Pokud se rozhodnete vašemu dítku pořídit bazének, připravte se na spoustu zábavy. Děti vodu milují a hraním v bazénku dokážou strávit dlouhé chvíle. Na výběr máte z mnoha tvarů, designů i barev.

Zobrazit více

Na co se zaměřit při výběru dětského bazénku:

 • Typy provedení
 • Konstrukce, bezpečnost
 • Cena

Typy dětských bazénků

Dětské bazénky se prodávají v různých designech. Ty se dají rozdělit na několik základních typů:

Klasický nafukovací bazének

Jednoduchý nafukovací dětský bazének s pevným, nebo nafukovacím dnem. Obvykle kulatého nebo obdélníkového tvaru. Vhodný pro nejmenší děti mezi 0,5 - 1,5 rokem.

Výhody a nevýhody klasického bazénku

+ skladný - neposkytuje stín
+ rychlé nafouknutí, snadná výměna vody - bez dalších zábavných doplňků
+ nižší cena - pro větší děti nedostatečný

Nafukovací bazének se stříškou

Bazének kruhového nebo hranatého tvaru, navíc opatřen stříškou, která chrání před sluncem. Sluneční clony mají mnoho podob a tvarů, odvíjí se od celkového vzhledu bazénku. Vhodný pro nejmenší děti mezi 0,5 - 1,5 rokem, bazénky s vyššími bočnicemi pro děti mezi 1,5 - 3 lety.

Výhody a nevýhody bazénku se stříškou

+ praktický, poskytuje stín - vyšší cena oproti klasickým bazénkům
+ poměrně rychlé nafouknutí, skladný - větší riziko poškození
+ nižší cena - stříška lehce omezuje pohyb v bazénku
TIP!

Při dovádění s dětmi ve vodě oceníte také kruhy a vesty pro děti. Nafukovací hračky do vody děti milují.

Nafukovací bazének s hračkami

Tyto bazénky disponují navíc nafukovacími hračkami, některé typy mají dokonce skluzavku.

Výhody a nevýhody bazénku s hračkami

+ umožňují větší kreativitu při hraní - vyšší cena
+ snadná instalace a výměna vody - větší riziko poškození doplňků
+ skluzavka je oblíbenou zábavou

Nafukovací vodní centrum

Bazének, obvykle s mělkým dnem, obohacen o mnoho doplňků v podobě skluzavek, hraček, bazénových fontánek a dalších.

Výhody a nevýhody vodního centra

+ široké možnosti zábavného vyžití - větší riziko poškození
+ vhodné i pro více dětí - vyžaduje více prostoru
+ nízká hladina vody se rychle ohřeje - fontány vyžadují připojení k hadici
- vyšší cena

Konstrukce a bezpečnost bazénu pro děti

Na trhu najdeme dva základní typy bazénků pro děti dle typu dna:

 • Bazének s nafukovacím dnem – vhodný pro nejmenší děti, které v bazénku převážně sedí, dno je měkké a tak tlumí nárazy, zároveň izoluje a voda se díky tomu rychleji ohřívá
 • Bazén s pevným dnem – vhodné pro starší děti, pro které je pohyb po pevném dně snazší, méně izolují, voda se prohřívá pomaleji
INFO:

Abyste ochránili bazének před propíchnutím, je ideální umístit jej na pevnou, hladkou podložku. Před nečistotami jej ochráníte praktickou krycí plachtou.

Jak velký bazén pro dítě pořídit?

Při výběru dětského bazénku byste se měli zaměřit i na to, pro jaký věk dítěte je daný bazének určen a dle toho vybrat správnou výšku bočnic a typ bazénku.

