10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Překapávač na kávu je oblíbeným vybavením kuchyně. Připraví během chvilky i větší množství kávy, a tak je ideálním řešením pro větší rodiny nebo časté návštěvy. Překapávače na kávu s mlýnkem si hravě poradí i s mletím kávových zrn.

Zobrazit více

Jak funguje překapávač na kávu?

Překapávače na kávu fungují na jednoduchém principu – horká voda protéká skrze namletou kávu ve filtru. Do překapávače tedy jednoduše nalijete studenou vodu, která se za pomoci tepelného tělesa uvnitř kávovaru začne ohřívat a přetékat skrze namletou kávu do připravené konvice.

Výsledkem je káva jemnější než klasické espresso, která si zachovává všechny vůně i jemné nuance chuti. Překapávač kávy je tedy ideální volbou pro ty, kteří ocení větší množství kvalitní kávy s nižším obsahem kofeinu.

TIP!

Pokud integrovaný mlýnek není součástí, můžete jej pořídit i zvlášť. Nabízíme elektrické i ruční mlýnky na kávu, se kterými se mletí kávy stane příjemným rituálem.


Jak vybrat překapávač na kávu?

Elektrické překapávače jsou oproti ručním překapávačům rozšířenější a příprava kávy je výrazně snazší.

Příkon

Příkon ovlivňuje spotřebu elektrické energie a odvíjí se od objemu překapávače na kávu. Překapávače na kávu pořídíte s příkonem 350 – 1 650 Wattů. Pro běžné využití v domácnosti doporučujeme přístroje s příkonem min. 1 000 Wattů.

Objem překapávače

Objem překapávače vybírejte s ohledem na to, pro kolik osob budete kávu připravovat. K dostání jsou malé překapávače s objemem 300 ml i velké rodinné překapávače o objemu až 2 litry.

Požadovaný počet šálků Optimální objem překapávače*
2 – 3 450 ml
3 – 5 750 ml
5 – 8 1 200 ml

*Údaje jsou pouze orientační.

TIP!

Pokud si stále nejste jistí, jaký kávovar vybrat, podívejte se na našeho průvodce Jak vybrat kávovar?


Je lepší plastový nebo papírový filtr na kávu?

  • Papírový filtr – pouze na jedno použití, před použitím je třeba jej navlhčit.
  • Plastový filtr – lze používat opakovaně, stačí omýt pod vodou, ekonomický i ekologický.

Překapávač na kávu s časovačem

Pokud si pořídíte překapávače s časovačem, kávovar připraví kávu ve vaši oblíbenou hodinu bez toho, abyste jej museli pokaždé znovu nastavit.

Překapávač na kávu s mlýnkem

Součástí překapávače může integrovaný elektrický mlýnek na kávu. Díky tomu odpadá starost s pořízením dalšího spotřebiče. Překapávač s mlýnkem se hodí, pokud máte rádi kávu čerstvě namletou těsně před podáváním.

Praktické funkce a příslušenství

  • Časovač – umožní připravit kávu v předem nastavený čas.
  • Udržování teploty kávy – přihřívá kávu po dobu i několika hodin.
  • Funkce automatického vypnutí – bezpečnostní funkce, po určité době se přístroj automaticky vypne.
  • Funkce automatického odvápnění – průběžně odvápňuje kávovar a udržuje čisté trysky
  • Automatický proplach – po ukončení programu přípravy kávy celý spotřebič vyčistí.
  • Anti Drip systém – zamezuje prokapávání kávy po odstavení konvice.
  • Displej – usnadňuje ovládání a nastavení překapávače.
TIP!

Pro přípravu silného šálku kávy se hodí automatická espressa nebo pákové kávovary.


U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Moka konvice, Hrnky na kávu, Sklenice na víno, Elektrické kráječe potravin, Food procesory.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Electrolux překapávač Love Your Day Collection EKF3330 Electrolux překapávač Love Your Day Collection EKF3330
Electrolux překapávač Love Your Day Collection EKF3330

Kávovar Electrolux Love Your Day Collection EKF3330 s funkcí automatického vypnutí se spotřebič po 40 minutách automaticky vypne a vy tak můžete být mimo domov v klidu. A zároveň tak ušetříte energii.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Beper moka kávovar BC040-N Electrolux překapávač Love Your Day Collection EKF3330
Beper moka kávovar BC040-N

Moderní elektrický moka kávovar pro přípravu lahodného espressa. Beper BC040-N připraví až tři šálky kávy najednou a udrží je horké po dobu 30 minut. Disponuje otočnou základnou a adaptérem pro 1 šálek.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
SENCOR překapávač SCE 5070BK Electrolux překapávač Love Your Day Collection EKF3330
SENCOR překapávač SCE 5070BK
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané malé domácí spotřebiče značky SENCOR s kódem 23MDW9CZ83 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!

Kávovar na překapávanou kávu s nádobou o objemu 1,8 l. Sencor SCE 5070BK je ideální pro uvaření 15 šálků překapávané kávy najednou a nabízí i možnost vaření čaje. Skleněná nádoba je opatřena praktickým uzaviratelným víčkem. Bezpečnostní ventil proti odkapávání okamžitě ukončí odkapávání nápoje, pokud je konvice vyjmuta z přístroje.

můžete mít DNES

Od MALL
Philco překapávač PHCM 3000 Catler vakuový překapávač CM 413
Philco překapávač PHCM 3000

Kávovar s unikátní dvoustěnnou termokonvicí. Philco PHCM 3000 s objemem konvice 1,2 l udrží čerstvou kávu po dlouhou dobu a vy si ji nebudete muset přihřívat. Funkce Drip-stop přeruší překapávání kávy při vyjmutí konvice. Přípravu kávy si můžete naprogramovat až na 24 hodin.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 1 190 Kč
Akce
Rohnson překapávač R-991 Catler vakuový překapávač CM 413
Rohnson překapávač R-991
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na všechny malé domácí spotřebiče značky Rohnson s kódem 23MDW9CZ88 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!

