Bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka jsou moderní modifikací běžných sluchátek, jejichž výhodou je absence překážejícího kabelu. Jsou vhodná pro sportovce i běžné uživatele, které přítomnost drátu klasických sluchátek obtěžuje. Jak vybrat ta pravá bezdrátová sluchátka?

Zobrazit více

Typy bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka lze rozdělit dle typu provedení do 2 základních skupin:

 • Bezdrátová sluchátka do uší (intraaurální) – nasazují se přímo do ucha, obvykle v podobě pecek nebo špuntů. Výhodou malé rozměry a nižší cena
 • Bezdrátová sluchátka přes uši (supraurální a cicumaurální) – sluchátka doléhající na ušní boltec, Výhodou lepší izolace, nevýhodou vyšší hmotnost

Sluchátka na doma nebo k TV

 • nejčastěji supraurální a cicumaurální konstrukce
 • vhodné jsou otevřené mušle sluchátek
 • ideální je Bluetooth připojení

Sportovní bezdrátová sluchátka

 • ideální intraaurální konstrukce sluchátek s úchytkami za uši
 • v podobě pecek či špuntů
 • důraz je kladen na nízkou hmotnost a skladnost
 • často odolná proti vodě, potu a hrubějšímu zacházení

Sluchátka k notebooku a PC

 • nejčastěji supraurální a cicumaurální konstrukce
 • otevřené i zavřené mušle
 • napájení obvykle přes USB kabel
Věděli jste, že ... ?

Na trhu najdete mnoho dalších druhů sluchátek. Kromě klasických sluchátek do uší a sluchátek přes hlavu pořídíte také sportovní sluchátka, sluchátka k televizi nebo herní sluchátka.

Způsob připojení bezdrátových sluchátek

Dle způsobu připojení dělíme bezdrátová sluchátka na 3 druhy:

 • Bluetooth připojení – nejrozšířenější, nepotřebují vysílač signálu, dosah až 10 m
 • Připojení přes rádiovou frekvenci – nezbytný je vysílač signálu, dosah až 100 m, přenos i přes překážky, vhodný pro TV a audio bez Bluetooth, připojenípomocí vysílače zapojenému do běžného sluchátkového vstupu, nevýhodou nižší kvalita zvuku a častý šum

Způsob napájení a výdrž bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka je třeba pravidelně dobíjet. Obvykle se dobíjí přes USB kabel.

→ Sluchátka nejčastěji disponují Li-lon nebo Li-Pol baterií.

Kapacita baterie i spotřeba energie se u jednotlivých druhů liší, kapacita se uvádí v miliampérhodinách (mAh).

Výdrž baterie se u jednotlivých druhů velmi liší, na trhu najdete sluchátka s výdrží cca 2 – 180 hod.

Dobití baterie trvá dle druhu sluchátek 0,5 – 24 hod.


Provedení mušlí bezdrátových sluchátek

Způsob provedení mušlí sluchátek (plochy přiléhající na uši) ovlivňuje kvalitu poslechu.

 • Otevřené mušle – mají postranní otvory, výhodou je lepší kvalita zvuku, nevýhodou nedostatečná eliminace okolních zvuků, zvuk ze sluchátek se nese do okolí, sluchátka nejsou vhodná do rušného prostředí
 • Zavřené mušle – nemají postranní otvory, dobře eliminují okolní ruchy a zvuk ze sluchátek se nešíří dále, nevýhodou je zkreslení zvuku

Provedení náušníků bezdrátových sluchátek

Náušníky přiléhají těsně k uchu a tvoří výslednou zvukovou stopu. Na trhu najdete několik druhů náušníků dle použitého materiálu:

 • Plastové náušníky – nejrozšířenější, výhodou je dobrá přilnavost, odolnost a kvalitní tlumení, nevýhodou může být nekomfortní tuhost
 • Textilní náušníky – velmi komfortní náušníky v široké škále provedení, nevýhodou může být vyšší cena
 • Kožené náušníky – kvalitní pohodlné náušníky s dlouhou životností, nevýhodou je náročnější údržba a vyšší cena

Praktické funkce sluchátek

Bezdrátová sluchátka s potlačením šumu

Sluchátka s kvalitní technologií pro potlačení okolního ruchu i zvuků, poslech tak dosáhne maximální kvality.

