Szpuk Roman: Klika byla vysoko
329 Kč

266 Kč

V rozsáhlé autobiografické próze Klika byla vysoko popisuje básník, meteorolog a tulák Roman Szpuk část svého života, strávenou zejména v lesích Šumavy.


Liška Vladimír: Prezidenti
249 Kč

209 Kč

Erudovaný historik a zkušený publicista Vladimíra Liška přináší osobitý pohled na hlavy našeho státu.

Jak prožívali svoji moc, ale i odpovědnost vůči občanům českoslovenští a čeští prezidenti?


Voskovec Jiří, Werich Jan,: Balada z hadrů
198 Kč

159 Kč

Vrcholné dílo V+W, které vzniklo v roce 1935, kdy Evropu ohrožoval nástup fašismu, lákalo do Osvobozeného divadla (v té době Spoutané divadlo) nadšené publikum.


Charvát Marek: Katalog německých vyznamenání 1933-1945
799 Kč

645 Kč

Publikace vznikla na základě autorovy dlouholeté shromažďovací a studijní práce z důvodu stále rostoucího zájmu sběratelů o německou faleristiku z období let 1933–1945. Je určena jak naprostým začátečníkům, tak i zkušeným sběratelům.


Slach Miroslav: Bedřich Hrozný - Můj starý dobrý Orient-Expres
179 Kč

145 Kč

Vyprávění o životě a díle velkého českého orientalisty a chetitologa univerzitního profesora Bedřicha Hrozného, posledního rektora Karlovy univerzity před násilným uzavřením českých vysokých škol německými okupanty dne 17. listopadu 1939.


Jirsa Jaromír: Klíč k soudní síni
847 Kč

729 Kč

Publikace Klíč k soudní síni se už při svém prvním vydání v roce 2006 stala specifickým bestsellerem v oblasti právnické literatury a dočkala se několika – dnes už dávno rozebraných – dotisků.


Žáček Jan: Jak se dělá... aneb co Čapek nenapsal
249 Kč

201 Kč

Kniha Jana Žáčka je souborem jeho vlastních zážitků coby filmového a dabingového režiséra a scénáristy, v nichž vzpomíná na zajímavé a humorné okamžiky a také na četné osobnosti českého filmu a divadla.


Elbl Pavel B.: Maršál Bernadotte - Z bitevního pole na královský trůn
445 Kč

359 Kč

Bouřlivé a převratné období revolučních a napoleonských válek vyneslo na výsluní celou řadu osob, v jejichž řadách můžeme nalézt téměř nepochybné hrdiny bez příslovečné vady na kráse, ale i muže bezpochyby přinejmenším kontroverzní, nicméně neméně ús


Mojžíš Milan, Rak Michal,: Zborov 1917-2017
645 Kč

521 Kč

Bitva u Zborova je nejvýznamnějším vystoupením čs. legionářů v 1. světové válce. Tato výpravná publikace přináší veškeré dostupné informace, rozdělené do tří částí. První část tvoří popis situace v Rusku v roce 1917, popis rozvoje čs.


Klimek Tomáš: Krajiny českého středověku
298 Kč

241 Kč

Vnímání prostoru a krajiny je jedním ze základních rysů lidského myšlení, jeho podoba se ale v různých kulturách a časových obdobích liší. Mnohovrstevnaté téma souvisí s kosmografií stejně jako s každodenním setkáváním lidí s krajinou.


Roček Zbyněk: Kronika zoologického poznávání
495 Kč

399 Kč

V knize je zachycen chronologický vývoj poznání v zoologii v průběhu šestatřiceti století. Na pozadí historických událostí jsou zde představeny nejvýznamnější objevy a osobnosti, které přispěly k rozšíření znalostí o zvířatech.


Bader Hanuš: Přežil jsem to
249 Kč

209 Kč

Paměti muže, do jehož života tragicky zasáhla okupace

„Už je to dávno a všechno se to zdá být strašně daleko. Stojím mlčky, nořím se do myšlenek před náhrobním kamenem se jménem Inge Bader a snažím se vzpomenout, jak všechno začalo.


Richter Karel: Osudový omyl generála Vlasova
399 Kč

322 Kč

Již v prvních měsících po útoku na Sovětský svaz v létě 1941 nabízeli postupujícím německým jednotkám spolupráci jednotlivci i skupiny obyvatel SSSR. Jako své osvoboditele vítali Němce zejména příslušníci neruských národností, ale i sami Rusové.


Stach Reiner: Kafka 2 - Roky rozhodování
398 Kč

322 Kč

Třídílná biografie o životě a díle jednoho z největších, nejznámějších a nejčtenějších autorů světové literatury, pražského německy píšícího spisovatele Franze Kafky (1883–1924) je rozsahem i významem monumentální, výjimečná a zcela ojedinělá.


Flemingová Jacky: Potíže se ženami
198 Kč

159 Kč

Mohou být ženy geniální, nebo na to mají příliš krátké ruce? Proč jsme se ve škole učili jen o dvou či třech významných ženách? Co dělaly všechny ty ostatní?


