Drony neboli kvadrokoptéry spadají do RC modelů se čtyřmi motory. Některé mohou mít také integrovanou kameru a pořizovat záběry či fotky z letu, některé mají nástavce připravené pro připojení externí kamery či GoPro. Kvadrokoptéry ovládáte pomocí ovladače nebo mobilního telefonu. Mají vlastní baterii, proto se při výběru zaměřte také na maximální dobu letu a čas nabíjení.

Zobrazit více

Drony s kamerou

Nejlevnější drony s kamerou stojí méně než 900 korun. Nákladnější modely až několik tisíc. Prémiové modely disponují kamerou s rozlišením 4K a stabilizací obrazu. Mají dosah až 1,5 km.

 • propracovaný model
 • nádherné fotografie a záběry z výšky
 • kamera s HD rozlišením (dle modelu)
 • vyšší cena
 • těžší model, náročnější ovládání

Drony bez kamery

Nejlevnější drony bez kamery pořídíte už za méně než 600 korun. Doba letu se počítá v řádu několika minut. Modely mohou být vybaveny gyroskopem, senzorem pro rozpoznání výšky, automatickým startem či ukládáním směru letu.

 • příznivá cena
 • lehčí a někdy i menší
 • snadné na ovládání
 • výborné pro trénink začátečníků
 • méně odolné (dle modelu)

Kamera pro dron

Dron je možné zakoupit s vestavěnou kamerou nebo jen s držákem na kameru. Pak je možné použít jinou digitální kameru či externí kameru a na kvadrokoptéru ji dodatečně nainstalovat.

TIP!

Zábavu doma i venku si užijete si užijete s RC modelem auta.


Jak vybrat dron

 • Kamera – rozlišení HD, Full HD i 4K. Čím vyšší rozlišení, tím lepší snímky. Podstatná je také stabilizace obrazu.
 • Ovládání dronu – promocí dálkového ovladače či chytrým telefonem nebo tabletem. RC modely dronů vybírejte s frekvencí 2,4 GHz.
 • Délka letu, dosah dálkového ovládání – maximální vzdálenost, kterou dron uletí. Drony s Bluetooth mají dosah přibližně 20 m, RC (řízeny rádiovým signálem) drony i 5 km.
 • Rychlost dronu – menším dětem pořizujte drony s rychlostí do 10 km v hodině. Propracovanější modely létají okolo 60 km v hodině.
 • Doba provozu – na jedno nabití létají levnější drony přibližně 6 minut. Prémiové modely létají asi 30 minut.
 • Materiál – dětské drony jsou obvykle z odolného plastu. Dražší modely částečně z karbonu.

Letové režimy dronů

→ Propracované modely umožňují přepínat mezi automatickým letem a manuálním řízením.

 • Follow me – dron následuje ovladač
 • Return home – návrat na místo startu
 • Course lock – samostatný let po vytyčené dráze
 • Hover mode – vznášení, setrvání v jedné poloze

Užitečné doplňky a funkce dronů

 • Gyroskop – usnadňuje ovládání
 • GPS – dron je schopen samostatného návratu
 • Barometr – udržuje výšku
 • Kompas – snadná orientace
 • LED osvětlení – pro použití v horších světelných podmínkách

Létání s dronem má svá omezení a podmínky

V České republice a EU platí jednotné podmínky pro létání s drony.

 1. Provozovatel dronu se musí zaregistrovat u ÚCL, získá identifikační číslo.
 2. Identifikačním číslem musejí být označeny všechny drony.
 3. Registrací podléhají všechny drony s kamerou a drony těžší než 250 g.
 4. Podmínky provozu dronů jsou specifické podle kategorie. U dronů se rozlišují 3 kategorie provozu: otevřená (nejnižší), specifická a certifikovaná (nejpřísněji regulovaná).
 5. Drony mají zakázáno létat v okolí letišť a u silničních komunikací.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Syma RC Dron X20P 2,4GHz RTF 360 Aga Dron RC F9 6K HD kamera GPS wifi dosah 2000 m šedý
Syma RC Dron X20P 2,4GHz RTF 360

Mini dron Syma X20P. Poskytne vám skvělou zábavu. Díky malým rozměrům ji můžete mít neustále u sebe. Je vybaven 2,4GHz vysílačem a 3,7V 180mAh baterií. Doba letu: přibližně. 5min. Doba nabíjení: cca. 5min. Dosah: 20 m. Rozměry: 10×10×2,5 cm.

můžete mít 21.6.

