10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 40752510

Aqua Dragons Volcano - Rudí Vodní dráčci v sopečném akváriu s LED osvětlením

Aqua Dragons Volcano - Rudí Vodní dráčci v sopečném akváriu s LED osvětlením

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Objevte kouzlo červených vodních dráčků! Sopečné akvárium s živými korýši druhu Artemia Salina (žábronožka solná)  Celý popis
712 Kč
Zboží od: Smart Toys
712 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
S novou kartou za

30.5.2024 na výdejním místě
30.5.2024 na vaší adrese

Popis

Objevte kouzlo červených vodních dráčků! Sopečné akvárium s živými korýši druhu Artemia Salina (žábronožka solná) s unikátním krmivem, které dráčky zbarví do červena. LED osvětlení akvária a mechanické blikání vulkanické aktivity je spolu s rudými dráčky opravdu působivé.

Co nebo kdo to vlastně jsou vodní dráčci? Jsou to drobní korýši s velmi zajímavou historií a ještě zajímavějším způsobem života. Pomocí chovné sady s akváriem oživíte tato stvoření vysypáním suchých vajíček přímo do vody. Vodní dráčci, jak jim říkáme, mají 3 oči, dlouhý ocas a monstrózní tělo s četnými končetinami. Tento druh korýše je svým životním cyklem podobný listonohům, jejichž vajíčka dokáži hibernovat v suchém stavu i mnoho let a následně po ponoření do vody opět ožít. Vodní dráčci se začnou líhnout už za 2–3 dny po vhození vajíček do vody, pouhým okem jsou vidět od třetího dne a následně rostou téměř před očima. V prvních dnech dokáží zdvojnásobit svou velikost během 24hod.

Akvárium vodních dráčků je experiment pro děti od 6ti let, které zajímá biologie a zajímavé živočišné druhy. Použití je velmi jednoduché a péče je minimální. Vodní dráčci dorostou do velikosti 1–1,5cm a délka jejich života může v přírodě dosáhnout až 6 měsíců (v podmínkách tohoto akvária řádově několik týdnů).

Rudé zbarvení vodních dráčků je způsobeno zvláštní přísadou v krmivu. Mořská řasa Haematococcus pluvialis obsahuje červený pigment nazývaný astaxanthin. Když „dráčci” v přírodě konzumují tuto řasu, tak se jejich průhledné tělo zbarví do červena.

Sada obsahuje:
akvárium s LED osvětlením a mechanickým blikáním (25 × 16 × 13cm)
sáček s vajíčky
sáček s krmením
lžička pro podávání krmení
vzduchovací pipeta
 návod

Baterie 2× AA 1,5V (nejsou součástí)

Potřebovat budete balenou pramenitou vodu a akvárium vyžaduje péči alespoň jednou za dva dny (krmení a provzdušňování).

Obecné instrukce k použití produktu…