10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Sušičky potravin

Sušičky potravin jsou populárním pomocníkem pro zdravé, chutné a dlouhodobé uchování potravin. Sušit můžete ovoce, maso, houby a spoustu dalších surovin tak, že si ponechají prospěšné látky a mají dlouhou dobu trvanlivosti. Jak vybrat kvalitní sušičku potravin?

Zobrazit více

Jak vybrat sušičku na ovoce?

Sušičku na potraviny vybírejte dle počtu sušících pater, výkonu a doplňkových funkcí.

Tvar sušičky a počet sušících pater

 • Kulaté sušičky na ovoce – obvykle levnější typ, výhodou je možnost dokoupení dalších plat, nevýhodou umístěný motoru ve spodní části, což způsobuje nerovnoměrné sušení a potřebu plata během sušení přesouvat
 • Hranaté sušičky na ovoce – výhodou je rovnoměrné sušení a snadná kontrola procesu sušení díky vysouvacím platům, není třeba je během sušení přesouvat, obvykle vyšší cena

Počet plat u kulatých i hranatých sušiček potravin se obvykle pohybuje mezi 4 – 12 ks.

Průměr plat se pohybuje nejčastěji mezi 23 – 44 cm.

Materiál sušičky na potraviny

Nejčastěji jsou sušičky potravin k dostání v tomto provedení:

 • Plastové sušičky na ovoce – běžně u kulatých sušiček, výhodou nízká cena a snadná údržba, nevýhodou kratší životnost
 • Nerezové sušičky na ovoce – obvykle u hranatých sušiček, výhodou je vysoká odolnost a dlouhá životnost, nevýhodou může být vyšší pořizovací cena

Výkon a příkon sušiček na potraviny

Výkon sušičky se udává ve W (Watt). Výkon ovlivňuje rychlost sušení. Na trhu najdete nejčastěji sušičky s výkonem 250 – 850 W.

→ Příkon přístroje ovlivňuje spotřebu elektrické energie. Obvykle jsou na trhu sušičky o příkonu 220 – 1000 W. K běžnému využití doporučuje sušičku s příkonem min. 500 W.

Hlučnost sušičky na potraviny je obvykle mezi 20 – 60 dB.

Info:

Potraviny je možné příležitostně sušit také za pomoci horkého vzduchu uvnitř vestavné trouby, nebo sporáku s horkovzdušnou troubou. Sušení v sušičce je však mnohem komfortnější.


Praktické funkce a doplňky sušiček na potraviny

 • Otáčivá plata – u kulatých sušiček, napomáhají rovnoměrnému sušení
 • Počet programů – na trhu sušičky s 1 – 8 programy, které lze nastavit dle potřeby
 • Časovač – slouží k nastavení času sušení
 • Regulace teploty – výšku teploty sušení lze regulovat dle potřeby
 • Automatické vypnutí – po dokončení sušení či přehřátí přístroje se sušička automaticky vypne
 • Infračervené záření – moderní metoda sušení za pomoci infračerveného světla, u dražších modelů
 • Spaciální plata – plata speciálně upravená pro sušení bylinek nebo šťavnatých potravin aj.
 • Skleničky a kelímky – vhodné k přípravě jogurtu v sušičce na potraviny
TIP!

V případě potřeby máte možnost dokoupit bohaté příslušenství k sušičkám potravin , v podobě náhradních plat, skleniček a dalších potřeb. Pokud toužíte po přístroji určenému přímo na výrobu jogurtů, zaměřte se na širokou nabídku jogurtovačů.


Nejčastěji kladené otázky při výběru sušičky na ovoce


1️⃣ Jak vybrat sušičku na ovoce?

Sušičky na ovoce byste měli vybírat dle několika stěžejních parametrů – mezi ně patří výkon sušičky, počet sušicích pater, materiál použitý pro výrobu a tvar sušičky. Zohlednit můžete také množství funkcí, které daný model nabízí.

2️⃣ Jak sušit ovoce v sušičce?

Vyberte pouze zdravé kusy ovoce bez hniloby. Větší ovoce, jako jsou například jablka, pomeranče, citrony apod. nakrájejte na tenké plátky, menší druhy ovoce (švestky, maliny, borůvky apod.). můžete nechat vcelku. Ovoce naskládejte na plata tak, aby neleželo na sobě a nastavte optimální teplotu pro daný typ ovoce (tu najdete obvykle v manuálu každé sušičky).

3️⃣ Jakou spotřebu má sušička ovoce?

Průměrná spotřeba energie při sušení jedné várky ovoce se běžně pohybuje mezi 0,1 – 0,4 kWh v závislosti na vybraném modelu sušičky a jejím příkonu.


