PC mikrofony umožní kvalitní snímání hlasu během konferenčních hovorů nebo při natáčení videí. K PC můžete pořídit stolní mikrofony k uchycení do stojánku, pro větší mobilitu jsou vhodné mikrofony na klopu. Speciálními modely jsou herní mikrofony, umožní i připojení sluchátek a dalšího příslušenství.

Zobrazit více

Stolní mikrofony k PC

Mikrofony s pevným podstavcem, umisťují se na stůl nebo jinou pevnou podložku. Vhodné pro on-line komunikaci a statické použití.

→ Nejsou vhodné v případě, kdy se uživatel hodlá pohybovat po prostoru. Využití nachází v blízkosti PC nebo u řečnických pultů.

Ruční mikrofony

Ruční mikrofon držíte a můžete se s ním pohybovat. Během chůze je mikrofon s řečníkem a při statické poloze je možné odložit jej na stojan, kterým jsou modely vybaveny.

→ Stojany mají možnost regulovat výšku a směr snímání, řečník má volné ruce během prezentace.

Mikrofony na klopu

Menší a téměř neviditelné jsou mikrofony na klopu. Dávají svobodu pohybu, obě ruce jsou volné. Neomezují délkou kabelu, a přitom nabízí kvalitní snímání zvuku.

→ Jsou vhodné pro youtubery nebo domácí natáčení akčnějších videí.

Info:

Ke kvalitnímu nahrání zvuku je zapotřebí mikrofon. K jeho přehrávání budete potřebovat výkonné reproduktory.


Speciální mikrofony k PC

Herní mikrofony – doplněny dalšími funkcemi. Možnost nastavení směrovosti, připojení sluchátek a dalšího příslušenství. Bývají k dostání v dravém herním designu, jsou atraktivním doplňkem. Karaoke mikrofony – v mikrofonu je zabudován zvukový reproduktor, dokreslí zpěv. Vybrat můžete základní provedení pro domácí zábavu nebo profesionální zpracování pro použití v klubech, na oslavách, večírcích, velkých párty. K dostání jsou i modely pro dvě osoby. Mikrofony k mobilům – pro mobilní telefony a tablety, větší pohodlí při dlouhých hovorech. Můžete vybrat ve variantě přenosné nebo pro umístění do stojanu na stůl.

Mikrofony podle snímání

1. Dynamické

Dynamické mikrofony jsou univerzálním řešením. Jsou vybaveny membránou magnetem a cívkou, ta převádí zvuk na elektrický signál. Hodí se pro živé snímání a nahrávání zblízka.

 • odolné vůči mechanickému poškození
 • dlouhá životnost
 • spolehlivé i v hlučném prostředí
 • Vysoká pevnost
 • menší citlivost na slabší zvuky
 • nesnímají tolik detailů zvuku

2. Kondenzátorové

Kondenzátorové mikrofony přenášejí zvuk kondenzátorovou deskou a potřebují vlastní napájení (phantomové napájení). Mají integrovaný zesilovač. Uplatnění najdou v profesionálních studiích.

 • velmi citlivý mikrofon
 • snímání zvuku i z větší vzdálenosti
 • vlastní zesilovač zvýrazňuje detaily zvuku
 • přesné a věrné podání zvuku
 • náročnější na zapojení
 • špatný přenos hodně hlasitých zvuků

Další typy mikrofonů k PC

 • Bezdrátové mikrofony – vybaveny baterií a propojeny s přijímačem bezdrátově. Naprostá svoboda pohybu. Zpravidla se jedná o bluetooth mikrofony.
 • Hlavové mikrofony – uchyceny přímo na hlavě, mohou být doplněny o sluchátka.
 • Nástrojové mikrofony – k připevnění na hudební nástroje a k přesnému zaznamenání zvuku.
TIP!