Překapávač s příkonem 750 W a objemem nádoby 1,25 litru. Rohnson R-991 disponuje funkcí Keep warm pro udržování teploty kávy a funkcí Anti-drip, která zamezí odkapávání při odejmutí konvice. Tlačítko zapnuto/vypnuto je vybavena světelnou indikací.

můžete mít DNES

Od MALL
Akce
Catler vakuový překapávač CM 413 Catler vakuový překapávač CM 413
Catler vakuový překapávač CM 413
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané malé domácí spotřebiče značky Catler s kódem 23MDW9CZ92 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!
Vakuový překapávač kávy se 3 možnostmi nastavení extrakce a kapacitou 240 ml. Catler CM 413 je vybaven filtrem z nerezové oceli a udrží teplotu až po dobu 30 minut.

můžete mít DNES

Od MALL
Philips kávovar s mlýnkem HD7767/00 Grind & Brew TESLA překapávací kávovar s mlýnkem CoffeeMaster ES400
Philips kávovar s mlýnkem HD7767/00 Grind & Brew

Kávovar pro přípravu překapávané kávy s integrovaným mlýnkem vhodný pro zrnkovou i mletou kávu. Philips HD7767/00 Grind & Brew je vybaven skleněnou nádobou na kávu o objemu až 12 šálků s aroma tryskou, 9 možnostmi nastavení mlýnku a 3 možnostmi nastavení intenzity kávy.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
SENCOR překapávač SCE 3700BK TESLA překapávací kávovar s mlýnkem CoffeeMaster ES400
SENCOR překapávač SCE 3700BK

Kávovar na překapávanou kávu s nádobou o objemu 0,75 l. SENCOR SCE 3700BK je ideální pro uvaření 6šálků překapávané kávy najednou a nabízí i možnost vaření čaje. Skleněná nádoba je opatřena praktickým uzaviratelným víčkem. Bezpečnostní ventil proti odkapávání okamžitě ukončí odkapávání nápoje, pokud je konvice vyjmuta z přístroje.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 787 Kč
TESLA překapávací kávovar s mlýnkem CoffeeMaster ES400 TESLA překapávací kávovar s mlýnkem CoffeeMaster ES400
TESLA překapávací kávovar s mlýnkem CoffeeMaster ES400

Překapávač na kávu s integrovaným mlýnkem s příkonem 900 W. Tesla CoffeeMaster ES400 je vybaven dotykovým displejem s hodinami, časovačem a 3 úrovněmi hrubosti mletí. Vyjímatelný permanentní filtr a Anti-Drip systém. Funkce udržování teploty a ochrana proti přehřátí.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Akce
Philips HD7459/20 Croccodile Philips HD7459/20 Croccodile
Philips HD7459/20 Croccodile

Kávovar Philips HD7459/20 se skleněnou konvicí. Vychutnejte si dobrou kávu ze spolehlivého a úsporného kávovaru s praktickým a kompaktním designem pro snadné uložení.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 959 Kč
Akce
SENCOR SCE 2100BK Philips HD7459/20 Croccodile
SENCOR SCE 2100BK
MALL.cz Dny – Sleva 20 % na vybrané malé domácí spotřebiče značky SENCOR s kódem 23MDW9CZ83 (platí od 11. 9. do 24. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob)!

Kávovar v kompaktních rozměrech s příkonem 500 W. SENCOR SCE 2100BK disponuje nádobou na vodu o objemu 0,3 litru, vyjímatelným omývatelným filtrem a vodoznakem na nádržce. Snadné čištění. Součástí balení jsou 2 skleněné hrnečky s dvojitou stěnou.

můžete mít DNES

Od MALL
Catler kávovar CM 4012 Philips HD7459/20 Croccodile
Catler kávovar CM 4012

Překapávač se zabudovanou váhou 3 g až 1 kg. Catler CM 4012 nabízí volbu teploty vody od 80 do 98 °C, odložený start, funkci odvápnění a automatický program a manuální nastavení. Volba poměru kávy a vody 1:10 až 1:20.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 2 239 Kč

Překapávače na kávu

Překapávače na kávu ocení milovníci velkého množství jemné kávy. Překapávače na kávu s mlýnkem kávová zrna dokonale pomelou přesně dle potřeby. Překapávače kávy s časovačem vám připraví konvici horké kávy v předem nastavený čas.

Překapávač na kávu Philips

Energeticky úsporné překapávače Philips s funkcí Drip Stop zabrání nechtěnému odkapávání kávy, konvice na kávu je vyrobena z odolného nerezu. Kávovar je vybaven kontrolkou úrovně stavu hladiny vody.

Překapávač kávy Bosch

Překapávače Bosch připraví najednou až 15 šálků lahodné kávy, samozřejmostí je časovač i funkce udržení teploty. Nádrž na vodu je průhledná pro lepší přehled o stavu napuštění. S funkcí Volume Automatic připravíte bez problému i malé množství kávy.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Překapávače na kávu.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Překapávače na kávu výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Překapávače na kávu akce.