10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Dřevěné didaktické hračky jsou vhodné pro děti od 1 roku. Podporují jemnou motoriku, rozvíjí logické myšlení a zabaví i nejmenší miminka. Oblíbené jsou motorické kostky či dřevěné hračky na zeď.

Zobrazit více

Výhody dřevěných didaktických hraček

Dřevěné didaktické hračky si oblíbí děti od 1 roku, některé typy jsou vhodné už od narození. Co děti naučí a jaké jsou jejich výhody?

  + podporují jemnou motoriku
  + učí rozeznávat tvary, čísla, barvy
  + rozvíjí logické myšlení
  + motivují k prvním pohybům a chůzi
  + rozvíjí představivost a kreativitu
TIP!

Starší děti si poradí i se složitějšími hračkami. Vyzkoušejte dřevěné hry a hlavolamy.

Dřevěné tahací hračky

 • Dřevěné tahací hračky jsou opatřeny šňůrkou a dítě je uvádí do pohybu. Mohou být jako sestava několika dílků nebo z jednoho kusu pro nejmenší děti. Některé hračky při pohybu hrají. Pro děti od 4 let jsou doplněny čísly, písmenky či tvary.

Zatloukačky pro děti

 • Dřevěné hračky v podobě zatloukaček rozvíjejí koordinaci pohybů a jemnou motoriku. Hračka je opatřena kolíky různých tvarů a bezpečným kladívkem pro jejich zatloukání do dřevěné desky. Hračky jsou vhodné od 1 roku.

Dřevěné puzzle

 • Dřevěné puzzle pro menší děti mají podobu vkládačky. Velké dílky se skládají podle tvaru do šablony. Pro větší děti od 4 let můžete pořídit složitější dřevěné puzzle, které mají podobný mechanismus jako dřevěné stavebnice.

Hračky pro rozlišováním tvarů

 • Hračky pro rozlišování tvarů mohou mít i velmi propracovaný systém v podobě nejrůznějších labyrintů a jednoduchých hlavolamů. Tvary se vkládají do určených otvorů a společně mohou vytvářet hlavní motiv. Dřevěné hračky pro rozlišení tvarů jsou vhodné již od 1 roku.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Bino Velký labyrint Woody Svět v obrázcích, 2 v 1, Hraj si a uč se
Bino Velký labyrint

Velký labyrint – multifunkční hračka pro všestranné učení nejrůznějších dovedností! Posouvání korálků z jedné strany na druhou je dobrým pomocníkem při procvičování jemné motoriky a citu v rukou. Hra, při které se děti učí poznávat posloupnost, protiklady (nahoře/dole, malý/velký, doprava/doleva) a počítání, pomáhá rozvíjet intelekt a logické uvažování.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Woody Svět v obrázcích, 2 v 1, Hraj si a uč se Woody Svět v obrázcích, 2 v 1, Hraj si a uč se
Woody Svět v obrázcích, 2 v 1, Hraj si a uč se

Naučné puzzle a společenská hra v jednom! Dítě přikládá dílky na magnetickou plochu. Postupně se učí, kde se nacházejí jednotlivé země. S poskládanou mapou si zahraje hru, která bystří smysly a trénuje postřeh. Design: Veronika Budisky.

můžete mít 4.12.

Od MALL
Viga Dřevěná ozubená kolečka Woody Svět v obrázcích, 2 v 1, Hraj si a uč se
Viga Dřevěná ozubená kolečka

Dřevěná ozubená kolečka. Hračka má pestré nezávadné barevné provedení. Tato kolečka zabaví děti na dlouhé chvíle.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Bino Zatloukačka želva Woody Puzzle na desce - zvířata u statku
Bino Zatloukačka želva

Zábavná a barevná zatloukačka ve tvaru želvy. Použité barvy jsou speciálně vyvinuty pro dřevěné hračky a jsou odolné i proti slinám dětí. Dřevo, které se používá pro tyto hračky, většinou pochází z lesnických společností zapojených do zalesňování. To nabízí všem zákazníkům možnost přispět k zachování přirozeně rostoucích lesů.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Akce
Viga Dřevěný kalendář CZ Woody Puzzle na desce - zvířata u statku
Viga Dřevěný kalendář CZ

Dřevěný kalendář s českými názvy. S touto hračkou se dítě naučí názvy měsíců v roce, dny v týdnu, roční období, počasí, čísla a hlavně se seznámí s hodinami.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Woody Puzzle na desce - zvířata u statku Woody Puzzle na desce - zvířata u statku
Woody Puzzle na desce - zvířata u statku

Vkládací puzzle, které bude bavit nejen malé hospodáře. Velké puzzle na dřevěné desce s vyndavacími obrázky nám přináší život na venkově a všechny zvířecí pomocníky. Zvířátka se budou líbit každému malému děcku.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Viga Dřevěná klouzačka s auty Vilac Magnetický labyrint cirkus Michelle Carlslund
Viga Dřevěná klouzačka s auty

Barevná dřevěná autodráha se čtyřmi barevnými autíčky, které díky překlopení snadno zdolávají kaskádu barevných silniček. Postavte autíčko na nejvyšší část autodráhy a pozorujte co udělá!

můžete mít 3.12.

