Houpačky a houpadla

Houpání děti milují od raného věku. Pořízením houpačky nebo houpadla se postaráte o spoustu zábavy. Na trhu je obrovský výběr houpaček a houpadel na zahradu i do bytu. Jak vybrat pro dítě tu správnou?

Zobrazit více

Na co se zaměřit při výběru houpačky či houpadla:

  • Typ provedení
  • Věkové určení, bezpečnost
  • Cena

Základní typy houpadel a houpaček pro děti

Houpadla a houpačky se vyrábějí v různých provedeních dle funkce, umístění a věku dítěte.

Houpadlo

Je určeno k houpání na zemi, obvykle má tvar zvířátka nebo auta. Materiál nejčastěji plast nebo dřevo. Vhodné pro děti od 1 roku do 3 let.

Výhody a nevýhody houpadla

+ bezpečné, nehrozí pád z výšky - menší skladnost
+ jednoduchá instalace
+ vhodné do interiéru i exteriéru
+ na trhu také houpadla pro 2 děti

Zahradní houpačky s konstrukcí

Zahradní houpačky s konstrukcí poskytují stabilní celek k houpání, často určený pro více dětí. Materiál nejčastěji plast, kov, dřevo a jejich kombinace. Jsou vhodné do exteriéru.

Výhody a nevýhody houpačky s konstrukcí

+ stabilní - větší rozměry, je třeba dostatek prostoru
+ odolává povětrnostním vlivům - vyšší cena
+obvykle vhodná pro více dětí
TIP!

K dětským houpačkám se bude hodit hrací domeček. Děti ho používají také jako bunkr či schovávačku. Přidat jim můžete do vlastního dětského hřiště třeba i pískoviště nebo dětský bazének.

Závěsné houpačky do bytu i na zahradu

Nejznámější typ houpaček. Závěsné houpačky lze zavěsit přímo na strom, trám nebo za pomoci kovové konstrukce do stropu. Závěsné houpačky pro děti od 9 měsíců do 3 let musí být opatřeny opěradlem a ohrádkou, které zamezí vypadnutí.

Výhody a nevýhody závěsné houpačky

+ skladná - je třeba dbát na bezpečnost
+ poměrně snadná instalace - k instalaci je třeba vhodný prostor
+ vhodná do interiéru i exteriéru
+ cena

Nejoblíbenější typy závěsných houpaček:

Houpačka pro miminko

Závěsná houpačka pro nejmenší děti od 6 měsíců. Nejčastěji plast nebo dřevo, opatřena bezpečnostními prvky jako jsou zvýšené opěrátko a bezpečnostní hrazdička proti vypadnutí. Max. nosnost cca 20 kg.

Klasická houpačka

Jednoduchá houpačka ve tvaru prkénka. Materiál dřevo nebo plast. Chybí bezpečnostní prvky. Max. nosnost cca 80 kg.

Houpací kruh s lanovým výpletem

Moderní závěsná houpačka s lanovým výpletem, vhodná pro děti od tří let. Max. nosnost cca 100 kg. Určena primárně pro venkovní použití.

Závěsná hamaka

Oblíbená textilní houpačka, poskytující dětem dostatek soukromí i pohodlí. Vhodná do interiéru, pro děti od tří let. Max. nosnost cca 80 kg.

Houpačka talíř

Populární houpačka ve tvaru jednoduchého plastového nebo dřevěného disku, jehož středem prochází lano. Lano lze jednoduše uchytit na větev nebo trám. Max. nosnost cca 100 kg.

Jak vybrat houpačku dle věku dítěte?

  • Pro děti do 9 měsíců – ideální jsou závěsné houpačky nebo houpačky s konstrukcí, z plastu nebo dřeva, s kvalitními bezpečnostními prvky v podobě zvýšeného opěrátka a hrazdy s bezpečnostní pojistkou, max. nosnost houpačky je cca 20 kg
  • Pro děti 1 – 3 let – jsou vhodná houpadla ze dřeva nebo plastu, varianta pro jedno nebo dvě děti, max. nosnost houpadel je cca 50 kg
  • Pro děti od 3 let – jsou vhodné závěsné houpačky jednoduchých tvarů, houpačky vyplétané lanem, nebo houpačky s konstrukcí, které umožní houpání pro více dětí, max. nosnost bývá cca 80 kg

Kam umístit houpačku?

Houpačky by měly být umístěny na bezpečném místě s dostatečným okolním prostorem (min. 2 metry na všechny strany), na stabilním povrchu tlumícím dopad. Nevhodné jsou tvrdé povrchy, jako jsou beton nebo kachličky. Houpání by mělo probíhat pod dohledem dospělé osoby.

TIP!

Pokud hledáte dětskou houpačku na zahradu a máte k dispozici dostatek prostoru, uvažujte o koupi dětského hřiště, třeba v podobě hrací věže. Ta nabízí komplexní hrací prostor pro děti, včetně skluzavky a prolézaček.

-30%
Woody Houpací kruh modrý 85cm
480x

Woody Houpací kruh modrý 85cm

2 099 Kč
1 449 Kč
Akce

Ať už děti nebo dospělí, tuhle netradiční houpačku si na vaší zahradě užije opravdu každý. Zákazníky skvěle hodnocený závěsný kruh s vypleteným dnem lanem má průměr 85cm. Na kruhu se tak mohou houpat i dvě děti najednou. Houpačka je určena pro venkovní použití. Kruh získal ocenění Hračka roku 2011 a 2013 v kategorii Venkovní hračky.