Pro časté pořádání videokonferenčních hovorů si pořiďte mikrofon i kvalitní webkameru


Jak vybrat mikrofon k PC

 1. Citlivost – udávaná v mV/Pa. Čím vyšší číslo, tím vyšší citlivost mikrofonu. Citlivé mikrofony dokážou zachytit i jemný zvuk a není nutné jeho následné zesílení v PC.
 2. Impedance – hodnota v Ohmech. Je třeba hodnotu porovnat s předzesilovačem. Hodnota vstupní impedance by měla být pětkrát vyšší než hodnota výstupní impedance.
 3. Šum – hodnota v dB. Čím nižší hodnota, tím kvalitnější zvuk a méně šumu z okolí.
 4. Frekvence – udávaná jako rozpětí od Hz po kHz. Čím větší rozpětí, tím vyšší schopnost mikrofonu zaznamenat různé výšky zvuku. Vyšší rozpětí frekvencí není nutné pro běžné hovory.
 5. Maximální SPL – udávaný v dB. Nejvyšší akustický tlak, který mikrofon zaznamená bez zkreslení. Využívá se při nahrávání hlasitých zvuků nebo hudby s bicími nástroji.
 6. POP filtr – zabraňuje praskání mikrofonu při hláskách „B“ a „P“.
 7. Zapojení mikrofonu – USB port kompatibilní s každým PC, Jack 6,3 či 3,5 mm či profesionální XLR konektor.

Směrová charakteristika mikrofonů

Označení směru Charakteristika snímání zvuku
Úzce směrový Záznam zvuku ze zdroje, maximální potlačení okolí.
Všesměrový, kulový Snímá ze všech směrů stejně. Snímá i ruchy z okolí.
Kardinoidní, ledvinový Snímá především v ose mikrofonu, méně snímá boční zvuky a zvuky zpovzdálí.
Superkardinoidní Snímá v ose mikrofonu, částečně i zezadu.
Osmičkový Snímá dva protilehlé směry a potlačuje přímý, pravý úhel. Používá se při rozhovorech více osob.
Trust Gaming Trust GXT 252+ Emita Plus Streaming 22400

Trust Gaming Trust GXT 252+ Emita Plus Streaming 22400

3 388 Kč
2 998 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Profesionální stolní USB mikrofon, jednosměrný, trojnožkový stojan, nastavitelný držák s kloubem, držák proti otřesům, pop filtr. Kompatibilní i s PS5 a Xbox Series X.

Partner: CZC.CZ
-32%
Trust Gaming Trust GXT 256 Exxo USB Streaming 23510

Trust Gaming Trust GXT 256 Exxo USB Streaming 23510

3 677 Kč
2 498 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Profesionální mikrofon s USB připojením má vynikající kvalitu zvuku a je extrémně snadno použitelný, umí streamovat a nahrávat hry v nejvyšší kvalitě, délka kabelu 1,8 m, velikost 187×56 mm, hmotnost 398 g, frekvenční rozsah 30 Hz – 18 kHz. Kompatibilní i s PS5 a Xbox Series X.

Partner: CZC.CZ
-19%
Trust Gaming Trust GXT 258 Fyru USB 4-in-1 Streaming 23465

Trust Gaming Trust GXT 258 Fyru USB 4-in-1 Streaming 23465

3 239 Kč
2 598 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Profesionální mikrofon s USB připojením má vynikající kvalitu zvuku a je extrémně snadno použitelný, umí streamovat a nahrávat hry v nejvyšší kvalitě, celokovové provedení s vnitřním pop filtrem a stativem, délka kabelu 1,8 m, velikost 183×63 mm, hmotnost 626 g.

Partner: CZC.CZ
Trust GXT 258W Fyru USB 4-in-1 Streaming, bílá 24257

Trust GXT 258W Fyru USB 4-in-1 Streaming, bílá 24257

3 697 Kč
3 598 Kč

Kvalitní USB mikrofon s mini stativem a vestavěným POP filtrem. 4 režimy nahrávání (všesměrový, dvojsměrný, kardioidní, stereo). Designové LED podsvícení v 5 různých barvách.

Partner: CZC.CZ
-23%
Yenkee YMC 1030 Streamer (YMC 1030)
133x

Yenkee YMC 1030 Streamer (YMC 1030)

1 299 Kč
999 Kč

Další nabídky od 885 Kč

Kondenzátorový mikrofon, stojan s antivibračním držákem studiového provedení, pop filr.

Od prodejce MALL
Sandberg Streamer USB Mikrofon Kit (126-07)
15x

Sandberg Streamer USB Mikrofon Kit (126-07)

1 949 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Sada kvalitního studiového mikrofonu a upevňovacího mechanismu Sandberg Streamer USB Mikrofon Kit (126–07). Křišťálově čistý přenos a záznam hlasu, ideální pro tvůrce videí. Vyroben z robustního kovu. Připojení pomocí USB – Plug and Play. Balení obsahuje popfilter, pěnový kryt, rameno a shock mount.