U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Hluboké pánve, Příborníky, Hrnky na kávu, Karafy na vodu, Vestavné digestoře.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
SkyShowtime zdarma
SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12 SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12
SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12

Sušička potravin s příkonem 500 W a 12 tepelně odolnými podnosy. SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12 disponuje technologií Horizontal Air Flow, díky které je teplo rovnoměrně distribuováno a nemusíte prohazovat plata. Regulace teploty pomocí otočného regulátoru.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Orava SU-104 SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12
Orava SU-104

Sušička potravin ORAVA SU-104 – v usušených kouscích ovoce, zeleniny, v bylinkách či houbách se uchová velké množství vitamínů, minerálů, stopových látek i vlákniny, a to vše bez použití chemie či konzervačních látek. V pohodlí domova si tak připravíte chutné jednohubky v bio kvalitě. Výhodou této sušičky je funkce automatického otáčení sušících mřížek a nízká spotřeba elektrické energie.

můžete mít DNES

Od MALL
Rohnson R-283 SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12
Rohnson R-283

Sušička potravin ROHNSON R-283 obsahuje celkem 9 plat. Ideální pro sušení ovoce, zeleniny, bylinek, hub a masa. Plynulá regulace nastavení teploty sušení od 35 do 70 °C. Integrovaný ventilátor pro rovnoměrné sušení.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
SENCOR SFD 2105WH SENCOR SFD 2105WH
SENCOR SFD 2105WH

Sušička potravin Sencor SFD 2105WH má ve výbavě 5 sušících sít a je vhodná například k sušení ovoce, bylinek, hub, masa nebo ryb. Integrovaný ventilátor napomáhá rovnoměrnému sušení na všech patrech a design mřížky sušících sít zabraňuje vzniku plísní a optimalizuje proudění vzduchu.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Concept SO2050 SENCOR SFD 2105WH
Concept SO2050

Sušička potravinčasovačem a pojistkou proti přehřátí. Concept SO2050 disponuje 6 nerezovými platy, která můžete mýt v myčce nádobí a vyjímatelným tácem na drobky. Teplotu sušení můžete plynule regulovat od od 35 °C do 70 °C.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Gorenje FDK24DW SENCOR SFD 2105WH
Gorenje FDK24DW

Sušička potravin s výškově nastavitelnými pláty o průměru 31 cm. Gorenje FDK24DW dokáže usušit ovoce, zeleninu, houby, bylinky i maso, nastavitelná teplota a čas sušení pomůže k ideálnímu vysušení potravin. Sušení zpříjemňuje LED displej, tichý provoz a spoustu dalších výhod.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Vigan sušička ovoce ESP4DG SENCOR sušička ovoce SFD 7750SS
Vigan sušička ovoce ESP4DG

Sušička potravin o příkonu 400 W s v elegantním designovém provedení. Vigan Mammoth ESP4DG je vybavena LED displejem a pohodlným dotykovým ovládáním na víku. Nastavení teploty od 35 do 70 °C, časovač až na 24 hodin a 6 kovových pater pro rychlé a efektivní sušení.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Philco PHFD 5080 SENCOR sušička ovoce SFD 7750SS
Philco PHFD 5080

Sušička potravin s příkonem 400 W a 8 zdravotně nezávadnými platy. Philco PHFD 5080 disponuje časovačem na 1 – 48 hodin a nastavením teploty 35 – 70 °C. Sušička je vhodná na úpravu ovoce, zeleniny, hub, květin, pečiva i masa nebo ryb.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
SENCOR sušička ovoce SFD 7750SS SENCOR sušička ovoce SFD 7750SS
SENCOR sušička ovoce SFD 7750SS

Sušička potravin s nastavitelnou teplotou 30 – 75 °C a 7 kovovými podnosy. SENCOR SFD 7750SS nabízí nastavení času a teploty, Horizontal Air Flow, LED displej a elektronický časovač. Celková plocha 0,59 m2.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Concept SO4000 INFRA Concept SO4000 INFRA
Concept SO4000 INFRA

Sušička ovoce s infračerveným zářením. Concept SO4000 INFRA nabízí 5 přednastavených programů pro sušení ovoce,zeleniny, masa, přípravu jogurtu a sterilizaci, která sušičku krásně vyčistí. Infračervené záření se dá přirovnat ke slunečním paprskům, potraviny jsou tak sušeny přirozeně jako na sluníčku bez UV záření. Vybrat si můžete i ruční program, kde si nastavíte čas i teplotu.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
SENCOR SFD 851GR Concept SO4000 INFRA
SENCOR SFD 851GR

Sušička potravin Sencor SFD 851GR ve stylové zelené barvě. Sušička je vybavena pěti platy na sušení, na kterých lze usušit v podstatě cokoli. Díky tichému chodu, můžete sušit i v noci aniž byste byli sušením rušeni. Sušička má navíc i pojistku proti přehřátí a časovač.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Concept SO1060 Concept SO4000 INFRA
Concept SO1060

Sušička potravin Concept SO 1060 má vyjímečný tvar a hlavně má časovač. Plynulá regulace teploty vám umožní nastavit si takovou teplotu, jakou právě potřebujete pro sušení aktuálních potravin.

můžete mít DNES

Od MALL

Sušičky na potraviny

Hledáte kvalitní a praktickou sušičku na potraviny? Jak správně sušit potraviny? Poradíme vám!

Jak sušit ovoce?

 • Ovoce k sušení nesmí být nahnilé ani plesnivé, plíseň by se později mohla šířit.
 • Ovoce je třeba krájet na tenké plátky tak, aby nepropadly otvory v sušícím platu.
 • Důležité je také správné nastavení teploty sušení, obvykle se udává teplota 42 °C, při které se v ovoci zachovají prospěšné živiny.
 • Ovoce je po sušení třeba uchovávat v suché, vzduchotěsné nádobě, aby nedošlo k jeho navlhnutí a plesnivění.

Nabízíme kulaté i hranaté sušičky s velkým množstvím plat a kvalitním příslušenstvím od výrobců, jako jsou Concept, SENCOR, G21, Gorenje, ETA, ROHNSON, GUZZANTI a mnoho dalších.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Sušičky potravin.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Sušičky potravin výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Sušičky potravin akce.

^ Zpátky nahoru