Nekonečný boj se sněhem přenechte frézám

Praha, 25. listopadu 2013

Také byste si zimu užili daleko víc bez každodenního zápolení s lopatou a čerstvě napadaným sněhem? Spoustu práce vám ušetří sněhové frézy. Každý rok přijdou výrobci s ještě dokonalejšími modely, díky nimž je odklízení sněhu snazší a pohodlnější. Abyste při výběru toho správného stroje nešlápli vedle, je dobré si promyslet, pro jaký účel ho budete využívat.

Na trhu se setkáte s elektrickými a benzínovými frézami. Elektrické frézy jsou snadno ovladatelné, velmi lehké a tiché. Je ale potřeba mít na paměti délku kabelu, jsou proto určeny na menší pevné povrchy, jako jsou chodníky a příjezdové cesty. Elektrické frézy se hodí zejména na odklízení čerstvě napadnutého sněhu.

Do této skupiny patří elektrická fréza Hecht 9014 se šnekovým pojezdem. Při záběru do sněhu se šnek otáčí, a tím napomáhá v pohybu stroje dopředu. V zimě za špatných světelných podmínek oceníte světlo umístěné na držadle. Celková hmotnost frézy je 9 kg.

Cena na MALL.CZ: 2 512 Kč

Podobné vlastnosti včetně doplňkového světla má i elektrická fréza Hecht 9201 E. Sériový kumulátorový motor s vysokým záběrovým momentem zajišťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zatížením bez zastavení motoru. Hmotnost frézy je 17 kg.

Cena na MALL.CZ: 3 870 Kč

Benzínové sněhové frézy jsou určeny pro obtížnější podmínky. Poradí si i se zmrzlým nebo mokrým sněhem a zvládnou i větší a náročnější povrchy.

Zástupcem nejvýkonnějších benzinových fréz je stroj Cub Cadet 526 HD SWE s revoluční třístupňovou technologií, který při práci připomíná ražení tunelu pod horou. Šnekový systém totiž neodkrajuje a nedrtí sníh, ale zavrtá se do něj a posune ho dál k vertikální turbíně, která jej odhodí vysoko a daleko od frézy. Díky polymerovým lyžinám si už nikdy nepoškrábete dlažbu. O pohodlí při odklízení sněhu se postará vyhřívaná rukojeť a pracovní reflektor. Hmotnost stroje je 116 kg.

Cena na MALL.CZ: 36 470 Kč