Máte už doma šicí stroj?

Praha, 5. října 2010

V Česku se čím dál více kupují šicí stroje. Kdo by to byl řekl, že na začátku 21. století tolik poroste obliba ručních prací? Přitom tenhle trend dává smysl – ne každý má po ruce šikovnou švadlenu, navíc existuje mnoho žen, které se nechtějí spokojit se standardní nabídkou obchodů s oblečením, případně se jim těžko shání oblečení v jejich velikosti. Pak je ideální mít šicí stroj po ruce.

Šicí stroj Toyota JFS 18 Jeans

Trend potvrzuje i Zuzana Loudová z internetové nákupní galerie MALL.CZ, vedoucí oddělení malé bílé techniky: „Když jsme zařazovali do nabídky šicí stroje, byla jsem zvědavá, jaký o ně bude zájem. Prodeje překonaly moje očekávání, šicí stroje jdou na odbyt čím dál lépe. Zájem je jak o základní modely za jednotky tisíc korun, tak o dražší stroje s cenou přes 10 tisíc Kč. Vypadá to, že se šicí stroje opět stávají obvyklou součástí českých domácností.“

Naučit se zacházet s šicím strojem není nic těžkého a poradit dokáže i většina českých maminek a babiček. Není to totiž zase tak dlouho, kdy nejjednodušším způsobem, jak obléknout rodinu, bylo oblečení vlastnoručně ušít. V současnosti taková situace nehrozí, i tak je ale dobré vědět, jaké šicí stroje jsou na trhu dostupné.

Šicí stroj AEG 220

Za výhodnou cenu nabízí robustní šicí stroj AEG 220 slušný výběr funkcí. Stroj je vybaven 20 šicími programy a 15 druhy stehů. Potěší také šití dvojjehlou, plynule nastavitelná délka stehu do 4 mm, šířka stehu do 5 mm a bohaté příslušenství.

Cena: 2 649 Kč

Šicí stroj Toyota JFS 18 Jeans

Toyota JFS 18 Jeans se chlubí velmi snadnou obsluhou, a je proto vhodný i pro začátečníky. Díky kvalitnímu, profesionálnímu šití stehů, síle a dlouhé životnosti je oblíbený i zkušenějšími „šiči“. Stroj je robustní s téměř nezničitelnou celokovovou konstrukcí ze speciální slitiny lehkých kovů, která zajišťuje měkký a tichý chod bez vibrací.

a proč má tenhle šicí stroj v názvu „Jeans“? Je to díky velkému prostoru pod přítlačnou patkou, do něhož naskládáte překvapivě mnoho vrstev džínsoviny nebo jiné silné látky – a stroj ji díky svému silnému motoru pohodlné prošije, stejně jako jinak problematické velmi tenké látky a pružné materiály.

Cena: 4 250 Kč

Šicí stroj SINGER Quantum 9920

Počítačem řízený šicí stroj Quantum 9920 nové generace je ideální nejen pro quiltování. Navíc má polohovatelnou jehlu, která je ideální pro precizní quilting, přesné šití a vkládání zipů. Stroj nabízí neuvěřitelných 262 šicích programů, LCD displej pro snadné ovládání a kontrolu, automatický navlékač nitě, široký výběr stehů pro veškeré druhy materiálů od hedvábí až po džínovinu, šití dvojjehlou a 8 typů knoflíkových dírek.

Cena: 14 990 Kč