 • Nafukovací bazénky pro nejmenší děti 0,5 -1,5 roku – výška bočnic bazénku by měla být 15 – 17 cm, vhodné jsou klasické bazénky s nafukovacím dnem, ideální jsou bazénky se stříškou
 • Nafukovací bazény pro děti 1,5 – 3 roky – jsou vhodné bazénky s výškou bočnic cca 50 cm, s nafukovacím dnem a stříškou
 • Nafukovací bazénky pro děti od 3 do 7 let – zaměřte se na bazénky s výškou bočnic 50 – 70 cm, které umožní napuštění většího množství vody a zároveň nebudou mít děti problém při vstupu do bazénu, vhodnější je pevné dno, po kterém se starší dětem lépe pohybuje

→ Kvalita materiálu, z kterého je bazének vyroben, ovlivní do značné míry jeho životnost. Nejčastěji užívané materiály jsou odolné PVC, kaučuk nebo vinyl. Žádný z materiálů nesmí obsahovat jakékoliv škodlivé toxické látky.

Bezpečnost

Při použití dětského bazénku dbejte v první řadě na bezpečnost. Malé děti by se měly koupat jen pod dohledem dospělé osoby, ideální teplota vody je mezi 22 – 24 ° C. Pokud není bazének opatřen stříškou, je třeba jej zastínit např. slunečníkem, aby nedošlo k úpalu dítěte.

Cena

Cena dětských bazénků se odvíjí od typu bazénku, jeho konstrukce a odolnosti materiálu.

 • Do 500 Kč – můžete vybírat z velkého množství designů nafukovacích bazénků pro nejmenší děti, najdete zde bazénky se stříškou i bez, s pevným i nafukovacím dnem
 • 500 – 800 Kč – můžete vybírat z bazénků větších velikostí, vhodných i pro více dětí, a bazénků s hračkami, se stříškou i bez
 • Nad 800 Kč – jsou k dostání nafukovací bazény pro starší děti, s nosností i pro dospělé, nejrůznějších designů a nafukovací vodní centra s příslušenstvím
-50%
Little Tikes Vodní hrací zóna

Little Tikes Vodní hrací zóna

3 999 Kč
1 999 Kč

Další nabídka za 1 199 Kč

Akce

Pokud jde o hračky do vody pro děti, Vodní hrací zóna je tak vzrušující! Přineste vzrušení z vodního parku do své vlastní zahrady – jednoduše připojte jeho vodní hadici a spusťte dvojitý vodopád pro spoustu stříkajících akcí! Počasí není tak dobré? Žádný problém. Tuto zábavnou aktivitu si můžete užít také uvnitř. Naplňte dopravní pás kuličkami, abyste naplnili horní kbelík, zatáhněte za kabel a… nedívejte se nahoru!

Od prodejce MALL
-26%
Marimex Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m Plameňák bez příslušenství
3x

Marimex Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m Plameňák bez příslušenství

949 Kč
699 Kč

Úžasný bazén o objemu 757 litrů typu Tampa ve tvaru plameňáka ozdobí každou zahradu. V letních horkých dnech nabídne hodně zábavy dětem i dospělým. Stačí nafouknout horní límec a stoupající sloup vody bazén už postaví sám – v pozoru bude během pár minut.

Od prodejce MALL
-26%
Marimex Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m Želva bez příslušenství
7x

Marimex Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m Želva bez příslušenství

949 Kč
699 Kč

Úžasný bazén o objemu 757 litrů typu Tampa ve tvaru želvy ozdobí každou zahradu. V letních horkých dnech nabídne hodně zábavy dětem i dospělým. Stačí nafouknout horní límec a stoupající sloup vody bazén už postaví sám – v pozoru bude během pár minut.

Od prodejce MALL
-14%
Bestway 54005 Bazén Family 201 x 150 x 51 cm
17x

Bestway 54005 Bazén Family 201 x 150 x 51 cm

819 Kč
699 Kč

Další nabídky od 699 Kč

Dvoukomorový dětský nafukovací bazén o rozměrech 201 × 150 × 51 cm ve tvaru obdélníku. Pevné stěny bazénu jsou vyrobeny z průhledného a pevného vinylu. Bazén má ventil pro snadné vypuštění vody. Pro děti od 6 let.