Od prodejce MALL
Yenkee kloubové mikrofonní rameno (YMC 20)
3x

Yenkee kloubové mikrofonní rameno (YMC 20)

1 299 Kč

Další nabídka za 1 053 Kč

Nastavitelný držák na mikrofon. Yenkee Kloubové mikrofonní rameno (YMC 20) má lehkou a odolnou hliníkovou konstrukci a integrované vedení kabelů pro perfektní cable management. Montáž mikrofonu na standardní 3/8" nebo 5/8" závit.

Od prodejce MALL
Genesis Radium 300 XLR (NGM-1695)
18x

Genesis Radium 300 XLR (NGM-1695)

1 399 Kč

Další nabídka za 1 057 Kč

Špičkový studiový mikrofon vhodný ke streamování. Radium 300 XLR (NGM-1695) od značky Genesis poskytuje vysokou kvalitu zvuku a vynikající čistotu hlasu. Sada je vybavena stabilním dlouhým kovovým ramenem, pop-filtrem, pěnovou houbou a anti-vibračním košíkem. Všechny tyto součásti zaručují, že kvalita přenášeného zvuku bude na nejvyšší úrovni a všechny nežádoucí okolní šumy budou dokonale odhlučněny.

Od prodejce MALL
Yenkee YMC 1020, šedý/černý (YMC 1020GY)
75x

Yenkee YMC 1020, šedý/černý (YMC 1020GY)

399 Kč
349 Kč

Další nabídka za 207 Kč

Vysoce výkonný a citlivý mikrofon určený pro výjimečně čistou a přirozenou reprodukci zvuku od zpěvu, chatování, Skypování až po nahrávání youtube videí apod. K mikrofonu je v balení praktický neklouzavý stojan, který lze nastavit do různých úhlů.

Od prodejce MALL
Trust GXT 253 Emita Arm (22563)

Trust GXT 253 Emita Arm (22563)

999 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Nastavitelné rameno pro mikrofony Trust GXT 253 Emita Arm s připevněním na pracovní a herní stoly. Díky tomuto ramenu zjistíte tu vaši správnou polohu pro umístění mikrofonu připraveného pro streamování a vlogování. Otočné provedení až 360°. Dlouhý integrovaný kabel s USB konektorem. Bezpečná montáž díky silné svorce. Kompatibilita se všemi běžně používanými mikrofony. Kompaktní rozměry a unikátní design.

Od prodejce MALL
Ozone Rec X50 (OZRECX50)
3x

Ozone Rec X50 (OZRECX50)

1 199 Kč
1 099 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Herní mikrofon Ozone Rec X50 (OZRECX50) je ideálním doplňkem pro profesionální tvorbu nahrávek, hraní her a on-line komunikaci. Mikrofon disponuje elektrodovým kondenzátorem a zaznamenává zvuk ve všesměrovém a kardiodním režimu. LED podsvícení indikující zvolený režim zvuku. Odolný a praktický stativ z oceli. Rozhraní micro USB a 3,5mm jack. Kabel o délce 1,5 m.

Od prodejce MALL
Trust GXT 252+ Emita Plus (22400)
4x

Trust GXT 252+ Emita Plus (22400)

3 399 Kč
2 999 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Profesionální stolní USB mikrofon, jednosměrný, trojnožkový stojan, nastavitelný držák s kloubem, držák proti otřesům, pop filtr.

Od prodejce MALL

PC mikrofony

PC mikrofony vybírejte podle účelu použití. Pro nahrávání hudby se hodí směrový nebo prostorový mikrofon, pro hraní her využijete USB herní mikrofon.

Herní mikrofon

Herní mikrofon je důležitý pro komunikaci s ostatními hráči i pro hlasové ovládání. Praktické je pořízení setu, zakoupení sluchátek s mikrofonem.

USB mikrofon

USB mikrofon je nejoblíbenějším modelem mikrofonů k PC. Konektor USB umožní zapojení k jakémukoliv počítači, notebooku i tabletu. Vybrat můžete USB mikrofon Genesis, Ozone či Arozzi.

Mini mikrofon

Mini mikrofony jsou vhodné především pro nahrávání hlasu. Prohlédněte si mikrofony A4 Tech , Trust či mikrofon Olympus.

Yenkee mikrofon

Yenkee mikrofon využijete pro běžnou komunikaci, ale i při streamování nebo hraní her. Má čistý zvuk bez ruchů, je směrový a má odnímatelný pop filtr.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné PC mikrofony.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii PC mikrofony výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii PC mikrofony akce.