→ Kvalitní bezdrátová sluchátka mají také několik dalších praktických funkcí:

 • Mikrofon – praktický při napojení na mobilní telefon či hraní her
 • Ovládání – umožňuje rychlé ovládání přímo na sluchátkách
TIP:

V případě potřeby je možné dokoupit k některým typům bezdrátových sluchátek příslušenství ke sluchátkům, v podobě náhradních špuntů či sluchátkových zesilovačů.

U nás na MALL.cz najdete dalších 2 000 000 výrobků a mezi nimi i Stylusy pro tablety, Herní PC, Mackbooky Air, Apple iMacy, Apple iPady.

-55%
Panasonic RZ-S500WE, bílá
8x

Panasonic RZ-S500WE

4 899 Kč
2 168 Kč

Další nabídky od 2 224 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Po stránce designu jsou překrásná, po stránce zvuku dokonale vyladěná a navíc s aktivním potlačením hluků – moderní TWS Bluetooth 5.0 sluchátka Panasonic RZ-S500WE si zamilujete na první pohled i poslech. Mají 8mm neodymové měniče, MEMS mikrofony potlačující okolní šumy i baterii s výdrží 6,5 h na nabití. Dalších 19,5 h provozu přidá stylový nabíjecí box.

Od prodejce MALL
-48%
GoGEN EBTM 82STRB bezdrátová sluchátka
3x

GoGEN EBTM 82STRB bezdrátová sluchátka

699 Kč
360 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Bezdrátová sluchátka do uší vhodné i pro sportovní účely. Bluetooth pro přenos hudby s výdrží až 5 hodin. Sluchátka mají speciální anatomický tvar, který skvěle pasuje a drží v každém uchu. Na sluchátkách je možné ovládat hlasitost, přijmout hovor.

Od prodejce MALL
LAMAX Blaze2, černá
6x

LAMAX Blaze2

790 Kč
699 Kč
Doprava zdarma

Další nabídky od 479 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Stačí je nasadit na uši a ihned se ocitnete ve světě muziky s báječným zvukem bez zkreslení – moderní Bluetooth 5.0 sluchátka LAMAX Blaze2 nabízí díky výkonným měničům opravdu příjemně vyladěný zvuk. Jsou vybavena mikrofonem pro handsfree hovory i hlasové ovládání a na nabití vydrží hrát až 35 h. Lze je připojit i 1,2m audio kabelem, který je součástí balení.

Od prodejce MALL
-24%
Sony WF-1000XM4, model 2021, černá - rozbaleno
1x

Sony WF-1000XM4, model 2021 - rozbaleno

7 490 Kč
5 635 Kč
Rozbaleno

Špičkový zvuk bez rušení hluky z okolí vám do uší pošlou nádherná voděodolná Bluetooth 5.2 sluchátka Sony WF-1000XM4 s aktivním potlačením okolních ruchů a s výjimečnými audio vlastnostmi a technologiemi. Užijete si s nimi Hi-Res Audio zvuk ve vysokém rozlišení, zajistí čisté handsfree hovory a na nabití vydrží až 8 h. Dalších 16 h provozu přidá nabíjecí box.

Od prodejce MALL
-32%
Jlab JBuddies Studio Kids Wireless, šedá/modrá
9x

Jlab JBuddies Studio Kids Wireless

999 Kč
678 Kč

Další nabídky od 474 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Díky omezené hlasitosti na 85 dB nepoškodí citlivý dětský sluch – moderní Bluetooth sluchátka JLab JBudies Studio Kids Wireless jsou určená dětem od 6 do 16 let. Díky Shareport funkci umožňují sdílet hudbu s kamarádem. Do výbavy dostala handsfree mikrofon a baterii s výdrží 24 h na jedno nabití. Na uších jsou velice pohodlná, konstrukce je sklápěcí.

Od prodejce MALL
-47%
Urbanears Luma, bílá
6x

Urbanears Luma

2 690 Kč
1 420 Kč

Další nabídky od 1 826 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Krásně minimalistický švédský design, bravurně vyladěný zvuk pro multižánrový poslech – stylová Bluetooth 5.0 sluchátka Urbanears Luma mezi ostatními TWS sluchátky opravdu vynikají. Mají duální mikrofony pro handsfree hovory, dotyková ovládací tlačítka, IPX4 certifikaci, výdrž 5 h a nabíjecí box pro další 4 plná nabití.

