10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Houpání děti milují od raného věku. Pořízením houpačky nebo houpadla se postaráte o spoustu zábavy. Na trhu je obrovský výběr houpaček a houpadel na zahradu i do bytu. Jak vybrat pro dítě tu správnou?

Zobrazit více

Na co se zaměřit při výběru houpačky či houpadla:

  • Typ provedení
  • Věkové určení, bezpečnost
  • Cena

Základní typy houpadel a houpaček pro děti

Houpadla a houpačky se vyrábějí v různých provedeních dle funkce, umístění a věku dítěte.

Houpadlo

Je určeno k houpání na zemi, obvykle má tvar zvířátka nebo auta. Materiál nejčastěji plast nebo dřevo. Vhodné pro děti od 1 roku do 3 let.

Výhody a nevýhody houpadla

+ bezpečné, nehrozí pád z výšky - menší skladnost
+ jednoduchá instalace
+ vhodné do interiéru i exteriéru
+ na trhu také houpadla pro 2 děti

Zahradní houpačky s konstrukcí

Zahradní houpačky s konstrukcí poskytují stabilní celek k houpání, často určený pro více dětí. Materiál nejčastěji plast, kov, dřevo a jejich kombinace. Jsou vhodné do exteriéru.

Výhody a nevýhody houpačky s konstrukcí

+ stabilní - větší rozměry, je třeba dostatek prostoru
+ odolává povětrnostním vlivům - vyšší cena
+obvykle vhodná pro více dětí
TIP!

K dětským houpačkám se bude hodit hrací domeček. Děti ho používají také jako bunkr či schovávačku. Přidat jim můžete do vlastního dětského hřiště třeba i pískoviště nebo dětský bazének.

Závěsné houpačky do bytu i na zahradu

Nejznámější typ houpaček. Závěsné houpačky lze zavěsit přímo na strom, trám nebo za pomoci kovové konstrukce do stropu. Závěsné houpačky pro děti od 9 měsíců do 3 let musí být opatřeny opěradlem a ohrádkou, které zamezí vypadnutí.

Výhody a nevýhody závěsné houpačky

+ skladná - je třeba dbát na bezpečnost
+ poměrně snadná instalace - k instalaci je třeba vhodný prostor
+ vhodná do interiéru i exteriéru
+ cena

Nejoblíbenější typy závěsných houpaček:

Houpačka pro miminko

Závěsná houpačka pro nejmenší děti od 6 měsíců. Nejčastěji plast nebo dřevo, opatřena bezpečnostními prvky jako jsou zvýšené opěrátko a bezpečnostní hrazdička proti vypadnutí. Max. nosnost cca 20 kg.

Klasická houpačka

Jednoduchá houpačka ve tvaru prkénka. Materiál dřevo nebo plast. Chybí bezpečnostní prvky. Max. nosnost cca 80 kg.

Houpací kruh s lanovým výpletem

Moderní závěsná houpačka s lanovým výpletem, vhodná pro děti od tří let. Max. nosnost cca 100 kg. Určena primárně pro venkovní použití.

Závěsná hamaka

Oblíbená textilní houpačka, poskytující dětem dostatek soukromí i pohodlí. Vhodná do interiéru, pro děti od tří let. Max. nosnost cca 80 kg.

Houpačka talíř

Populární houpačka ve tvaru jednoduchého plastového nebo dřevěného disku, jehož středem prochází lano. Lano lze jednoduše uchytit na větev nebo trám. Max. nosnost cca 100 kg.

TIP!

Pokud hledáte dětskou houpačku na zahradu a máte k dispozici dostatek prostoru, uvažujte o koupi dětského hřiště, třeba v podobě hrací věže. Ta nabízí komplexní hrací prostor pro děti, včetně skluzavky a prolézaček.

Nejčastěji kladené otázky při výběru projekčního plátna

1️⃣ Jak vybrat houpačku dle věku dítěte?

  • Pro děti do 9 měsíců – ideální jsou závěsné houpačky nebo houpačky s konstrukcí, z plastu nebo dřeva, s kvalitními bezpečnostními prvky v podobě zvýšeného opěrátka a hrazdy s bezpečnostní pojistkou, max. nosnost houpačky je cca 20 kg
  • Pro děti 1 – 3 let – jsou vhodná houpadla ze dřeva nebo plastu, varianta pro jedno nebo dvě děti, max. nosnost houpadel je cca 50 kg
  • Pro děti od 3 let – jsou vhodné závěsné houpačky jednoduchých tvarů, houpačky vyplétané lanem, nebo houpačky s konstrukcí, které umožní houpání pro více dětí, max. nosnost bývá cca 80 kg

2️⃣ Kam umístit houpačku?