Od MALL
Woody Motorický labyrint s počítadlem a zvířátky Vilac Magnetický labyrint cirkus Michelle Carlslund
Woody Motorický labyrint s počítadlem a zvířátky

Motorická hračka pro všechny malé zvídavé neposedy. Labyrint je vhodný pro rozvoj motoriky při posunování korálků z jedné strany na druhou, rozvíjí cit v rukou a prostorové vnímání.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Vilac Magnetický labyrint cirkus Michelle Carlslund Vilac Magnetický labyrint cirkus Michelle Carlslund
Vilac Magnetický labyrint cirkus Michelle Carlslund

Magnetický labyrint s motivem cirkusu je s krásnými ilustracemi Michelle Carlslund. Děti vybavené kouzelným perem nechají kuličky cestovat labyrintem. Nakonec musí dát každý z barevných míčků zpět na správné místo: 1 bílý, 2 žluté, 3 růžové, atd… přesně podle číselné nápovědy.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Woody Víceúčelový kalendář s hodinami CZ Woody Víceúčelový kalendář s hodinami CZ
Woody Víceúčelový kalendář s hodinami CZ

Dřevěný víceúčelový kalendář s hodinami je hračkou, se kterou se dítě naučí názvy měsíců v roce, dní v týdnu, roční období, počasí a hlavně se seznámí s hodinami.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Little Dutch Zatloukačka pink Woody Víceúčelový kalendář s hodinami CZ
Little Dutch Zatloukačka pink

Zatloukačka má 6 barevných kolíků. Pomocí dřevěného kladívka děti zatloukají kolíky do otvorů. Hračka v barevném provedení zaujme vaší ratolest a bude rozvíjet dětskou fantazii. S touto hračkou se děti zaručeně zabaví.

můžete mít 3.12.

Od MALL
Totum BING dřevěná stavebnice 22 ks Woody Víceúčelový kalendář s hodinami CZ
Totum BING dřevěná stavebnice 22 ks

Stavebnice s dřevěnými kostkami s motivy BING a jeho přátel. Barevné dílky různých geometrických tvarů a barev. Vyrobeno z kvalitního dřeva.

můžete mít 3.12.

Od MALL

Dřevěné didaktické hračky

Dřevěné didaktické hračky jsou vhodné už pro nejmenší nebo pro děti od 1 roku. Oblíbené jsou dřevěné motorické hračky, dřevěné hračky na zeď či mechanické dřevěné hračky.

Dřevěné hračky na zeď

 • Dřevěné hračky na zeď mají podobu nejrůznějších labyrintů. Bludiště se prochází s korálky nebo tvary. Mohou mít podobu menšího obrázku nebo být dekorací, která zabírá velkou část stěny v dětském pokojíčku. Děti podporují v logickém myšlení a představivosti.

Didaktické hračky pro nejmenší

 • Didaktické hračky pro nejmenší mají podobu chrastítek s korálky. Děti se učí rozeznávat barvy a trénují úchop. Na chrastítku jsou uchyceny různé tvary větších rozměrů, aby byly hračky bezpečné, ale zároveň snadné pro nepřesný úchop miminek.

Didaktické hračky od 1 roku

 • Pro děti starší 1 roku volte hračky v podobě vkládaček či tahacích hraček v jednoduchém provedení. Vkládačky by měly být s jednoduchými a velkými tvary. Nejprve se děti učí poznávat základní barvy a tvary, teprve poté můžete volit vkládačky s asymetrickými výřezy. Z tahacích hraček jsou oblíbená zvířátka jako například housenky, želvičky, pejskové.

Dřevěné motorické hračky

 • Hračky rozvíjející jemnou motoriku jsou v podobě dřevěných vkládaček, je nutné rozpoznání tvarů či labyrintů s korálky. Vkládačky mohou být větších tvarů s jednoduchými liniemi nebo asymetrické s náročnějším umístěním obrázku. Labyrinty s korálky procvičují logiku i jemnou motoriku.

Mechanické dřevěné hračky

 • Mechanické dřevěné hračky vyžadují sestavení do konkrétního tvaru a následně se uvádí do pohybu. Mohou to být nejrůznější skládanky vláčků nebo zvířátek. Oblíbené jsou i různé kuličkodráhy s možností naklápění.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Dřevěné didaktické hračky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Dřevěné didaktické hračky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Dřevěné didaktické hračky akce.