Aga Dron RC F9 6K HD kamera GPS wifi dosah 2000 m šedý Aga Dron RC F9 6K HD kamera GPS wifi dosah 2000 m šedý
Aga Dron RC F9 6K HD kamera GPS wifi dosah 2000 m šedý

Kompaktní a lehký dron RC F9. Je vybavena kamerou WIFI 6K, funkcí Headless Mode, systémem GPS a světly LED. Doba letu: přibližně. 30 min. Doba nabíjení: cca. 120 min. Dosah letu: 2000 m. Dobíjecí baterie: 7,4 V 2500 mAh. Rozměry rozloženého dronu: 21×15,5×4,5 cm.

můžete mít 21.6.

Aga RC Mini Dron JJRC H36 2.4GHz 4CH černá Aga Dron RC F9 6K HD kamera GPS wifi dosah 2000 m šedý
Aga RC Mini Dron JJRC H36 2.4GHz 4CH černá

Lehký a kompaktní dron, který můžete mít neustále u sebe. Dosah ~30 m. Bezhlavý režim, automatický návrat , režim CF. Několik rychlostních režimů. Osvětlení LED. Dobíjecí baterie: 3,7 V 150 mAh. Rozměry: 8 cm x 8 cm x 2,5 cm.

můžete mít 21.6.

Aga RC Mini Dron JJRC H36 2.4GHz 4CH modrá BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite FPV kit
Aga RC Mini Dron JJRC H36 2.4GHz 4CH modrá

Lehký a kompaktní dron, který můžete mít neustále u sebe. Dosah ~30 m. Bezhlavý režim, automatický návrat , režim CF. Několik rychlostních režimů. Osvětlení LED. Dobíjecí baterie: 3,7 V 150 mAh. Rozměry: 8 cm x 8 cm x 2,5 cm.

můžete mít 21.6.

BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite FPV kit BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite FPV kit
BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite FPV kit

BetaFPV Whoop Racing Cetus Lite FPV set Cetus Lite FPV set je vynikající volbou pro nové začátečníky FPV, kteří začínají létat, a také bezpečnáminiaturní hračka pro děti, se kterou si mohou hrát. Cetus Lite má pomocnou funkci udržování nadmořské výšky, která pomáhá uživatelům snadno ovládat a létat.

můžete mít 19.6. - 20.6.

BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite Kit BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite FPV kit
BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Lite Kit

Cetus Lite FPV Kit je vynikající volbou pro nové FPV začátečníky, kteří začínají létat, a také bezpečná miniaturní hračka pro děti na hraní. Cetus Lite má pomocnou funkci udržování nadmořské výšky, která uživatelům pomáhá snadno ovládat a létat. Vyznačuje se odolným rámem s ochranným krytem pro extr

můžete mít 19.6. - 20.6.

GEPRC GEPRC dron pro začátečníky TinyGO 4K FPV Whoop RTF Emax Emax dron pro začátečníky Tinyhawk II Freestyle RTF Kit - S ovladačem a brýlemi
GEPRC GEPRC dron pro začátečníky TinyGO 4K FPV Whoop RTF

GEPRC TinyGO 4K FPV Whoop RTF   S radostí oznamujeme nového člena naší rodiny „TinyGO“ Ready To Fly sadu, která je vhodná pro všechny nováčky a pro vnitřní lety. Díky velkému počtu testů byly získány lepší technické indexy a dobrý výkon. TinyGO má v současné době dvě verze: vnitřní verzi a prof

můžete mít 19.6. - 20.6.

