel.

Od prodejce MALL
Trust GXT244 Buzz Streaming (23466)

Trust GXT244 Buzz Streaming (23466)

1 299 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Streamovací mikrofon pro přesné a velmi kvalitní záznamy Trust GXT244 Buzz Streaming. S tímto mikrofonem hladce zaznamenáte vaše vlastní audionahrávky počítačových her, podcasting, kvalitní hlasové záznamy. I komunikace bude s ním na jedničku. Pokud hledáte ten správný mikrofon pro streamování vašich oblíbených her v té nejvyšší kvalitě, můžete přestat hledat. Disponuje vysokou kvalitou zvukového přenosu a snadno se používá. Stvořen pro nahrávání čehokoliv, co máte osobně rádi. Stylové provedení. Kompaktní rozměry.

Od prodejce MALL
Trust GXT 252+ Emita Plus (22400)
4x

Trust GXT 252+ Emita Plus (22400)

3 399 Kč
2 999 Kč
Doprava zdarma

Profesionální stolní USB mikrofon, jednosměrný, trojnožkový stojan, nastavitelný držák s kloubem, držák proti otřesům, pop filtr.

Od prodejce MALL
-42%
Trust Starzz All-round Microphone (21671)
14x

Trust Starzz All-round Microphone (21671)

539 Kč
309 Kč

TRUST Starzz All-round Microphone. Vysoce výkonný mikrofon s vypínačem a stojanem; pro výjimečně čistou a přirozenou reprodukci zvuku.

Od prodejce MALL
-33%
Trust GXT 256 Exxo (23510)
1x

Trust GXT 256 Exxo (23510)

3 399 Kč
2 249 Kč
Doprava zdarma

Prémiový streamovací mikrofon. Trust GXT 256 Exxo je kvalitní kardioidní mikrofon, který nechá vašemu hlasu vyniknout. Má vestavěný pop filtr a stabilní kovový stojan. Zvuk reprodukuje velmi přesně a díky nulové latenci v portu na sluchátka budete moct poslouchat nahrávané audio v reálném čase. Nadto skvěle vypadá, což ještě podtrhuje barevné LED podsvícení.

Od prodejce MALL

PC mikrofony

PC mikrofony vybírejte podle účelu použití. Pro nahrávání hudby se hodí směrový nebo prostorový mikrofon, pro hraní her využijete USB herní mikrofon.

Herní mikrofon

Herní mikrofon je důležitý pro komunikaci s ostatními hráči i pro hlasové ovládání. Praktické je pořízení setu, zakoupení sluchátek s mikrofonem.

USB mikrofon

USB mikrofon je nejoblíbenějším modelem mikrofonů k PC. Konektor USB umožní zapojení k jakémukoliv počítači, notebooku i tabletu. Vybrat můžete USB mikrofon Genesis, Ozone či Arozzi.

Mini mikrofon

Mini mikrofony jsou vhodné především pro nahrávání hlasu. Prohlédněte si mikrofony A4 Tech , Trust či mikrofon Olympus.

Yenkee mikrofon

Yenkee mikrofon využijete pro běžnou komunikaci, ale i při streamování nebo hraní her. Má čistý zvuk bez ruchů, je směrový a má odnímatelný pop filtr.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné PC mikrofony.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii PC mikrofony výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii PC mikrofony akce.