Houpačky by měly být umístěny na bezpečném místě s dostatečným okolním prostorem (min. 2 metry na všechny strany), na stabilním povrchu tlumícím dopad. Nevhodné jsou tvrdé povrchy, jako jsou beton nebo kachličky. Houpání by mělo probíhat pod dohledem dospělé osoby.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Pecka cena
Woody Houpací kruh duhový (průměr 100cm) PLUM Houpací kruh s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy
Woody Houpací kruh duhový (průměr 100cm)

Ta nejlepší volba pro vaši zahradu! Houpačka vás překvapí svým komfortem a velikostí. Plachta uvnitř konstrukce zajistí pohodlné posezení bez otlačení.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Woody Houpací čtverec s textilií, 100cm PLUM Houpací kruh s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy
Woody Houpací čtverec s textilií, 100cm

Houpací čtverec má dřevěný rám. Vnitřní část je z pogumované textilie, což jen zvyšuje odolnost vůči vlivům počasí. Jednoduchý sofistikovaný design zaručuje, že houpačka nebude rušivým prvkem pro vaši zahradu a interiér.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
PLUM Houpací kruh s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy PLUM Houpací kruh s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy
PLUM Houpací kruh s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy

Připojte dětskou houpačku Plum® s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhoviny k zahradní hadici a užijte si osvěžující zábavu v horkých letních dnech. Extra vysoký ocelový rám měřící 2,18 m zaručuje vysokou stabilitu a je vyroben z práškově lakované oceli pozinkované zevnitř i zvenčí, které poskytuje trvalou ochranu proti rzi.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 4 086 Kč
Pecka cena
Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan
Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan

Závěsné ptačí hnízdo je houpačka a stan v jednom. Je to skvělá volba jak na zahradu, tak do dětského pokojíčku. Vyniká svým komfortem, velikostí i nosností 100 kg.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Woody Houpačka pro nejmenší dřevěná Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan
Woody Houpačka pro nejmenší dřevěná

Dřevěná houpačka pro nejmenší je vhodná pro děti od 1 roku. Houpačka tak jak ji známe ze svého dětství je doplněna o barevné korále. Houpačka je společně se závěsnými lany dlouhá 145 cm.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Pecka cena
Woody Houpačka pro miminko, textilní Woody Ptačí hnízdo zelené, závěsný stan
Woody Houpačka pro miminko, textilní

Komfortní dětská houpačka pro nejmenší, je tvořena masivním, hladce broušeným, dřevěným rámem a textilním materiálem (100% bavlna). Je ideální pro odpočinek nejmenších dětí. Dítě lze do houpačky komfortně vložit a za lehkého pohupování mohou děti příjemně odpočívat.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Sapekor Pružinové houpadlo Panda Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm)
Sapekor Pružinové houpadlo Panda

Ryze český výrobek. Houpadlo Panda 15076 je jednomístné pružinové houpadlo s propracovanými detaily ve zvířecím motivu. Výborný prvek pro školy, školky, na zahradu k rodinnému domu, ale také do interiéru.

můžete mít 2.10. - 4.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Pecka cena
Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm) Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm)
Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm)

Houpačka v podobě závěsného kruhu pro zábavu i relaxaci. Použitý materiál umožňuje komfortní odpočinek i bezpečné houpání. Děti i dospělí na ní budou chtít zůstat venku celý den! Kruh má v průměru 83 cm a nosnost až 80 kg.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Woody Houpačka plastová - sedák, zelený Woody Houpací kruh zelenočervený (průměr 83 cm)
Woody Houpačka plastová - sedák, zelený

Klasická jednoduchá houpačka na zavěšení má plastové prkénko v zelené barvě. Houpačka bez podpěrek umožňuje větším dětem více pohybu, volnosti a způsobů houpání. Houpačka je dodávána společně s lanem na zavěšení.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Woody Provazový žebřík čtyřhranný 40x40x195cm závěsný PLUM Dětská houpačka s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy
Woody Provazový žebřík čtyřhranný 40x40x195cm závěsný

Čtyřhranný provazový žebřík je skvělá aktivní hračka pro neposedné děti. Je určen zejména na zahradu na zavěšení například na strom, ale určitě potěší děti i doma v pokojíku.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Levněji na Allegro od 489 Kč
Pecka cena
Little Tikes Houpačka pro batolata s opěradlem PLUM Dětská houpačka s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy
Little Tikes Houpačka pro batolata s opěradlem

Bezpečná houpačka s opěradlem pro nejmenší děti od 6 do 36 měsíců. Díky nastavitelným popruhům, vysokému opěradlu a přední hrazdičce je houpačka velmi bezpečná. Kvalitní a odolný plast značky Little Tikes.

můžete mít DNES

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
PLUM Dětská houpačka s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy PLUM Dětská houpačka s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy
PLUM Dětská houpačka s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhy

Připojte dětskou houpačku Plum® s kovovou konstrukcí a tryskou na výrobu mlhoviny k zahradní hadici a užijte si osvěžující zábavu v horkých letních dnech. Extra vysoký ocelový rám měřící 2,15 m zaručuje vysokou stabilitu a je vyroben z práškově lakované oceli pozinkované zevnitř i zvenčí, které poskytuje trvalou ochranu proti rzi.

můžete mít 25.9.

Od MALL
nebo
Objevte širší nabídku na Allegro

Houpačky a houpadla

Už víte, jaký typ houpadla nebo houpačky pro děti pořídíte? Na Mall.cz můžete vybírat z bohaté nabídky dětských houpadel a houpaček.

Velký výběr závěsných houpaček najdete u Woody. Zahradní houpačky s konstrukcí nabízí TRIGANO. Houpačky neotřelého designu lze zakoupit u značky Utukutu. Vybírejte i z dalších značek, jako jsou BabyGO, Marian Plast, Teddies, DOLU a mnoho dalších.

^ Zpátky nahoru

Nabídku produktů z této kategorie naleznete i na Allegro.cz - Dětské houpačky
Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné houpačky a houpadla
.