Od prodejce MALL
-35%
Woody Houpací kruh 100cm
271x

Woody Houpací kruh 100cm

2 649 Kč
1 699 Kč
Akce

Netradiční houpačka na vaši zahradu. Závěsný kruh s průměrem 100 cm s vypleteným dnem lanem. Na kruhu se tak mohou houpat i dvě děti najednou. Houpačka je určena pro venkovní použití.

Od prodejce MALL
-32%
Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan
15x

Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan

2 499 Kč
1 699 Kč

Další nabídka za 1 320 Kč

Akce

Závěsné ptačí hnízdo je houpačka a stan v jednom. Je to skvělá volba jak na zahradu, tak do dětského pokojíčku. Vyniká svým komfortem, velikostí i nosností 100 kg.

Od prodejce MALL
-37%
Woody Houpačka barevná s ohrádkou
222x

Woody Houpačka barevná s ohrádkou

399 Kč
249 Kč
Akce

Houpačka pro nejmenší děti je vyrobena z masivního dřeva. Je opatřena bezpečnostní ohrádkou. Zvednutím přední tyčky ohrádky se dítě snadno dostane dovnitř i ven. Houpačka má nastavitelnou délku lan. Je vhodná do interiéru i exteriéru. Je určena pro zavěšení na bezpečnostní (nejlépe točivé) háky, které však nejsou součástí balení. Vyrovná se uvolněním šňůry.

Od prodejce MALL
-21%
Woody Houpačka pro miminko, textilní
203x

Woody Houpačka pro miminko, textilní

699 Kč
549 Kč

Další nabídka za 493 Kč

Komfortní dětská houpačka pro nejmenší, je tvořena masivním, hladce broušeným, dřevěným rámem a textilním materiálem (100% bavlna). Je ideální pro odpočinek nejmenších dětí. Dítě lze do houpačky komfortně vložit a za lehkého pohupování mohou děti příjemně odpočívat.

Od prodejce MALL
-26%
Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm)
138x

Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm)

1 769 Kč
1 299 Kč

Další nabídka za 1 414 Kč

Akce

Nové provedení netradiční houpačky v podobě závěsného kruhu. Kruh má v průměru 83 cm a nosnost až 80 kg. Mohou se na něm houpat až dvě děti najednou. Děti i dospělí na ní budou chtít zůstat venku celý den!

Od prodejce MALL
Woody Houpačka pro nejmenší
213x

Woody Houpačka pro nejmenší

469 Kč
399 Kč

Dřevěná houpačka pro nejmenší je vhodná pro děti od 1 roku. Houpačka tak jak ji známe ze svého dětství je doplněna o barevné korále. Houpačka je společně se závěsnými lany dlouhá 145 cm.

Od prodejce MALL
-24%
Teddies Houpačka dřevo barevná 38x30cm
249x

Teddies Houpačka dřevo barevná 38x30cm

659 Kč
499 Kč

Houpání je oblíbenou dětskou aktivitou a bude jí i s dřevěnou houpačkou Teddies, která disponuje ohrádkou a tím je bezpečná a stabilní. Barevná houpačka je vhodná pro použití venku na zahradě. Vyrobeno v České Republice.

Od prodejce MALL
-27%
Teddies Houpačka dřevo 38x30cm
322x

Teddies Houpačka dřevo 38x30cm

589 Kč
429 Kč
Akce

Dřevěná houpačka Teddies připraví Vaším dětem krásné zážitky, vždyť houpání je jedna z nejoblíbenějších dětských aktivit. Houpačka je opatřena ohrádkou a tudíž je pro děti bezpečná a stabilní. Vyrobeno v České Republice.

Od prodejce MALL
-20%
Little Tikes Houpačka pro batolata s opěradlem
45x

Little Tikes Houpačka pro batolata s opěradlem

1 129 Kč
899 Kč

Bezpečná houpačka s opěradlem pro nejmenší děti od 6 do 36 měsíců. Díky nastavitelným popruhům, vysokému opěradlu a přední hrazdičce je houpačka velmi bezpečná. Kvalitní a odolný plast značky Little Tikes.

Od prodejce MALL
Teddies Houpací prkénko dřevo 46x19cm
116x

Teddies Houpací prkénko dřevo 46x19cm

459 Kč
399 Kč

Dřevěná houpačka Teddies připraví vaším dětem krásné zážitky, protože houpání je jedna z nejoblíbenějších dětských aktivit. Houpačka je dodávána společně s lanem na zavěšení. Vyrobeno v České Republice.

Od prodejce MALL
-23%
Teddies Houpačka Baby dřevěná 33x30cm
26x

Teddies Houpačka Baby dřevěná 33x30cm

589 Kč
449 Kč

Další nabídka za 399 Kč

Houpačka s bezpečnostní zábranou je určena nejmenším dětem, které již samy sedí. Houpačka připraví vaším dětem krásné zážitky, protože houpání je jedna z nejoblíbenějších dětských aktivit. Použití v domácnosti i venku.

Od prodejce MALL

Houpačky a houpadla

Už víte, jaký typ houpadla nebo houpačky pro děti pořídíte? Na Mall.cz můžete vybírat z bohaté nabídky dětských houpadel a houpaček.

Velký výběr závěsných houpaček najdete u Woody. Zahradní houpačky s konstrukcí nabízí TRIGANO. Houpačky neotřelého designu lze zakoupit u značky Utukutu. Vybírejte i z dalších značek, jako jsou BabyGO, Marian Plast, Teddies, DOLU a mnoho dalších.

^ Zpátky nahoru

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné houpačky a houpadla.