Emax Emax dron pro začátečníky Tinyhawk II Freestyle RTF Kit - S ovladačem a brýlemi Emax Emax dron pro začátečníky Tinyhawk II Freestyle RTF Kit - S ovladačem a brýlemi
Emax Emax dron pro začátečníky Tinyhawk II Freestyle RTF Kit - S ovladačem a brýlemi

Pusť se do freestylu! Super zábavný, výkonný a svižný drone. Ze kterého budeš mít pocit jak z plnohodnotného 5palcového drona. Na to, jak je malý dokáže všemožné powerloopy, ale pořád je dost tichý, že nerušíš své okolí. Velmi kvalitní rám z carbonového vlákna, stěží se ti jej podaří rozbít. Ne

můžete mít 19.6. - 20.6.

GEPRC Mini dron s kamerou pro zacatecniky GEPRC TinyGO FPV Whoop RTF Emax Emax dron pro začátečníky Tinyhawk II Freestyle RTF Kit - S ovladačem a brýlemi
GEPRC Mini dron s kamerou pro zacatecniky GEPRC TinyGO FPV Whoop RTF

GEPRC TinyGO 4K FPV Whoop RTF   GEPRC S radostí oznamujeme nového člena naší rodiny „TinyGO“ Ready To Fly sadu, která je vhodná pro všechny nováčky a pro vnitřní lety. Díky velkému počtu testů byly získány lepší technické indexy a dobrý výkon. TinyGO má v současné době dvě verze: vnitřní verzi

můžete mít 19.6. - 20.6.

BetaFPV Cetus X FPV Kit ELRS2.4G (Betaflight FC Version) BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Pro FPV Kit
BetaFPV Cetus X FPV Kit ELRS2.4G (Betaflight FC Version)    

Dron BetaFPV Cetus X Kit ELRS Ať už jste zkušený nebo začínající pilot, sada Cetus X FPV jako pokročilý power whoop je naprosto dobrou volbou pro dosažení vyšší úrovně. Od bezkonkurenční kontroly až po vzrušující létání, které vás ponořilo do každého FPV letu, p

můžete mít 19.6. - 20.6.

AUR UFO DRON BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Pro FPV Kit
AUR UFO DRON

Létající UFO dron, který se vznáší. Krásná hračka pro děti, vhodná také jako dárek

můžete mít 19.6.

BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Pro FPV Kit BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Pro FPV Kit
BetaFPV BetaFPV dron pro začátečníky Whoop Racing Cetus Pro FPV Kit

Sada Cetus Pro FPV je konečně tady! V současné době je to nejlepší ideální volba pro začátečníky. Dodává se s bezkomutátorovou kvadrokoptérou Cetus Pro, vysílačem LiteRadio2 SE a brýlemi VR02 FPV, je výkonnější a ovladatelnější pro všechny začátečníky i profesionály FPV pro cvičení uvnitř i venku.

můžete mít 19.6. - 20.6.

Drony pro děti

Kvadrokoptéry zajistí spoustu zábavy a díky kameře mohou zachytit i záběry z letu. Hodí se také na speciální akce, jako svatby a oslavy, kde zachytí záběry oslavenců. Dron můžete ovládat dálkovým ovladačem či přímo ze svého telefonu.

Dron pro začátečníky

Veškeré modely dronů pro děti jsou vhodným dronem pro začátečníky. Osvojíte si techniku ovládání a brzy vášni dronů propadnete. Pak je čas zakoupit si propracovanější model. Drony Buddy Toys nebo drony Rayline jsou ideální pro začátečníky.

Dron s kamerou

I dětský dron může být vybaven kamerou. Získáte nádherné záběry a snímky z výšky. Dětské drony s kamerou vyberte u Syma či X-Site.

Mini dron

Mini dron snadno složíte do tašky nebo batohu. Jsou výborným společníkem na cesty a výlety. Vybírejte drony QST či drony Revell.

Mini dron s kamerou

Mini dron s kamerou je výborný na cesty, snadno jej zabalíte. Je odolný a vhodný i pro fotografy.

UFO dron

Nejoblíbenějšími modely dronů jsou modely připomínající vesmírné lodě nebo UFO.