Paroubek Jiří: Rozpočtová skladba v roce 2019
429 Kč

369 Kč

Publikace obsahuje zejména úplné znění vyhlášky o rozpočtové skladbě včetně její přílohy, kterou je vlastní rozpočtová skladba, s vyznačením změn, jež přinesla novela.


Svoboda Karel: Žaloba v civilním řízení
370 Kč

319 Kč

V druhém vydání monografie Žaloba v civilním řízení se autor (soudce Nejvyššího soudu České republiky) vrací k pojmu žaloby, jejích druhů a jejích účinků a podrobně vysvětluje veškeré související problémy a náležitosti žaloby.


Wenig Adolf: Bohatýrské zvěsti
49 Kč

42 Kč

Třiadvacet legend a pověstí, které zaznamenávají příběhy vztahující se k českým šlechtickým erbům.


Kajínek Jiří: Jiří Kajínek - Můj život bez mříží
199 Kč

162 Kč

Nové vydání autentického vyprávění JIŘÍHO KAJÍNKA, propuštěného díky milosti udělené prezidentem republiky, o svém dětství, dospívání, láskách, zálibách, o vztahu k lidem, ke svobodě… Nově je do knihy zařazena fotografie originálu milosti prezidenta


Sapp Jan: Genesis: Velký příběh biologie
450 Kč

364 Kč

Proč se historie biologického výzkumu ubírala právě těmi cestami, jimiž se ubírala? Popis zrodu a vývoje evoluční teorie od Lamarcka po Darwina. Vývoj buněk a počátky vývojové biologie.


Prokop Vladimír: Gustav Krum
289 Kč

234 Kč

Monografie malíře a ilustrátora G.Kruma, klasika české dobrodružné ilustrace, patřícího do trojice: Burian-Krum-Bimba Konečný. Vychází k 85. narozeninám Mistra.


Denemarková Radka: Spací vady
300 Kč

243 Kč

Radka Denemarková (* 1968) patří mezi nejpozoruhodnější české prozaické a dramatické autory své generace. Za své dílo získala řadu ocenění, její romány byly přeloženy do několika cizích jazyků.


ÚZ 1186 Zahraniční obchod
149 Kč

136 Kč

Publikace zahrnuje soubor 23 aktualizovaných předpisů v platném znění, které upravují vývozní a dovozní licence, pojišťování a financování vývozu, mezinárodní koupi zboží, obchod s vojenským materiálem, chemickými zbraněmi, s předměty kulturní hodnot


Constantine Nathan: Dějiny kanibalismu
549 Kč

444 Kč

Od starověkých kultur po boj o přežití a moderní psychopaty. Kniha pro silné nátury přináší přehled příčin a způsobů, jak, kdy a kde ke kanibalismu docházelo.


Horký Jaroslav, Horká Dáša,: V osmnácti do války
229 Kč

185 Kč

Legionáři v 1. světové válce – Po stopách našich předků

Zjištění autorů, že předkové obou jejich rodů bojovali za 1. světové války v Rusku v 5. československém střeleckém pluku T. G. Masaryka, pro ně bylo velkým překvapením.


Frýba Jiří: Legendární Praga V3S
399 Kč

339 Kč

V knize najdete podrobný popis stavu motorizace v Československu po druhé světové válce, historii vývoje Pragy V3S, kompletní přehled takticko-technických dat vozu.


Hoffmann Heinrich: Hitler osvobozuje Sudety
350 Kč

283 Kč

Hitler osvobozuje Sudety je dalším pokračováním ediční řady Vojenské dějiny ve fotografii. Heinrich Hoffmann znovu pobýval v nejtěsnějším okolí Vůdce a tak dokázal děni fotoaparátem zachytit tak, jak jej viděl Vůdce.


Clarkson Wensley: Sting
230 Kč

186 Kč

Čtenáři pozor! Toto je kniha o rock´n´rollovém idolu, který se nikdy nebál projevit otevřeně své názory. Všechny Stingovy nejtajnější výstřední názory sice neodhaluje, ale je nejúchvatnějším vylíčením jeho života, které kdy asi budete číst.


Motl Stanislav: Kam zmizel zlatý poklad republiky
288 Kč

233 Kč

Jak Československo muselo ještě mnoho let po válce platit zlatem západním spojencům za to, že naši vojáci mohli po jejich boku bojovat a umírat ve válce proti Hitlerovi.


Kosatík Pavel, Kolář Michal,: Jan Masaryk - Pravdivý příběh
299 Kč

242 Kč

O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později klíčově ovlivnily vývoj našeho státu a


Wacker Albrecht, de Vries Guus,: Německé odstřelovačské pušky
349 Kč

282 Kč

Jedinečná obrazová historie výzbroje německých odstřelovačů za první a druhé světové války

Již čtvrtý svazek úspěšné ediční řady Propaganda se věnuje velice atraktivnímu tématu – puškám používaným německými odstřelovači.