Od prodejce MALL
-43%
Jlab JBuds Air Executive True Wireless, černá
3x

Jlab JBuds Air Executive True Wireless

2 390 Kč
1 361 Kč

Další nabídka za 899 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Vynikající zvuk při přehrávání hudby a dokonale čisté handsfree hovory zajistí moderní Bluetooth 5.0 sluchátka JLab JBuds Air Executive True Wireless s 8mm měniči a C3 Calling technologií opírající se o duální systém mikrofonů. Zvuk lze upravit přes ekvalizér, nechybí režim Film s nízkou latencí. Na nabití hrají 6,5 h, dalších 24 h přidá nabíjecí box.

Od prodejce MALL
Xiaomi Buds 3, černá

Xiaomi Buds 3

2 479 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Půvabné sluchátkokrásky s hmotností jen 4,6 g – to jsou Bluetooth 5.2 sluchátka Xiaomi Buds 3 vybavená špičkovými duálními dynamickými měniči a ANC technologií potlačující okolní hluky o 40 dB. Na nabití hrají až 7 h, nabíjecí box prodlouží dobu jejich provozu až na 32 h. Sluchátka jsou odolná prachu a vodě dle normy IP55.

Od prodejce MALL
-22%
JBL Live 660NC, černá
4x

JBL Live 660NC

4 790 Kč
3 690 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Když si budete přát, okolní hluky rázem utichnou – stačí na moderních circumaurálních Bluetooth 5.0 sluchátkách JBL Live 660NC aktivovat ANC funkci, která automaticky potlačí ruchy z okolí. Sluchátka mají Ambient AwareTalkThru režimy, kvalitní mikrofon pro čisté handsfree hovory, hlasové ovládání pomocí Hey Google i 750mAh baterii s až 50h výdrží. Hrají čistým JBL Signature Sound zvukem a lze je připojit také audio kabelem.

Od prodejce MALL
Jlab Rewind Wireless Retro, černá
6x

Jlab Rewind Wireless Retro

749 Kč

Další nabídka za 749 Kč

Vypadají jako z 80. a 90. let minulého století – retro přenosná Bluetooth 4.2 sluchátka JLab Rewind Wireless Retro mají skvělý retro design a v balení navíc dva páry pěnových náušníků v různých barvách. Hrají čistým zvukem díky 36mm měničům, mají MEMS mikrofon pro čisté handsfree hovory a na nabití vydrží 12 h v provozu.

Od prodejce MALL
-21%
GoGEN TWS BUDDIES, černá
88x

GoGEN TWS BUDDIES

990 Kč
773 Kč

Další nabídka za 789 Kč

Kabel není potřeba, moderní přenosná Bluetooth 5.0 sluchátka GoGEN TWS BUDDIES jsou totiž v ryze bezdrátovém provedení True Wireless Stereo a nabízí kvalitní zvuk napříč všemi hudebními žánry. Lze s nimi vyřizovat handsfree hovory, mají 4h výdrž na nabití Li-Pol baterie a ve výbavě jim nechybí 350mAh nabíjecí box pro 3 plná nabití.

Od prodejce MALL
-34%
realme Buds Q2, světle modrá
6x

realme Buds Q2

749 Kč
487 Kč

Další nabídka za 589 Kč

Jejich design byl inspirován jedinečnými obrazci v kaleidoskopu – špuntová Bluetooth 5.0 sluchátka Realme Buds Q2 jsou doslova šperkem do uší posluchačů a posluchaček, které potěší čistým zvukem s Bass Boost+ posílenými basovými tóny. Disponují mikrofonem s ENC potlačením okolních hluků a na nabití hrají 5 h. Nabíjecí pouzdro dodá sluchátkům energii pro dalších 15 h provozu.

Od prodejce MALL

Bezdrátová sluchátka

Hledáte stylová a kvalitní výkonná bezdrátová sluchátka? Vybírejte na Mall.cz. V nabídce máme kvalitní intraaurální bezdrátová sluchátka do uší, i supraurální a cicumaurální sluchátka přes uši!

Bezdrátová sluchátka vytříbených designů a vysoké kvality nabízí značky Niceboy, Sony, JBL, Beats, KOSS, MARLEY, MARSHALL, Panasonic, Sennheiser a mnoho dalších.