Od prodejce MALL
51116 Nafukovací cestovní vanička
119x

Bestway 51116 Nafukovací cestovní vanička

319 Kč
299 Kč

Další nabídky od 339 Kč

Nafukovací cestovní vanička může zároveň sloužit jako dětské brouzdaliště v horkých letních dnech. Vanička se skládá ze dvou samostatně nafukovacích kruhů, kdy každý z nich je opatřen bezpečnostním ventilem. Tvarovaná podlážka vaničky zabraňuje nekontrolovatelnému klouzání dítěte.

Od prodejce MALL
-42%
59460 Fruity set (bazén+míč+kruh)
51x

Intex 59460 Fruity set (bazén+míč+kruh)

349 Kč
199 Kč

Dětský nafukovací bazének s motivem ovoce a plameňáků. Užívejte si letní rodinnou zábavu v pohodlí vašeho domova. Stačí nafouknout, napustit a osvěžení v horkých dnech může začít.

Od prodejce MALL
Nafukovací bazének Korál, průměr 1,22m, výška 25cm
22x

Bestway Nafukovací bazének Korál, průměr 1,22m, výška 25cm

229 Kč

V horkých letních dnech není pro vaše nejmenší lepší osvěžení, než v nafukovacím bazénku! Bazének je vhodný jako brouzdaliště. Transparentní tříkomorový nafukovací bazén s potiskem motivu oceánu.

Od prodejce MALL
57100 Dětský bazének zelený
93x

Intex 57100 Dětský bazének zelený

399 Kč
349 Kč

Nafukovací bazének pro děti od 1 roku s nafukovací komfortní podlahou. Bazén tvoří dva nafukovací čtverce o délce strany 86 cm. Kapacita bazénku je 57 litrů vody.

Od prodejce MALL
-50%
59469 Bazénový set Ovoce
53x

Intex 59469 Bazénový set Ovoce

399 Kč
199 Kč

Nafukovací Bazénový set Ovoce. Vytvořte si vlastní vodní svět a přivítejte léto stylově. stačí napustit a osvěžení může začít.

Od prodejce MALL
-52%
51145 Nafukovací bazén jahoda
9x

Bestway 51145 Nafukovací bazén jahoda

519 Kč
249 Kč

Další nabídka za 499 Kč

Nádherný dětský nafukovací bazének ve šťavnatém designu jahody. Bazének je ideální pro osvěžení malých dětí. Skládá se ze 3 stejných kruhů, které jsou vhodné také jako opěra dětí. Je vyroben z pevného a předem otestovaného vinylu. Rozměr bazénu je 160 × 38 cm.

Od prodejce MALL
-41%
57470 Bazén Oceánek se stříškou
123x

Intex 57470 Bazén Oceánek se stříškou

1 199 Kč
699 Kč

Krásný dětský nafukovací bazének v designu oceánu, ve kterém užijete v horkých letních dnech spoustu zábavy a příjemného osvěžení. Bazének můžete zastínit praktickou stříškou, která je součástí balení.

Od prodejce MALL
-33%
Intex 57403 Bazén dětský obdélníkový
64x

Intex 57403 Bazén dětský obdélníkový

599 Kč
399 Kč

Dětský nafukovací bazén ve tvaru obdélníku je ideální nejen na zahradu ale i na terasy a větší balkóny. Bazén má pro maximální komfort dětí měkkou podlahu. Stěny bazénu jsou průsvitné.

Od prodejce MALL

Dětské bazénky

Už víte, jakým zahradním bazénkem uděláte vašemu dítěti radost? Na Mall.cz je k dostání mnoho dětských bazénků bohatých designů, tvarů i barev.

Velké množství levných dětských bazénků všech designů a podob najdete u Intex. Vyberete si zajisté i u dalších značek jako jsou Best Way, Marimex, Ludi nebo Dino.

Toužíte po bazénu pro celou rodinu? Pořiďte si zahradní bazén.

^ Zpátky nahoru